Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Rugóstagok (nem teleszkópok) - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
5897 hozzászólás a témában

#81
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás

Simlon Lexx vázam van. 200 PSI-re fújva (ez a max) is nagyon könnyen mozog alattam (105kg). Tavaly nyáron volt nagy generálon vásárlás után, minden rendben volt vele, a nyomás azóta semmit nem csökkent.

Azóta találtam Manitou Revox IXS és PRO rugós tagokat. Ezeket lehet is kapni 190-esben. Esetleg egy 200-as jó lehet? Gondoltam egy 600-as vagy 650-es rugóval jó lenne nekem. 

Utána néztem, és mindenhol azt találtam, hogy a Fox tagokat 50 és 300psi közé kell belőni. http://www.ridefox.c.../FLOAT_RP2.html (installing your shock, 5. pont). Ezek szerint akár 250psi-t is beletolhatsz, és akkor már keményebbnek kell lennie. Az IFP kamrában megvan az előírt nyomás, a szervíz alkalmával ahhoz hozzányúltak? Ha nincs meg az előírt IFP nyomás, az is eredményezheti azt, hogy túl könnyen összeütöd a tagot. Vagy esetleg a légkamrába lehet ilyen "hézagolót" berakni, ami azt eredményezi, hogy kisebb lesz a légkamra, progresszívabb a mozgás, azáltal nem csukod össze a tagot.

A rugóstag méretével kapcsolatban csak annyit, hogy az egy dolog, hogy mennyi a szemtávja egy tagnak, az meg egy másik, hogy mennyi a lökete. Ha ugyanazon szemtávnál nagyobb a lökete a tagnak, akkor berugózásnál a váz egyes részei összekoppanhatnak. A hosszabb rugóstag lehet, hogy fizikailag beépíthető, de elronthatja a bike geometriáját, másképp mozoghat, lehet, hogy rosszabbul, mint a gyárilag ajánlott taggal stb.

A mondanivalóm lényege az, hogy elkölthetsz egy csomó pénzt egy új tagra, ami talán jobb lesz, de addig én nem tenném ezt, amíg valóban az összes beállítási lehetőséget nem próbáltam végig, illetve egy hozzáérővel nem nézettem meg, hogy miért mozog úgy a tag, ahogyan mozog. De ha mégis újat akarsz venni, akkor akár nézhetnél más márkájú levegős tagot is pl. az újabb Rock Shox tagok sem olyan rosszak, és azokat is 275psi-ig fel lehet nyomni. Mindezeket úgy mondom, hogy 95kg vagyok, volt Fox tagom is, jelenleg RS Monarch tagot használok ~190psi-n.


Papszi módosította - 2015. január 10. - 21:24


#82
Oporto

Oporto

    fórumtag

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

Szia,

 

Azt tudtad, hogy ha több levegőt fújsz a tagba, akkor keményebb lesz, vagy ahogy te fogalmazol "nagyobb teherbírású"? De egyébként milyen vázról van szó, és miért van szükséged "nagyobb teherbírású" tagra?

 

 

Simlon Lexx vázam van. 200 PSI-re fújva (ez a max) is nagyon könnyen mozog alattam (105kg). Tavaly nyáron volt nagy generálon vásárlás után, minden rendben volt vele, a nyomás azóta semmit nem csökkent.

Azóta találtam Manitou Revox IXS és PRO rugós tagokat. Ezeket lehet is kapni 190-esben. Esetleg egy 200-as jó lehet? Gondoltam egy 600-as vagy 650-es rugóval jó lenne nekem. 



#83
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás

Sziasztok!
FOX Float RP-met szeretném cserélni nagyobb teherbírásúra. 190 mm-es tag van benne, rugósból nem találtam csak 200 felettit. Létezik 190-es rugós, esetleg tehetek bele bátran nagyobbat (kb. 3-4 cm-t engedne még a váz). Esetleg javaslat?
Köszi!

Szia,

 

Azt tudtad, hogy ha több levegőt fújsz a tagba, akkor keményebb lesz, vagy ahogy te fogalmazol "nagyobb teherbírású"? De egyébként milyen vázról van szó, és miért van szükséged "nagyobb teherbírású" tagra?



#84
Oporto

Oporto

    fórumtag

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Sziasztok!
FOX Float RP-met szeretném cserélni nagyobb teherbírásúra. 190 mm-es tag van benne, rugósból nem találtam csak 200 felettit. Létezik 190-es rugós, esetleg tehetek bele bátran nagyobbat (kb. 3-4 cm-t engedne még a váz). Esetleg javaslat?
Köszi!

#85
sandnor75

sandnor75

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

szerintem tönkrement!

 

de hogy egy picivel több komolyságot kapj, megkérdezem: mikor volt szétszedve, szervizelve legutóbb? fotelfizikusként azt gondolom, egy tömítés odalett. de majd jönnek hozzábbértők és ők is jól megszakértik a monitoron keresztül.

Ha esetleg másnak is volna ilyen gondja, a következő volt a helyzet. A levegő tartályban egy tömítés átszakadt,és nem elengedte a nyomást,hanem átengedte a másik oldalra.



#86
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Fox float CTD vagy RS Monarch RT3 ?


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#87
sandnor75

sandnor75

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

szerintem tönkrement!

 

de hogy egy picivel több komolyságot kapj, megkérdezem: mikor volt szétszedve, szervizelve legutóbb? fotelfizikusként azt gondolom, egy tömítés odalett. de majd jönnek hozzábbértők és ők is jól megszakértik a monitoron keresztül.

Fél éve lett szervizelve, karbantartva minden használatkor. Ami furcsa,hogy teljesen rendben mozog, csillapítás jó, csak egyszerűen nem "jön ki" rendesen a becsúszó, ez kb 2 napja van így. Nyomás emelése nem hat rá. 



#88
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Tiszteletem! Kérdésem a következő volna. Adott egy Manitou spw 4 way levegős tag, ami gondolt egyet,és a becsúszót nem nyomj ki teljes hosszban, hanem csak a mellékelt képen láthatóan. Kérdésem : mitől lehet ez? / eddig teljes hosszban működött/ Köszönöm! 

szerintem tönkrement!

 

de hogy egy picivel több komolyságot kapj, megkérdezem: mikor volt szétszedve, szervizelve legutóbb? fotelfizikusként azt gondolom, egy tömítés odalett. de majd jönnek hozzábbértők és ők is jól megszakértik a monitoron keresztül.



#89
sandnor75

sandnor75

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Tiszteletem! Kérdésem a következő volna. Adott egy Manitou spw 4 way levegős tag, ami gondolt egyet,és a becsúszót nem nyomj ki teljes hosszban, hanem csak a mellékelt képen láthatóan. Kérdésem : mitől lehet ez? / eddig teljes hosszban működött/ Köszönöm! 867sqy651wq2rz5y27.jpg



#90
frivo

frivo

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
  • LocationHU. Ajka

Hello ! Srácok, kérdésem van FOX DHX 3.0 taggal kapcsolatban.  Javítási útmutató van-e valahol letölthető?  Hol, s mennyiért lehet felújító szettet venni hozzá?

 Mellékelek pár képet, a becsúszó szár állapota a lényeg. kissé ki van kopva, és ott olajos is sajna. Lehet-e vele valamit kezdeni szerintetek? Felpolírozni vagy valami.

https://drive.google...iew?usp=sharing



#91
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

manitou evolver isx-6 levegős tagjáró mit érdemes tudni?

kösszcsi.



#92
colew

colew

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Sziasztok!

Egy XC váz beszerzése előtt állok, és az a helyzet, hogy kicsit bizonytalan vagyok.

Van benne egy 165mm szemtávú KS rugóstag, 750-es rugóval. Mivel pehelysúlyú vagyok, (max. 55kg egy kiadós kaja után) ez a rugó biztos kömény lenne nekem.

Nos a kérdés az, hogy érdemes lenne-e lecserélni inkább a rugót, vagy később egy levegős-tagot venni?

Szerintem (mint nemhozzáértő) az utóbbi lenne a jobb, mivel könnyű vagyok, de a későbbiekben nehezedhetek, és ezzel könnyebb beállítani a súlyomhoz.

 

Köszi

 

Erik



#93
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Sziasztok!

 

A Mostani gépembe egy RS monarch XX tag van. De ez sajnos nem lokkol teljesen. Előtte volt bent ideiglenes egy Manitu Radium, lockout. Na azzal jó merev volt és jól is mozgott a gép lefele is :) De abból meg nincs remote (csak hekkelt verzió)

 

Szóval nézegetem mit lehetne még. Amit néztem, az a DT 313 Remote, Magurának is van. Láttam hogy van a fox-nak CTD remote verziója, de az szemét drága és nem is tudom, hogy mennyire zár. 

 

Ki mit gondol, javasol?

G.



#94
zsolesz777

zsolesz777

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Sziasztok!hol találok fox triad rugóstaghoz szimmeringet?igazából az ára érdekelne!hátha valaki....üdv



#95
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás

Koszonom az infot!


Magellan-os

#96
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Nekem a scott sparkban van csak neki gyártott tag eddig a Doctor bike szervizelte-javitotta ők a hivatalos szerviz. A tag probléma mentesen működik évente egyszer szervizeltettem. A javítás egy esés utáni alkatrész cserét-összerakást jelentett


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#97
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás

Hali!

DT rugostagokat ki mennyire ismeri?Megbizhatosag,magyarorszagi szervizhatter,stb.?


Magellan-os

#98
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Szervízköny szerint 1/2" (12,7mm) persely megy bele mindkét oldalon, ami a persely belső mérete, a külsőről nem esik szó, de FOX-hoz is 1/2" perselyeket szoktak használni. Gyanús, hogy ugyanaz a méret. A RP23 tagnak 15,14mm a persely nélküli furat mérete.

Nem úgy a DT-nél ahol 1mm-el nagyobbak a furatok és jól megszívtam vele :(.

Sziasztok !

 

Segítséget szeretnék kérni, hogy 2014-es Rock Shox Monarch RL taghoz kompatibilis a Fox Alu rugóstag persely szet ?

http://www.hibike.hu...y-5-részes.html



#99
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Nem valószínű, hogy váz törést okozna a nagyobb út, de baromi kényelmtlen lesz fölfelé és nagyon megváltozik a váz geomeatria. Lefelé persze előnyős, de ahhoz, hogy igazán ki tud használni nem árt ha ha hátul is mozog a váz. 1x használtam merev vázzal 130mm-es villát és nem volt jó.

Sziasztok!

 

Egy kis technikai segítséget szeretnék kérni:

 

Van egy Kellys Thorx 10-es bringám, amit gyárilag egy 100mm-es úttal megáldott, rugós teleszkóppal szereltek. Ezt szeretném kicserélni egy komolyabb levegősre és az érdekelne, hogy csak 100mm-es rugóútast "nézhetek"? Jelenleg egy Fox Talas 32 CTD-vel szemezek, de ez gyárilag 140mm-es, és nem az állítható kivitel... Okozna nekem bármilyen kellemetlenséget ez a +40 mm?

Köszi!

Üdv.



#100
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Sziasztok!

 

Tegnap büszke tulajdonosa lettem egy Epic-nek! De kb fingom nincsa a brain illetve hátsó fox tag beállításának a súlyomhoz. (120kg) tudnátok ebben segíteni? Ez egy 2012-es 29-es Epic FSR Comp.