Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Globális felmelegedés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1666 hozzászólás a témában

#81
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Jól mondja Hozé bácsi...
"Apa kezdõdííík..."


amúgy jópofa dolog ez a blog....nekem teteszett ez az iromány, van benne valami rejtett igazság

#82
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Az atomerõmû téma jó téma. Érzem. ;)

aszondod "Kezdõdik" :)

szerk : utána számoltam, nincs 40%, inkább 30
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#83
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Az atomerõmû téma jó téma. Érzem. ;)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#84
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
tom sokan nem szeretik, meg az eleje kicsit politka, de ide való .....ja és többé kevésbé igaza van......
http://w.blog.hu/200...77076#more77076

viszont a 40% az igaz ....elsõ kommentek közt....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#85
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Nem csak itthon jó üzlet a fakivágás -- úgy tûnik...
Tátra:
http://www.3x2s.hu/d...date=2007-03-01

/nem ma történt, de én nem hallottam róla...../

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#86
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
van sok hátulütõje is ott élni. Bárhol élsz, van jó és rossz oldala. Csak sokan ebbe nem gondolnak bele, azt hiszik hogy csak itt szarabb élni :)
Meguntam az aláírásom....

#87
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Ezért vonz engem Svédország, csak az a baj (vagy szerencse), hogy egyre több minden köt Magyarországhoz.


A sebesség mindent megold.

 


#88
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás

Érdekes, más országokban ez nem jelent akadályt, lsd: Skandinávia.


Najó, de skandinávia más tészta. Svédeknél elõbb olvashatod a miniszterek hivatalos, munkájukkal kapcsolatos email-jet mint õk, ha elég korán mész be. Ugyanis a minisztériumok aulájában van néhány gép amirõl hozzáférhetsz.
Meguntam az aláírásom....

#89
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
http://index.hu/tech...many/fecsk0515/

fiatal koromban még a sztendrei szigeten kisoroszi mellett a homokbányákban, minden évben több száz parti fecskét gyûrûztünk....kiváncsi volnék most mi van arra ? -setleg HH úr birtoka lett már az is ? -
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#90
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
London polgármestere pedig egész egyszerûen lehülyézte azokat, akik a városban, rövidtávon használnak a Land Cruiserhez hasonló terepjárókat.

És milyen igaza van!
Na persze, majd pont a politikusok fognak elsõként megváltozni! Néha álmaimban feldereng egy olyan világ képe, ahol minden ország politikusa szerényen él, életvitelével mintapéldaképe az állampolgároknak.

Bakonyi Ágnes, a tárca sajtófõnöke pedig azt mondta: nem tudja, hogy Fodornak milyen autója van, de a tárca irányítója gondolkodik azon is, hogy biciklivel járjon dolgozni.

Érdekes, más országokban ez nem jelent akadályt, lsd: Skandinávia.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#91
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
http://www.origo.hu/...rdagaszton.html
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#92
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Akkor félreérthettem, mert azt hittem, hogy õk az igazi erdõirtások ellen is felemelik a hangjukat. Ezek szerint MO-on most nincs egy olyan társaság sem, aki ilyet tenne?

nem nagyon.....néha a GP egy egy bátortalan hangot eleresz hogy tulajdonképp lehetne folyamatos erdõtakarás mellett is erdõgazdálkodni, de másról nem tudok....meg a természetvédelmi hatóságok ugye az illegál favágások ellen.....

LMCS nálam egyébként a megélhetési sötétzöldek kategória....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#93
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Akkor félreérthettem, mert azt hittem, hogy õk az igazi erdõirtások ellen is felemelik a hangjukat. Ezek szerint MO-on most nincs egy olyan társaság sem, aki ilyet tenne?
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#94
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Furcsa, nekem jó tapasztalataim is vannak a Lev.Mcs-tal.
Az erdõirtást én biztos nem védeném, mert most már a hülye is kezdi látni, hogy azt irtjuk ki, amibõl egy nem is olyan sok idõ múlva úgyis alig marad valami...ha marad egyáltalán! (és ezt most ne vedd magadra Valéria, inkább azokra értem, akik a médiákban nekiállni megmagyarázni, miért jó az, ha mérget eszünk, iszunk, miért kellene egytõl-egyig kiirtani a bringásokat Bp-en és miért kedvezõ az Erdõ számára fái kivágása).

