Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
6196 replies to this topic

#181
emil6

emil6

    vendég

  • fórumtag
  • 104 posts
:-) Most, hogy porig aláztátok a madzagos Avidot! Megkérdezném a T.nagyérdemût, hogy olajosban is szarka az Avid?

#182
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

Te beszélsz? Karácsony elõtt lett kész a picinyem és eddig csak kétszer tudtam elmenni vele gurulni.


mi tart vissza?
befog a fék? ;)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#183
FarkasBalazs

FarkasBalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 73 posts

Jóvan bocsi kicsit fáradt vagyok meg egyéb dolog :), majd holnap kérdezek még hülyeséget inkább. Legyen már jó idõ, mert megõrülök, annyira szar nézni a bicót és szegénynek itt kell rohadnia a lakásban.


Te beszélsz? Karácsony elõtt lett kész a picinyem és eddig csak kétszer tudtam elmenni vele gurulni.

#184
FarkasBalazs

FarkasBalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 73 posts
Mint mondtam, én nem nagyon értek a biciklihez, de szerintem bowdennél nincs olyan nagy súrlódási sebesség, hogy felmelegedjen (bár lehet, hogy ezért van a tokban teflon, nem ég oda a bowden :) ).

#185
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
a tárcsa melegszik, de a bovden? és azért kell teflonos, hogy amikor sül akkor se tapadjon le :)

#186
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
Jóvan bocsi kicsit fáradt vagyok meg egyéb dolog :), majd holnap kérdezek még hülyeséget inkább. Legyen már jó idõ, mert megõrülök, annyira szar nézni a bicót és szegénynek itt kell rohadnia a lakásban.

#187
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts

Hogy érted, hogy elgyengül? nehezebb húzni?


nem, csak itt mintha olvastam volna h felforrósodik a bowden meg a tárcsa és romlik a hatásfok, mivel nyúlik
de javítsatok ki ha tévednék, mert az a gyanum h most hülyeséget írtam:)

#188
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
miért számítana? direkt jó neki. kényelmesen elfér benne az olaj.

most ezt tényleg komolyan kérdezed? szerinted minek kell légteleníteni a féket? bár megvárhatod amikor már beesik a fékkar és reménykedsz, hogy fel tudod pumpálni a kanyar elött :D

#189
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
pihenj le és majd nyáron szépen egy pályán kipróbálod és jó lesz

én megmondtam, hogy a mag városi tötymörgés közben szarul fog fogni
pályán mész 2-3at és jó lesz
persze ilyenkor mindig mindenki hülyének néz, csak nyugodtan, de ~ 1,5 éve van magom és ez a tapasztalat...

az a fék nem volt levegõs, amikor felraktuk.. a mag elég nyúlós, ezt meg kell szokni és/vagy túltölteni (igen, már én is ezt mondom :D )

#190
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
Tényleg, mennyit számít ha levegõs? Mondjuk 1, másfél centit tudok még húzni a fékkar végén, ahol már nem keményedik? Ha légtelenítem sokkal jobb lesz?

Bocsi, megint elméletben szerelek......

#191
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
levegõs? picit? :) mondjuk nekem jobb a bbb, mint a gyári saint. de hát ugye az fék, annak annyira nem számít mi van benne :D

na már várom, hogy végre a kockás papíron is kijöjjön hogy az avid a világ legjobb féke. kala meg elélvez :D

#192
FarkasBalazs

FarkasBalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 73 posts
Látom elég jól felszítottam a hangulatot. Tudjátok, mit? Majd ha ráérek, csakazértis kiszámolom és csakazértis õsszehasonlítunk néhány féket. Egyébként meg olvass kicsit lejjebb. Úgy kezdõdik, hogy függ a ...

#193
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
BBB pofaval nem csodalom ;)

A szar Porsche is csuszkal a kanyarban tesco gazdasagos gumikkal :D
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#194
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
cicus, de mitõl? levegös picit, ennyi, meg bbb pofa, meg lehet nincs bekopva, majd megyek jól a dombotokra és bemelegítem jól, és akkor mondok véglegeset, mert ez még nem 100. Egyébként ettõl függetlenül szerettem az avidot, és a mag is jó/jobb lesz.

#195
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
melegszik. bovdenes jobban melegszik, hidra kevésbé.

akkor a hullámos tárcsa a jobb? a sok hülye meg nem olyat használ. akkor a gothic rotor a legjobb? ;)

karcsi: szerintem te vagy az egyetlen a földön, akinek szar a mag :D

#196
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Laboratoriumi korulmenyek koztt egy kiserleti robot lehet hogy megerzi ezt ;)

Gyakorlatban kihagytad a fekkar nyulasat, a kabel rugalmassagat, a fektest rugalmassagat, a fellepo hohatas kovetkezmenyeit, a fekpofa pillanatnyi kopasat, a feluletre kerulo szennyezodeseket valamint a palyabol adodo razkodast. ;) :D

De ha te erzed, akkor jelentkezz a Ferrarinal teszpilotanak. Ott varjak a zseniket :D
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#197
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Nekem nem lüktet. Nem az ujjad lüktet? Lüktet. Milyen hülye szó.

#198
FarkasBalazs

FarkasBalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 73 posts

légyszíves fejezd már abba ezt az agymenést, mert nem vezet sehová..
ez nem a filozófia tanszék
nem lüktetk a kibaszott lyukak meg vastagságingadozás miatt (LOL), max a melegedéstõl/levegõtõl, de az meg bovdenesnél nem jelent gondot.. szimplán szétég ;)



Ok. De azért egyszer kipróbálhatnánk, összehasonlíthatnánk.

#199
FarkasBalazs

FarkasBalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 73 posts

nem úgy van h a bowdenes hidegen közel úgy fog mint az olajos, de intenvívebb, huzamosabb fékhasználatnál elgyengül?


Hogy érted, hogy elgyengül? nehezebb húzni?

#200
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts

Na persze ez csak az alap, amibõl ki kell indulni. Hogy mennyire lüktet a kar függ, hogy milyen kesztyû van rajtad (esetleg mennyire vagy józan), mennyire rugalmas a fékkar, a bowdentok, a bowden, a féknyereg mennyire akar szétnyílni, a fékpofa mennyire rugalmas, milyen a mechanika súrlódása stb. De az alapkoncepció ugyanaz, mindegyik féknél.


légyszíves fejezd már abba ezt az agymenést, mert nem vezet sehová..
ez nem a filozófia tanszék
nem lüktetk a kibaszott lyukak meg vastagságingadozás miatt (LOL), max a melegedéstõl/levegõtõl, de az meg bovdenesnél nem jelent gondot.. szimplán szétég ;)