Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Specialized

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6564 hozzászólás a témában

#6501
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Egyébként szerintem a Spec. az egyik leginnovatívabb cég. "innovate or die" ugye.... De nem az egyedüli. Nem csak ott vannak bringás bringaépítõk, nem õk találták ki a bringázást. És ez így is van jól. Egyik se jobb a másiknál, ettõl függetlenül akkorsincs átütõtengely ahol lehet, hogy némely embernek jobb lenne. A Yeti DHra meg nem lehet elsõváltót tenni. Az Intensere se. Ésakkó?

Aktuális civil


#6502
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
az egy igen, a 3-4 nem, az új megint igen. nem fsr, hanem horst-link.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#6503
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
eddig az volt.

#6504
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
A wega és társai is FSR-nek számítanak?

#6505
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Szerintem nagyon sarkítva igaz amit Tomi mondott..persze igaz hogy van aki csak az adatokat tudja és nem biciklizik persze szíve joga csak max idegesítõ.
De azért nem hiszem hogy.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#6506
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.236 hozzászólás
  • LocationSvájc
1:0 Thommeynak ;)

Mondhat tõlem akárki akármit ha nekem ez tetszik ugyis ezt veszem meg nem?
Kinek a pap , kinek a papné tipikus esete....
Attól meg , hogy a 3way-t kicseréled 6wayre nem fogsz gyorsabban és bevállalósabban lefelé menni.
UFF
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#6507
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Nekem csak az a legfurább,hogy itt a fórumon(és magyarországon is),sok rider azon vitázik,hogy jobb e az xy agy,mint a Saint,meg hogy 5th element,vagy 6way,és neki most milyen legújabb technika kell, és erre egy mama lehagyja lefelé,vagy a Tibibá
felfelé. Szal néhányan kissé sok mindenbe kötnek bele...sztem teljesen feleslegesen....
nem a katalógusok adatait kell betûre ismerni,hanem kimenni,és nyomni...

#6508
huti

huti

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Gondoljatok bele, hogy milyen költségeket vállaltak fel azzal, hogy felvállalták a fejlesztést és a tesztelést. Minden fejlesztést saját magik tesztelnek, ezek iszonyat költséges dolgok....
Látni a kis apró SPECIALIZED kütyükbõl, hogy kerékpározás közben felmerülõ problémákat oldanak meg vele. Ebbõl következik, hogy bicós emberkék tervezik a dolgokat! Sok gyártó nem is foglalkozik kiegészítõk tervezésével! Vesznek egy taiwani cuccot és ráteszik a logot....ennyi!
Elég komoly a BG vagyis body geometry vonal a speckónál!
Érdemes néhány pillanatot szentelni ezeknek a dolgoknak....

Mentem, üdv!
Huti

#6509
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
szerintem zárjuk le a vitát azzal, hogy a specilalized igenis egy jó cég, igenis egy innovatív cég, akik sokat költentek a racing'n'development programra, és a sok általuk szponzorált versenyzõ tapasztalatát mind beleépítik a kerékpárjaikba, csak egy kicsit drágán, és egy kicsit nagy marketing-körítéssel csinálják, ami némelyekben ellenérzést válthat ki, többek között bennem is.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#6510
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Rear Suspension for Bicycles
Patent No.: 5.509.679
Date: 4/23/1996

Rear Suspension for Bicycles
Patent No.: 5.899.480
Date: 5/4/1999

Mindkettõ az AMP Research (melynek Horst Leitner - lásd még: Horst-link) tulajdona most is.
De lehet, hogy hazudnak...
"In idem flumen bis non descendimus"

#6511
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

Mert ugye a schwinn nem a LAWWILL technikát vásárolta meg, hanem az egész YETI-t!
Így jött vele a LAWWILL is.
A V.P.P-t pedig az INTENSE fejlesztette ki a SANTA CRUZ gyártójával karöltve...
Ezek más dolgok....


Nanananana !

Az Intense keményen csönget az SC-nek a VPP-ért ! (ill. valószínüleg keresztlicence-t csináltak, az SC adja a VPP-t az Intense meg a Monocque technikát.)
A Yeti mióta a Schwinn-é ? A Lawwil-t tudtommal Lawwil találta ki aki Yeti-s versenyzõ volt, és ezt vette meg a Schwinn valamikor.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#6512
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
huhh, kezdünk átmenni az "én apukám akkor is erõsebb" témába... LOL
a bmc amugy tiz éves.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#6513
huti

huti

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Az FSR-t a Norco És az INTENSE is használja....
Az INTENSE nem szar cék a Norco meg egy 40 éves kanadai gyártó!
A svájci bmc mióta létezik?
Huti

#6514
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
de a svájci bmc attól még licenceli ;)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#6515
huti

huti

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Mert ugye a schwinn nem a LAWWILL technikát vásárolta meg, hanem az egész YETI-t!
Így jött vele a LAWWILL is.
A V.P.P-t pedig az INTENSE fejlesztette ki a SANTA CRUZ gyártójával karöltve...
Ezek más dolgok....
Huti

#6516
huti

huti

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Ezeket ki vásárolta meg?
Huti

#6517
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
lawwill amit a schwinn használt? vpp, amit a bmc, az intense is licencel? télleg. zap te nagyon up to date vagy ;)

specialized téren meg: hát örülök, hogy van, eggyel nagyobb az amúgy elég szegényes paletta itthon, minden új piacralépõt szeretettel várunk a továbbaikban is ;)

edit: tényleg az határozza meg egy biciklimárka jóságát, vagy nemjóságát, hogy ki veszi meg a licence-t? inkább csinálná nyitott szabványnak, mint a g-boxx, vagy a onepointfive, vagy az isis, hogy csak a nagyokat említsem.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#6518
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Yeti!
Lawwill...

SantaCruz!
VPP...

CSak így gyorsan

Aktuális civil


#6519
huti

huti

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
szerintem az utolsó soraim is higgadtak voltak....
De sebaj!
Kérdésem arra vonatkozott, hogy melyik márka csinált olyat fejlesztéseket, hogy más márkák fejet hajtottak és megvásárolták.
Ilyen ötlet volt az FSR....

Akkor még az EPIC BRAIN renszerérõl nem is meséltem....:)
Súlyszelep, miegymás.....
Persze ti ezt vágjátok....

Jó 7végét nektek....

www.specializedbikes.hu

Ajánlom a Tech/hasznos linkek.........No comment

Nicolai---de jó is az ! És milyen könnyû....:))
Huti

#6520
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Huti!
Bocs egyszerre "dolgoztunk", így a Te uccsó postod még vágtam kifelé...
"Tiszta lap", oké?
"In idem flumen bis non descendimus"