Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#21
Bmka

Bmka

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Heló!
Tudtok valamit 2006os criticalmassról? Lesz?

#22
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
igen ezt kéne csinálni:) csak az autókból kiindulva sajna látom a végét:(
de ha valakivel megtörténik légyszi próbálja ki:) én addigis kimozgom az útegyenetlenségeket.

#23
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
thez: ha lenne idõm és energiám ilyenekre, akkor tuti belehajtanék és kipróbálnám, hogy mi lesz a vége. :) /Na jó, azért össze nem történném magam, meg a biciklit, mert annyit biztos nem ér az ügy, de egy levél váltást megérne a megfelelõ szerv irányába..)

#24
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
raycoon papiron igazad van.
életben körberöhögnek, és elhajtanak hgoy tanulj meg bringázni

mert az autó pl nem dõl el, de egy kerékpáros meg simán etc... akármilyen is az út.
elég instabil szerkezet vagyunk.

#25
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

HÁt igen, ez a másik oldala. Érdemes lenne utánanézni, van-e erre valami szabály?? Mert a járda esetén van, mint már az elõbb írtam. Hogy a járdán tekerõ bringásra is vonatkozik-e, az már kérdéses. A bringaút karbantartás felelõse meg... hajjjajj... :)

hehe látjátok Mi letakarítjuk a járdán a bringautat is a kárpát utzában az elmû elõtt....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#26
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
"Elég durva lenne, ha a törvény megkülönböztetné a forgalomban résztvevõk jogait a károk tekintetében!"

Elfogtam egy levelet:
Tisztelt Uram!
Sajnos a jogszabályok még a kerékpár feltelálésa elõtt készültek így azokra nem vonatkozik. Sajnáljuk hogy kára keletkezett, jobbulást kívánunk önnek és kerékpárjának...

Természetesen kitalált a levél, de az irónia és a mondanivalója sztem érthetõ és sajna igaz is lehet sok szabállyal kapcs. Emlékszem volt talán 2005-ben is vmi a tavaszi CM elõtt h módosítani kéne vmi törvényt mert valahogy a kerékpárosok kimaradtak belõle még anno 2000 évvel ezelõtt mikor megszületett.

#27
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
thez: Elég durva lenne, ha a törvény megkülönböztetné a forgalomban résztvevõk jogait a károk tekintetében! Persze, tény, hogy valószínûleg elhajtanának.. És persze egy próbaperen már lehet, hogy gyõzne az illetõ..
Egyébként, ha valaki belemegy egy olyan gödörbe, mondjuk, amit víz borít, és nem látod, szétszakad a külsõd és a felnid is szétmegy, buksz egy hatalmasat és szakad a ruhád, akkor azt a kárt igenis fizesse ki! És ez már nem is annyira mókás..

dori: annak is van felelõse, és pontosan ugyanúgy lehet behajtani, mintha gyalog lennél, vagy autóval. Gondolom, sehogy.. Illetve perelve..

#28
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

autónál igen, a közterületfenntartó fizet. akié az út.
egy két 3 éven belül...
(ha van biztosításod - anélkül nem is mehetsz ki útra)
bringánál meg kárigény:D mókás gondolat.

ez autós állam. még azoknak se fizetnek tuti


HÁt igen, ez a másik oldala. Érdemes lenne utánanézni, van-e erre valami szabály?? Mert a járda esetén van, mint már az elõbb írtam. Hogy a járdán tekerõ bringásra is vonatkozik-e, az már kérdéses. A bringaút karbantartás felelõse meg... hajjjajj... :)

#29
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

A közutak hibáiból eredõ kárt, a "fenntartónak" kell állnia. Ez vagy az állam, vagy az adott önkormányzat. Neked nem kell biztosítással rendelkezned hozzá. Pl autónál, ha nincs casco-d, attól még a kátyúkárt ki kell fizetnie az önkormányzatnak. Elvileg.. Vagy nem így van?


Így van. Ha a házam elõtt esik el valaki, mert nem volt a járda takarítva (hiába, hogy nem az enyém a járda jogilag, csak a házam elõtt vezet), enyém a felelõsség és a kárt ki kell fizetnem. más kérdés, hogy a bringaút, a kérdéses helyen az Önkormányzat hatáskörébe tartozik, vagy a kollégiumhoz, és a kolesz gondnokának a dolga lett volna lepucolni??

