Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#81
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Kalappal!
Csinj puskát! :)

#82
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Hú, akkor ez rendesen összejött így karácsony elõtt..
Jobbakat az ünnepekre és kézéslábtörést a matekhoz.. :)


Köszi! :)

#83
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Hú, akkor ez rendesen összejött így karácsony elõtt..
Jobbakat az ünnepekre és kézéslábtörést a matekhoz.. :)

#84
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Nem mintha te olyan sûrûn itt lennél mostanában.. :)
Gyerekek meggyógyultak?


Elõbb a két beteg gyerekbõl lett három, és hazaküldték a táborból a legnagyobbat, aztán becsípõdött a derekamon egy ideg, de most már mindenki jól van. :)
És kiderült, hogy jövõ héten nincs ovi, viszont van matek vizsga. :(

#85
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Szia AGA!
Téged is látni néha? :)

Nem mintha te olyan sûrûn itt lennél mostanában.. :)
Gyerekek meggyógyultak?

#86
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
JA néha igen, Stiggs és Dóri cupp-cuppot küld neked mer már megint itt vagyok... meg mennénk most azonnal valahov tovább iszogatni, de nem tudjuk hova, vagy két órája :D csak fogy a sör... :D

Ride everywhere.

.


#87
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

NEm beszélek róla, csak megemlítettem ;) Tudod : "normális" ember ilyekor nem ül biciklire, de inkább nem vagyok normális és nekik megyek... :D


Szia AGA!
Téged is látni néha? :)

#88
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
NEm beszélek róla, csak megemlítettem ;) Tudod : "normális" ember ilyekor nem ül biciklire, de inkább nem vagyok normális és nekik megyek... :D

Ride everywhere.

.


#89
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
ha csak ugranának.. mégtöbben csoszognak a bringaúton mert azt hiszik h ilyen idõben nem bringázik senki... ááá nem is érdemes beszélni errõl... borzalom...

#90
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Nem gyengén szarnak ilyen idõben a bicikliutakra az emberek, pedig ilyenkor veszélyesebb ha egy biciklis elé ugranak, ami mgtörtént velem mostanában párszor.

Ride everywhere.

.


#91
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Charon: privi ment..

#92
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
raycoon - mezed kész!!!

#93
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Nem tudom, hogy valaki szokott-e arra járni biciklivel, de Zugló határán, a Nagy Lajos és a Róna utca találkozásától mostanában fejezik be az átkötö kerékpárutat, ami átvisz az autós M3 felöljáró egy elkerített részén, majd levisz a töltésen, ahol a gyalogos lépcsõ van, de külön kanyargós frissen aszfaltozott úton, majd a BVSC mellett megy tovább, át a vasúton. Azt a részt nem tudom, hogy megcsinálják-e "újból".. A Nagy Lajoson készült még errõl egy leágazás, ami átvisz a sok sávon és egy mellék utcába torkollik, ami kijelölés nélkül, de átvezet a Rákospatak parton menõ részhez.

Ezzel a lépéssel már át lehet menni Zuglóból Angyalföldre úgy, hogy nem kell a biciklit vállon átvinni az M3-as felett (kerülõ nélkül persze..) Szóval szabad az út Angyalföldnek, Újpestnek, Margitszigetnek, stb..

#94
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

off
Nem mondtam, hogy nem volt igazuk. A környezetvédõknek minden kérdésben igazuk van.
Csak nem komplexen nézik a kérdést, és nem mondanak "igen" -eket csak "nem" -eket.
Szerintem a környezetvédelem lényege a "legkisebb rossz" megtalálása kell hogy legyen, mert élni kell, és az élet környezetszennyezéssel jár.

fenntartható fejlõdés.....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#95
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
off
Nem mondtam, hogy nem volt igazuk. A környezetvédõknek minden kérdésben igazuk van.
Csak nem komplexen nézik a kérdést, és nem mondanak "igen" -eket csak "nem" -eket.
Szerintem a környezetvédelem lényege a "legkisebb rossz" megtalálása kell hogy legyen, mert élni kell, és az élet környezetszennyezéssel jár.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#96
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

OFF
Csatlakoznék Biker barátomhoz zöld ügyben.
A magyarországi zöldek eddig tiltakoztak a Bõs-Nagymarosi erõmû ellen, a Paksi atomerõmû ellen, szélerõmûvek ellen (mert "hangokat gerjeszt"). Nem tudom otthon mivel világítanak.

