Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Please log in to reply
7430 replies to this topic

#1361
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
pl. hívd fel a speed-way boltot, de szerintem bármelyik normális boltban megrendelik neked a BikeFun-tól

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1362
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
VÁLTÓPAPUCS!!

Sziasztok, ma sikerült egy Q..va nagyot perecelnem az Alföldön. Akkorát, h a Sram Rival hátsó váltóm kuka lett, de a legnagyobb fájdalmam az, h a Merida 905-ös váz váltópapucsa is rettenetesen elgörbült. Vajon hol lehet egy újat vásárolni. Gúgli a barátom, de nem segít. :-)
THX!!!

Ridley Noah Fast 


#1363
bounce

bounce

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
Üdv!Tudja valaki hogy specialized bighit fsr3, és wenson 4.0 vázhoz milyen váltófül passzol?

#1364
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Segond; remélem inkább használ mint árt. :)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1365
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 posts
Trigger nem volt 9.0, csak X.9, azért hittem, hogy marokváltó, sorry...

#1366
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
ez trigger, elnézést nem voltam pontos

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1367
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 posts
Szerintem a 9.0-t inkább zsírozni kellene... Maga a markolat egymáson forgó része szokott szorulni, kiszáradni, elkoszosodni. Nyugodtan szét lehet szedni, nincs sok alkatrész benne, egy trükkös, nagy rugó van benne, meg egy kis lemez fül, ezekre vigyázz.

#1368
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hi,

Kicsit karcosan mozgot 9.0 kar. Nem mertem szétszedni, telefújtam TF2. Van benne mûanyag alk. is, remélem nem okoz gondot.

Mit gondoltok?

X

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1369
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,152 posts

Engem az érdekelne h egy shimano deore felülhúzós elsõ váltót át lehet-e alakítani alulhúzóssá. Nagyon köszönném ha valaki meg tudná mondani


Jópár éve az összes Shimano elsõ váltó képes alul és felül vezetett bovden kezelésére is.

#1370
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Egy kis tapasztalat.

Úgy alakult, hogy hozzám került egy I-spec-es váltókar, s fel is raktam, de valahogy nem stimmelt. Szóval a gyári csavaranyák görbülete, tolerancia, vagy nem tudom mi miatt, de finoman kilógott a fékkar belsõ bilincsátmérõjébõl. Igen, befelé. Mivel ez úgy érzésre nem tesz túl jót egy könnyû karbonkormánynak, egy csavartboltot kellett útba ejtenem.

Erre figyeljetek!
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1371
gerigol

gerigol

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Engem az érdekelne h egy shimano deore felülhúzós elsõ váltót át lehet-e alakítani alulhúzóssá. Nagyon köszönném ha valaki meg tudná mondani

#1372
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
Köszönöm!! Azon gondolkodtam, h az SGS váltóm lecserélem rövidre, de ezek alapján nem tehetem meg. :-((

Ridley Noah Fast 


#1373
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts

meg tudná nekem mondani valaki, egy hátsó váltó milyen paramétere a "maximális kapacitás" ?
THX!


Kivonod a sor legnagyobb lánckerekébõl a legkisebbet. Pl.: 34-11=23
Kivonod a legnagyobb tányér fogszámából a legkisebbét. Pl.: 44-22=22
Összeadod a kettõt. 23+22=45

Ezt a különbséget még tudja kompenzálni a váltókanál.

#1374
Tankos

Tankos

    vendég

  • fórumtag
  • 52 posts

meg tudná nekem mondani valaki, egy hátsó váltó milyen paramétere a "maximális kapacitás" ?
THX!


szerintem az áttételi tartomány, pl. egy olyan váltóval, ami 11-21 re van kitalálva, nem biztos, hogy megy a 11-32...
Az élet kemény! :)

#1375
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts

ST-EF50 = Altus
Ez így megállja a helyét?

aha
http://techdocs.shim...rch_results.jsp

Ridley Noah Fast 


#1376
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 posts
ST-EF50 = Altus
Ez így megállja a helyét?

#1377
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
meg tudná nekem mondani valaki, egy hátsó váltó milyen paramétere a "maximális kapacitás" ?
THX!

Ridley Noah Fast 


#1378
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Bringavarázsnál sikerült találnom.
"Ride today, heal tomorrow"

#1379
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Sajnos nincs náluk, esetleg valami másik tipp hol próbálkozzak még?
"Ride today, heal tomorrow"

#1380
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Ha nem akkor megrendeled az általad linkeltet.
Vagy ha nem akarsz addig várni akkor bemész egy bringa boltba kipakoltatod az összeset kinézed azt amelyik a legjobban hasonlít és legfeljebb elõveszel egy reszelõt, nem teleszel az elsõ.
Váltópapucsnál én kicsit elõrébb gondolkozom, nekem egy tartalék mindig fel van kötegelve a nyereg pálcákra, ezért ha versenyen vagy túrán eltörik akkor egyszerûen kicserélem és tekerek tovább. Eddig 2x volt ilyen esetem.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!