Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#1361
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

ezt mondom...beballagsz egy bringaboltba, megkéred õket hogy rakjanak a láncodba egy sram patentszemet, 1x megmutatják hogy kell szétszedni és a láncbontót elfelejtheted...


Igy igaz. Én is patenszemet szoktam használni. Vettem 1 shimano láncot , azt bontani szoktam. Lusta vagyok belerakni a patentot. Pedig egyszerübb lenne mint a bontás. Maajd visszatérek rá én is....;)

Azért jó ha van 1 bontód is, sose lehet tudni......

#1362
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

ki....de azér néha szét kell szedni a láncot...(sram patentszem rulz) márcsak azért is mert a váltógörgõkrõl csak úgy tudod leszedni a dzsuvát....

Nna, veszek "eszközöket" és ha esik az esõ, akkor neki esek.. Annyira csak nem lehet ördöngõs.. :) Úgyis meg akartam tanulni, mit hogyan kell állítani.. Ha már "tönkreteszem.. :)

Edit: ja, hogy ja.. aha, kezdem értnie.. :)

#1363
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

A láncbontót ismerem, mint kifejezés, de még az életben nem láttam, nem használtam. Úgyis mondhatnám, hogy elméletben otthon vagyok, de gyakorlatban... :)

ezt mondom...beballagsz egy bringaboltba, megkéred õket hogy rakjanak a láncodba egy sram patentszemet, pár száz forint, 1x megmutatják hogy kell szétszedni és a láncbontót elfelejtheted...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1364
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Szia.

LÁncleszedés-láncbontóval.
Lánctísztitás-brigéciolba ásztatva.
Fogassortísztitás-ronggyal.

A láncbontót ismerem, mint kifejezés, de még az életben nem láttam, nem használtam. Úgyis mondhatnám, hogy elméletben otthon vagyok, de gyakorlatban... :)

#1365
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Hmm, és ezzel kijön belõle a dzsuva is?? (Én lusta vagyok.. :D )

ki....de azér néha szét kell szedni a láncot...(sram patentszem rulz) márcsak azért is mert a váltógörgõkrõl csak úgy tudod leszedni a dzsuvát....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1366
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

még kényelmesebbeknek, autósboltban veszel féktárcsa tisztító sprayt, 6-800 ft egy doboz, és azzal lepucolod a láncot, lánckerekeket, fogas sort, utána olajozás és viszlát...

Hmm, és ezzel kijön belõle a dzsuva is?? (Én lusta vagyok.. :D )

#1367
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Csak azert koszonnek neked, mert buko van rajtad. Az szamit kerekparosnak aki bukot hord es ezert koszonnek, bringas a bringasnak.

Reggel mikor jövök a meloba, nagyritkán figyelem a bringásokat. 10-bõl 2-nek van sisakja. Megjegyzem, õk akik köszönnek.


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1368
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

En csak nagy nyomasuval kuldtem a lancnak, mert lusta voltam bontani, aztan rongy es ezt ismeteltem parszor, valto gorgo ugyanez. Aztan olajoztam jol. Ezer penzert lehet kapni bringas boltokban direkt erre valo olajat.

még kényelmesebbeknek, autósboltban veszel féktárcsa tisztító sprayt, 6-800 ft egy doboz, és azzal lepucolod a láncot, lánckerekeket, fogas sort, utána olajozás és viszlát...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1369
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Vísszaolvastam 2nap írásait, és rájöttem, nem tudok mit hozzászólni.

Reggel mikor jövök a meloba, nagyritkán figyelem a bringásokat. 10-bõl 2-nek van sisakja. Megjegyzem, õk akik köszönnek.
Este a lámpa, dettó.....
Na ez az, amire nemtudok mit mondani. Igazából meg nemérdekel van-e rajta sisak, ezt neki kell eldöntenie használja-e. Én is szoktam látni kissapkásokat,.... háát õk tudják.
A lámpahiány viszont tényleg idegesítõ. Fõleg mikor egyszercsak megjelenik,....... a sõtétbõl.
A fejekben kéne elöszõr rendnek lennie, s akkor használna lámpát +sisakot.

Én azt mondom:
inkább legyen 1 olcsobb, gyengébb gép alattad, mint 1 nagyondrága, nagyon super kerékpáron sisak +lámpa nélkül növelni a baleset lehetõségét...

#1370
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
En csak nagy nyomasuval kuldtem a lancnak, mert lusta voltam bontani, aztan rongy es ezt ismeteltem parszor, valto gorgo ugyanez. Aztan olajoztam jol. Ezer penzert lehet kapni bringas boltokban direkt erre valo olajat.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1371
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Al: jó látni, mennyire bejött.. :) Ilyenkor hiányzik csak nagyon , hogy nem tudok eleget menni a bicóval.. :( Mehetnék, de még mindig nem cseréltem gumit, belsõt, meg pedált.. Me meg kellene tisztítani a láncot, meg a fogasokat, csak fogalmam sincs hogyan.. Azt sem tudom, hogy hogyan kell levenni a láncot.. Van erre valami "irodalom"?

