Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Specialized

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6564 hozzászólás a témában

#6521
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Akkor most vagy tucat hozzászólást töröltem és térjünk vissza a témához higgadtan!

OFF
Modok! NE állítsátok vissza õket, rendben?
ON

"In idem flumen bis non descendimus"

#6522
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc

Sala csak azért állt vissza kisbicóra, mert egy nagyra gyüjtögetett, közben el kellett adni a kisbicót is, és így most teljes erõvel tud egy új, valami rendes nagybiciklire koncentrálni...:-)


Valahogy így ;)
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#6523
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
CSak az én poénomat törölték...
Pedig szerintem tökjó volt. ;)

Aktuális civil


#6524
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Tam!

Legközelebb egy megjegyzést tényleg hagyj magad után! Köszi!;)
"In idem flumen bis non descendimus"

#6525
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Amelyik moderátor kitörölte a fél topicot legalább tehetett volna egy megjegyzést miután jól végezte dolgát. (nem találom a "beszólok a moderátornak" topic-ot.)

bocsi, nem töröltem, csak átpakoltam a Teleszkópokba. Azt hittem meg tudjátok találni. (talán vissza kell lapozni egyet vagy kettõt)

(specialized téma: úgy látszik itt valaki nagyon tud mindent. És a tudás parnasszoszi magasságából osztogat le minket, kis földi halandó pondrókat. Ezt csak úgy megjegyeztem.)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#6526
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Hátsótengely sosenem volt 20mm-es.
Szerintem lényeg a BILINCS. Attól az, ami. Az anyától még nem..

Aktuális civil


#6527
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
akkor másik oldalról megint.
más agy nem létezik mint CSÕTENGELYES.
csak teszkóéknál.
akinek ez kell, annak ÁTÜTÕS kell. és nem mindenféle marketing szöveg, és a patentzár rögzítésének újabb és újabb elnevezése, kiváltása egy anyacsavarral.
és ez nincs benne a bighitben ezek szerint.
lassúzáras agy elkészítése meg vagy 1 nap, és ezer forint, de az nem igazán 20mm...(ezek szerint nem, szal akkoris)
:-)
amúgy velónál dolgozol? vagy csak úgy magadtól véded a márkát?

#6528
huti

huti

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Ok!
Ha a rögzítésnél tartunk!
A BigHit hátsó agy egy "SPECIALIZED STOUT DISC"
Az agyat tekintve csõtengelyes, de nem gyorszáras a rögzítése, hanem anyás..........
:)
Huti

#6529
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
de a köznyelv ugye...
gyorszáras agy az egyszerüen hátsóagy vagy gyorszáras/patentzáras agy néven szerepel.
a szélesebb, illetve 12, 15 20 mm-es TÉNYLEGESEN átütõtengelyes agyak pedig azok, amik.
ugye ipari csapágy vs mélyhornyú golyóscsapágy.
és ennél a 8 v hány mm-es gyorszáras vacaknál még a teszkós megoldás is sokkal erõsebb... próbál is áttérni rá sokmindenki, persze rendes anyagból.

itt az emberek azt sajnálják, h csinálnak egy rendes vázat, erre meg egy ilyen kis patentzáras agy kell bele... ahelyett h valami jó kis átütõs kerülne bele.

#6530
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Szerintem, ha normál papucsos, nem csõtengelyes név illik rá...
Ez megint ilyen magyar szó, ez a csõtengely, olyan, mint az iparicsapágy. Hehh.

Aktuális civil


#6531
huti

huti

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Mindegyik "normális" agy csõtengelyes!
Különben hogy dugod át az agyon a gyorszárat?
Szóval a váz nem képes, pl.150, vagy 165-ös csötengelyes agyat rögzíteni, mert a BigHit 135mm széles és normál papucsos!
Mostanában már szabvány ( csõtengelyes vázak esetében) a 150/12mm

Üdv!
Huti

#6532
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
bolt-on="csavarozd fel" azaz fogd bilincsbe a tengelyt és ráadásul thru-axle, ami keresztülmegy ezen a bilincsen. Ez szerintem egyet kéne, hogy jelentsen. Minden agy csõtengelyes egyébként meg... CSak az nem mindegy az a csõ mekkora és mit csinálsz az agyból kilógó részével...
Uff.

Aktuális civil


#6533
huti

huti

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Rocsi miért oltod a srácokat?
A kinti árak nem olyanok mint az itthoniak! Ez nem csak a bicóipart érintõ dolgok totál más a piac mérete..... Írd le azt is, hogy kint mennyi az áfa és ha legális módon behozol valamit, akkor arra fizetsz vámot is, illetve a nagyon nem elhanyagolható szállítási költséget.
Ha vaszel kint valamit amit hazaráncigálsz és lesz 1 hónap után valami baja, akkor visszaküldöd oda ahol vásároltad? USA-ba?
Szerintem kényelmesebb a bolton kersztül visszajuttatni a forgalmazónak.... Nem?

BigHit téma!!!

