Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BIKE Festival - Garda Trentino

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
158 hozzászólás a témában

#21
Zoltikov

Zoltikov

    vendég

  • fórumtag
  • 100 hozzászólás

Irna valaki 1 rövid beszámolót, milyen volt a Bike-fesztiválon és a maratonon ?
Köszi !


Én idén voltam elõször, nincs összehasonlítási alapom csak a magyar maratonokhoz.
Három részben, negyedórás közökkel rajtoltatták a mezõnyt, sehol nem volt tumultus. Sok aszfaltos rész volt benne, ill. sok köves szakasz. Erdei út csak elenyészõ részben volt. Az itatókon 2 helyen víz, izotóniás ital, 3 helyen kaja is volt. Volt egy "kapu", ahol választhattál, rövid, vagy hosszú távra mész.
A fesztivál jó volt, voltak szervizek is ( FOX, POLAR, SRAM...)
Röviden ennyi...

Ja, az idõ tuti volt, végig napsütés, rajtnál 18-20C°

#22
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás
Irna valaki 1 rövid beszámolót, milyen volt a Bike-fesztiválon és a maratonon ?
Köszi !
Marci

#23
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás
Úgy alakult, hogy június végén a Garda-hoz megyünk. Igaz nem pont oda ahol a verseny van hanem pár km-rel délebbre (Tremosine), de nem gond ha odébb kell menni. Család is jönne, szóval lenne könnyû tekerõdzés is, de mindenféleképpen el szeretnék menni 1-2 (inkább 3...nem..4...na jó 5...) napra egyedül is. Biztos tudtok jó útvonalakat, akár link is jöhet.
Köszi

#24
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás
Nna, megoldottuk, béreltünk bicajt...:) Nagyon szép környék, már bántam, hogy nem indultam a versenyen, de verseny nélkül is lehet hatalmasakat bringázni, hihetetlen környék! Malcesine-nél felmentünk felvonóval 1760m-re, a legtetejére! Bicajt is fel lehet vinni, és onnan aztán bármerre óriásikat lehetne menni. De bármelyik faluból elindul az ember felfelé, autó szinte nulla, nem is nagyon mehetnek be, és lehet bóklászni nagyon szép helyeken, olyan kilátással, hogy...

Magyarokkal nem nagyon találkoztam, még péntek reggel egy kis csoporttal összefutottunk, Nago felé egy kilátóban, és egy bérelt lakóautót láttunk Riva del Garda-n, de senki nem volt ott, mikor arra járogattunk. Érdekelnének a vélemények a versenyrõl, meg ilyenek.

#25
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás
Nem tudja valaki, hogy milyen parkolási lehetõségek vannak Riva del Garda-n belül? A szomszéd városban leszünk (Torbole 4.5 km), de ha van, akkor inkább taxival mennénk át, nem rohangálnék saját autóval, ha parkolóhelyet kéne keresgetni, meg még fizetni is érte, gondolom lesz ott nyüzsgés így is ilyenkor... Ja, bicaj nélkül megyünk, azért a taxi ötlet, de lehet, hogy át is lehet sétálni...

#26
xc-biker

xc-biker

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Remélem nem kiabálom el, de egyelõre úgy tûnik jó idõnk lesz: http://gardameteo.com/index.html :) :)

#27
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Tavaly, vagytavaly elõtt szép mennyiségû HÓ! esett a verseny reggelére a csúcsokra. Amire felértünk pont olvadt a nyakunkba a hó.
Jó idõt is nektek!


#28
julien72

julien72

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás
Hali!
Köszi az infot mindenkitõl. Asszem kempingezünk valamelyik "csatolt" városkában. A talajnak örülök, mert ha esik is járható lesz. Sztem.
Már csak 7-et kell aludni és elindulunk délre(inkább nyugatra), Italiába. Remélem találkozunk és dumálhatunk egyet. Már nagyon várom a versenyt.
Csõváz!!

#29
Tib32

Tib32

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
hello,

Garda tóra a bike festivalra keresünkk utitársat! konvojban megyünk ( kb. 20an), de sajnos az egyik srác lemondta a mar lefoglalt szállást. Helyére keresünkk valakit akit érdekel a bicaj és perzse a hely. Ketten is jöhettek, max megfüzzük aszállodát egy pótágyra.
ezt én készítettem a tavalyi megmozdulásról:


szálloda riva del gardan van, a tó mentén és az ára 44e (reggelivel)
idõpont: 2008 máj1-5 ig

ha jönnél , de nincs kivel, keress meg, 06302301231

ha ketten akartok jönni esetleg megfüzzük a szállodát egy pót ágyas témára. Nah, persze így talán olcsóbb lesz (d e, ez aszálloda hozzállásától függ.

üdv, Tib32

#30
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Télleg, most nézem én is a WCS-t, ottan lesz a Val di Sole-ban. Na mendegy, mi úgyis a Dolomitival kezdünk, az meg az XCM WCS.
Ausztria, Kenguruk földje!

#31
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Nekem is valami hasonló dologra fáj a fogam, mint a szörfös dude-oknak. Valahogy kikerülni a garda tömegturisztikai miliõjét és szép kis erdei tisztásokon sátrat verni esténként. a poltergeist az miaz?

amúgy nem fesztivál idején mennénk. nagy dilemma: vagy a worldsre szeretnénk arra csavarogni (ott lesz 100 km-re gardától), vagy abban az idõintervallban, amikor ti is rakjátok nagy masszívumban júli közepe.
"The faster you are, the slower your life goes by" - Lucas Brunel

#32
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Már kétszer zavartak fel a rendõrök olaszban, hogy azonnal húzzuk be a belünket egy kempingbe. Pedig buszban aludtunk, nem matracon, árokparton. Gardán csak egyszer volt vadazás, amikor éjjel egykor érkeztünk meg, és nem tudtunk bemenni a kempingbe. Felmentünk a Brione oldalába és megálltunk egy parkolóban. Valami kis buszpályaudvarnak néztük. Mint kiderült, a temetõ parkolója volt :D Ott csak a poltergeist kopogott néha éjjel, rendõrrel nem találkoztunk.
Néha a városon kívül az országút alatt, a parton szörfösök vadaznak, ott nem nagyon baszogatják õket, plusz van fürdési lehetõség is ;) A fesztivál idején viszont érdemes vigyázni, sok a lopó. Nyáron ez nem jellemzõ.
Ausztria, Kenguruk földje!

#33
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Köszi a választ. Mondjuk nyilván nem a part melletti frissen nyírt pázsiton képzeltem el a kampolást, hanem benn a hegyekben, a susnyásba, a medvék közt. :)
"The faster you are, the slower your life goes by" - Lucas Brunel

#34
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás

A meglepõdést elkerülendõ tettem fel a kérdést. Amúgy tapasztalatból állítod, hogy szigorúan veszik, vagy "megérzés"?

4x voltam már. Mi hotelben voltunk mindig, de hidd el nem nézik jó szemmel a gondozott pázsiton való sátrazást. Elég zsúfolt a környék (felkapott idegenforgalmi hely), nem megoldható a Hobózás. Én 2x Hobóztam végig horvátot, ott sem volt zökkenõmentes, de Gardán szerintem agyon rizikó. Ha számolsz a büntetéssel is akkor már megéri a Camp!
Gumi:Szinte mindenütt köves a terep, föld, sár elenyészõ. A piccola aszfalton és Salakos dózeren megy. A Grande szokott inkább terep és köves lenni. Amivel itthon mécc azzal ott is elboldogulsz. Extremán még nem mentem.


#35
Zoltikov

Zoltikov

    vendég

  • fórumtag
  • 100 hozzászólás

Melyik távon mész?


Ha elérem a csatlakozást, Grande, ha nem Piccola...

#36
xc-biker

xc-biker

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Melyik távon mész?

#37
Zoltikov

Zoltikov

    vendég

  • fórumtag
  • 100 hozzászólás
Nem tudom milyen gumit vigyek magammal, elõre Schwalbe Nobby Nic-et, hátulra Specialized Fast Trak Pro-t gondoltam. Kinek milyen tapasztalata van?

#38
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
A meglepõdést elkerülendõ tettem fel a kérdést. Amúgy tapasztalatból állítod, hogy szigorúan veszik, vagy "megérzés"?
"The faster you are, the slower your life goes by" - Lucas Brunel

#39
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Ne lepõdj meg ha hajnalban bevisznek melegebb helyre... Ott nem "divat" az ilyesmi... Kemping van Rivában is, de ha kicsivel megpótolod már ágyban is alhatsz kicsit messzebb. Rajta van az elõbb belinkelt összeálításon is. 46mp.


#40
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Srácok, van valkinek tapasztalata az olasz (garda környéki) vadkempingezéssel kapcsolatban? Legál-illegál, ha illegál, mennyire veszik komolyan, mennyire 'sznak meg?
"The faster you are, the slower your life goes by" - Lucas Brunel