de õk nem a komoly és 1ébként legális erdõírtásokról beszélnek, hanem néhány talán illegál, talán nem útmenti fa, fasor kivágásról mondanak abszolút baromságokat..,.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#95
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Furcsa, nekem jó tapasztalataim is vannak a Lev.Mcs-tal.
Az erdõirtást én biztos nem védeném, mert most már a hülye is kezdi látni, hogy azt irtjuk ki, amibõl egy nem is olyan sok idõ múlva úgyis alig marad valami...ha marad egyáltalán! (és ezt most ne vedd magadra Valéria, inkább azokra értem, akik a médiákban nekiállni megmagyarázni, miért jó az, ha mérget eszünk, iszunk, miért kellene egytõl-egyig kiirtani a bringásokat Bp-en és miért kedvezõ az Erdõ számára fái kivágása).
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#96
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
A Levegõ Munkacsoportot azt hagyjuk. Inkább nem mondanék róluk semmit. A Balaton környéki fakivágásról meg annyit (Szigliget környéke), hogy amit kivágtak, azok "csak kicsit voltak" beteg fák. Az elsõ komolyabb vihar bedöntötte volna õket az autóútra, s én nem szívesen lettem volna akkor ott.


#97
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Mégse annyira jó minden erdõirtás, szóval nem kellene magasztalni annyira ezt az egyre inkább szégyenletes tevékenységet.

A Levegõ Munkacsoport szerint az erdõírtások térhódítása annak a következménye is lehet, hogy a természetvédelmi hatóságoknál végbement leépítések miatt gyengült az ellenõrzés. Ennek a jelenségnek tudhatóak be az utak menti fasorok törvénytelen kivágásai, amelyeket a felelõs közútkezelõ szervek zavaros átszervezésük közepette nem tudnak nyomon követni.

Lukács András beszámolt arról, hogy az ügyészségi vizsgálatot lakossági bejelentések alapján kezdeményezik. A helyiek egyebek mellett Esztergomból, Visegrádról, Röszkérõl, a Balaton környékérõl írtak segélykérõ leveleket a Levegõ Munkacsoportnak. Az elnök kiemelte, hogy a nyilvánosság erejében bízva a szervezet környezeti tanácsadó irodája várja a továbbiakban is a lakossági bejelentéseket.

Virágh Jánosné, a Legfõbb Ügyészség petíciót fogadó ügyésze elmondta: öt napon belül arról születik döntés, hogy a civil kezdeményezést megyei vagy központi szinten kezeljék-e. Ezt követõen 30 napon belül határoznak arról, hogy a kérelem nyomán vizsgálat indul-e - tette hozzá.

ezek /lebegõ mcs/ eddig is idióták voltak, ezután is azok lesznek...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#98
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Mégse annyira jó minden erdõirtás, szóval nem kellene magasztalni annyira ezt az egyre inkább szégyenletes tevékenységet.

A Levegõ Munkacsoport szerint az erdõírtások térhódítása annak a következménye is lehet, hogy a természetvédelmi hatóságoknál végbement leépítések miatt gyengült az ellenõrzés. Ennek a jelenségnek tudhatóak be az utak menti fasorok törvénytelen kivágásai, amelyeket a felelõs közútkezelõ szervek zavaros átszervezésük közepette nem tudnak nyomon követni.

Lukács András beszámolt arról, hogy az ügyészségi vizsgálatot lakossági bejelentések alapján kezdeményezik. A helyiek egyebek mellett Esztergomból, Visegrádról, Röszkérõl, a Balaton környékérõl írtak segélykérõ leveleket a Levegõ Munkacsoportnak. Az elnök kiemelte, hogy a nyilvánosság erejében bízva a szervezet környezeti tanácsadó irodája várja a továbbiakban is a lakossági bejelentéseket.

Virágh Jánosné, a Legfõbb Ügyészség petíciót fogadó ügyésze elmondta: öt napon belül arról születik döntés, hogy a civil kezdeményezést megyei vagy központi szinten kezeljék-e. Ezt követõen 30 napon belül határoznak arról, hogy a kérelem nyomán vizsgálat indul-e - tette hozzá.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#99
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
http://www.origo.hu/...rdaramarat.html
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#100
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Nem tudom megnézni a szélerõmûparkos cikket, lefagy tõle a firefox :o
Épp most csinálok beadandót egy szélerõmû park hatásvizsgálatáról :)