Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#1841
isukim

isukim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 267 hozzászólás
al01:elkap az,ne aggódj...ha,mocival van,simán,egyébként elmondja ez annak,az meg harmadiknak,s te meg náluk találod magad...
amúgy én is szarok a "bringás-kresz"-kötelezettségeim nagyobb részére...fõ,hogy én egybe legyek elõtte-utána...a többi is tud "vigyázni" magára...

#1842
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Voti: Az autós ugye ott maradt vagy, mint aki jól végezte dolgát, továbbment?
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1843
isukim

isukim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 267 hozzászólás
reggel9-tõl du4-ig "skizofrénia"...nem semmi...jobbulást,voti...

#1844
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Nem lehet, csak ha kulon tabla engedelyezi. Nemreg volt tema es a rendorsegtol kapott hivatalos valasz szerint van igy. Viszont en meg erre szarok ra angy ivben, nem fogok bemenni a buszsav es a kocsik koze, inkabb szabalytalankodok. Ha meg a rendor meglat es genyozik hat otthagyom a rakba. Kapjon el a dugoban...

tudomásom szerint lehet tekerni a buszsávban...persze,ha nincs párhuzamosan bringaútnak nevezett izé...
amúgy szerintem is építsenek...de jókat...mert hülyén mindenki tud...


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1845
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Buszos téma: Pomázon, ha megszívom, akkor elkapom az évenkénti buszjáratot. Ilyenkor az elsõ megállónál eltépek mellette és szerencsére akkor látom utoljára. Szerintem egyáltalán nem törvényszerû, hogy a biciklist mindig beéri. Sûrû megállók, tömeg föl-le. Ez mind lasstíják. Az igaz, hogy ha már megy, akkor gyorabb mint a biciklis, de egy-egy megállóban 1-2 percet tölt. A biciklis ez idõ alatt folymatosan teker és ha jó a kondija, akkor meglehetõsen nagy elõnyre tehet szert.

Voti: Gyógyulást ezerrel!!! Remélem a yard és a biztosító nem azt fogja kihozni az egészbõl, hogy Te voltál a hülye, mert megszülettél..
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1846
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

http://forum.bikemag...81&postcount=27
remélem így is mûködik a link, csak hogy votinak ne kelljen annyit gépelnie. :)

Hú, bazz, ez elég durva.. Köszi a linket..

Voti neked meg jobbulást! Remélem, "lelkileg" nem viselt meg.. Én nehezen bírom az ilyeneket. Még egy autós balesetben is remegtem idegességemben vagy egy félórát. (Utána még vagy 5-öt, de azt azért mert épp megfagyni készültem az autó mellett, télen, nyári cipõben.. :) ) Lehet, hogy biciklinél máshogy reagálnék, de inkább nem akarom kipróbálni..

#1847
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

"Egyébként kézen fekvõ megoldási javaslatom is van. ÉPÍTSENEK BICIKLIÚTAKAT!!!"

attól a közlekedési morál még marad ezen a balkán alatt 100 kilóméterrel kötsög szinten, legfeljebb kétkeréken nem éreznénk...

Háát, lehet, hogy önzõ vagyok, de akkor legalább biciklizés közben nem érdekel.. :) Amikor autóba ülök, akkor meg majd füstölög a fejem az idegtõl, vagy sz*rok rá..
Ami kint van, szvsz soha nem lesz itthon. Valamiért a német is tudja, hogy itt bármit lehet! Azt nem értem, hogy annyi szabálytalankodó van, hogy bõven megérné a beruházást a kamerázás. A Rákóczin ott van a sok kamera, de kérdés, hogy büntetnek-e, mert mindig tele van szabálytalankodóval. Ha sokat "elkapnának", akkor egy idõ után megunnák a büntetést, nem? Fel kell emelni és nagyon erõszakosan be kellene hajtani. Ha nem lehet, akkor ki kell vonni az autót a forgalomból. Kész. A sok bevételt kötelezõen új beruházásokra kellene fordítani, és lassan minden tele lenne ilyenekkel.. Lehet, hogy változna a "morál" is, legalább látszólagosan, de az már elég..

#1848
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás


Miért írsz egy kézzel? Baleset?


http://forum.bikemag...81&postcount=27
remélem így is mûködik a link, csak hogy votinak ne kelljen annyit gépelnie. :)

#1849
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

tudomásom szerint lehet tekerni a buszsávban...persze,ha nincs párhuzamosan bringaútnak nevezett izé...
amúgy szerintem is építsenek...de jókat...mert hülyén mindenki tud...

Én valamiért úgy emlékszek, hogy csak akkor, ha ez jelölve van..

#1850
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Én meg kötelezõvé tenném minden jármûvezetõnek a kéthetes németországi tanulmányi kirándulást. 12 éve járok rendszeresen a németekhez hihetetlen dolgokat tanultam ott.