Tamaska!
Hogyha azt írják egy agyra, hogy bolt-on axle, akkor az agyban csõtengely van! Ami már a normális agyaknál megszokott dolog ugyanis ez azt jelenti, hogy az agy nem tömör tengelyes, mint egy TESCO-s bicóban!
TEHÁT AZ AGY CSÕTENGELYES, de a bicó váza a normálpapucsos verzió. Ez mindig így volt a BigHit-nél és így is lesz 2005-ben is!

A 3 BigHit amit felsoroltál:

1. a BigHit FSR no comment
2. BigHit Spec (ebbõl lesz itthon 2 féle: sport és BigHit) Felszereltségben különböznek, ahogy írtam is!
3. BigHit Grom, Pedig egy kis BigHit gyerkõcöknek ami elöl+hátul 24"-os kerekekkel van!

rob: A "kis" BigHit bicókat valóban 03-óta gyártják. Itthon mindenképp újdonságnak új dolognak fog számítani. A gyártó BigHit nevet adott az "egyforgópontos" bicónak is. Ezt a bicót a SPECIALIZED gyártja és joguk van úgy elnevezni ahogy akarják!!! Lehet, hogy a 2006-os verziót rob-nak fogják hívni, hajrá!
A stumpjumper is változott az elmúlt 30 év során, mégis stumpjumpernek hívják, pedig az elsõ széria 81-ben nem úgy nézett ki mint a mostani. (ez volt az elsõ szériában gyártott monti)
Miért is kérdezzük meg Rocsipet? A Komlói alkesz társulat fõvezére....)
Volt már egy-két olyan buli ahil nem lehetett tõle kérdezni semmit mert mindenre az volta válasz, hogy öööööööööö..........bbbbblllllllleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :)

Visszatérve, a magyar árlistában is benne van a 3 BigHit, nézd csak meg! Kivéve a 24"-os kerekû GROM-ot.

Nosza! Remélem, hogy eloszlattan rövidke hozzászólásommal mindenkiben a kétség hangyányi szikrácskáját is!
Ha kérdés van, akkor itt vagyok!
Csumika

Infóim szerint az oldal most nyitott és egyfolytában bõvül!

WWW.SPECIALIZEDBIKES.HU

NYOMJAD GIZI!!!!!!!!

#6534
huti

huti

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Hali!
Erre gondoltál?
Ajánlom figyelmetekbe az INTERNATIONAL oldalt (az vonatkozik ránk)!

http://www.specializ...l.jsp?spid=9594

#6535
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
http://www.specializ...hit/bighit_fsr/

es

http://www.specializ...1siubgna.j27011

az arakat tessek figyelni...

#6536
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Amelyik moderátor kitörölte a fél topicot legalább tehetett volna egy megjegyzést miután jól végezte dolgát. (nem találom a "beszólok a moderátornak" topic-ot.)

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#6537
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
kedves huti.

az általad említett "teljesen új" egyforgáspontos bighit teljesen 2003 óta van ;) errõl akkor ennyit.
de az nem fsr bighit. az, hogy a neve az, az semmit nem számít. írtam is, lesz belõle grom spec, meg spec. (tehát amig idén csak egyféle egyforgáspontos volt, addig jövõre már kettõ lesz) de lássuk be, semmi igazi köze nincs a rendes bighitekhez. (mint a chevrolet-nek a matizhoz...)
a thru axle pedig az én fordításomban is átütõtengely, vagy kérdezd meg rocsipetit, aki kinn él, és majdnem ilyet vett ;) majd õ eldönti. hátha mégis neked van igazad, és egy 10mm-eres átmenõ csavaros agyra mondják, hogy thru axle (persze akkor nem értem, hiszen eddig a hátsóagy nem házi márka volt, hanem mindkettõ idei bighitben sh!mano deore 525 volt)
persze lehet, hogy az európai modellpaletta nem ez lesz, de nem hiszem, hogy a néven kívül más eltérés lenne. és a magyar árlistában nem találtam amugy csak a rendes fsr-es bighitet, a másik kettõt nem. (forrás: specializedbikes.hu)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#6538
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
vagy inkább edco, nem? már én se tudom. amúgy mindegy. :D
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#6539
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
A tomacban nem 15 mm-es headly volt hanem egy 20 milis ebd vagy edco leszûkítve 16-ra, de ha tévednék javítsanak;)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#6540
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Ki mondta neked, hogy jövõre csak egy féle BigHit lesz? Meg azt, hogy 12mm-es átütõtengely van hátul? Posted Image))))
Miért írsz olyat amiben nem vagy biztos?
A BigHit soha az életben nem látott csõtengelyt!
Nem lehet, hogy álmodtad a dolgot?


szeretnék közbeszólni, hogy mégse.

Mondjuk én (és valószínüleg rob is) a Specialized USA honlapját tanulmányoztam. ott volt ez, hogy:

Rear Hub: Specialized Stout disc, 36 hole bolt on axle



nomost a bolt-on axle az átütötengely. Lehet, hogy nem az a fullos, 15mm-s headley, mint a vole tomacjában, de akkoris.

És itt három bighit van, de nem azok, amiket Te említettél, hanem amiket rob:


05 BigHit FSR

05 BigHit Spec

05 BigHit Grom


És ebbõl a specialized-bikes.hu-n tényleg csak a fullosabb verzió szerepel.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F