Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#161
Titi76

Titi76

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Holnap megnézem, de szerintem nincs rajta típusjelölés, de majd lefényképezem. Pár éve voltam egy kerékpárboltban pontosan ezzel a kéréssel és szerencsémre ott volt a Manitou képviselõje. Csak ámult hogy ilyen a típust még nem látott csak hallott róla hogy léteznek ilyenek. Most már legalább 12-15 éves lehet...

#162
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.237 hozzászólás
  • LocationSvájc
maliban talalsz 120 mm hosszban haromfele kemenysegben. asszem RS de jo lesz az neked
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#163
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
@Titi76
Pontos típusa kéne, és akkor szétnézek a manualok között hátha találok róla vmit!

#164
Titi76

Titi76

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok. Ideje leporolnom sok-sok éve nem használt szamaramat. Régen iszonyat sokat tekertem de vagy 8-10 éve rá sem ültem.
Az elsõ teleszkópom egy igen régi Manitou darab amit állítólag még "kézzel" esztergáltak. Van benne mind két oldal talán ( nagyon régen szedtem szét) 3-3 db különbözõ színû gumi/mûanyag szerû patron, talán elasztomernek hívtam annó, amik sajnos elvesztették rugalmasságukat és összementek. Hol lehet ezeket pótolni, vagyis pontosabban honnan tudom a pontos típusát ezeknek az elasztomereknek/teleszkópnak. Ha tudtok segíteni írjatok, ha kell kép a cuccról töltök valahova.
Köszi elõre is.

#165
andrejas

andrejas

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Hali, megjött végre az új szerzeményem. Az van ráírva, hogy Manitou R7 100 Super TPC. Lemértem konyhai digitálison, és 1536 g. Szétszedni még nem mertem, és idõm sem volt még rá, de majd bepótolom, ha szerzek hozzá vmi útmutatót, mert még sosem szedtem szét semmilyen villát. Jó társnak ígérkezik...

#166
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

jaja. légkamrában nekem sem volt olaj. légkamrába 3ml, lábakba 16-16ml.


Hali

Ami most nálam van R7es, 80-as, de ahogy néztem alul volt a nyomórudakon hézagoló. Ha azokat eltávolítom még nem lesz a rugóútja 100, ha jól gondolom. Mivel ki kell cserélni a levegõs résznél lévõ negatív rugót is ugye?

Köszi

#167
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
jaja. légkamrában nekem sem volt olaj. légkamrába 3ml, lábakba 16-16ml.

#168
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Na, nem kell tovább törni a kobakot, megoldódni látszik a villa-kérdés. Lecsaptam egy R7-esre jutányos áron.
Ha valakit esetleg érdekel retro-bringába, vagy akárhová egy kék Magnum R, akkor priviben megbeszélhetjük.


Hali

Én pont most szervizeltem egy R7est.
Tapasztalat: ebben sincsen egy deka normális kenést biztosító anyag! Szedd szét, nézd át, és töltsél bele 15W olajat, meg a szimeringek alatt lévõ kis szivacskarikákat is itasd át vele.
Sokkal szebb lett a mozgása annak amit így megcsináltam.
Ja és ha levegõs akkor a felsõ kupakot tekerd ki,(ahol a szelep van) és oda is csöppents egy kevéske olajat.


Sok sikert

#169
andrejas

andrejas

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Na, nem kell tovább törni a kobakot, megoldódni látszik a villa-kérdés. Lecsaptam egy R7-esre jutányos áron.
Ha valakit esetleg érdekel retro-bringába, vagy akárhová egy kék Magnum R, akkor priviben megbeszélhetjük.

#170
andrejas

andrejas

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Sziasztok!
Hamarosan fizetés, és aktuális lesz a teleszkóp vásárlás. A Bikemag Apróban böngésztem Manitou villákat, mert a Magnum R után márkahû próbálok maradni, és a PM felfogatás miatt is szimpi márka. XC, és maraton stílusban kerékpározom, tehát ilyen célra keresek használt villát, de a 80e Ft-os R7 már nekem sok. Tehát adottak a következõk: 2004-es Black Super 21e Ft, Black Elite 26e Ft, Relic 80 35e Ft, Skareb Super 80 27e Ft. Fontos a súly, de a megbízhatóság, szervízelhetõség még fontosabb. 160-as hidrós tárcsafékkel használnám, súlyom 75-76 kg környékén mozog.
Mit javasoltok megvételre, vagy legalább is szemügyre vételezni? Válaszokat elõre is köszi!

#171
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Nem, sérülést nem láttam rajta.
Annak a tömítõgyûrûnek tudod a méretét? Esetleg azt a kéket is cserélned kellett? (igazából nem is tudom, mi az).


Nem, sajnos nem tudom, milyen méretû a tömítõgyûrû. A kék tudtommal az olajlehúzó, és ahogy én láttam, nem igazán cserélhetõ, csak a dugattyúval együtt, de ebben nem vagyok teljesen biztos. Én a komplett dugattyút cseréltem, ami kb. ötezer forintba került.

#172
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás

Nézd meg, hogy nem sérült-e a dugattyú, amin van a kék gyûrû. Nekem anno sérült volt a dugattyú is, ezért engedte a levegõt a légkamra a gumigyûrû cseréje után is. Azt viszont nem tudom, hogy minek a részeként kapható ez a légdugattyú.

Nem, sérülést nem láttam rajta.
Annak a tömítõgyûrûnek tudod a méretét? Esetleg azt a kéket is cserélned kellett? (igazából nem is tudom, mi az).

#173
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Sziasztok!
Lenne egy kérdéesm, van egy Rock Shox Boxxer duplavállas telóm és ahoz szeretnék egy ösztelós vázat..
A Freddy 2-es vázat néztem ki magamnak, csak nem tom hogy nagy lenne e a dõlési szöge a duplavállal?????
Léci ötleteket, tippeket, válaszokat várok
Csáó köszi


Javasolnám, hogy itt érdeklõdj.

#174
hdh08

hdh08

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!
Lenne egy kérdéesm, van egy Rock Shox Boxxer duplavállas telóm és ahoz szeretnék egy ösztelós vázat..
A Freddy 2-es vázat néztem ki magamnak, csak nem tom hogy nagy lenne e a dõlési szöge a duplavállal?????
Léci ötleteket, tippeket, válaszokat várok
Csáó köszi

#175
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Sziasztok, van egy Manitou R7 Super Lockout 100 TPC, (2007?)

Ereszti a levegõt, gyakran kell pumpálni.

Eddigi tapasztalatok:
a légkamra alján van egy dugattyú, olyan kék tömítés van rajta körbe.
Ennek a tetejérõl az olaj szépen elszivárog, aztán a levegõ is szökik belõle.

A service manual-ba van valami utalás egy "Air piston kit"-re (P/N: 83-2669).

Kérdés: kell-e nekem ez, vagy lehet csak tömítést cserélni (vagy kapható kiten kívül is ez a kis kék-bizbazos dugattyú?)

Köszi


Nézd meg, hogy nem sérült-e a dugattyú, amin van a kék gyûrû. Nekem anno sérült volt a dugattyú is, ezért engedte a levegõt a légkamra a gumigyûrû cseréje után is. Azt viszont nem tudom, hogy minek a részeként kapható ez a légdugattyú.

#176
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás
Sziasztok, van egy Manitou R7 Super Lockout 100 TPC, (2007?)

Ereszti a levegõt, gyakran kell pumpálni.

Eddigi tapasztalatok:
a légkamra alján van egy dugattyú, olyan kék tömítés van rajta körbe.
Ennek a tetejérõl az olaj szépen elszivárog, aztán a levegõ is szökik belõle.

A service manual-ba van valami utalás egy "Air piston kit"-re (P/N: 83-2669).

Kérdés: kell-e nekem ez, vagy lehet csak tömítést cserélni (vagy kapható kiten kívül is ez a kis kék-bizbazos dugattyú?)

Köszi

#177
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
Manitou Circus Expert telóról van valakinek bármi tapasztalat? Fõleg az érdekel, hogy a mozgásán/csillapításán érzõdik-e nagyon, hogy dörtre van kitalálva.
Boltban nyomogatás, "azt hallottam, hogy" infó is érdekel.

Izomtéridõninja-geológus!


#178
Munkrusz

Munkrusz

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Esetleg tudja valaki, hol található meg a gyártási szám egy manitou sherman firefly telón?
Egy számot találtunk rajta valami 200204015, de úgy látszik, hogy ez nem a gyártási szám. Esetleg szét kell szedni hozzá?
köszi a segítséget.

#179
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Csak nehezen találok olyan boltot ahol szétkapják, mindenhol fáznak tõle, mondják, hogy ez csere, ha a perselyeztetésre terelem a szót:)


Hali

Én tudok neked segíteni perselycserében, ha érdekel irjál egy P.Ü-t

#180
Munkrusz

Munkrusz

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Lock: lehet az olajszint nem jó benne....lehet valami kapcsolóhiba is.
kotyogás: az sajna persely lesz, lehet cserélni, csak olyan boltot kell keresni ami megcsinálja.

Viszont ha ilyen hibái vannak sürgõsen szét kéne kapni...


Csak nehezen találok olyan boltot ahol szétkapják, mindenhol fáznak tõle, mondják, hogy ez csere, ha a perselyeztetésre terelem a szót:)