Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#61
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
És ha én azzal akarom a nap végi adrenalint megszerezni, hogy tök sötétben vagyok sötét ruhába :D

Ride everywhere.

.


#62
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Nna igen, a kresz-szen nem ártana kicsit módosítani..
A lámpa sok esetben kevésbé feltûnõ, mint a mellény, így az nem hülyeség, csak túlságosan kötött. Éjszakai tekeréshez pl nem lenn hülyeség olyan mezt, hátizsákot, akármit használni, amin jó széles fényvisszaverõ csíkok vannak.

#63
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
nem volna hatrany az sem, ha eloszor a meglevo es sok esetben ertelmetlen, vagy elavult szabalyokat raznak gatyaba, mielott ujakat kitalalnak.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#64
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 hozzászólás
A buksi még oké! Az szerintem is kötelezõvé kéne tenni. Engem is mentett már meg korházi látogatástól. A láthatósági mellény helyett meg a -kresz tartozékot- lámpák meglétét, mûködését kéne ellenõrizni. Én személy szerint nem szívesen hordanám azt a fényviszaverõs vackot tekerés közben. Inkább a lámpám világít, és tesz láthatóvá az éj sötétében. Vagy a mellény helyett inkább fényvisszaverõs csíkokat a bringára.

"A kerékpáros nem az autós ellensége, hanem olyan autós, aki már megtette az elsõ lépést a jó irányba!"(Karlovitz K.)
Rákosmente KerekSE;


#65
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Khm.. A bukósisakon lehet vitatkozni, de ezzel többé-kevésbé egyetértek. A mellény egy érdekes dolog. Sötétben baromi jól látható, de jobb lenne, ha nem ezt tennék kötelezõvé, hanem olyan felsõruházat hordását, ami éjszaka ugyanolyan jól látható, így lehetne mezt is venni olyat.
Viszont a cikk elég érdekesen fogalmaz. Ezek szerint a gyalogosoknak is kötelezõ lenne mellényt hordani?!?! Érdekes lesz este a belváros.. :D

#66
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
http://index.hu/poli...fold/bicycle87/
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#67
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Bár lassan nagyon eltérünk a témától, de a németekkel kapcsolatosan nagyon kikívánkkozik belõlem!
Anémet addig fegyelmezett és nyugodt, amíg otthon van! Ez nem belülrõl fakad, hanem a porosz fegyelem betartatásából! Ha elmegy otthonról, akkor már nem ilyen. Lásd námetek itthon hogyan vezetnek. Vagy ami az egyik legnagyobb behatást tette rám fiatal koromban, amikor a németek a spanyol tengerparton a csikkeket a tengerparti homokban oltották el szép sorban és nem szedték össze sose. Valahogy nehezen hiszem, hogy otthon csak úgy szépen szétdobálják. Ott feküdtek és egy csíkban a törölközö mellett szép akkurátusan egy sorban 20-25 csikk.. Ennyit a németekrõl és a fene nagy fegyelemrõl. De hasonlókat az összes többirõl is tudnék mondani.. Maradjunk annyiban, hogy mi baromira szeretünk sírni...

#68
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

mondod ezt addig amíg gyalog vagy. mihelyt beültök családdal autóba v akár egyedül, akkor meg má megint a gyökér gyalogok, meg fekvõrendõrök lenne a probléma...


biztosan nem,pedig elég sûrûn megyünk... leutazás Zalába nyáron kb 7végenként,gondolhatod:)
ez inkább olyan "elv"-tipusú dolog:)
mondjuk gyökér gyalogok is,ez tény,de ettõl függetlenül a fene enné ezt az autósállam dolgot.

#69
McPherson

McPherson

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás

itt nálunk valami nagyon nagy gond van...


Ebben tökéletesen igazad van, és nemcsak közlekedés terén. Mert Németoban az emberek általában véve is sokkal nyugodtabbak, nem stresszelnek, és nemcsak No-ban, egész Ny-Euban. Nem csalnak adót ahol tudnak, nem anyáznak annyit stb. Ennek sok oka van, én a legjobb megfogalmazást a múltkor hallottam:
Magyarország egész egyszerûen "szar helyen van", mert itt találkozik a kelet a nyugattal és itt a balkán határa (szegény vajdasági magyarok). Mert nálunk pl nem jön a busz. A ruszkiknál se jön a busz, de leszarják, elmennek haza vodkázni. Nyugaton jön a busz. De itt nálunk mindenki beparázik, és tombol(balkán).

