Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#1461
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Sziasztok!

Van egy vadiúj 3x8-as Altus váltószettem ( M310 - SL-M310 | FD-M311 | RD-M310 ).
Közben úgy alakult, hogy a bringa többi része (Alivio agyak, Alivio hajtómû, HG50/HG51 lánc, fogsor) Alivio alkatrészekbõl lett összerakva. Gondoltam, hogy akkor a váltórendszert is lecserélem 3x8-as Alivio-ra ( M410 - SL-M410 | FD-M411 | RD-M410 ) és az Altus-t eladnám.
Szerintetek érdemes váltani?
Az Alivio / HG50 hajtás Alivio váltókkal lesz annyival jobb, hogy megérje?
Esetleg érdemes az Altus váltószett egyes elemeit megtartani?

Köszi!

#1462
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

többféle 28.6 adapter létezik, de oda gyakorlatilag bármi megteszi, a pántoló szalagtól a kólásdobozból kivágott csikig - igényességtõl függõen.
SM-AD17S van többszáz készleten, ilyen: (34.9->28,6 adapter)

Feltöltött kép


Szia!

Köszi, esztergált hézagolóm van nekem is, de gondoltam ha van gyári akkor az esztétikusabb. :)

#1463
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
többféle 28.6 adapter létezik, de oda gyakorlatilag bármi megteszi, a pántoló szalagtól a kólásdobozból kivágott csikig - igényességtõl függõen.
SM-AD17S van többszáz készleten, ilyen: (34.9->28,6 adapter)

Feltöltött kép

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1464
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Szia Rob!

Ismét egy kis segítség szeretnék kérni! Van egy FD-M581-es elsõ váltóm. 34.9-es a bilincs, van hosszá adapterem 31.8-ra, de olyan kellene ami 28,6-hoz való. A techdoc-on találtam egy ilyen cikszámot: Y-5J0 98010 http://techdocs.shim...69830608832.pdf A váltóhoz adott adapteren viszont ez van SM-AD16M http://techdocs.shim...69830683899.pdf Ilyenbõl létezik SM-AD16S ami nekem is jó lenne. Valamelyik elérhetõ a kettõ közül itthon? Ha esetleg valakinek van ilyen otthon, vagy az üzletben az írjon ide, vagy privibe.

Köszönöm mindenkinek!

#1465
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ha már sehol nem találsz váltófület akkor próbáld meg itt DerailleurHanger
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1466
Dallas

Dallas

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

elsõ kettõ nem elérhetõ (vannak cikkszámok, amiket nem lehet aftermarketre megrendelni) a másik kettõ az elérhetõ lenne, de perpill se nálunk, se az anyacégünk raktárában nincs.
de ez váltókar, miért a tárcsafékes topicban van feltéve a kérdés?

Köszönöm a segítséget.
Hogy miért ide? Mert elbénáztam. Bocs még1x

#1467
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Sziasztok,
A kérdésem a következõ lenne, remélem Rob is nézi...: SL-M780 XT váltókarhoz be lehetne-e szerezni a következõ alkatrészeket, mert egy kizárólag Japánba szállító bicajüzleten kívül nem találtam semmit a neten:
SL-M780 Robbantott ábra
6.)
Y6UU98060 - R.H. Base Cover Unit for w/o Indicator Type
Y6UV98050 L.H. Base Cover Unit for w/o Indicator Type
9.)
Y6UU98090 - R.H. Base Cap & Bolt
Y6UV98080 - L.H. Base Cap & Bolt

Elõre is köszönöm a segítséget!

elsõ kettõ nem elérhetõ (vannak cikkszámok, amiket nem lehet aftermarketre megrendelni) a másik kettõ az elérhetõ lenne, de perpill se nálunk, se az anyacégünk raktárában nincs.
de ez váltókar, miért a tárcsafékes topicban van feltéve a kérdés?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1468
Dallas

Dallas

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Én is ezt gondoltam ezért reménykedem, hogy Rob is látni fogja a hozzászólást, de inkább befejezem ezt a témát ebben a topicban, mert sikeresen bepakoltam a váltókaros témát a fékes topicba, csak azért mert épp azon járt az eszem... bocs

#1469
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Sziasztok,
A kérdésem a következõ lenne, remélem Rob is nézi...: SL-M780 XT váltókarhoz be lehetne-e szerezni a következõ alkatrészeket, mert egy kizárólag Japánba szállító bicajüzleten kívül nem találtam semmit a neten:
SL-M780 Robbantott ábra
6.)
Y6UU98060 - R.H. Base Cover Unit for w/o Indicator Type
Y6UV98050 L.H. Base Cover Unit for w/o Indicator Type
9.)
Y6UU98090 - R.H. Base Cap & Bolt
Y6UV98080 - L.H. Base Cap & Bolt

Elõre is köszönöm a segítséget!

