Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
6196 hozzászólás a témában

#121
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
szerelõt mondtam, nem boltost...
csak úgylátszik ez a balkánon összefolyik csöppet.. :P
salának meg saját boltja van, még éjjel is örzi :D

#122
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
kala

nem a cécósókellen volt beszélve.

szimplán hogy ritkábban húzzák a féket, és ha húzzák is akkor 30ról kell lassítani 20ra, egy aliglejtõs úton, vagy nagyon lejtõs úton.

aminél bevallhatod te is hogy nem kopik annyira a fékpofa, mint 40rõl satura tépve 3 ujjal egy kerítés elött, vagy manualozva éjjelnappal....


minek? hogy egy hozzánk hasonló ember véleményét elolvassuk?

gondold végig józanul egy kóla mellett
melyik koszolódik etc.





180-as tárcsával egy 60-65 kg rider alól a marzocchi exr telóról úgy letépi a tárcsafékszemet, mint a szél.

bowdenkoszolódásal, szakadással semmi problémám nem adódott.



1: akkor lehet nem erre valü az a villa
2: ezt minden más rendes fék is megtette volna ebben az esetben.
3: senki se mondta hogy nem fog jól a fék
4: saját tapasztalat, és aki ide ír szinte mind ezt tapasztalta - > extrémekldésre nem a legjobb, a hülés és a bowden tényezõ miatt
5: mint most megtudtuk cc-re meg nehezecske

jól fog, ezt vallom továbbra is. de nekem nem tetszett, mert sokkal több hibalehetõsége van mint egy olajos féknek. akkor hol az elõnye? nem is olcsóbb...


csak tessék már befejezni.

vicces hogy a lüktetésbõl ide jött az egész:D

#123
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

akkor most is
mivel nem hül, és a bowdenes rész miatt idegenkedek tõle, mivel koszolódik, nyúlik, szakad.

és nem mind ugyanarra való
ez extrémre csak erõs szájhúzással való max 60 kilós ember alá aki nem emgy gyorsan, de nem is húzza sokáig a féket.


180-as tárcsával egy 60-65 kg rider alól a marzocchi exr telóról úgy letépi a tárcsafékszemet, mint a szél.

bowdenkoszolódásal, szakadással semmi problémám nem adódott.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#124
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Thez mások gyakran ott cécóznak,ahol a DHsok lefelé nyomják ;) Igaz mondjuk,h felfelé ritkán kell fékezni :D
Valaki felüthetné vmelyik régi Bikmakkot h bekopizza ide h mi szól melyik mellett s ellen (olaj/drót)

Nekem sosenem vót gondom a dróttal.Mondjuk az olajjal is csak 1 v 2x.
Ha akkora gáz lenne a bowden,akkor tuti lenne más megoldás is pl. váltásra mondjuk Airlines v akármilyen hidrós módi.

#125
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

ehhez fûzném hozzá, ha nem bántok meg vele senkit

ehhez fûznéd hozzá:) de ez pozitív v negatív? hány másik tárcsaféket próbáltál, aminél jobban kopott? vagy kevésbbé? vagy azóta is csak ugyanannyit fékezel? cc-nél amúgy sem mérvadó a fékpofa kopása, mivel... az nem az a sportág.

szal nehari, de pozitív dolog azóta sem sok hangzott el, csak sok fujjolás általunk, pár vergõdõ kisérlet magyarázni hogy a legjobb, de azóta sincs ez fizikailag bizonyítva(tényleg jó, de közel nincs az élvonalban) mégcsak nem is olcsó, és akár macerásnak is mondhatom(nekem az volt)

asszem ennyi


ebben a tapasztalt boltos szövegben nem hiszek:)

tapasztaltan mondjon véleméynt egy boltban a pulton látott fékrõl?:)
inkább egy nem szponzorlt versenyen résztvevõ embertõl kell, aki már többet is használt.

#126
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Brembo fék?
Biztos jó. Csak annyit összehasonlításképp, a bringa-motor-auto viszonylatban, hogy valami tv mûsorban láttam, hogy mutatják egy rali auto "rugostagját" ami valljuk be biztosan a legmodernebb, aztán az volt a buszkeség tárgya, hogy villáskulccsal állítható a csillapítás oda és vissza is 1milláért darabján.
Evvel csak azt akartam mondani, hogy nem feltétlenül jó egy cég mert motorra meg kocsira jo cuccokat gyárt. A bringa teljesen más... izé... igényesebb (tömeg, teljesítmény, tartósság... stb...). Sokkatl több szempontnak kell megfeleljen, mint egy raliauto fékje.

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#127
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
akkor az avid cyclocrossra való?

egy tapasztalt arccal beszélni (szerelõ mondjuk, aki bringázik is)

pl sala? :D

#128
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás

Acsi. En nem mondottam, hogy kulfoldon nem jon jol valamelyik csucs fek. Meg azt sem, hogy ne vegyen senki. Csak a vitanak nincs tul sok ertelme eg yilyen domborzati viszonyokkal rendelkezo orszagban. Akik jarnak kulfoldre nyilvan olyat vesznek ami jo nekik. Erre irtam, hogy ott van Gracia gepe, ami azon van, az jo lesz itt minden pajtasnak. Es akkor nincs vita, hogy melyik a jobb. :) Es persze aki meg tudja es akarja is fizetni a legjobbat, az tegye. Es mivel en nem tudom melyik a legjobb, van nehany vilagbajnok, meg kell nezni adott stilus vilagbajnokai mivel jarkalnak es abbol valasztani. Ez teljesen egyszeru.


nem bírod ki, hogy ne a tied legyen az utlosó szó? ;) az még nem is lenne baj, ha nem lenne ilyen kurva hosszú :D

vitatkozni, álmodozni mindig érdemes, még az alföldön is, errõl kár beszélni, az ember már csak ember marad... mindig jobbat akar, még ha értelme sok nincs, akkor is

a világbajnokokat meg inkább ne kérdezgessük
ki kell próbálni egy rendes pályán vagy egy tapasztalt arccal beszélni (szerelõ mondjuk, aki bringázik is)

#129
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

. avid egyikben sem van vezetõ helyen, sõt.
ne felejtsük ki az ellenállóságot, és h mennyit kell foglalkozni vele. ezekben sem van a legjobbak között.
sõt, árérték arányban elég buta helyen szerepel.


ehhez fûzném hozzá, ha nem bántok meg vele senkit

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#130
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
akkor most is
jelen
sok tárcsaféket kipróbáltam, és mondhatom használtam is több ideig.
az avid továbbra is jó fék, de kialakításából adódoan nem dh-ra való
mivel nem hül, és a bowdenes rész miatt idegenkedek tõle, mivel koszolódik, nyúlik, szakad.
ez mind megtörtént már az avidommal, el is adtam a vérbe.
ennyi

és nem mind ugyanarra való
ez extrémre csak erõs szájhúzással való max 60 kilós ember alá aki nem emgy gyorsan, de nem is húzza sokáig a féket.
cc-re meg mint megtudtunk, nehéz, szal arra sem aktuális ahogy itt a fórumon olvastam.

nem is olcsó,egy olyan féket lehet kapni az árából, ami foglalkozásigénytelen, szóval nem kell foglalkozni vele, max évente egy olajcsere.

#131
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
én meg félévente cserélem a pofákat mert gyantásat használok
és? ez nem jelent semmit
jó fékhez annyit kell csinálni hogy nézni kell az aprót
és ha látsz ócsóér egy féket (nem avid) akkó megveszed
pl 20-25ér XT-t kapsz (most akarom eladni) és az nem egy avid kategória...

#132
FarkasBalazs

FarkasBalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Na jó. Véleményem szerint le lehetne végre zárni ezt a vitát. Mindenki olyan féket használ, amilyenre fussa. Valószínûleg az is idõben meg fogja állítani, egy évig garanciális. Én személy szerint ha nem akarok akkor nem találok különbséget a fékek között. Mindegyik ugyanarra való. Hibák természetesen mindegyik gyártónál elõfordulnak, de csak bonyolult statisztikával lehetne eldönteni, hogy melyik fék is a jobb. Ne általánosítsunk néhány vélemény alapján! A legtöbben, jó ha max. 4-5 különbözõ féket kipróbáltunk!

#133
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

nekem 2 éves pofák vannak az Avid tárcsafékben. 8000-10000km-t futottak.
Ez akkor most rossznak számít?

mire írod? én a hayessal csináltam így, csak mivel én dh-zom ezért fékezek sokat. lejtõn avid is jobban kopna.
mi a kérdés?

#134
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
nekem 2 éves pofák vannak az Avid tárcsafékben. 8000-10000km-t futottak.
Ez akkor most rossznak számít?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#135
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Acsi. En nem mondottam, hogy kulfoldon nem jon jol valamelyik csucs fek. Meg azt sem, hogy ne vegyen senki. Csak a vitanak nincs tul sok ertelme eg yilyen domborzati viszonyokkal rendelkezo orszagban. Akik jarnak kulfoldre nyilvan olyat vesznek ami jo nekik. Erre irtam, hogy ott van Gracia gepe, ami azon van, az jo lesz itt minden pajtasnak. Es akkor nincs vita, hogy melyik a jobb. :) Es persze aki meg tudja es akarja is fizetni a legjobbat, az tegye. Es mivel en nem tudom melyik a legjobb, van nehany vilagbajnok, meg kell nezni adott stilus vilagbajnokai mivel jarkalnak es abbol valasztani. Ez teljesen egyszeru.

al: néha azért elmennek hazánki fia külföldre is kerékpározni, ott nem árt a jó fék
meg ártani sehol nem árt, ami azt illeti


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#136
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ilyen sorrendben. avid egyikben sem van vezetõ helyen, sõt.
ne felejtsük ki az ellenállóságot, és h mennyit kell foglalkozni vele. ezekben sem van a legjobbak között.
sõt, árérték arányban elég buta helyen szerepel.
dh-ra nem való(nem az a felhasználási terület cc-re meg nehéz ahogy most megtudtuk)
hehe

#137
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
ár/teljesítmény? na pont ebben van alul az avid cps

#138
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
akkor legyen inkább már mag
meg dzsúszit is (jajj, de az avid :D :D )

az avidról nem írok semmit, mert már röhögõgörcsöt kapok a név hallatán is :P

al: néha azért elmennek hazánki fia külföldre is kerékpározni, ott nem árt a jó fék
meg ártani sehol nem árt, ami azt illeti

de arról vitázni, hogy avid (kala+az aktuális szekta) vs mindenki, nah, ennél nincs is jobb péntek esti program.. ;)

#139
FarkasBalazs

FarkasBalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Na jó. Most a teljesítményt nézzük vagy ár/teljesítményt? Csak, hogy így vitatkozzunk tovább, hogy ezt is tisztázzuk.

#140
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
én azért a kezébe adnék minde avid használónak egy LX-et XT-t Saint-et
aztán sorba a HFX9eket, hogy lássik mien egy tárcsafék ;)