Jelentkezz be Regisztrálj
Edzésmódszerek
#621
Írta 2007. november 13. - 19:40
Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.
Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !
A találmányok már csak ilyenek..
#622
Írta 2007. november 13. - 16:01
"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"
#623
Írta 2007. november 13. - 15:46
Ez 500.-Ft-ot megért! Ilyent vettem én is vagy tíz darabot, haveroknak is jusson ennyiért...rehab végefelé elkezdett ilyet használni: http://www.power-ball.hu és pár hét alatt olyat fejlõdött az izomzata, hogy még a dokik is csak néztek.
Hasonló bütykös átlátszó gumigyûrü van az oldalán, mint a képen a fekete sáv.
. . .
Hatlamas erõvel gyûri az alkarom, végülis az egészet, szóval tényleg hatékony sporteszköz.
Igaz, az elsõ 5-10 perces pörgetés után vízhólyagos lett a kezem tõle, na de jól felpörgettem.
Aztán már nem okozott ilyesmit, mert vastag lett a bõr, mint némelyek orcáján szokott.
(..ezt inkább csak ..szólásnak szántam)
Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.
Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !
A találmányok már csak ilyenek..
#624
Írta 2007. november 13. - 13:25
-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy
#625
Írta 2007. október 31. - 01:48
Egyik ismerõsömnek volt nyílt orsó és singcsont törése, rehab végefelé elkezdett ilyet használni: http://www.power-ball.hu és pár hét alatt olyat fejlõdött az izomzata, hogy még a dokik is csak néztek.
Van lábra eszkábálható tartó is, szerintem érdemes utánanézni/érdeklõdni, hogy jót tenne-e.
Ha másnem bringázáshoz is hasznos, én most rendeltem egyet, mert nem bírok végig egy komolyabb pályát az 1éves khagyásom után.
Megaztán játéknak sem utolsó
#626
Írta 2007. október 31. - 01:31
A Kokkknak nem az életkora határozza meg az agymenéseit, hanem a tényleges tartózkodási helye és az általa felvett órák idején a sulja közti távolság által keltett feszültség nagysága. Meg, hogy hogy kelt.
#627
Írta 2007. október 30. - 19:27
Az elsõ 10 perc az teljesen ok, jó ha legalább így bemelegít az ember. Futásnál próbáld meg, hogy aprókat lépsz, kevésbé terheli az izületeket és elvileg a pulzus is alacsonyabb lesz (160fölé nem igazán kell engedni). A futást 30 perccel érdemes kezdeni terepen, majd növelni 50 percig kb. 3 hét alatt, ezután már aszfalton is lehet, elvileg ez megvéd az izületi bajoktól.
Kiváltani? Hát elvileg a futás a bringázást váltja ki, mivel hidegebb idõben is lehet csinálni, kicsit fejleszti a légzéstechnikát is, tehát ha bringázol + úszol, az is elvileg ugyanolyan jó, ha nem jobb.
Kid8: úszással jó elkezdened, meg ha tudsz, járj kórházba, jobb helyeken van ilyen rehab-szerû dolog, gyógytorna stb. Szerintem ne szobabringa, görgõzés sokkal jobb, esetleg spinning.
#628
Írta 2007. október 30. - 19:26
Június végén nyílt lábszár törés, 9 hét szigorú fekvés, aztán fokozatos rehab. Most egész jól megy már a járás, de ha elfáradok, estére bicegek. Ma voltam kontrollon és minden ok, csinálhatok akármit, kivéve a futás egyenlõre, meg olyanokat sem ajánlanak, ami ráz. Bringa ajánlott, csak ne terepen kezdjem... Szóval, úszás, szobabicikli, ez-az...?! A lényeg, hogy a 2008-as DH szezont már nyomni tudjam! Kössz elõre is!
A Kokkknak nem az életkora határozza meg az agymenéseit, hanem a tényleges tartózkodási helye és az általa felvett órák idején a sulja közti távolság által keltett feszültség nagysága. Meg, hogy hogy kelt.
#629
vendég_Charon_*
Írta 2007. október 30. - 18:30
még 5 perc extra tempós gyaloglás, néha pár lépés kocogás: 130-140
lassú kocogás: pulzus felmegy 160-ra
ha elvileg kényelmesen de haladósan kocogok nagyob lépésekkel, akkor 170 fölé is megy, másnap garantált izomláz
(akkor is, ha levezetés 10-15 perc tempós, vagy laza séta, otthon nyújtás és egyéb torna)
Nem túl magas ez a pulzus a futásnál?
Valahogy nem lehet kiváltani a futást? (Elég sánta vagyok, amióta elütöttek és kegyetlenül tud fájni a térdem a terhelésre. Tekerésnél _semmi_ fájdalom.)
(((Rém véleményére mindenképpen kív. vagyok.)))
#630
Írta 2007. október 25. - 20:03
#631
Írta 2007. október 25. - 19:53
elég lazán kell nyomni.
tavaly olyan 140-145ös átlagpulzussal tekertem alkalmanként egy óra hosszát.
futáskor úgy kell, hogy közben akár beszélgetni is kényelmesen tudj.
Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu
#632
Írta 2007. október 25. - 19:39
Szóval 2:0 az Eisi-féle számolás javára.
3:0. Ez a Karvonen-képlet.
Nekem speciel 52 volt a nyugalmi, mikor elkezdtem komolyabban edzeni. Már többször mértem 42-t is, tehát a nyugalmi pulzus méregetése jó, nyomon követni az edzettségi állapotunkat, vagy hogy aznapra, arra a hétre milyen munkát irányozzunk elõ. Ha fáradtabb, vagy beteg vagy, rögtön megemelkedik, így ez gyorsabb, és pontosabb visszajelzés, mintha a max. pulzust méregetnénk. Meg jobb is, mert csak feküdni kell hozzá.
Alapozáskor ugye az alapokat kell lefektetni, amire késõbb építkezni lehet. Hosszú, alacsonyabb intenzitású terhelések vannak ilyenkor, intervall nincs. Maximum, a koordináció fejlesztése miatt van 1-2 olyan gyakorlat, ami hasonló lehet intervall edzéshez, de akkor is a pulzust érdemes ~85%, vagy a tejsavküszöb alatt tartani. Ha már télen intervallozol, tavaszra megunod, és akkor nem lesz hozzá kedved, amikor a legtöbbet érné. Télen szépen gyûjteni kell a kilométereket, a motivációt. Ha nem jó az alapozásod, az egész szezon nem ér majd semmit.
Az, hogy kinek milyen minõségû, és mennyiségû edzés az optimális, az már sztem szakember dolga eldönteni. Ha van rá igény, érdemes személyesen edzõvel konzultálni is a kérdésekrõl. Netrõl, innen-onnan össze lehet szedni edzésterveket, de az nem biztos, hogy képes belõled kihozni a maximumot. Egyéni edzõi kontrollal ez könnyebben oldható meg. A tisztes részvételhez, helytálláshoz azért elég a nem személyre szabott, hanem inkább ökölszabályokon alapuló edzésterv, amit kis utánaolvasás, a saját képességek megismerése, és a reális célok megfogalmazása után sztem akár otthon is bárki összeállíthat magának. Alapállóképességhez pl. a 70+-5% "illik". Egyéntõl függõen 6-10 óra/hét. Ezt emelik késõbb.
Arti, ajánlom figyelmedbe: www.oliworld.hu
Race, no Rest!
#633
Írta 2007. október 25. - 17:34
Köszi!
#634
Írta 2007. október 19. - 17:32
#635
vendég_Charon_*
Írta 2007. október 19. - 13:44
Ergo
ébredési pulzus + [(max pulzus - ébredési) / 100]*80 = a 80%-os értéked
pl. nálam:
38 + ((188-38)/100)*80= 158
#636
Írta 2007. október 19. - 13:19
Nyugalmi pulzus amikor fexel 10 percig és ott a legalacsonyabb. 50 az átlag alatti kicsit.
#637
Írta 2007. október 19. - 13:10
elhatároztam, h ezentúl edzeni is fogok, és beszerzek ehhez egy pöpec Polar pulzusmérõt is, meg ciklikus, fokozatosan növekedõ terhelés regenerálással karöltve, stb stb csak a pulzuszónák kalkulálása nem tiszta.
Az Eisi-féle cikk ugyanis a 0%-ot a pulzusnál a nyugalmi pulzusnak tekinti, ami nálam 50-60 között van, illetve ez az ülve netezés pulzusa - btw. ez milyennek számít kb? tök átlagos? - míg egy másik cikk, a powerhiker-féle pedig a 0%-nak a "halott vagy" azaz 0 pulzusszámot lövi be.
És amikor 60-70-80%-ot akarnék majd számolni a max. pulzusomból, szóval nem mind1, hogy mit veszek majd alapul
Vki ez ügyben el tudna igazítani?
#638
Írta 2007. október 17. - 23:17
Nos, ezúttal görgõs tanácsokat szeretnék kérni. Mikor-mennyit-hogyan...
Persze amíg ruhatáram engedi, edzek kint...
Minoura 850-es görgõ + 1 országúti bicaj + sigma pulzusmérõ óra + jómagam.
Célom: Országúti versenyeken, tt-ken való tisztes részvétel. Fõleg a hosszabb távokra próbálok gyúrni. /TdP, Velence 10szer.../
Alapállóképesség javítása.
Magamról:
Fontosabb számadatok:
Nyugalmi pulzus: 52
Maximális pulzus: ~203
Anaerob küszöb: ~175
Nemtudom számítanak-e:
Életkor: 18
Testsúly: 67-70kg
Testmagasság: 190cm
És akkor a bla-bla...:
A kerékpározást aktívan ~2,5 éve kezdtem el egy alap montival. Országútira tavaly õsszel váltottam. Kb innentõl vettem komolyabban a dolgot. A most végetérõ szezon valahogy nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna. Kezdve azzal, hogy április elején izomrost-szakadást szenvedtem el. 1 hónap kiesés. Köv. hónapban tudtam tekerni kb 2 hetet. Május közepén ettõl független mûtét. Újabb kiesés. Ezúttal 2 hónap. Ami gyakorlatban 2,5-ra dagadt. Augusztus elején ülhettem bicajra. Ekkor elkezdtem futni. A nyári meló következtében augusztusban alig - s akkor is csak rövid távon - tudtam tekerni. Futni többnyire tudtam - hajnalban. A májusban vásárolt pulzusmérõmet ekkor kezdtem el használni. Edzésnaplót vezettem. A futást egyébként kiváló kiegészító sportágnak találom. Nagyon beleszerettem. Sajnos a szeptember sem bõvelkedett km-ekben, az október pedig szinte km-ek nélkül telt el - eddig. Lassan itt az ideje elkezdeni az alapozást. Idén is vannak terveim. Remélem most sikerül megvalósítani - ha nem is mindet, de jópárat. Ebben szeretnék segítséget kérni Tõletek.
Persze nem késsz edzésterveket várok most, hiszen azt ennyi adatból képtelenség elkészíteni - pláne a világhálón kersztül. Inkább irányadásra, útmutatásra van szükségem, mivel egy edzésterv ugye nem idõjárás-kompatibilis. És akkor még ugye a suli és a többi. Szóval leginkább abban vagyok bizonytalan, hogy milyen zónákkal eddzek.
És akkor a kérdések:
Milyen pulzussal és mennyit görgõzzek?
Heti hány alkalommal?
A görgõ melett gondolom elfér egy-egy alkalmi futás is. De milyen intenzitással? Táv?
Súlyzózás?
Nos, azt hiszem ennyit akartam. Ha valami fontosat kihagytam, sikítsatok.
#639
Írta 2007. október 13. - 18:03
A VO2max-ot és a másik két értéket hogyan lehet mérni? Kizárólag teljesítmény-diagnosztika révén ismerhetjük meg ezen adatainkat?
Az anaerob határt - a mérésen kívül - a max- és a nyugalmi pulzusból lehet meghatározni, ugye?
#640
Írta 2007. október 13. - 17:09
Genetika, és edzettség sztem. Az, hogy kinek mennyi a maximuma, nagyon egyénfüggõ. Van, kinek 220 feletti, nekem speciel 183-4. Ez ugyanennyi volt, mikor elkezdtem komolyabban edzeni. Gondolom ez összefüggésben van azzal, kinek mekkora a szíve. A nagyobb test nagyobb tehetetlenség, így jobban pörögni sem bír.
Viszont én a max. pulzus helyett a VO2max-ot méricskélném, ha azt bírod fejleszteni, sokkal többet nyersz. De még ennél is többet mond a savküszöbön mérhetõ VO2maxrel, és a Watt/tskg. Ezek az adatok hamarabb korlátoznak, mint az elérhetõ maximális pulzus. Hiába pörög a motor, ha nem tudod kihasználni, mert nem bírsz annyi oxigént felhasználni, ami a nagyobb teljesítményhez kelljen. Ekkor jön az anaerob anyagcsere, és megszalad a tejsavtermelés.
Ha hülyeséget írok, javítsatok ki.
Race, no Rest!