Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#1441
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

rob... vagy barki mas, akinek van osszehasonlitasi alapja. mekkora magassagkulonbseg van a trail 2x9es (~46os lancvonal) es a sima 3x10es terelolemezeinek magassaga kozott? konkretan a 660-10 es a 667es erdekelne, de nem a konkret tipus a lenyeg, hanem a lemezek kialakitasa. alacsonyabb, mint egy szimpla 3as atdobo, ha igen, akkor mennyivel? a fogkapacitasbol sajnos nem egyertelmu, mert a bashguard is bele van szamolva. rendesen felszerelve kb 2.4mmel kell alacsonyabbra szerelni, mint a masikat, de joval kisebb a kapacitasa (18t vs 14t).

lefotóztam egymás mellett a kettõ példában emlitettet.
remélem segit.
http://i1234.photobu...pg?t=1326205814

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1442
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
a kormanybilincseken shimano milyen anyagu csavarokat hasznal? ranezesre, mintha rozsdamentes lenne. ami kicsit fura, mert az elvileg korrodalja az aluminiumot (menetet pl). ezert szimpla horganyzottat vettem, de ennek kekes a fenye, tuti nem ugyanolyan anyag. puhabb is az eredeti, egyszer felig nyomtam bele a bitet, es sikerult kikezdeni, ket kormanycsere utan meg is adta magat.

maniajuk egy ez a 14mm koruli csavar, ami persze nehezen beszerezheto, es nem eloszor futok bele, amikor potolni akarom.

#1443
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
rob... vagy barki mas, akinek van osszehasonlitasi alapja. mekkora magassagkulonbseg van a trail 2x9es (~46os lancvonal) es a sima 3x10es terelolemezeinek magassaga kozott? konkretan a 660-10 es a 667es erdekelne, de nem a konkret tipus a lenyeg, hanem a lemezek kialakitasa. alacsonyabb, mint egy szimpla 3as atdobo, ha igen, akkor mennyivel? a fogkapacitasbol sajnos nem egyertelmu, mert a bashguard is bele van szamolva. rendesen felszerelve kb 2.4mmel kell alacsonyabbra szerelni, mint a masikat, de joval kisebb a kapacitasa (18t vs 14t).

Feltöltött kép
Feltöltött kép

#1444
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
manapság minden shimano váltó aivio-tól felfelé alul-felülhúzós egyszerre
a top swing azt jelenti, hogy a forgáspontok a bilincshez képest "top" azaz felül helyezkednek el, tehát a váltó "alulbilincses"
értelem szerûen a downswing meg forditva :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1445
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Nem, a top/down swing nem a húzás irányát jelenti. Kigugliztam, és kiderült, hogy a mechanikával kapcsolatos.

#1446
tegli

tegli

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Nem akarok hulyeseget irni,de a top swing annyit jelent,hogy also blincses tipus?
Ha igen,akkor ez kell nekem...

Koszonom,hogy "beszoltal" :D

#1447
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Sziasztok!
A segitsegetekre es a tapasztalatokra volna szuksegem!!!!
Szeretnek beszerezni egy XT FD-M770-es valtot...
A bringamon levo hajtokar 22-32-42 fogosztassal van ellatva!
A kerdesem a kovetkezo:

A valto kompatibilis ezzel a fogosztassal???

ha a vázad kompatibilis a topswinges váltóval, akkor a hajtókar igen.

Meg egy kerdesem lenne...
Jelenleg a jarganyomon XT RD-M 760-as valto van,ami tokeletesen mukodik.
Kivancsi vagyok,hogy mi a kulombseg a 760-as es a 772-es kozott?
Megeri lecserelnem? kb 3-4000 Ft-al lenne dragabb a 772-es

Koszonom,Kellemes unnepeket!
Tegli

a 772-es az shadow - azaz hagyományos mûködésû. a 760-as forditott mûködésû (dualcontrolhoz az való). ha lecseréled, akkor forditva kell majd nyomkodni a dualcontrolt.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1448
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Nekem eddig dual controlos fekvaltokarom nem volt meg,de biztos vagyok benne,hogy tecnikailag igenyesen meg van csinalva....
Amitol tartok:
muanyag haz!!!!!!!!!!!!!!!!
Szerintem ez hatalmas hiba!
Raadasul meg draga is......

Jelenleg 3x8 s. fekete LX fekvaltokarom van ami fem boritassal van ellatva!
Hibatlan darab!
Otletes kialakitas,konnyu szereles,beallitas,strapabiro,nem kopik a festes sem!

Viszont ha megveszem az xt m770;es elso valtot,akkor at kell epiteni a gepet 3x9 sebessegre( vagy nem kell?Ahatso valtom mar igy is 9s. csak le van"korlatozva" 8-ra)
es szeretnek hozza egy minimum lx fekvaltokart,de az XT nek orulnek a legjobban.

Nem tud valaki 3x9 s.-es LX vagy XT valtokart vagy fekvaltokart? Szamlapos elony,de nem kotelezo!
Koszonom!


