Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#41
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Múlkor álltam a megállóban, vártam a buszt. A fazon, autóval, jön a járdán és villog, hogy húzzak már félre a megállóból mert õ most kihajt az útra. Ráadásul át a záróvonalon.
És majdnemhogy én volt a f*sz, mert késlekedtem ellengedni, és akadályoztam õt a folyamatos haladásban. A járdán. A megállóban.
Én már nem lepõdök meg semmin sem....

#42
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
http://www.stop.hu/s...hp?scid=1026177

#43
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
De jó újra látni Titeket! Nagy volt a csönd.. :)

#44
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

Van ez a kátyuvonal... ez a b.utakra is vonatkozik??? lenne pár javítanivaló ezen a pár km-en is nem csak az autóutakon!

Össze kéne írni a hibákat a b.utakon és betelefonálni h javítsák ki egy órán belül ezeket is! Túl naív vagyok ugye?? :(


Ami azt illeti, a budapesti úthibák elég rendesen össze vannak szedve. Nem hiszem, hogy nekiállnának bringaúton is kátyúzni, de idénre újabb akciókat tervezünk, szervezünk. :)

#45
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
FIGYELEM

MEGALAKUL A BRINGAÚT EGYESÜLET!


Részletek: http://bringaut.freeblog.hu

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#46
elasottegertetem

elasottegertetem

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 956 hozzászólás

Van ez a kátyuvonal... ez a b.utakra is vonatkozik??? lenne pár javítanivaló ezen a pár km-en is nem csak az autóutakon!

Össze kéne írni a hibákat a b.utakon és betelefonálni h javítsák ki egy órán belül ezeket is! Túl naív vagyok ugye?? :(

Meg kell próbálni, ha más nem kinevetik az embert és lerakják.
Lassan járj, ugyanoda érsz :)

#47
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Van ez a kátyuvonal... ez a b.utakra is vonatkozik??? lenne pár javítanivaló ezen a pár km-en is nem csak az autóutakon!

Össze kéne írni a hibákat a b.utakon és betelefonálni h javítsák ki egy órán belül ezeket is! Túl naív vagyok ugye?? :(

#48
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
az olaszoknál, legalábbis Veronában a bringás felfestések rosszabbak mint nálunk... nálunk legalább látható ahol van többnyire.

Mai hír: bringást gázolt egy polgármester... legalább nem hagyta cserben és kórházbavitte az agyrázkódásos nõt...

#49
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Róma: 3 sávos útból csinálnak jó esetben 5-öt rossz esetben nem tudni, hogy van sáv.. :) Gyalogosnak nem állnak meg. A technika, hogy erõsen nézel rá és egyszerûen lelépsz, határozott lépésekkel áthaladsz. Nna neem, azért megállni valószínûleg nem fog, hacsak nem muszáj. Egyszerûen az adott sebesség mellett kikerül.. :)
Az emberek, akiket merev szabályok közé szorítanak, azok ebbõl kitörni vágynak, ha lehet. Ha külföldön õk az "urak", akkor úgyis viselkednek.
Az olaszok is "nyugat" és a németek is. Össze lehet hasonlítani. Vagy akár az "angolokkal". Érdemes végig menni az egész szigeten. Délen (angoloknál) az országutakon se egy duda, se villogás. Dél wales kicsit rosszabb. Észak wales-ben örülsz, ha egy "hegyi" szakaszon nem nyomnak le az egysávos (nem kétszer egysáv!) útról!

Igazából az "általánosító" írásom, amire reagáltál az pont arról szólt, hogy ne szálljunk már el a nyugattól!! Sírunk, és ez nem helyes!! A nyugattól talán ezt kellene elõször megtanulni!

Pogácsa? :) Menjünk a kajás topikba? Nagyon finom libatöpörtyûs pogácsát tudtam régen sütni.. :D

#50
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Rómában nem voltam, de olaszban a bundáson suhantunk már párszor, sejtem mire gondolsz :D
és védeni eszem ágába sincs, csak na...

amúgy közben megtudtam, hogy a németek (meg asszem az osztrákok is?) büntetnek, azért ha elõzés közben a mögötted lévõ türelmetlenkedik hogy mivanmár...
az már mástéma, hogy nagyon kevés ilyet kapnak rajta.

süssünk süssünk pogácsát :)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#51
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Tudom, hogy pécsi vagy, talán nem véletlenül kérdeztem. Ahogy te is mondod, ott sokkal kevésbé problémásak az autósok és valószínûleg sokkal kevesebb némettel találkozol, mint én itt és a Budapest-Szeged ingázás közben. 100-120e km vezettem itthon és kb 15-20 ezret külföldön, nekem ennyi tapasztalatom van, a kormány mögül.

Kimondtad a lényeget, sok köztük a fasz, vagyis nem néhány kirívó véletlen esetrõl van szó, vagyis én sem általánosítottam olyan durván.
De ha mégis, akkor legyen. Ellenben akkor az a kijelentésed, hogy "a többség az itthon olyan tötymörgõsen félõsen közlekedik, hogy az csuda" egy buta általánosítás! És akkor ezzel kvittek vagyunk.

Egyébként el ne kezd már védeni, hogy csak azért szabálytalanok, mert káosz van Budapesten!! Voltál már Rómában autóval?! Vagy gyalog?!

De mindegy, mert igazad van. Nem mind az.