#30
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

A közutak hibáiból eredõ kárt, a "fenntartónak" kell állnia. Ez vagy az állam, vagy az adott önkormányzat. Neked nem kell biztosítással rendelkezned hozzá. Pl autónál, ha nincs casco-d, attól még a kátyúkárt ki kell fizetnie az önkormányzatnak. Elvileg.. Vagy nem így van?

autónál igen, a közterületfenntartó fizet. akié az út.
egy két 3 éven belül...
(ha van biztosításod - anélkül nem is mehetsz ki útra)
bringánál meg kárigény:D mókás gondolat.

ez autós állam. még azoknak se fizetnek tuti

#31
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

De jó újra látni Titeket! Nagy volt a csönd..


Vihar elõtti csönd... :angevil: ;) Készültünk a szezonra... :)

#32
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Az elsõ 2006-os Kelly's Klubb találkozón készült kép az újonnan épül budakalászi pihanõhelyról. A budakalász menti partszakaszon épült úton kettõ ilyen is van, bár a másik nem ilyen szép fonott.

http://mtb-riders.uw...ys/p1150012.jpg

#33
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
hát én megnéztem vna azt mikor a gyöngyösinél lévõ kolesz elõtt a bringaút tiszta nyálkás falevél volt és pont a kanyarban csúsztam ki. már nem tom milyen károm lett akkor de ugye a hó meg hasonló dolgok eltakarításáért az ott lévõ épület gondnoka vagy mittomén ki a felelõs h ne legyen baleset. Na sztem semmit nem értem vna el a kárigényemmel.

"vicces" azaz siralmas h a járdáról a b.útra kotorják a havat, leveleket. ugyebár télen nem lehet bringázni szóval evidens h nem zavar ott senkit. :s

#34
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
A közutak hibáiból eredõ kárt, a "fenntartónak" kell állnia. Ez vagy az állam, vagy az adott önkormányzat. Neked nem kell biztosítással rendelkezned hozzá. Pl autónál, ha nincs casco-d, attól még a kátyúkárt ki kell fizetnie az önkormányzatnak. Elvileg.. Vagy nem így van?

#35
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
passz... az indexen olvastam és bemásoltam. én kipróbálom majd h mit szólnak hozzá h hibás a bringásút. mivel ingyenes így nagy kár nem lehet belõle ha aki gondolja bejelent egy-két b.utas hibát, hátha egy mennyiség után.

sztem mivel a bringákat nem nagyon szoktuk bebiztosítani így kárigényt nem tom h belehetne-e nyújtani bárhova is ha mondjuk úthibától esik valaik és kára keletkezik. szóval nem tom elérhetünk-e vmit, de ha nem próbáljuk meg akkor tuti nem lesz semmi

#36
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Idézet az index.hu-ról:

"Szombaton elindult a magyarországi közúthálózat hibáinak bejelentésére szolgáló telefonon hívható országos "kátyúvonal". A 06-80-204-386-os számon bárki bejelentheti, ha kátyút lát, és ha minden igaz, azt rövid idõn belül megjavítják."



fura, a tv-ben a 06/80 404 404 volt említve.
amúgy ez a vonal eddigis létezett egy cikk tanulsága szerint.

#37
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Idézet az index.hu-ról:

"Szombaton elindult a magyarországi közúthálózat hibáinak bejelentésére szolgáló telefonon hívható országos "kátyúvonal". A 06-80-204-386-os számon bárki bejelentheti, ha kátyút lát, és ha minden igaz, azt rövid idõn belül megjavítják."

#38
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 hozzászólás
Elküldtem egy csomó ismerõsnek a kátyúvonal tesztelésére történõ felhívást!

"A kerékpáros nem az autós ellensége, hanem olyan autós, aki már megtette az elsõ lépést a jó irányba!"(Karlovitz K.)
Rákosmente KerekSE;


#39
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
19.-én lefektetjük az...az alapokat!! ;)

Ride everywhere.

.


#40
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Van ez a kátyuvonal... ez a b.utakra is vonatkozik??? lenne pár javítanivaló ezen a pár km-en is nem csak az autóutakon!

Össze kéne írni a hibákat a b.utakon és betelefonálni h javítsák ki egy órán belül ezeket is! Túl naív vagyok ugye?? :(

erre a telefonra meg egyebekre:
okulásképp olvassatok, igaz autós fórumról van, de mindenkinek okoz gondot, ha másban nem, hát bringával vagy a tömegközlekedéssel....




