Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázak CC/FR/DH/4X - általános eszmecsere (archív #1)

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
13292 hozzászólás a témában

#13221
veloteam

veloteam

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
BRINGÁSOK !

JELENLEG RENGETEG VÁZ AKCIÓBAN !
SZEZONVÉGI KIÁRUSÍTÁS

WWW.VELOTRADE.HU  ----- AKCIÓK

ÜDV

#13222
dualbiker

dualbiker

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Én most vettem egy piros Haro DSR-t.
Állítólag ez erõsebb mint a kék.Mike King is többnyire ezzel nyomja szóval lehet benne v.mi.

#13223
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
No és akkor melyik az a váz Meridától amit ajánlanátok???  :-/

#13224
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Misi: Itt alapvetõen nem errõl van szó. Vannnak bizonyos szériák a Meridáéknál (szerintem minden márkánál/váznál van 1-2 kakukktojás), ami félresikerült, rossz minõségû, hegesztésû stb. DE EZ NEM AZT JELENTI, HOGY A MERIDA SZAR. Az más kérdés, hogy én nem vagyok egy merida hívõ, ezt nem tagadom, de egy szóval sem mondtam, hogy rossz lenne.  :P

#13225
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Mik derülnek itt ki...
Pedig én nem akartam ezt a Merida=szar topicot elindítani.   :) ;) :D ;D :o ::) :P :-[ :-X :-/ :'(   8) 8) 8)

#13226
Monster_Snorkel

Monster_Snorkel

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás

Egy barátom Merida Big Air pro-jának most repedt meg a fejcsöve hosszában...nem nagyon de megrepedt..azért ez elég vicces pedig nem ugrált vele 3 m-es letöréseket ...sõtt semmi bicikligyilkos mutatványt nem csinált...Köszönjük Merida 113 e Ft kuka


Az egyik cignal vazunkkal tortent ugyanez, a gyar kuldott helyette egy zsir uj jamis komodo vazat. ket honapba kerult de megerte.
Erdemes pedalozni a boltnal/kereskedonel/importornel/gyarnal, es a nemet nem kell elfogadni valaszul. van meg KERMI magyarorszagon, es a vasarlonak vannak jogai, barmennyire probaljak ezt a kereskedok elfelejtetni velunk.

#13227
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Látta valamelyikõtök a Merida honlapját?
A Dual Fun-t mint versenyvázat hirdetik, emellett a felszereltsége eléggé gyér.
Szerintem ezt õk sem gondolják komolyan.
Csináltak egy jópofa alacsony vázat és ezt akarják eladni.
Balazsev: Pontosan hol repedt meg a Big Air?
Csak azért mert van egy haverom aki azzal nyomul és õ azért nem kíméli.Kíváncsi vagyok meddig bírja.
Üdv Tcs



#13228
Blazsev

Blazsev

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Egy barátom Merida Big Air pro-jának most repedt meg a fejcsöve hosszában...nem nagyon de megrepedt..azért ez elég vicces pedig nem ugrált vele 3 m-es letöréseket ...sõtt semmi bicikligyilkos mutatványt nem csinált...Köszönjük Merida 113 e Ft kuka

#13229
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Én meg pont ezért nem akartam meridát. Ez tisztára mint a 3210/3310 mobil szindróma. Az egész országnak olyan van, mert jó, ellenben sokan lenéznek miatta. A neten olvastam, hogy a dual funn annyira sz@r, hogy egy idõ után elengednek a hegesztései. igaz ez?

#13230
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Tömegcikk, és azt hallottam hogy a Dual vázuk elég ropi. Nem egy embertõl, és tényleg vigonya a hátsó háromszög.

#13231
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Üdv mindenkinek!

Az integrált fejcsapággyal tényleg az a gáz hogy közel kerül a villa válla az alsócsõhöz,
legalább is haverom Merida Dual Fun vázába beleér a Mozo telója (nem R-500, vmi 3.0sc)
Szal ezzel vigyázni kell, de legegyszerûbb ha az ember nem esik el és akkor nincs probléma :)
Egyébként a Merida tényleg tömegcikk, de attól nem biztos hogy rossz.
Üdv Tcs

#13232
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
az integrált kormánycsapággyal még az is lehet a gáz, hogy túl közel kerül a villa válla, és ha annak olyan a profilja, akkor megeshet, hogy nem fordul be a villa a váz alá. Olyan fíling, mintha duplavállast használnál. És ez nem csak azért baj, mert nem tudod megcsinálni az X-up-ot,  (;D), hanem, ha buksz egyet, akkor egy papír alsócsövû vázban komoly pusztítást ud véghezvinni a becspódó váll...  :-/ Azért tudom, mert haverom most vett egy Mongoose Deuce-ot, és ilyen problémája akadt. És annak a váznak igen vékony oldalfalú az alsócsöve, és egy SW Joy van benne...  ::)

#13233
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Az integrált kormánycsapágynak vannak elõnyei, pl könnyebb, kisebb helyet foglal el stb.. Nekem viszont nem tetszik, ami abszolút nem azt jelenti, hogy a rendszer rossz lenne, csak én szeretem ha kormánycsapágy az mégis egy különálló rendszer.
Amúgy én teljesen meg vagyok elégedve a Meridaval, ez a váltó dolog sem zavar (pedig már jó 1-2mm anyagot kivert a vázból... :o), sõt ha lesz új vázam (össztelós, dh, dual..), ezt a Meridat akkor is megtartom, és építek belõle országúti gépet (1.5" slick gumik, merevvilla, stb stb).

#13234
graphy

graphy

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

Andix:

Én egy picit félreértelmeztem, amit írtál, azt hittem, hogy a láncra gondolsz, ami hozzáér a vázhoz, de most újra elolvasva, már értem. :-)

Nekem nem ér bele a vázba a váltó alsó fokozatban! Lehet, hogy ez is különbség a 2001, 2002 között?

Miért olyan gáz az integrált kormcsapágy?

Látszik, hogy mennyire értek hozzá, de csak felhasználó vagyok.
De szeretném megtanulni azt a minimumot, ami szükséges ahhoz, hogy magam is tudjak bringát szerelni, ne kelljen egy váltó állításhoz leugranom a sarki trafikba, és ne nagyon tudják átb... a fejemet, ha veszek vmilyen alkatrészt.   :D

#13235
Fater

Fater

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Hû, meg kéne keresni azt az elvetemültet, aki a BOA-t tervezte! :-X

Akár a neve... ;D

#13236
Fater

Fater

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
???Ugyan valaki adjon nekem tanácsot, milyen vázba rakjak be egy SW G6 villát, hogy ne tépje le a fejcsövet? Én 6 hónapig gyûrtem egy 14" Trek cr-mo vázban, amely még ráadásul szakember által meg is lett erõsitve, mégis körberepedt.  >:(k.b. 50e Ft-ot szánok a vázra... ???

#13237
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Hi!

Vannak apróbb butaságok rajta (pl, hogy a váltó legalsó fokozatban beleér a vázba, ha rázós az út, stb...).

Errõl beszéltem. Ez azért elég gáz egy ilyen kategóriás géptõl  :-/
Akkor már inkább Magellán (olcsó, és jó).
Egyébként ellenszemvemnek egyik oka lehet talán az is, hogy nagyon tömegcucc. Olcsó (viszonyítás kérdése). De ami olcsó nem biztos, hogy jó is. Persze ismerek olyan Merida Mattset (személyesen  ;D), ami még az ovális alsócsõvel készült, nem egy 60 kg-os emberke hajtja, és eddig semmi baja nem volt.
Viszont egy elõnye van. Ha a vázzal garanciális probléma van hamar ki tudják cserélni, mert millió állhat raktáron (ha már olyan sokat eladnak...).

#13238
graphy

graphy

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Mármint a láncvillára gondolsz? Ha zötyisebb terepen megyek, akkor nekem is pattog, hozzáér, de a lizardskin megoldja. (így legalább nem hallom  ;D ;D)

..egyébként a 2002-es szériára gondoltam, mert nekem is olyan van. Nekem sem volt eddig vele semmi problémám, de kiváncsi vagyok, hogy mit bír. Ha valaki tud róla valami rosszat vagy jót, írja le.

#13239
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Nekem olyan van, és teljesen meg vagyok vele elégedve. Vannak apróbb butaságok rajta (pl, hogy a váltó legalsó fokozatban beleér a vázba, ha rázós az út, stb...).

Nekem 2001es van, ami még jobban is tetszik, mint a 2002es, mert ebben még nem integrált a kormánycsapágy.

#13240
graphy

graphy

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
[shadow=red,left,300]Merida Matts Speed[/shadow] vázhoz mit szóltok? Persze CC-re. Valakitõl olvastam, hogy elvbõl nem venne Meridát, de miért?? ...asszem Scottos Misi volt az, de lusta vagyok visszanézni.  :)

Én csak egy lelkes használó vagyok, nem igazán értek hozzá...