#52
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
raycoon: maradjunk annyiban, hogy láttam már jópár külföldit nem az országában vezetni.
és igen sok faszagyú német is van, de van közt. normális is.
CSAKÚGY _mint_ magyarból is.
amúgy pécsi volnék.
Budapest meg már elve kaotikus közlekedés szempontjából, szóval nem csodálkoznék, ha a németnek se az a legnagyobb problémája, hogy téged átengedjen a zebrán.

ennyi.

de ne kasztráljuk már, hogy húú a németek mind gecik!

utálom a bringásokat, szemetelnek, zavarják a járókelõket, büdös kölkök!
tudod...

voti: "de a németeknél mögöttem jövõ s600-as szépen nyugisan kivárta a sorát"
bátyámmal (kamion vs. kamion elõzés) meg nem egyszer akartak minket németben letolni németek, mert nem tetszett neki a dolog. pedig nem is 600-as mercivel volt.

szóval ez mind egy fenenagy általánosítás.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#53
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
németországban lehet rendesek de mikor átjönnek ebbe az országba, akkor mint az állatok.. szabályok? minek. sebességhatár? az németországban sincs.
autópályák? addig lökdösik az autók egymást autópályán, amíg a gyökféllel menõ félre nem áll a belsõ sávból...
tehát ennyit a németekrõl.

õk itt az urinép u know....

#54
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Szerintem is ez a helyzet a németekkel. Jó tíz éve olyan teherautóm volt aminek az utazó sebessége 100km/h volt, a kamionok meg 90-nel mennek. Egy-egy elõzés kilométereken át tartott:) de a németeknél mögöttem jövõ s600-as szépen nyugisan kivárta a sorát. Nézd meg mit csinál a német nálunk az m7-esen mikor megyek a Balcsira 130-al...
Németországban volt olyan, hogy kiszállt a pasas a kocsijából és elmagyarázta, hogy mit csináltam rosszul, mikor átmentem a záróvonalon. Persze teljesen higgadtan, és a mutter szó sem szerepelt benne.

#55
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

ez már megint egy buta általánosítás.
a többség az itthon olyan tötymörgõsen félõsen közlekedik, hogy az csuda.
Valamint velem játszotta azt el itthon is német, hogy nem volt hajlandó addig továbbmenni, amíg át nem sétáltam elötte a zebrán.

Legyen neked buta általánosítás. Hol is laksz?
Én elég régóta a fõvárosban. Az erre járó németek többsége (javítok, akikkel én találkozom!) nem áll meg a zebráknál és a szabályok többségét sem tartja be. Az alatt a néhány év alatt, amit az M5-ösön és a régi 5-ösön töltöttem a német, osztrák és francia autósok többsége nemhogy nem tartotta be a sebesség korlátozást, de többször nem rajtuk múlt, hogy nem az árokban kötöttem ki.
Ha ez buta általánosítás, akkor vállalom! De neked mekkora a tapsztalatod ebben a dologban, hogy ilyet mondasz? Mennyit vezettél és mennyi külföldi autóst láttál nem a saját hazájában vezetni? Mert ilyen szinten én is mondhatom, hogy ez egy buta általánosítás, hogy félénkek, mert veled egyszer ilyen történt.

#56
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

biztosan nem,pedig elég sûrûn megyünk... leutazás Zalába nyáron kb 7végenként,gondolhatod:)
ez inkább olyan "elv"-tipusú dolog:)
mondjuk gyökér gyalogok is,ez tény,de ettõl függetlenül a fene enné ezt az autósállam dolgot.



te így látod?
autósállam fura...

autósállam és az autós szopja a legynagyobb harcit.

a gyalogok meg..
idióták.

#57
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Bár lassan nagyon eltérünk a témától, de a németekkel kapcsolatosan nagyon kikívánkkozik belõlem!
Anémet addig fegyelmezett és nyugodt, amíg otthon van! Ez nem belülrõl fakad, hanem a porosz fegyelem betartatásából! Ha elmegy otthonról, akkor már nem ilyen. Lásd námetek itthon hogyan vezetnek. Vagy ami az egyik legnagyobb behatást tette rám fiatal koromban, amikor a németek a spanyol tengerparton a csikkeket a tengerparti homokban oltották el szép sorban és nem szedték össze sose. Valahogy nehezen hiszem, hogy otthon csak úgy szépen szétdobálják. Ott feküdtek és egy csíkban a törölközö mellett szép akkurátusan egy sorban 20-25 csikk.. Ennyit a németekrõl és a fene nagy fegyelemrõl. De hasonlókat az összes többirõl is tudnék mondani.. Maradjunk annyiban, hogy mi baromira szeretünk sírni...



ez már megint egy buta általánosítás.
a többség az itthon olyan tötymörgõsen félõsen közlekedik, hogy az csuda.
Valamint velem játszotta azt el itthon is német, hogy nem volt hajlandó addig továbbmenni, amíg át nem sétáltam elötte a zebrán.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#58
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

És ha én azzal akarom a nap végi adrenalint megszerezni, hogy tök sötétben vagyok sötét ruhába :D

Az végülis nem baj, de lehetõleg ne a biciklin tedd.. :D És ne arra, amerre én megyek.. ;)

#59
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
NA gyónj meg fijam, DE ELÕSZÕR FIZESS :D

Ride everywhere.

.


#60
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
hm.
akkor menj gyontato papnak :]
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder