Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázak CC/FR/DH/4X - általános eszmecsere (archív #1)

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
13292 hozzászólás a témában

#13241
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás

A fekezesnek, nem hiszem, hogy szerepe lenne a rugozasban.  


Lehet, hogy nem hiszed, de nagyon is van!  ::)

#13242
DokiBB

DokiBB

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Hali

Olvassatok el a novemberi Mountain Magazint. NO POGO Fullys a cikk cime, a Giant NRS lett a tesztgyoztes, a Klein Palonimo, Merida XC Mission, Specialized Epic, Votec M1 ellen. Csak a Giantnal nem irt semmi rosszat, sot kiemelte a kituno rugozasi karakterisztikat is. A szaklap szerint a Giant tobb orrhosszal vezet a tobbi fully elott. Egyszeruen jo.
Az amerikai Mountain Cycling ujsag szerkesztoi kulondijat is a Giant nyerte el (2001-ben is).
A fekezesnek, nem hiszem, hogy szerepe lenne a rugozasban.  
Majd leirom, ha telen megveszem.
Szerintetek Nemetorszagban, vagy otthon olcsobbak a Giantok?

Udv.  BB

Tekerjetek sokat, oltozzetetk fel jol, mert hideg van.  :-)

#13243
nickjames

nickjames

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Esetleg XC Fullira szóba jöhet még a Merida XC Mission. Esetleg valamelyik K2, vagy Mongoose?
Vélemény?

#13244
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
lor-nál a pont, a Foes által kifejlesztett link cucc-cal lehet kivédeni a felkeményedést, mással NEM.

#13245
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
ÁÁ dehogy haragszom én..  ;D NA így világos már a dolog, én is így gondoltam kb.

#13246
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
en ugy tom, hogy a kona felkemenyszik es a vega is mert eppenhogy a lancvillan van a fek es ha a tamvillan van akkor nem kemenyszik fel.
en azt mondom inkabb, hogy akkor nem kemenyszik fel ha nem ad a forgoptra nyomatekot a fek, ezert van pl a horst link is kitalalva vagy az Andix teso (remelem nem haragszol erte?!) altal emlitett fektamasztas is!

#13247
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Hát, nem a támvillán van a Konan valóban, de... Minden 1 forgópontoson felkeményedik a rugózás, így a Konán is fel kell, hogy keményedjen Szerintem (mivel a Kona nem sokban tér el egy egyforgópontostól)!. Nem véletlenül használnak minden jobb vázon floating (úsztatott?) tárcsafékszemet. Na valaki szaki mostmár mondja el nekem, hogy mi a pálya, mert ezt nem vágom.

#13248
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
van 1 pali akit RÉpának hivnak, és Qrva szére lefesti a cuccokat, és jo minöségüre. pl: láttam egy bukot, amire az ür volt ráfestve és szegecselt fém lemezek repkedtek és a sötétben  alványan 2 piros szem volt... szoval nagyon tud... olyanokat,mint amienek a kamionokon vannak ilyen müvészi izék... de láttam vegát amire lángok voltak festve, és elég élethüen... Telefon száma:0630/9901074

#13249
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Nem. A Konakon nem a tamvillan van a tarcsafekkonzol, mig a Giant-en igen. Ebbol adodik a felkemenyedes.

SzuMe


#13250
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Ez a fékezés dolog szerintem a Konánál is így vagy, de javítsatok ki, a nem.... :)

#13251
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Meg a Kona az Kona, és élettartam garis.

#13252
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Az a gond a Giant-el, hogy ha tarcsafek van hatul, fekezeskor felkemenyiti a hatuljat.

SzuMe

#13253
DokiBB

DokiBB

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Miert gondolod, hogy a Giant es a Kona kozul a Kona a jobb? En is egy Giant NRS-en gondolkodom, vagyis decemberig varok vele. Akkor majd leirom, milyen. OK?
Udv
BB

#13254
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
A ketto kozul szerintem a Kona jobb.
Mast meg nem is nagyon kapsz a magyar piacon.

SzuMe


#13255
nickjames

nickjames

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Üdv!

Ha minden jól megy jövõre talán tudnék venni egy fullyt. CC-re kellene.

Amin gondolkozom:

Giant NRS 3 esetleg 2
Kona Kikapu.

Ezek már a 2003-as modellek.
Esetleg más ötlet?

#13256
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
mármint a scottrol beszélek

#13257
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
HÉÉÉÉ!!!!! NEKEM PONT EBBÖL VAN MEG A VILLA!!!!!a Vázban most egy SID van!!!!!!!!!!!

#13258
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Ja dirtre szlalomra zútni az jó de mondjuk úgy értettem, hogy trilara cc-re nem jó! megtanulni tökéletes váz.

#13259
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Caprine Dualt már láttam közelrõl, csak nagyon régen (talán egy éve?), így most pontosan nem rémlik, hogy mirõl beszélsz. De amint tudom megnézem. Gyönyörû az a váz...
Egyébként írtad, hogy másra nem igen jó csak duálra. Én leginkább városban akarom használni. Ugrálgatni, szalomozni, de legfõképp technikát, kerékpárkezelést tanulni (mert sajna rám fér...  :P).

#13260
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
A polarixnek tényleg rondák a csillagja csak azt nem tudom, hogy a Caprine mennyivel nehezebb. Árban nem asszem 7-8 ezer különbség van. A Polarixet nem csak dualra, hanem trialra is szokták használni  a Caprine dual az másra nem igen jó! A Caprine dualban még az nem tetszik, hogy a a monoblokk felé az alsó vázcső elvékonyodik.