.


Szia.

LÁncleszedés-láncbontóval.
Lánctísztitás-brigéciolba ásztatva.
Fogassortísztitás-ronggyal.

Oszt utána jó nagy tekerés.;)
Persze, ha visszaraktad a láncot.:D

#1372
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Al: jó látni, mennyire bejött.. :) Ilyenkor hiányzik csak nagyon , hogy nem tudok eleget menni a bicóval.. :( Mehetnék, de még mindig nem cseréltem gumit, belsõt, meg pedált.. Me meg kellene tisztítani a láncot, meg a fogasokat, csak fogalmam sincs hogyan.. Azt sem tudom, hogy hogyan kell levenni a láncot.. Van erre valami "irodalom"?

A Bikertigger által említett maratonon meg nyugodtan elindulhatsz. Komolyan! Ha legalább az elmúlt egy hétben tudtam volna annyit nyomni, mint te a HHH-n, akkor nem gondolkodnék.. Ha elmész, még nagyobb lesz a lelkesedés, szerintem..

#1373
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Nomost akkoor kihagytatok egy nyírásbóll vagy egy hhh-s buliból?!? Szemetek! ;)

Nem volt nyírás.. :) De a HHH-sból kimaradtál..

#1374
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

jaja már próbáltam 2x is, de valami f*szság jött mailben...tavaly de volt igazán egyértelmû, mi a helyzet szervezõ téren, de sztem nagyon sokan kellünk idén...na mindegy, próbálkozom tovább:D


A CM honlapján kell feliratkozni a rendezõi levelezõlistára aztán CM elõtt egy héttel küldenek majd egy emailt, amiben minden le lesz írva. Legalábbis KüKü ezt írta.
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1375
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Tin: Engem már párszom majdnem elütöttek, volt h a Kelly's-emet meg is tolták kicsit és a lábamaz meg súrolta a kereke oldala, aztán csak röhögtek. Vhogy én nem tudom sajnálni az autóst! ..... (a többit inkább nem írom úgysem olvassa az a gyilkos ..., aztán megússza felfüggesztettel meg jogsi bevonással egy család meg miatta gyászol)


Nekem is vannak rossz élményeim az autósokkal. De ha az eddigi híreket nézzük, akkor nagy az esélye, hogy a bringás nem volt kivilágítva, és mivel én is vezetek, együtt tudok érezni az autó vezetõjével. Gondolom nagyon hirtelen történhetett, a sofõr sokkot kapott utána. Amennyiben a bringás volt a hibás, én az autóssal érzek együtt. Ettõl függetlenül sajnálom a bringást, és a családját is, de ha nem volt kivilágítva, akkor már gondolom megvette a sírhelyét (legalábbis praktikus lenne így tenni)...

#1376
vendég_SenkiaLfonz_*

vendég_SenkiaLfonz_*
  • vendég

Lehet, hogy megpróbálom én is, de még nem döntöttem el, hogy mennyire akarok hülyegyerekeket rendszabályozni.. Bocs..


nem nagyon kellett egyébként tavaly se csinálni semmit...alig volt egy-két ember, aki nem bírt magával.meg én is átmentem sokszor a szembejövõ sávba fotóznio, szóval ilyen bagolymondjaverébnek eset lett volna...:D

#1377
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

ÉÉs még le is szarnak! :) Kössz!

No megálljatol!;


Szia AGA!

:badair: leszarósat nem találtam. :D

#1378
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Kigondolom addig. De lehet, hogy megint megyunk turazni, akkor meg inkabb az es Te is jossz velunk :-) Amugy nem csak birtam, hanem elveztem is. Ennyire a bringazast meg soha. ;-)

ha a mait bírtad, ennyit simán bevállalhatsz....nyugi lesznek bõven mögötted....meg úgyse a helyezés számít...


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1379
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Optimizmus rulez :) Amugy en meg edzeni szeretnek, meg ilyesmi amig az elso maratonra elmegyek. Hetkoznap csak fel a HHH-ra, hetvegen meg olyanok, mint ma. Nagyon elveztem :) Lassan sztem mar mindenki unja, de en annyi elmennyel lettem ma gazdagabb es annyira jol ereztem magam, hogy le sem tudom irni. Ma itthon mondtam azt, hogy minden egyes a bringara forditott forint megerte. Es lassan mar montisnak erzem magam.

ha a mait bírtad, ennyit simán bevállalhatsz....nyugi lesznek bõven mögötted....meg úgyse a helyezés számít...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1380
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
ÉÉs még le is szarnak! :) Kössz!

No megálljatol!;

Ride everywhere.

.