Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#4501
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
http://www.reggel.hu...cikk&cikk=12301

Ezt olvastátok?
Van pár csúsztatás..de érdekes módon az egyetlen ilyen hangvételû cikk.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#4502
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
így van. D...szky azonnal monnnyon le!

Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#4503
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Tyûûû,lassan a kerósokat jobban fogják itt utálni,mint az autósok között:)

Tény és való,ált. a kétkerekûek elég pofátalnul közlekednek (a motorosok is,ha megfigyelitek).De ezek a farkastörvények vannak,mert 1elõre nincs meg a lehetõség a szabályos közlekedésre.

A polgármester tiplizhet a fenébe,yó,hogy nincsenek fullra kihasználva a bringautak,ha egyszer nem tesznek lehetõvé normális közlekedést!A normális az az,h elsõnek megépítik õket,és csak aztán használják a népek,nem?

#4504
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Emberek, tök mindegy, hogy valaki hogy jött el, ha eljött, nem ez a gond. Az a gond, hogy voltak egy páran, akik úgy gondolták, hogy õk akkor akirály csávók, hogy az hihhhetetlen, és nehogy már a rendezõ mondja meg nekik, hogy mi legyen. Kábé 5 ször szóltam oúti gyerekeknek, egymás után, azt se mondták, hogy kapd be, mintha nem mondtam volna semmit. A szokásos dolog volt ez is, nem arra mnet ki a játék, hogy együtt mit tudunk, hanem arra, hogy ki mekkora király, ki bírja a legjobban lesz*rni a szabályokat, mert ez ollan nagyon-nagyon vagány dolog. Hát nem az, és elnnézést kérek mindenkitõl, akire nem vonatkozik, aki viszont nem tud viselkedni, az inkább maradjon otthon, ne égessen le senkit, és semmit a bunkóságával.

Na.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4505
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

Ha még csak egy festéssel van elválasztva, akkor még elnõzhetõ, hogy "nem vette észre", de pl. a pesti oldalon bicilkili út a Margit-hyd és az Árpád-híd között komplett fasorral van elválasztva. Ott már kicsit nehezebben hihetõ el. Ott is mindig az van, hogy a gyalogos részes senki, de a bicikliúton meg cikázni kell, amiért meg anyáznak. Biztos azért jobb, mert aznap még nem tudott kivel veszekdni és kire anyázni. Így legalább anyázhat...

ott az árnyék...meg az agyakban.
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#4506
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

Hali!

A matrica témához még annyi, hogy gyalogosoknak is lehetne osztogatni, akik a bringaúton sétálnak... Ha megfigyelitek az embereket vonza a bringaút.. Ott jobb sétálni?!

Tamás


Ha még csak egy festéssel van elválasztva, akkor még elnõzhetõ, hogy "nem vette észre", de pl. a pesti oldalon bicilkili út a Margit-hyd és az Árpád-híd között komplett fasorral van elválasztva. Ott már kicsit nehezebben hihetõ el. Ott is mindig az van, hogy a gyalogos részes senki, de a bicikliúton meg cikázni kell, amiért meg anyáznak. Biztos azért jobb, mert aznap még nem tudott kivel veszekdni és kire anyázni. Így legalább anyázhat...

#4507
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

Három évvel ezelõttig én is így gondoltam.
Aztán egyik szép nap átugrottam a szomszéd utcába bringával, pontosabban akartam...
Pár órával késõbb a Fiumei úti Baleseti Sebészeten eszméltem, hogy varrják az arcomat.


Az a baj hogy nincs kisbukóm, csak motoros fullface..azt meg nem fogom felvenni egy kétórás tökölésre a városban;)
Mentem volna abban meg protektor és lábvédõ meg dh szemüveg?
Persze történhetnek balesetek de ha havonta egyszer elmegyek 2 km-re fagyizni csak nem..ha meg igen az kemény szívás.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#4508
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Játékszabályok:
Az útvonal teljes hosszán szigorúan tilos a szembejövõ sávban tekerni. Ezért bírságot ígértek a rendõrök a szabálysértõnek, teljes joggal.

"A felvonulással meg szeretnénk mutatni, hogy a városi kerékpározás nem néhány hóbortos ember ügye: a kerékpárosok tényezõk a közlekedés, a várostervezés és a zöld politika szempontjából is. Sokkal többen közlekednének biciklivel, ha a városokban megfelelõek lennének a körülmények" - foglalta össze a demonstráció célját Kürti Gábor.

talán a kerékpárosoknak is úgy kellene viselkedni, hogy elfogadható tényezõi legyenek a közlekedésnek. ne vmi kiszámíthatatlan idegesítõ idióta.
aki a felvonuláson céltalanúl kiabál, meg dudál, meg ezzel mit akar elérni?

a felvonuláson sokan inkább hóbortosnak tüntek számomra.
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#4509
Cyborg.

Cyborg.

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Hali!

Szerintem egy nagy gond bringásokkal is van... Van pár bringaút, ami használható, és jobb, mint a kocsiút, tökéletesen használható. Viszont (legfõképpen az országúti bringások) ezt nem használják... Õk inkább mennek át piros lámpákon, kocsik között. Úgy gondolom, hogy nekünk bringásoknak kéne legalább normálisan menni, és utána majd szídni a kocsiban ülõket.

A matrica témához még annyi, hogy gyalogosoknak is lehetne osztogatni, akik a bringaúton sétálnak... Ha megfigyelitek az embereket vonza a bringaút.. Ott jobb sétálni?!