Kedves Barátaim!

Itt most kedvenc állatorvosi vízilovunkról, a kátyúkról lesz szó. Mellette pedig arról, hogyan néznek bennünket (már megint) hülyének.

Megszokhattuk már, hogy a közlekedési káosszal és törvényellenesen egekbe srófolt benzinárral keserített életünket idõrõl idõre megszakítja egy-egy szerepelni vágyó politikus magánakciója, melynek során így vagy úgy, de azt igyekszik elhitetni velünk, hogy õ, a magányos hõs, egy csapásra megoldja valamennyi problémát, most már remek lesz minden, holnapra kisimul az aszfalt, felépül az új híd, Pekingig ér az új autópálya, és benzin folyik a csapokból. Aztán persze kiderül, hogy egy szó sem igaz ebbõl, csak megint lenyúltak pár milliárdot, és ezt kellett megmagyarázni. Ahogyan most is...

Egy hete korlátolt felelõsségû miniszterelnökünk ünnepélyes keretek között 6 milliárd forintot ajándékozott a mi pénzünkbõl Kóka János úrnak, kátyújavításra. Karácsonyi ajándéknak kicsit elcsúszott. Ha kampányfogás, az még érthetõ, hiszen épp szezonja van. Bár ezt meg nem a mi adónkból kéne bonyolítani. Mindegy.

Szóval pártunk és kormányunk beígérte, hogy rövidesen létrejön egy zöld szám, amit éjjel-nappal lehet hívni, ha az ember kátyút észlel. (Ilyen szám már eddig is volt, de hát ennyire jól szervezett ez az akció, hogy még ezt se tudták.) A hívásra a csapat már robog is a helyszínre, pikk-pakk betömik, és "egy-két órán belül" volt-nincs kátyú. Az ígéret szép szó - de vajon betartható-e?

Természetesen nem! Hiszen ez a hatmilliárd nem is kerül a helyére, az aszfalt javítását végzõ önkormányzatokhoz. Azok csak március végén kapják meg a részüket, szigorú pályáztatás után, vagyis az se biztos, hogy kapnak. Tehát az önkormányzatokat irdatlan pluszköltségekbe verik, ráadásul feleslegesen, hiszen nincs is meg a kapacitás - emberek, gépek, anyag - az összes úthiba ilyen gyors ütemû kijavítására. Mire akkor a nagy ígéret?

Valójában ez a látványos akció a kátyúzásra fordítható alapok csökkentését jelenti!

Ugyanis például csak Budapesten 2005-ben 2,4 milliárd forintot fordítottak kátyúfoltozásra, s ez mit sem ért, hiszen minden betömött lyuk után átlag nyolcvan-száz (!) újabb keletkezik. Hasznosabb lenne a pénzt tisztességes útburkolatra költeni, amibõl mondjuk nem lopják ki a tömörítésre szolgáló emulziót, hogy aztán jó pénzért magánparkolókat aszfaltozzanak vele. De akkor nem lenne mit kátyúzni, ugye. Ebbõl a hatmilliárdból Budapest 2 milliárdot kaphat, és ez lenne az egész évi keret. Kisebb települések meg elégedjenek meg ennek töredékével. Kidobott pénz ez tehát, aminek ezer jobb helye lenne.

De térjünk a lényegre: azt javaslom, politikai hovatartozástól függetlenül minden kedves olvasónak, hogy péntek reggel álljon oda egy kátyú mellé, és telefonáljon a megadott zöld számra, miszerint kátyújavítást kér. Aztán, ha ráér, stopperrel a kezében várja meg, mikor érkezik meg a javítóbrigád. Tegyük próbára a pudingot. Ha helytállnak, le a kalappal. Ha nem, derüljön ki fényesen, hogy megint hazudtak, és újfent hülyének néztek minket.

Tehát: 2006 január 20-án, pénteken, reggel vagy délelõtt telefonáljatok a következõ számra: 06 80 204386. Jöjjön el az "Armageddon". Nekik. Az eddig sem mûködõ rendszer 60 perc alatt össze fog omlani, az ígérgetõk meg magyarázkodhatnak. Essenek csak pofára! Ne tûrjük tétlenül, hogy az épp adott hatalom naponta a szemünkbe hazudjon. Nem vagyunk teljesen hülyék.

Küldd tovább ezt minél több ismerõsödnek!