Ha van rendelési száma akkor be lehet szerezni, azt hogy mennyiért már teljesen más kérdés.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1470
Dallas

Dallas

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Sziasztok,
A kérdésem a következõ lenne, remélem Rob is nézi...: SL-M780 XT váltókarhoz be lehetne-e szerezni a következõ alkatrészeket, mert egy kizárólag Japánba szállító bicajüzleten kívül nem találtam semmit a neten:
SL-M780 Robbantott ábra
6.)
Y6UU98060 - R.H. Base Cover Unit for w/o Indicator Type
Y6UV98050 L.H. Base Cover Unit for w/o Indicator Type
9.)
Y6UU98090 - R.H. Base Cap & Bolt
Y6UV98080 - L.H. Base Cap & Bolt

Elõre is köszönöm a segítséget!

#1471
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás
Igen, én is pont erre jutottam. Már csak találni kell valami jó vételt. :) Bár néztem az a 6700-as majdnem komplett szettet is itt a fórumon.

#1472
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Én a helyedben inkább rámennék egy 6700as ultegrára, az újonnan kevesebbe kerül, és aktuális tapasztalatok szerint jobban mûködik mint a 7800as

Mennyire lehet reális az apróban hirdetett Dura Ace 7900-as fékváltókar pár 80e Ft-ért?



#1473
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

ahol a valtobovdent fuzod bele ott peldaul. de akar a boritast is leszedheted rola, nem fog szetesni mert a belso mechanizmus egybe van szereve.


Köszönöm!

#1474
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Mennyire lehet reális az apróban hirdetett Dura Ace 7900-as fékváltókar pár 80e Ft-ért?

valoszinüleg sokat látott szponzor cucc. mégha nem is tûnik annak ;) nem árt alaposan átnézni!

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1475
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Köszönöm neked és arn-nak is! Dehogy akarom kukázni, most költök amúgy is egy rakás pénzt a gépre, minden beszart rajta. A spray-t a váltókar bemeneti nyílásán küldjem be?


ahol a valtobovdent fuzod bele ott peldaul. de akar a boritast is leszedheted rola, nem fog szetesni mert a belso mechanizmus egybe van szereve.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1476
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás
Mennyire lehet reális az apróban hirdetett Dura Ace 7900-as fékváltókar pár 80e Ft-ért?

#1477
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

beallt benne a zsir, tipikus rapidfire betegseg. kell bele fujni valami teflonspret (TF2, GT85) akarmi es mozgatni kell a karokat. elobb utobb menni fog. kukazni semmikepp! vagy ha mindenaron azt akarod, akkor inkabb add nekem :)


Köszönöm neked és arn-nak is! Dehogy akarom kukázni, most költök amúgy is egy rakás pénzt a gépre, minden beszart rajta. A spray-t a váltókar bemeneti nyílásán küldjem be?

#1478
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
beallt benne a zsir, tipikus rapidfire betegseg. kell bele fujni valami teflonspret (TF2, GT85) akarmi es mozgatni kell a karokat. elobb utobb menni fog. kukazni semmikepp! vagy ha mindenaron azt akarod, akkor inkabb add nekem :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1479
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
probald befujni vmilyen kenoanyaggal, legalabbis nekem olyat csinalt, hogy letapadt. befujtam, atmozgattam, es ok. bar ha ritkan hasznalod, akkor 2 ev utan szerintem nem nagyon kellene neki gondjanak lenni...

#1480
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
Szevasztok!
Kérdeznék valamit: 770-es XT elsõ váltókar egyre gyakrabban nem reagál hüvelykujj nyomásra lefelé váltásnál. Sõt néha már a mutatóujjas húzás se nagyon megy neki. Javítható, vagy kuka? Síkon élek, keveset váltok elöl, 2 és fél éve hajtom a bringát télen-nyáron. Ha kukázni kell, akkor ez a kar egy nagy kalap szar. Elõre is köszi.