Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#4521
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts
Nah igen, azért a biciklisek sem "ártatlanok". PL: Bicikliúton 3an mennek egymás mellett és még véletlenül sem sorolnának be egymás mögé, ha vki jön szembe. Mennek nyugodtan, esetleg még le is anyáz, ha a kormánnyal megközelíted a kezét. Ezért sem szeretek 7végén a forgalmasabb helyek felé menni. Lehetõleg elkerülöm a várost :)

a CM tényleg jó poén meg hatalmas buli volt, de hogy elérte-e a célját?

#4522
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
az ember mindig annyit tesz meg, amennyit megtehet, amennyit hagynak, hogy megtegye.
kulturaltabb tarsadalmakban azert elozekenyebbek az emberek egymassal es azert tartjak be jobban a kozlekedesi szabalyokat, mert tudja, hogy ha engem nem enged at a zebran, akkor a rendor odasetal hozza es egyszeruen ott helyben tarkonlovi.

en szemely szerint akkor is atsetalok a piroson, ha ott van egy zsaru a kornyeken es latja, mert 10 esetbol csak egyszer teszi szova, akkor is csak odavakkant valamit.
ha odajonne, megallitana es adna egy csekket 50 rongyrol, a budos eletben nem mennek at tobbet a piroson. ez a stajsz.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4523
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,844 posts
Hát igen... Én is csak felhúztam a fullface-t, mert miért ne..

Egyébként a lassú haladással az volt a bajom, hogy mikor le akartam lépni a tömegbõl, akkor szinte alig birtam elõzni, mert a citybike-okkal nem igazán birtak egyensúlyozni az emberek, és összevissza dülöngéltek. Meg a család, aki teljes mellszélességgel felvonult, apu anyu gyerekek, csak az egész utat lefoglalták teljes szélességében, és az istennek nem akartak odébbmenni. Érdekes volt.

#4524
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,156 posts
Nekem is az a véleményem, hogy a CM egy jó poén volt, de a célját semmikép nem érte el. Lezárták a fél várost a péntek esti csúcs idején, az autósok ha lehet mégjobban megutáltak minket, a gyalogosok nagyrésze is alig várta, hogy végre elhúzzunk az útjukból. Sokan úgy néztek ránk, mint valami "másságot" hírdetõ melegfelvonulásra. Az ország és fõleg Bp fõ gondja, hogy nagyon sok a tahó, aki csak a saját érdekeit veszi figyelembe és szarik mindenre. Legyen az autós aki letol az útról, gyalogos, aki simán a bringaúton sétál, vagy bicajos, aki eszetlenül cikázik, esetleg szétszedi a fogaskerekût, stb...... Szal nem csak az autósok a prolik itt, hanem úgy zusammen mindenhol van belõlük.

Én is furcsáltam, hogy sokan teljes harci díszben jöttek felvonulni, de hát mindenki szíve joga, hogy eldöntse, hogy miben akar megjelenni. Én is hezitáltam, hogy beöltözzek baletruciba, de végül még a hegyi gépemet is otthon hagytam, mert ez most nem arról szólt. De pl. a sisakot elhozhattam volna. Este hazafelé az Oktogonon iszonyat nagyot buktam (leesett a lánc állva tekrésnél), bele sem merek gondolni mi lett volna ha ez pl. a Moszkva felõl 30-40-el a tömegben lezúdulva történik.

#4525
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts
Paul Vitti: Már erõsen gondolkozok én is, hogy be kée szereznem egy spdt, de nem nagyon tudom, hogy milyet érdemes. Van vmi jó tipped? Cipõtéren se vagyok túlságosan képben...