No comment. Talán mégis csak annyi, hogy a balkánon se véletlenül ingerültek az emberek (és lám, a dicsõ Amerikában is elszabadol a pokol, ha nem tudnak a fotelben ülve söröznia meccs alatt, lásd Katrina), tekintve hogy ott annyiféle nemzet, vallás és világnézet él egymás mellett évszézadok óta (ide most az kívánkozna: békében, de nem az jön) háborúban, és ez igencsak megviseli az embereket, de hiszen tudjátok.
...And Justice For All

#70
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Vicc az egész! Mikor elõször mentem autóval Németországba, akkor akikkel mentem már sokadszor mentek. Õk mondták, hogy ha a járdán a zebra közelében gyalogost látok álljak meg még akkor is, ha késõbb kiderül, hogy nem akar átmenni. Ellenkezõ esetben 500DM büntetésre számíthatok. Ez 13 éve volt. Ott mûködik is ez a dolog. Nézd meg a német, ha idejön. Próbálj a balatonnál lelépni elé, még gázt is ad. A napokban volt bent a boltban nálam egy rendõr, kérdeztem tõle mi van a traffipaxos kocsival, mert hónapok óta nem látom. Azt mondja összetört. Mondom ez szép, már fel sem merek menni (persze kocsival, nem bringával) a 2a útra, mert nem lehet olyan tempót menni, hogy a rendszám nélküli, fekete, megültetett sz*rokkal le ne toljanak az útról. Erre õ mérgesen: az az út arra van, hogy gyorsan lehessen menni rajta. És ez valami baleset megelõzési osztályon vagy hol dolgozik.:mad::mad::mad:

#71
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
apám mesélte, hogy valahol külföldön lelépett a járdáról(nem a zebrán), a forgalom meg satuzott, hogy átmehessen...

itt nálunk valami nagyon nagy gond van, olyan mentalitással közlekednek az emberek, mintha legalábbis állatok lennének(a szó szoros értelmében), és nem homo sapiens
meg ugye az autósállam..beszarás, már a járdán is a sok kúrva kocsi van, ott is egyre többször kell arrébbmennem, mert parkol a genyó..itt is van valami eltolódás, az autónélkülieknek sokkal kevesebb élettér marad..
tegnap pl a körúton a síneken is álltak az autók, és még engem üvöltenek le/fenyegetnek meg, ha beszólok, mert az autó miatt nem tudok a zebrán normálisan átmenni...

fekvõrendõr téma:
anyámék utcájában is csináltak ilyeneket, csak többszörösen elkúrták...
1 rohadt nagyok: elvileg ennek úgy kéne lennie(legalábbis asszem), hogy ahol mondjuk 30-as övezet van, ott annyival át is tudj menni ezeken...max vole a hummerjával
2 rossz helyen vannak: van egy az utca legelején, ez még ok(bár szerintem felesleges). aztán a következõ az utca közepén, itt lelassít az autós, majd padlógázzal érkezik a keresztezõdéshez, ahol sok a baleset, mert nem adják meg a jobbkezet, a köv a házunk elõtt van, ez majdnem jó, metr ott van egy ovi is, csak ez meg szar, metr lesüllyedt, tehát nem ér semmit, aztán a köv jobbkezes utánál megint semmi..
hát gratulálok
Van állásom...:bananadan

#72
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ez így van jaja, külföldön eszerint is mûködik.
LOL az egész.
mer ha még egy civilt meghurcolnának.. de hogy még egy rendõrbérencet is, ez már durva.

ki ülhetett az autóban? valami sietõ rendõrezredes? kormánypárti politikus? v vmelyik fõrabbi? errõl van információ?

#73
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
meg asszem van egy olyan jogelv (majd a jogászok megmondják a tutit), hogy veszélyes üzem, ami azt jelenti, hogy a kocsi veszélyes, és így hiába én vagyok a hibás, neki úgy kell közlekednie, hogy engem ne veszélyeztessen, tehát a kocsi is hibás...valamint a kresz úgy szól (ha jól emlékszekm), hogy ha látod, hogy egy gyalogos le akar lépni a zegbrára - tehát nem akkor, amikor már elindult, hanem amikor a ráutaló magatartás megtete - akkor meg kell állni, és elengedni, lévén, hog yelsõbbsége van neki ott!
Van állásom...:bananadan

#74
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Azért érdekelne, hogy a kreszben az hol van benne, hogy a körülnézés után, ha az autók nem állnak meg, akkor mi is történik?? Tehát nekem körbe kell néznem és utána mi van? Ha jön autó, akkor nem léphetek le? Vagyis meg kell várni amíg senki nem jön és utána mehetek át? Hogy is van ez az elsõbséggel?
Mert ha a rendõrség arra akart utalni, hogy a 4 sávból 3-ban álltak és ez nem volt elég körültekintés a lelépéshez, akkor khm...


A kresz szerint, a párhuzamos közlekedésre alkalmas úton, ha az eggyik sávban a zebra elött magáll az autó, hogy a gyalogost átengedje, a másik sávban haladonak is megkell állnia.

Na most akkor ki a hibás? Ráadásúl, a gyalogátkelöt, fokozott figyelemmel kell megközeliteni....... Vagy most akkor megint a pénz beszélt?

Ezek után a rendõrség, hogy akarja betartatni a szabályokat, ha õ az elsõ aki felrúgja..

#75
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Azért érdekelne, hogy a kreszben az hol van benne, hogy a körülnézés után, ha az autók nem állnak meg, akkor mi is történik?? Tehát nekem körbe kell néznem és utána mi van? Ha jön autó, akkor nem léphetek le? Vagyis meg kell várni amíg senki nem jön és utána mehetek át? Hogy is van ez az elsõbséggel?
Mert ha a rendõrség arra akart utalni, hogy a 4 sávból 3-ban álltak és ez nem volt elég körültekintés a lelépéshez, akkor khm...

#76
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Basszus...
Ez nevetséges.
Kéne fekvõrendõr lassan,olyan 10 méterenként.. Bár pl. haver úgy gondolkodik ezekrõl,h kidobók, és külön gyorsít még :P
Meg normális BKV. Bár respect az "új" éjszakai járatokért,nekem nagyon beyönnek :)


Az éjszakai nekem is pont jó vonalon megy, úgy jár, mint a nappali, kb olyan sûrûn is. :((
Mivel nagyon ritkán jár, meg is van tömve gyakran, az emberek meg egyre ingerültebbek

#77
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Basszus...
Ez nevetséges.
Kéne fekvõrendõr lassan,olyan 10 méterenként.. Bár pl. haver úgy gondolkodik ezekrõl,h kidobók, és külön gyorsít még :P



mondod ezt addig amíg gyalog vagy. mihelyt beültök családdal autóba v akár egyedül, akkor meg má megint a gyökér gyalogok, meg fekvõrendõrök lenne a probléma...

#78
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Basszus...
Ez nevetséges.
Kéne fekvõrendõr lassan,olyan 10 méterenként.. Bár pl. haver úgy gondolkodik ezekrõl,h kidobók, és külön gyorsít még :P
Meg normális BKV. Bár respect az "új" éjszakai járatokért,nekem nagyon beyönnek :)

#79
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
http://www.online.rt.../?id=0512214013

Ez milyen már? Amíg ilyen dolgok megeshetnek, addig én nem csodálkozom hogy az autósok bármit megtehetnek.

#80
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Kalappal!
Csinj puskát! :)


Csináltam. :) Annyi hülye definíciót képtelenség megtanulni.
A kalappal vigyázni kell, mert pénteken is valaki sok szerencsét kívánt, a kémiához, és eldugult a szerelõszinten a lefolyó, a piszkos víz a másodikon jött vissza a vécékbõl, és a földszintig folyt. :) Még szerencse, hogy mi a kilencediken lakunk. :)