Hû mennyit írtam egy kézzel:)

Épp ezt akartam én is írni, csak nem a németekre, hanem ez angolokra. Csak észak fele tartva romlott a helyzet. De még így is sokkal jobb a helyzet, mint itthon. Jelzem, nem csak a városban van kamera, hanem szinte minden keresztezõdésben vidéken is (falu, város sehol)!
Az is baj, hogy nálunk nem büntetnek "nagyokat", mert nem mernek. A kicsit meg lehet szivatni.. Jelzésképpen kint a kutyagumiért max 1000 Fontos büntetés jár! Talán kicsit komolyabban kellene büntetni és nem a rendõrt szídni, ha be is hajtja..

Miért írsz egy kézzel? Baleset?

#1851
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Hû mennyit írtam egy kézzel:)


Hogy vagy? Melyik kezeddel tudsz írni?

A szavazást nem is figyeltem, mindjárt megnézem. :)

#1852
isukim

isukim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 267 hozzászólás
tudomásom szerint lehet tekerni a buszsávban...persze,ha nincs párhuzamosan bringaútnak nevezett izé...
amúgy szerintem is építsenek...de jókat...mert hülyén mindenki tud...

#1853
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
"Egyébként kézen fekvõ megoldási javaslatom is van. ÉPÍTSENEK BICIKLIÚTAKAT!!!"

attól a közlekedési morál még marad ezen a balkán alatt 100 kilóméterrel kötsög szinten, legfeljebb kétkeréken nem éreznénk...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1854
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Milyen megoldást kellene erre kitalálni? Nem is lehet a busz sávban biciklizni, nem? :)

Egyébként kézen fekvõ megoldási javaslatom is van. ÉPÍTSENEK BICIKLIÚTAKAT!!!


Nem lehet, de a buszok nem csak buszsávban mennek. Ahol gyakran megyek, a Wekerlén, a Zalaegerszeg utcában, ott a bicikliút (nincs felfestve, csak a térképen az) egybeesik a 48-as busz vonalával, máshol meg a 60valahányassal.

Igen, építsenek! :)

#1855
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Fiúk!! Tudom hogy ez valószínüleg nem ide tartozik de olvassátok el amit bemásolok és véleményeket várok és a megoldásokat is szívesen hallom a linken lévõ cikket is olcassátok el!!!:
9. Lassan, de biztosan

Milyen megoldást kellene erre kitalálni? Nem is lehet a busz sávban biciklizni, nem? :)
Errõl a problémáról az jut eszembe, hogy az autópályán hányszor fordul elõ, hogy megyek egy átlagos sebességgel és egy autó a 2-300 km alatt többször leelõz. Arról nem hiszem, hogy tehetek, hogy mindig megáll a pláza cica miatt pisilni, körmötfesteni, nasizni, stb..
Én sem szeretem, ha mindig elõzgetnem kell a biciklist, amikor visszaelõz a pirosoknál, de ez van. Egyébként nem azért zavar, mert köcsög biciklis, hanem, mert sehol sem tart a vezetõi kultúra. Ha egy biciklis megy a külsõ sávban, akkor nem sok erõfeszítésbe kerülne, hogy a lendületben lévõ autók úgy rendezõdjenek, hogy a külsõ sávban autózó beljebb tudjon húzódni egy kicsit. Pici fék, vagy pici gáz és kész a hely. Nna, ehhez még egy picit nõnünk kell!
Ez igaz a buszos dologra is.
Egyébként kézen fekvõ megoldási javaslatom is van. ÉPÍTSENEK BICIKLIÚTAKAT!!!

#1856
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Ez Magyarország!
A buszvezetõ nyilatkozik, hogy miért gyökér az autós, bringás, stb, az olvasó meg szavazhat, hogy szerinte "kik a legnagyobb gyökerek". Kár hogy a szavazati lehetõségek közül kihagyták: mindenki rajtam kívül. Szerintem az tuti nyerõ lenne idehaza. Aztán miután mindenki eléggé fel lett hergelve indulhat a forgalomba. Én meg kötelezõvé tenném minden jármûvezetõnek a kéthetes németországi tanulmányi kirándulást. 12 éve járok rendszeresen a németekhez hihetetlen dolgokat tanultam ott. Érdekes módon ott ha gyalog a zebra felé tartassz biztos lehetsz benne, hogy állni fognak az autók (még a fekete a8-asok is) mire az útpadkához érsz. De a háromsávos autópályán mikor elõttem két kamion elõzte egymást én meg kiraktam balra az indexet, hogy bemennék harmadiknak, a belsõ sávban kb 250km/h-val érkezõ Ferrari lelassított, beengedett, megvárta míg elõzök, majd hasonló tempóval elszáguldott. Nem villogott, nem mutogatott. És senki se mondja, hogy a német udvarias népség, nézzétek meg a Balatonnál már nem enged át a zebrán, az m1-esen meg simán levillog. Németországban mûködik a rendõrség. A lakott területek be vannak kamerázva, ha zebrán nem adsz elsõbbséget jön a csekk. Az autópályán civil kocsikból kameráznak. Itthon meg anyámat megállítja Kis kettõ õrvezetõ gyalogjárõr és megbünteti a hiányzó izzókészlet miatt (pedig ott volt csak nem találta), közben a háta mögött százzal repesztenek a tuning autócsodák kéken, zölden világítva, 150 dB-el üvöltõ kályhacsõ kipufogóval, feketére mázolt hátsó lámpával, hiányzó rendszámmal. Ha meg bekamerázzák a várost, akkor meg megbüntetik a szirénázó mentõt, mert a buszsávot használta.
Hû mennyit írtam egy kézzel:)