Dagi: Itthon meg olyan a felfogás, hogy ha "én se tudok,menni, akkor te se tudjál". Teljesen más a kinti hozzáállás. Odállok a zebra ELÉ (még nem is álltam rá a felfestésre), zsír új 3as BMW füstölõ papucsokkal áll meg, hogy átengedjen. Itthon meg ugyanilyen autóval visszakapcsol egyet és padlógáz. Még akkor is, ha a gyalogosoknak zöld van. Egyszer kedvem lenne egy roncs biciklivel menni és egy ilyen elé kigurítani a gépet, de nincs szívem kárt tenni a bicikliben. Szerintem amíg ez a felfogás nem változik, tarhatunk akár hetente CM-et, nincs hatása... :(

#4526
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

Számtalanszor voltam Németországabn túrázni, de olyat még eccer sem láttam, hogy autó állt volna a kerékpár sávon, vagy hogy egy gyalogos átlépte volna a felfestett vonalat. Még ha a gyalogos oldalon tömeg is volt. Ott tiszteletben tartják egymást. nem úgy, mint itthon, Magyarországon.

Sztem ez annak köszönhetõ, hogy kint sok ember teker, még ha akkor éppen gyalog/autóval van is, és tudja mennyire szívás, amikor õ áll (teker) a másik oldalon. Vagy nem szorít le és dudál rád, mert õ is elvárja majd, hogy õt (vagy a fiát/lányát) te se nyomjad le másnap, amikor azok fognak bicajozni...meg úgy egyébként sem hiszi azt egy jó(bb) autóban ülve, hogy õ a király...
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#4527
DooM1A1

DooM1A1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 333 posts
ha tényleg olyan poénos, akkor tedd fel a gumicsizma.hu-ra,
vagy csinálj 1 galériát a bikemag-en
Már kétszer levágtunk a fejcsövembõl, de még mindig rövid... :D
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

#4528
elbarto

elbarto

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
opps, ez nem sikerült, bocs.

lett volna egy fotó....

b.


akkor nem'tom, hogy kéne közkincsé tennem, javaslat?

#4529
elbarto

elbarto

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
hahó, a matrica témához:
ezt tavaly nyáron szentendrén találtunk, elötte csak legendákat hallottunk róla, így meg kellett örökíteni. :)

b.

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Bogi/Desktop/sticker.jpg

#4530
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
hat fene tudja.
persze ertem mi a stajsz, de szerintem mindenki ugy tekert, ahogy egyebkent is szokott. szerintem nem volt jellemzo, hogy puccparadeba vertuk volna magunkat a cm miatt.
persze szines mezek is voltak, meg fullface-ek is voltak... dehat ezek egyebkent is vannak, ilyenek a bringasok :)
nem nezhetunk ki ugy, mint a metro utasai, ha egyszer bringasok vagyunk.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4531
bharsi

bharsi

    vendég

  • fórumtag
  • 66 posts

azt akartam mondani, hogy feltûnõen különbözve az "utca emberétõl" nehéz azt sugallni, hogy sok ember problémája a kerékpáros közlekedés (kerékpárosként) egy kétmilliós városban ez a létszám még mindig fing. és ebbõl is sok a sportoló vagy alternatív (talán nem ez a legmegfelelõbb kifejezés, de na éérted)


Szerintem ez a 10.000-es tömeg csak abban különbözött az utca emberétõl, hogy bringa volt alatta. Ha végigsétálsz a városon ugyanolyan vegyes a nép mint a felvonuláson volt.(van benne sportos, öltönyös, farmeros, szakadtgatyás, lazacsávó..)Azt a szemléletet kéne megváltoztatni hogy valaki ezért mert bringával jár-kel nem alternatív, hanem ugyanúgy az "utca embere".

#4532
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,931 posts
azt akartam mondani, hogy feltûnõen különbözve az "utca emberétõl" nehéz azt sugallni, hogy sok ember problémája a kerékpáros közlekedés (kerékpárosként) egy kétmilliós városban ez a létszám még mindig fing. és ebbõl is sok a sportoló vagy alternatív (talán nem ez a legmegfelelõbb kifejezés, de na éérted)
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#4533
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts
Én pedig hasonló okból vettem spd-t:)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#4534
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts
Szöges pedallál nekem is volt már néhány kellemetlen találkozásom, de általában megúsztam egy méretes bedagadással és néhány lyukkal a lábamon.

CMen ugye nem volt semmi komolyabb esés?

#4535
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts

Fulfface bukó: Aszfalton is lehet iszonyatosan nagyot esni :)


Na, én ezért voltam fullface-ben (más bukóm amúgysincs)és térdvédõben ! Szöges pedál mellett amúgysem megyek sehovasem mert ha úgy alakul eltöri a lábam az meg nem tenne boldoggá.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#4536
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 posts
....és persze mennyi csiricsáré bringa volt! Országutik, Mountain Bike-ok, BMX-ek, Trekingek, Riksák, Monociklik!!! pedig csak CITYBIKE-al lehetett volna jönni!! csak azt kellett volna eldönteni, hogy az öltönyös nakkendõs utca emberére hasonlítsunk vagy a farmerosra...vagy rendezni kéne mindenféle felvonulást!!! öltönyös utca emberére hasonlítóst, farmeros kockásinges utca emberére hasonlítóst, pulcsis kordgatyás utca emberére hasonlítóst......

:whacky:

#4537
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
ZSIROSMACSKA,
szerintem tulzol. tenyleg sokan voltak, akik kikopott bringas gunyaban toltak, de messze kisebb aranyban, mint mondod. mindemellett, a gondolatod igaz, de aranyaiban messze nem.
_sokkal tobb_ "civilt" lattam, mint kikopott bicost. persze ehhez muszaj hozzatenni, elvegre nem definialtuk, hogy a buko+napszemcso nem a bringas sportolok kizarolagos sajatja.
nem voltak sokan logos foz mezben, vagy balettstretchben, csak amennyien egyebkent is abban jarnak.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4538
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,931 posts

Miért, aki sportolni megy a hegyre nem használhatja a kerékpárutat?



tegyük fel, a sportolók nagy része ott volt. persze sokan ott voltak akik láthatóan nem sportolnak. tegyük fel voltak tízezren. mennyi az? 0,5%? az minden csak nem jelentõs.

Pitechus: akkor olvasd el mégegyszer. pontosan azt akartam mondani amit leírtam, még ha nem is egyszerû a megfogalmazás (talán). mint te= mint, te aki kívülrõl figyelsz.
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#4539
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts

szerintem kívülrõl egy nagy csapat idiótának néztünk ki, akik különcködnek és még élvezik is és még sok embert zavarnak is közben vele. és igazuk is van.

mert ugye volt itt
-mindenféle alternatív figura: nemnormálisak, társadalomba beilleszkedni képtelenek és nem is akarnak;

-feltûnõen sportolók: legyen az dh, cc, országúti, a lényeg, hogy az adott szakághoz illõ mégiscsak sportruházatban, akár fullface bukóban aszfalton.

nekem speciel az alternatívokkal sincs baj, de gondoltatok arra, hogy fog ez a felvonulás "lejönni" a kívülállókban? mert ugye mit is láttak? leginkább olyan arcokat akik a hétköznapokon is a "problémát" okozzák (bevág, cikázik, ugrál, kiszámíthatalan, egykerekezik a forgalomban, stb) legalább is ezek a feltûnõek már csak a szines "sportruházat" miatt is. persze, hogy az a praktikus, de ha azt akarod sugallni, hogy sokan közlekednek biciklivel, akkor legalább a felvonulásra ne úgy öltözz, hogy azt sugalld, sokan sportolnak. talán célravezetõbb az az üzenet, hogy tessék én is olyan ember vagyok mint te, úgy nézek ki (nem pedig úgy mint aki versenyrõl esett be) mint te.


Én azért mentem bézbólsapkában nem pedig harci díszben.
Mert amikor fagyizni megyek nem veszek sem bukót sem pedig bringás szerkót.
Minek?Nem megyek gyorsan, nem megyek autók között max járdán.
Tök jó.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#4540
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts
Miért, aki sportolni megy a hegyre nem használhatja a kerékpárutat?

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_