Érdekes legnagyobb bajod hogy drága + mûanyagház pedig az épp azért mûanyag hogy olcsóbb legyen. A mûanyagház meg ne zavarjon ha csak nem az a hobbid hogy töröd a bringát.
A dualkontrolt meg vagy szeretik vagy utálják középút gyakorlatilag nincs , én szerettem.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1449
tegli

tegli

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Nekem eddig dual controlos fekvaltokarom nem volt meg,de biztos vagyok benne,hogy tecnikailag igenyesen meg van csinalva....
Amitol tartok:
muanyag haz!!!!!!!!!!!!!!!!
Szerintem ez hatalmas hiba!
Raadasul meg draga is......

Jelenleg 3x8 s. fekete LX fekvaltokarom van ami fem boritassal van ellatva!
Hibatlan darab!
Otletes kialakitas,konnyu szereles,beallitas,strapabiro,nem kopik a festes sem!

Viszont ha megveszem az xt m770;es elso valtot,akkor at kell epiteni a gepet 3x9 sebessegre( vagy nem kell?Ahatso valtom mar igy is 9s. csak le van"korlatozva" 8-ra)
es szeretnek hozza egy minimum lx fekvaltokart,de az XT nek orulnek a legjobban.

Nem tud valaki 3x9 s.-es LX vagy XT valtokart vagy fekvaltokart? Szamlapos elony,de nem kotelezo!
Koszonom!

#1450
tegli

tegli

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Koszonom a segitseget!!!!

Azewrt remelem masok is megosztjak a tapasztalataikat....

#1451
Funki

Funki

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Helló.

Volt nekem 760-as szériájú XT dualcontrol karom és használtam ugyanazon évjáratú LX-et.
Különösebben nem lehetett észrevenni semmi különbséget a mechanikán kívül,ami eléggé kinek mi alapon megy,mindkettõ tökéletesen váltott amikor jól lett beállítva.
Használtam 770-es szériájú XT dualcontrolt és most egy sima rapidfire XT-t használok ugyanígy a 770-es szériából, az égvilágon semmi különbség sincs a kettõ között,olajozottan vált le is fel is,egyedül az eltérõ váltási mozdulatsor különbözik.Én jobban preferálom a dualcontrol karokat...

Üdv,Péter

#1452
tegli

tegli

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Na meg egy kerdes:

XT dual control, vagy "hagyomanyos " LX 2 ujjas fekvaltokar??

#1453
tegli

tegli

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Meg egy kerdesem lenne...
Jelenleg a jarganyomon XT RD-M 760-as valto van,ami tokeletesen mukodik.
Kivancsi vagyok,hogy mi a kulombseg a 760-as es a 772-es kozott?
Megeri lecserelnem? kb 3-4000 Ft-al lenne dragabb a 772-es

Koszonom,Kellemes unnepeket!
Tegli

#1454
tegli

tegli

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Sziasztok!
A segitsegetekre es a tapasztalatokra volna szuksegem!!!!
Szeretnek beszerezni egy XT FD-M770-es valtot...
A bringamon levo hajtokar 22-32-42 fogosztassal van ellatva!
A kerdesem a kovetkezo:

A valto kompatibilis ezzel a fogosztassal???
Ha nem,akkor melyik tipus volna jo az XT-n belol?

Koszonom es Kellemes unnepeket kivanok mindenkinek!
Tegli

#1455
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Sziasztok!

Ha érdekel valakit 10sebesség és Grip Shift (twister) váltókar együtt, az ide lessen:
10 SPEED GRIPSHIFT: F26 Carbon Käfig i f. SRAM XX X0 X9 X7 short medi

nem találtam rá utalást a fórumon, ha már szóba került korábban sorry.

#1456
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás

Ugyan az, ne cseréld le.
Amúgy, terhelés alatt még az XTR sem szeret váltani. Azt soha ne erõltesd semmilyen rendszeren. Kicsit leveszed a nyomatékot a pedálról és gyorsan váltasz - még xtr-rel is.


Okés, köszi! Akkor marad az Altus :)

#1457
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Aki megtalálja a képen a turpisságot, kap egy hangszórót. :D

http://img855.images.../dsc00058qc.jpg

Ez gondolom irreverzibilis.

#1458
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
Ugyan az, ne cseréld le.
Amúgy, terhelés alatt még az XTR sem szeret váltani. Azt soha ne erõltesd semmilyen rendszeren. Kicsit leveszed a nyomatékot a pedálról és gyorsan váltasz - még xtr-rel is.
Marci

#1459
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás

tok folosleges altust aliviora cserelni. semmifele kulonbseget nem fogsz eszrevenni.


Köszi a választ!
Úgy érted, hogy terhelés alatt is ugyanúgy vált az Altus is, mint az Alivio, és a tartóssága, strapabírósága is azonos, és nem is kell gyakrabban utána állítani?
Mert ez esetben tényleg nem érdemes lecserélnem.

#1460
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
tok folosleges altust aliviora cserelni. semmifele kulonbseget nem fogsz eszrevenni.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F