Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#1381
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Õk biztos hogy tudnak szerezni?
"Ride today, heal tomorrow"

#1382
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
Õket hívd!http://bikeland.hu/

#1383
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Tudnátok segíteni hogy itthon hol találok Cube Ams-hez váltópapucsot? 10123 a száma Schaltauge.de - Schaltaugen - schaltauge.at - Derailleur | ROT 10123 CUBE Elite, Reaction, AMS, LTD, Sting | Schaltaugen Derailleur hanger achterpad
"Ride today, heal tomorrow"

#1384
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
Sziasztok!
Valaki megszakértené, h a 2012-es Sram Red elsõ váltó vajon mûkszik a 2011-es Rival váltókarral??
thx!

Ridley Noah Fast 


#1385
Tankos

Tankos

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

Monti váltókar az kompatibilis teljesen az outi hátsóváltókkal?Úgy tudom igen,de jobb ha megkérdezem


az, csak a fogaskoszorúnál érhetnek meglepetések...:) momentán nekem az MTB -n 105GS figyel...:)
Az élet kemény! :)

#1386
hemp

hemp

    vendég

  • fórumtag
  • 193 hozzászólás
sram x0-hoz lehet kapni külön kanalat? eltört ma és nem szeretnék komplett váltót cserélni.
stumpjumpa

#1387
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

Vajon a Sram XX hátsó váltó kompatibilis a 9-es Sram karokkal/sorral?


nem,mas a bowdenhuzas

#1388
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás
Vajon a Sram XX hátsó váltó kompatibilis a 9-es Sram karokkal/sorral?

#1389
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Rob!

Te mint a Shimano Magyarországi helytartója! :D Meg tudnád nekem mondani, hogy az RD-M581-es hátsó váltó GS változatban elérhetõ e itthon? Mindenhol csak SGS van.

Köszönöm!

#1390
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

Dettó:)


:) általában pedig a top swing nem szokott elférni.

miért nincs minden vázon direct mount aztán kész?

#1391
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Dettó:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1392
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
ha esetleg valaki szívesen cserélne egy felsõbilincses XT-t váltót alsóbilincsesre, szóljon nyugodtan. új váz miatt csak felsõbilincses fér fel nekem.
köszi.

#1393
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
- az átdobó 3/9-es rendszerhez való, felülhúzós x9
- a váltókarok 3/9-eshez valók x0
- a hajtómû 3/10-eshez való x9, ami annyiban tér el a 3/9-estõl, hogy 0,30 mm-rel közelebb van a kis- és a nagytányér egymáshoz.

- az átdobó behatárolva végigjárja az útját a három tányér között szépen, rakosgatja a láncot rendesen, mialatt
- a váltókar az útjának kb. 70%-át járja be, kistányéron van a lánc (minden zörgés nélkül) de a váltókat éppen, hogy elhagyta a középsõ állását.

olyan, mintha túl rövid lenne az erõkar, amit a bovden mozgat.

#1394
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
elso atdobonal nem csak a lancvonal szamit? tudtommal ugyanannyit huz, ill mozog is a 9es es a 10es is. legalabbis az elvileg 3x10es valtoszett valtokarjat hasznalom 2x10es atdobohoz.

#1395
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Az elsõ váltó milyen 3x9, 2x10 v 3x10? Bár lehet teljesen félre értemezért próbáld meg átfogalmazni és a hátsót hagyd ki az egészbõl.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1396
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
sziasztok,
nagyon bamba kérdésnek tûnik, talán valóban az is: összeraktam egy ilyen rendszert: sram x9 10 seb hajtómû (44-33-22), sram 9 seb lánc, sram xo 3/9es gripshift váltókarok, és egy furcsa elsõ váltó: sram x9 [Technologie: Down Swing, High Mount, Top Pull].
a következõ a problémám: a kar jóval több bovdent húz, mint amennyit kellene, ha nagytányéron a kar 3as fokozatban van, kistányéron éppen, hogy elhagyja a 2es fokozatot (inkább 2esen van, mint 1esen, és a hátsó soron végig lehet pakolni a láncot minden fogaskeréken lánccsörgés nélkül).
nagyon szépen lehet pakolgatni a láncot föl-le, ebben az értelemben nincs gond a cuccal, de fura, hogy egy papíron kompatibilis felállásban ennyire aszinkron mûködjön az átdobó és a váltókar. rendesen la van határolva a végállás csavarokkal az átdobó, és a váltókar 1es fokozatában csak úgy lengedezik a fölöslegesen belazított bovden...
hol lehet a bibi?
kösz, tg
lehetne gond a hajtómû, de speckó szerint 0,30 mm-rel kevesebb a kis és a nagytányér síkjainak távolsága, mint a 9seb pl. stylo hajtómûnél. szemre még egy jó 4 mm

#1397
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ugyan úgy fog mûködni csak fordítva azaz ha a alsó kart nyomod, lefelé ha felsõt húzod, felfelé fogja tenni a párom gépén is így van.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1398
nemand

nemand

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem! Adott egy fordított rugóirányú hátsóváltó (Low Normal) és ehhez szeretnék pöcöktetõs (Rapid Fire vagy hasonló...) váltókarokat! Milyen megoldást tudnátok ajánlani?
Elõre is köszi a segítséget!

#1399
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Monti váltókar az kompatibilis teljesen az outi hátsóváltókkal?Úgy tudom igen,de jobb ha megkérdezem

#1400
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
Sziasztok!!
A gépemen Sram rival szett van és az elsõ váltót sehogy sem tudom beállítani. Vagy túlvált, vagy nem teszi fel a láncot. Nagyon kicsit kell állítanom, és vagy az egyik rossz, vagy a másik. De nincs középút egyszerûen képtelenség megfogni a jó pozíciót. Teljesen tanácstalan vagyok. Ha valakinek van valami jó ötlete, vagy találkozott már hasonló hibával HELP ME PLEASE !!!!!

Ridley Noah Fast