De ha lesz végre híd, közelebb lesz nekem is a Pilis. :)

OFF
Bõsben igazuk van-volt.....az nekünk nem lett volna jó.
egy fél paksi blokk teljesítményét kaptuk volna, és hazavágták volna a dunakanyari panorámát, a pilis bioszféra rezervátum jó részét a csucsrajárató tározoval + a távvezetékek garmada....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#97
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
OFF
Csatlakoznék Biker barátomhoz zöld ügyben.
A magyarországi zöldek eddig tiltakoztak a Bõs-Nagymarosi erõmû ellen, a Paksi atomerõmû ellen, szélerõmûvek ellen (mert "hangokat gerjeszt"). Nem tudom otthon mivel világítanak.

De ha lesz végre híd, közelebb lesz nekem is a Pilis. :)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#98
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

aha, csak azon megy a vita, hogy közben ne pusztítsunk el olyan élõhelyeket amibõl esetleg már így is kevés van. egy ilyen forgalmú út totál hazavágja az egész környéket.

ismerek olyan helyet ami az autópálya elõtt egy békés nádas volt csak egy sínpár szelte át, olyan békés volt a hely, madarak-békák. azt még valamennyire elviselték.

autópálya és nem épp a békés jelzõ jut eszedbe. totál betesz a faunának. sokkal nagyobb területen, mint ahol az út gyakorlatilag fut.

OFF
ebben igazad van ZSM, de bizonyos áldozatokat sajna hozni kell.....ha lenne szigeti lejáró (autós) vagy +építik a szentendrei kishidat az elsõk közt leszek aki tüntetni megy...így is a pillérrel többek közt pont egy átvonuló kormorán pihenõhelyet fognak hazavágni....ami a még nagyobb baj hogy továbbépítve meg a pilisen keresztûl lesz az m0, de sajna bp nem nagyon létezhet elkerülõ út nélkül....az ún. zöldeket meg azért köpködtem mert ezek mindenbe belekötnek a tömegközlekedés fejlesztéstõl (M4) az útjavításig..soxor nevetséges érvek alapján, néha sokkal inkább politikai töltettel mint valós környezetvédelmivel
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#99
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Csakhogy itt sok esetben nem erre fektették a hangsúlyt, hanem az ott élõkre és az õ egészségükre.. És ebben már nem biztos, hogy annyira igazuk van..

Nádas: sehova ne építsünk útakat, mert az mindenhol veszélyezteti. A zöldek azt is észrevehetik, hogy pl a Gellért hegyen szépen kipusztult a páfrány, mivel indikátor növény, így szépen jelzi a légszennyezettség változását. Vagy ez a flóra nem számít? Gödöllön is volt egy nagyon szép mocsaras-nádas és nem az autóknak esett áldozatul, hanem a mûvelõdési háznak. Ott senki nem ugrált.. Én azt érzem, hogy ez nem elhivatottság, hanem magamutogatás! És engem ez nagyon zavar!

#100
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
aha, csak azon megy a vita, hogy közben ne pusztítsunk el olyan élõhelyeket amibõl esetleg már így is kevés van. egy ilyen forgalmú út totál hazavágja az egész környéket.

ismerek olyan helyet ami az autópálya elõtt egy békés nádas volt csak egy sínpár szelte át, olyan békés volt a hely, madarak-békák. azt még valamennyire elviselték.

autópálya és nem épp a békés jelzõ jut eszedbe. totál betesz a faunának. sokkal nagyobb területen, mint ahol az út gyakorlatilag fut.
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...