Tamás

#4510
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás

Én azért mentem bézbólsapkában nem pedig harci díszben.
Mert amikor fagyizni megyek nem veszek sem bukót sem pedig bringás szerkót.
Minek?Nem megyek gyorsan, nem megyek autók között max járdán.
Tök jó.


Három évvel ezelõttig én is így gondoltam.
Aztán egyik szép nap átugrottam a szomszéd utcába bringával, pontosabban akartam...
Pár órával késõbb a Fiumei úti Baleseti Sebészeten eszméltem, hogy varrják az arcomat.

#4511
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás

már hogy a viharba ne lenne baj, ha bárki átmegy a szembe jövõ sávba?!

pont ez a baj, hogy ilyen idiótán közlekednek. mert így nem lehet. vannak bizonyos minimális szabályok. az együttélés minimális szabályai. aki ezt nem fogadja el az egy fasz (és most ki is írom, mert nagyon az).

képzeld el, hogy vezetsz és egy ilyen marha egyszer csak megjelenik veled szemben. mert neki olyan kedve van, hogy éppen ott kacsázik, mert az már milyen kemény, meg laza meg rutinos, meg õ aztán nagyon ott van a közlekedésben. megijjedesz mert egyszer csak a semmibõl ott terem elõtted vmi akadály, hirtelen fékezned kell/félrerántani a kormányt. ez balesetveszélye. kinek hiányzik az ilyen? nem igaz, hogy nem lehet megoldani másképp, csak a forgalommal szemben.


Ha valaki elég hülye ahoz, hogy szembemenjen a forgalommal, akkor csinálja. Felõlem mindenki ott bringázik ahol akar, a metróalagútban, vagy bárhol, és elhiszem, hogy bazi nagy rutinja van, mer tényleg. Az lett volna a lényeg, hogy õk is lehetnek egyszer egy évben, vagy kétszer, mondjuk 3-4 óráig normális bringások. De nem bírnak lenni, azabaj. És ha egy átmegy, akkor mindenki át akar menni. Csak ez nem jutott el az agyakig, sajnos.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4512
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Zsírosmacskának tökéletesen igaza van!
Reflexbõl elrántod a kormányt, aztán csókolom...
Egy idióta miatt.............

#4513
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás

Tudom, hogy a futik rutinosak, ez nem is baj, de ha õk bemennek a másik sávba,


már hogy a viharba ne lenne baj, ha bárki átmegy a szembe jövõ sávba?!

pont ez a baj, hogy ilyen idiótán közlekednek. mert így nem lehet. vannak bizonyos minimális szabályok. az együttélés minimális szabályai. aki ezt nem fogadja el az egy fasz (és most ki is írom, mert nagyon az).

képzeld el, hogy vezetsz és egy ilyen marha egyszer csak megjelenik veled szemben. mert neki olyan kedve van, hogy éppen ott kacsázik, mert az már milyen kemény, meg laza meg rutinos, meg õ aztán nagyon ott van a közlekedésben. megijjedesz mert egyszer csak a semmibõl ott terem elõtted vmi akadály, hirtelen fékezned kell/félrerántani a kormányt. ez balesetveszélye. kinek hiányzik az ilyen? nem igaz, hogy nem lehet megoldani másképp, csak a forgalommal szemben.
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#4514
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Naná. Csak nem gondolod, hogy direkt? Ejnye no....
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4515
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
"véletlenül" :)

#4516
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Hú, vaz, ténleg mamanap lesz vasárnap. Na, akkor valahogy aza kell jutnom....

Mi elengedtük a drága embert, aki paraszt volt, bár azt hiszem, valaki "belebotlott" a hátsó sárhányójába...véletlenül...
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4517
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Én sajna nem, mert szombaton megyek egy túrára a BVKK szervezésében, úgyhogy a vasárnap Párommal vagyok.

A tömeg vs. egy állat autós szitu tényleg érdekes és röhelyes volt :)
Indulásnál volt egy fehér corzás, folymatosan nyomta a fülünkbe a dudát, de amikor válaszképpen benyomatam a légkürtöt, csöndbe maradt. Szépen kértük, hogy hagyja abba, mert attól, hogy a dudán könyököl nem fog elõrébb jutni. Utána kicsit erélyesebben kértük, hogy inkább az ablakon könyököljön. Aztán végül pontot tettem a történet végére :)

#4518
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
vasarnap anyak napja lesz.
kell menni rendes fott kajat, meg palacsintat enni :)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4519
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Ja, szerintem is fain volt a péntek, bár volt egy-két gyökér-mindkét részrõl. Mert a sört ugye én is szeretem, de hogy minek kell MINDEN kocsmába bemenni útközben, azt nem tudom, szerintem a spanglizás is kicsit erõs volt azért, és ha valaki futár, attól még kibírhatná azt az idõt. Mert hiába mondtuk el 3000 szer, hogy ne használuk már a szemebjövõ sávot, csak ott mentek egy páran. Tudom, hogy a futik rutinosak, ez nem is baj, de ha õk bemennek a másik sávba, sok olyan is bemegy, aki nem rutinos és el leszen b*szva autó által. Akkor viszont reszeltek a felvonulásoknak. Villamossín dettó.

A tömegbe erõszakosan bentomulós-anyázós autósra most nem térnék ki - valamivel biztos bizonyítani kellett a nõje elõtt, hát szomorú, ha csak ezzel tud...
Cserébe voltunk kint a Rómain vasárnap, a hal még mindig finom, van sör is - ráértek vasárnap?
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4520
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
http://d-eyes.pganet...as/dscf0660.jpg

Ilyet sem látni gyakran;)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.