Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#1341
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Sziasztok!
Lenne két CMes kérdésem hozzátok!
- Hány km a kör? (röstellem a kérdést)
- Ha csatlakoznék hozzátok, lenne-e köztetek aki vállalná, hogy balra mellettem tekerve vigyáz a törött kulcscsontomra?

#1342
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Nna, tényleg köszi az okosítást.. Most már rettegek, hogy mi lesz a CM-en valamelyik emelkedõn.. :)
(De komolyan köszönöm. Azt hiszem megnézem a láncot, hogy milyen állapotban van.)

#1343
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Naná. Holtjátékon túl (asszem 6 fok) kiold. Amikor sprintbe belebuksz (így), simán összehozod azt a 6 fokot...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1344
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

Én legrondábban Olaszországban, egy szelid 20%-os aszfaltemelkedõn, nyeregbõlkiállva téptem el, beletérdeltem a stucniba s le is estem, mivel a teljes súlyom bennevolt. Még aznap vettem egy új láncot. A láncot igazából méretre kell szabni,s békében hagyni, érzékeny jószág. De a patentszem tényleg óriási 5let, Shimano lánchoz is ajánlom, hogy vegyél egyet. (pl Conex 500 HUF asszem)


patentben is lecsuszhat a labad? marmint itt most spd-re gondolok, nem szemre :)


edit: spd-ben is lecsuszhat a labad? igy egyszerubb a kerdes... :]
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#1345
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Én legrondábban Olaszországban, egy szelid 20%-os aszfaltemelkedõn, nyeregbõlkiállva téptem el, beletérdeltem a stucniba s le is estem, mivel a teljes súlyom bennevolt. Még aznap vettem egy új láncot. A láncot igazából méretre kell szabni,s békében hagyni, érzékeny jószág. De a patentszem tényleg óriási 5let, Shimano lánchoz is ajánlom, hogy vegyél egyet. (pl Conex 500 HUF asszem)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1346
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
ebikeosok is toljak a cm-et a kezdolapon. josag :]
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#1347
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
a rosszabb az elkepzelhetobb verzio. lecsuszik a labad a pedalrol, odavered a tokod vagy a stucnihoz, vagy a felsocsohoz, aztan a lecsuszo labad megcakkozza a pedal.
de en leptem mar at kormanyon lancszakadaskor, kiallva-eloredolve. es nem is vertem oda semmim.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#1348
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

ne hallgass rajuk!
cincald a lancot, ahol ered, kulonben sosem mondhatod majd el magadrol, hogy maszas kozben csak egy pattanast hallottal, a kovetkezo pillanatban pedig mar KTT :)

edit: jobb esetben...

Tegnap elsõféket teszteltem, majdnem lett belõle KTT.. :)
Miért esel át, ha a lánc elszakad? Soha nem tudtam elképzelni..
Mi a rosszabb eset?

#1349
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
ne hallgass rajuk!
cincald a lancot, ahol ered, kulonben sosem mondhatod majd el magadrol, hogy maszas kozben csak egy pattanast hallottal, a kovetkezo pillanatban pedig mar KTT :)

edit: jobb esetben...
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#1350
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Kösz mindenkinek, azt hiszem értem.. :)

#1351
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Jaja, Dante mondja a frankót! A láncok nem szeretik a bontást. Roncsolódnak, deformálódnak a szemek, fõleg, ha bénázol bontásnál.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1352
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Szaggatom, s patentszemet teszek bele. Elvileg a visszarakásnál deformálódik vagy mi. Mármint a csap is, meg a lap is.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1353
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

Csak egy apróság...A láncok nem bonthatóak - azaz igen, de a szilárdságuk naggggyon megcsökken, akár egyetlen csap kinyomásától/benyomásától. A Shimano pl nem is garantálja a lácai "erejét", ha már bontod - talán nem véletlen, hogy a Dura-Ace és XTR láncokhoz adnak tartalék csapot - azaz amit már egyszer kiszedsz, többet nem szabad(na) visszatenni. Sajnos ezt saját tapasztalatból tudom, már sok gyártótól használtam láncot, de a "bontott" láncot a bontott résznél utána mindig el tudtam már szakítani. Szóval patentszem.



es mit csinalsz, mikor lancot cserelsz?
nekem minden uj lancom hosszabb volt eddig a kelletenel, muszaj volt szaggatni.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#1354
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Csak egy apróság...A láncok nem bonthatóak - azaz igen, de a szilárdságuk naggggyon megcsökken, akár egyetlen csap kinyomásától/benyomásától. A Shimano pl nem is garantálja a lácai "erejét", ha már bontod - talán nem véletlen, hogy a Dura-Ace és XTR láncokhoz adnak tartalék csapot - azaz amit már egyszer kiszedsz, többet nem szabad(na) visszatenni. Sajnos ezt saját tapasztalatból tudom, már sok gyártótól használtam láncot, de a "bontott" láncot a bontott résznél utána mindig el tudtam már szakítani. Szóval patentszem.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1355
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
meg, ha veszel, figyelj arra, hogy ne olyan legyen, aminek a nyelen mindenfele felesleges kituremkedes van, imbuszfej pl, vagy akarmi.
hacsak nem birod jol a fajdalmat... :)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#1356
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Ilyen vagy olyan szerszamon van, amin tobb cucc is. A lenyeg, hogy ki tudod nyomni a kis rogzito pockot ezzel, nem tul bonyolult cucc.

Feltöltött kép

Feltöltött kép

És hogy ne csak off legyen. Valaki hozzon egyet a CM-re, és megnézem.. :)


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1357
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

És hogy ne csak off legyen. Valaki hozzon egyet a CM-re, és megnézem.. :)


Nálam mindig van , majd megmuti..

#1358
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
És hogy ne csak off legyen. Valaki hozzon egyet a CM-re, és megnézem.. :)

#1359
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
En lancleszedes nelkul is meg tudtam tisztitani a gorgot :-)

ki....de azér néha szét kell szedni a láncot...(sram patentszem rulz) márcsak azért is mert a váltógörgõkrõl csak úgy tudod leszedni a dzsuvát....


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1360
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

Igy igaz. Én is patenszemet szoktam használni. Vettem 1 shimano láncot , azt bontani szoktam. Lusta vagyok belerakni a patentot. Pedig egyszerübb lenne mint a bontás. Maajd visszatérek rá én is....;)

Azért jó ha van 1 bontód is, sose lehet tudni......


azert lattunk mar olyan patentszemet, amit az istennek nem lehetett szetszedni. 3-4 hete egy cimboram bicojan bontani kellett a lancot, a patent ellenere :|
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder