Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
6196 hozzászólás a témában

#141
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Objektivek legyunk? Rendben. Csucs feket akar valaki? No problemo, brembo gyart allat fekeket bringara, bar meg nem probaltam de az auto- es motorsportban mar bizonyitottak. Az tuti jo. Egyebkent meg barmelyik gyarto csucs kategorias feke allat kiraly. Persze egy XTR vs Magura Gustav osszevetes geci dolog, mert az egyik CC a masik DH fek. Kulonbozo neves gyartok csucs DH fekei kozott a kulonbseg biztos szamit Gracia szamara, janihegyre tokmindegy. Csucs CC fekeknel azonos a szitu. Az olajos megoldas jobb, mint a bovdenes. Ezek utan vegyen mindenki olyat, amilyet akar vagy amit meg tud fizetni vagy ami sulyban megfelelo. Ez egy ennyire egyszeru sport. Es ha megsem akkora franko valami, akkor lehet mas tipusu pofakat venni. Azt ne feledje el senki, hogy ezek a dombocskak egy rendes versenypalyan a piheno rovid szakaszt jelenti. A csucs fekek pedig azert vannak, hogy ha Gracia es tarsai lezudulnak _hegyekrol_, amikrol itthon almodni sem merunk, akkor fogjanak. Es ezzel senkit nem akarok bantani, de azt hiszem igazam van abban, hogy itthon teljesen mindegy melyik a legjobb fek, mert nincs ra szuksege senkinek. Ha viszont valaki ugy erzi vilagbajnok szettet akar, akkor semmi mas dolga nincs, mint megnezni valamely komoly versenyzo bringajat, azon mi van. Ha neki jo, akkor talan a janihegyen is elegendo lesz. Es azt hiszem akkor is igazam van ha azt mondom Gracia-val egyikunknek sincs alapja vitazni, melyik a jobb fek az avid vagy az anyamkinja.

Tudjátok mit? Én azt javaslom, hogy próbáljunk meg kicsit objektavek lenni. Ne azt mondjuk el, hogy ez szar, az meg jó, hanem próbáljunk meg számadatokban gondolkodni, és csak olyanok véleményezzenek, akik próbálták mindazokat a fékeket, amelyeket aláznak. De ha a másikat nem próbálta, akkor ne offolja!


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#142
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

engem nem....csak ha lesz egy 1400 grammos vázad, akkor má jó könnyû fék kéne rá....érted....:)


tudom. az xtr tárcsafék is a grammfejûség része.
annyira nem akarok "elszállni" a grammokkal, mert nem lesz aki vesz nekem 1év múlva újat.
de valóban 1,4 kg alatti vázat szeretnék. (de ezt már beszéltük egyszer priviben)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#143
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

nem vagyok egy 1xû eset az tuti. vannak berögzött gyöpös hülyeségeim, amihez ragaszkodom. bocs, ha felhúztam ezzel valakit is, nem volt szándékos

engem nem....csak ha lesz egy 1400 grammos vázad, akkor má jó könnyû fék kéne rá....érted....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#144
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
arra hogy jelentsd h post hibás, vagyis nem idevaló. ala bal alsó sarok a kis led mellett.
:P

jó az avid. de nem mindenható mint ahogy beállította pl itt most is legalább 3 ember:) neveket nem mondok.
ja lüktetni az erek szoktak

#145
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
nem vagyok egy 1xû eset az tuti. vannak berögzött gyöpös hülyeségeim, amihez ragaszkodom. bocs, ha felhúztam ezzel valakit is, nem volt szándékos

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#146
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
sztem mostanság óvatosabb lesz a normaérvényesítés során,félti az orrát :)
amúgy sehol nem írja a fórumszabályzat,h nem futhatunk le újra és újra értelmetlen köröket vmivel kapcs - természetesen nincs olyan h legjobb fék,vagy ha igen,akkor mutassátok,melyik az... :-/
ez már úgyis mindig a személyeskedésrõl szól, max az variálódik,h kinek a HSZ-e miatt indul az egész :)


a felkiáltójel való a mire?


a vége az lesz,h sok lúd disznót gyõz és én kérek elnézést,az avid nem fék csak dísz a keréken azoknak akik sosenem kerékpároztak (sõt,kerójuk sincs) és nem is fognak
természetesen nem fog és drága is és az az 1féle fékérzés,ami kihozható belõle az max a bolt elött jó máshol nem


na, örüljetek és kicsit szálljatok le a témáról ;) :-*

#147
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
kala még mindig védi pedig eladta:D mókás.
fakk deore láncok

#148
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

kirekesztett õ is
:)

akkor ne grammoz....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#149
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
kala: tudjuk hogy mit akartál mondani ;)

#150
FarkasBalazs

FarkasBalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Tudjátok mit? Én azt javaslom, hogy próbáljunk meg kicsit objektavek lenni. Ne azt mondjuk el, hogy ez szar, az meg jó, hanem próbáljunk meg számadatokban gondolkodni, és csak olyanok véleményezzenek, akik próbálták mindazokat a fékeket, amelyeket aláznak. De ha a másikat nem próbálta, akkor ne offolja!

#151
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

rob legutóbb nem valami olyasmit mondott, hogy még egy Avid vita és szaunkciók lesznek?

nyomogatod a felkiáltójelet is?:) talán mondta.
majd jön és szankcionál minket.

#152
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
rob legutóbb nem valami olyasmit mondott, hogy még egy Avid vita és szaunkciók lesznek?

edit: nem nyomickolom..
"családtag" ellen ritkán ;)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#153
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

magura marta sl ?
354/368 g


kirekesztett õ is
:)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#154
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

nekem most AVID BB7-em van. NAGYON JÓL FOGNAK. ISTENIEK. nem is tudom szavakba önteni mennyire jól fognak. sajnos muszáj lesz megválni tõlük mert kicsit nehezek. ha könnyebbek lennének ezek simán vinnék a VILÁG LEGJOBB FÉKE címet.

csak hogy bosszankodj egy kicsit al! ;)

miért is lenne ez? ez a vicc. mire fel lenne? drága, a bowdenezés miatt macerás, nehéz? akkor miben lenne jobb egy hayesnál? egy xt-nél? egy lx-nél?

mondd meg légyszives.
na EZ a fanatizmus, egy alkatrész értelmetlen istenítése.
nem jobb mint más.

#155
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

köszönjük dr. kala a hasznos hozzászólásodat, tudjuk hogy szerinted a világ legjobb féke. mid is van most? ;)


nem kell villognod, csak azt akartam mondani,hogy talán mégse olyan rossz mint állítjátok
nagygépen hayes van, CC gépen Avid (V és tárcsa) kisgép XT.
persze,h nincs legjobb fék csak fel kéne fogni h igenis yó alternatívája sok mindennek

#156
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

tökéletes? faldísz? :)

vagy szerezté egy bringát? ;)

kicsiton


ja, én szerzek, nálam ezek nem jönnek be;)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#157
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Nekem Saint van és tökéletes:)


tökéletes? faldísz? :)

vagy szerezté egy bringát? ;)

kicsiton
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#158
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

al nem szereti az avidot se v-ben se tárcsában :D csak az lx, csak az kell neki, a többire rá se néz


nekem most AVID BB7-em van. NAGYON JÓL FOGNAK. ISTENIEK. nem is tudom szavakba önteni mennyire jól fognak. sajnos muszáj lesz megválni tõlük mert kicsit nehezek. ha könnyebbek lennének ezek simán vinnék a VILÁG LEGJOBB FÉKE címet.

csak hogy bosszankodj egy kicsit al! ;)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#159
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Kala: Conor írásával ellentétben talán Vole itt az egyeltlen akinek nem volt avidja...(ezt nem tudom, mióta én bicózok õ nem teszi:p )
mindenki más tudja hogy jól fog, de furamód minden extrémebb sportágakban tevékenykedõ ember lecserélte olajosra. mert arra olajos fék való
jól fog az avid, de..
ennyi

#160
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Ezek a tok felesleges beirasok. En sem irtam soha a budos eletben, hogy szar az avid vagy azt, hogy ennel az avidnal ez vagy az jobb. Csak azt kene mar felfogni, hogy a vilagon milliok fekezik le naponta a bringajukat, nem mindegyik avid es megis jol erzik magukat. Na csok, a temabol ennyi boven sok(k).

update:

Egyebkent meg vegyen mindenki avidot. Nekem azert lesz az jo, mert csak nekem lesz shimano fekem es ezzel egyedi leszek. Vagy kitaszitott. :D

"This town like a great big pussy just waiting to get fucked." /Tony Montana (Al Pacino) from Scarface/

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak