Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Rugóstagok (nem teleszkópok) - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
5897 hozzászólás a témában

#101
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Sziasztok !

 

Segítséget szeretnék kérni, hogy 2014-es Rock Shox Monarch RL taghoz kompatibilis a Fox Alu rugóstag persely szet ?

http://www.hibike.hu...y-5-részes.html

 


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#102
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Mondjuk meredek emelkedőn se tudnál vele feltekerni :D


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#103
Kabu

Kabu

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Ha a váztörés az, akkor igen.

Na pont ilyen info-ra voltam kíváncsi :)! Akkor marad a 100mm-esek közötti keresgélés...Köszi!



#104
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sziasztok!

 

Egy kis technikai segítséget szeretnék kérni:

 

Van egy Kellys Thorx 10-es bringám, amit gyárilag egy 100mm-es úttal megáldott, rugós teleszkóppal szereltek. Ezt szeretném kicserélni egy komolyabb levegősre és az érdekelne, hogy csak 100mm-es rugóútast "nézhetek"? Jelenleg egy Fox Talas 32 CTD-vel szemezek, de ez gyárilag 140mm-es, és nem az állítható kivitel... Okozna nekem bármilyen kellemetlenséget ez a +40 mm?

Köszi!

Üdv.

Ha a váztörés az, akkor igen.



#105
Kabu

Kabu

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok!

 

Egy kis technikai segítséget szeretnék kérni:

 

Van egy Kellys Thorx 10-es bringám, amit gyárilag egy 100mm-es úttal megáldott, rugós teleszkóppal szereltek. Ezt szeretném kicserélni egy komolyabb levegősre és az érdekelne, hogy csak 100mm-es rugóútast "nézhetek"? Jelenleg egy Fox Talas 32 CTD-vel szemezek, de ez gyárilag 140mm-es, és nem az állítható kivitel... Okozna nekem bármilyen kellemetlenséget ez a +40 mm?

Köszi!

Üdv.



#106
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

250-et bír, 200 körül jó lehet, ha finimabb mozgást szeretnél akkor 180 (vázfüggő is persze.

Köszi, közben kiderült, hogy alattam (komolyabb terepre nem járok) bőven sok a 150 is.

Az első villa volt rosszul beállítva, attól volt olyan érzésem, hogy a rugóstaggal van baj.



#107
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Fox RP2 - meg tudná mondani valaki, hogy kb. mekkora a max. nyomás, amit elvisel? 130psi kevés volt a 100kilómhoz, és nem tudom, merjek-e 150-et vagy többet, a neten talált leírás nem segített, a sajátját meg nem találom.

250-et bír, 200 körül jó lehet, ha finimabb mozgást szeretnél akkor 180 (vázfüggő is persze.


  • SokadikX kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#108
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
Fox RP2 - meg tudná mondani valaki, hogy kb. mekkora a max. nyomás, amit elvisel? 130psi kevés volt a 100kilómhoz, és nem tudom, merjek-e 150-et vagy többet, a neten talált leírás nem segített, a sajátját meg nem találom.

#109
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Sziasztok!

Rugóstag (Rockshox Monarch RL 165x38) beszereléséhez szeretnék segítséget kérni.Készitettem egy metszeti képet amin az alkatrészeket ábrázoltam. Azt szeretném megtudni, hogy hol mekkora hézagot hagyjak. (pl.: a távtartok ne érjenek hozzá a rugostag oldalához). A csavarom 7,9mm átmérőjű, a távtartokba is ekkorák legyenek a furatok, vagy kicsit nagyobb (8mm) és tegyek oda zsirt ? Egyáltalán jók e ezak a távtartók. Néztem gyárit is azok 3 részből vannak

link a képhez: http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#110
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

sag 20-30%


zeezoltano módosította - 2014. április 13. - 21:27

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#111
Bose401

Bose401

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Üdv! Hozzájutottam egy Manitou Swinger 4way Air taghoz.  A kérdés a következő lenne:

1. Mi a szervizigénye egy ilyen tagnak? (elvileg januárban lett szervizelve)

2. Hogyan tudom beállítani megfelelően magamhoz?

Most úgy érzem, nem úgy mozog ahogy kéne....

Találtam hozzá leírásokat angolul de az sajnos nem sokat segít. A nyelvet annyira nem vágom a fordító meg csak még jobban összezavar. Az lenne a kérésem, hogy valaki írja már le legyen szíves, hogy hogyan is tudom megfelelően beállítani magamhoz a tagot.  Merre is kell tekerni azt a fránya spv szelepet? Mekkora nyomásnak kell lennie a piggyback-ben? A tag egy Scutumba került, ha számít valamit. Köszönöm a segítséget!

 



#112
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy jó szervízt vagy magánembert aki vállal rugóstag javítást?

Van egy Fox Float RC rugóstagom, ami lockolva is besüllyed, ha meg nincs lockolva akkor kb ütközésig süllyed és nem igazán rugózik. Gondolom a szimeringeket kellene cserélni.

Cannondale topikban találod a telefonszámát.


  • dbalazs kedveli ezt

#113
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy jó szervízt vagy magánembert aki vállal rugóstag javítást?

Van egy Fox Float RC rugóstagom, ami lockolva is besüllyed, ha meg nincs lockolva akkor kb ütközésig süllyed és nem igazán rugózik. Gondolom a szimeringeket kellene cserélni.

itt a fórumról Gege911 kolléga


  • dbalazs kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#114
dbalazs

dbalazs

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy jó szervízt vagy magánembert aki vállal rugóstag javítást?

Van egy Fox Float RC rugóstagom, ami lockolva is besüllyed, ha meg nincs lockolva akkor kb ütközésig süllyed és nem igazán rugózik. Gondolom a szimeringeket kellene cserélni.



#115
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

222-es, évjáratot nemtudom de itt egy kép róla.

 

http://www.kephost.c..._txpb7h9iia.jpg

megkérem a Gábort nézzen ennek utána, és írok, hogy mi a helyzet.

szerintem lesz bele, elfogadható áron.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#116
Mtbsrác

Mtbsrác

    vendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás

DHX4-be?

évjárat? szemtávolság?

222-es, évjáratot nemtudom de itt egy kép róla.

 

http://www.kephost.c..._txpb7h9iia.jpg



#117
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Erre senki? :D Vagy tud hozzá valaki becsúszót jóáron?

DHX4-be?

évjárat? szemtávolság?


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#118
Mtbsrác

Mtbsrác

    vendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás

Manitou Swinger 4way 222-es becsúszó részét belelehet építeni egy FOX DHX 4-be?

Csak egy kósza kérdés nemkell lehurrogni miatta

 

http://www.kephost.c..._kb3e98gbid.jpg

Erre senki? :D Vagy tud hozzá valaki becsúszót jóáron?



#119
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.236 hozzászólás
  • LocationSvájc

Köcsög :)

van hozzáférésem a román Sram nagykerhez, előfordulhat h van alkatrész

 


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#120
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Mivel a DT és Manitou forgalmazok nem, és különben is teló buzi minden szarral foglalkozik :D


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!