#1857
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Szerintem érdemes.
Forrás http://totalcar.hu/m...ozelet/10fobun/


Én azokat megértem, akik igyekszenek a busz elõtt haladni, fõleg ha naponta több kilométert is haladnak olyan helyen, ahol busz is jár. A buszok mögött büdös van.

#1858
Perillustris

Perillustris

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Fiúk!! Tudom hogy ez valószínüleg nem ide tartozik de olvassátok el amit bemásolok és véleményeket várok és a megoldásokat is szívesen hallom a linken lévõ cikket is olcassátok el!!!:
9. Lassan, de biztosan

Végére maradtak a biciklisták. Bár õk sokkal kevésbé érezhetik magukat biztonságban, mint az autósok, elszántságuk a busz megelõzésére legalább akkora, ha nem nagyobb. Persze tartósan ötvennel kevesen tekernek sík úton, ezért egy-egy megálló között komoly küzdelem árán, de kénytelen megelõzni õket az autóbusz. Mégsem keserednek el. A következõ megállónál komótosan visszaelõznek. És ez így megy megállóról megállóra, ahelyett, hogy csak egyszer maradnának egy kicsit le, hogy a busznak így biztosított elõny eredményeképpen örökre megszabadulhassanak egymástól. Szerintem érdemes.
Forrás http://totalcar.hu/m...ozelet/10fobun/


Olvastam. Engem nem szokott visszaelozni a busz, s nem (csak) azert, mert olyan gyorsan hajtok (de, ha tudok), hanem azert, mert surun vannak a megallok, s ha tobb utas szall le, s fel, akkor a busz eselytelen.
P E R I L L U S T R I S

#1859
elasottegertetem

elasottegertetem

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 956 hozzászólás
Fiúk!! Tudom hogy ez valószínüleg nem ide tartozik de olvassátok el amit bemásolok és véleményeket várok és a megoldásokat is szívesen hallom a linken lévõ cikket is olcassátok el!!!:
9. Lassan, de biztosan

Végére maradtak a biciklisták. Bár õk sokkal kevésbé érezhetik magukat biztonságban, mint az autósok, elszántságuk a busz megelõzésére legalább akkora, ha nem nagyobb. Persze tartósan ötvennel kevesen tekernek sík úton, ezért egy-egy megálló között komoly küzdelem árán, de kénytelen megelõzni õket az autóbusz. Mégsem keserednek el. A következõ megállónál komótosan visszaelõznek. És ez így megy megállóról megállóra, ahelyett, hogy csak egyszer maradnának egy kicsit le, hogy a busznak így biztosított elõny eredményeképpen örökre megszabadulhassanak egymástól. Szerintem érdemes.
Forrás http://totalcar.hu/m...ozelet/10fobun/
Lassan járj, ugyanoda érsz :)

#1860
Perillustris

Perillustris

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Kicsit az a baj ezzel a felfogással, hogy akkor az autósnak miért kell betartania? Mi a "törvények" felett állunk? És elvárjuk, hogy az autósok "meghunyászkodjanak", ha épp arra járunk? Mi lenne, ha az autós körbenézne és ha nem jön semmi, akkor átmenne a piroson? (Tudom, van ilyen, de oket még az autósok is elítélik.) Nem azt mondom, hogy én nem mentem át biciklivel soha egy piros lámpán sem. De ha bármilyen szinten is veszélyhelyzetet teremtek, akkor nem!
Vannak elemi szabályok, amiket be kell tartani, hogy elvárhassuk másoktól. Ebbe sok minden belefér, még az is, hogy néha bizonyos szabályokat áthágjunk, de ezt ésszel kéne. És tisztelet a kivételnek, sokan nem ésszel csinálják..


Abszolut egyetertek, negativ hatast valt ki barkiben a szandekosan szabalyt megszego kerekparos latvanya, legkozelebb, ha elonyben is tudna reszesiteni az autos a bicajost, ha nem is feltetlenul tudatosan, de valoszinuleg nem fogja, mert "azoknak ugyis mindent lehet". Ez persze nem igaz, s MI sem gondoljuk igy, de utana a rossz szajiz megmarad, s alkalomadtan egy beszelgeteseben is ennyi lesz az autos konkluzioja: kocsog biciklisek. Innen nagyon nehez visszaforditani az o kepet rolunk. Szoval ovatosan, amikor kevesen latnak. :)
P E R I L L U S T R I S