Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#201
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
üdv

ha minden igaz egy MANITOU SKAREB COMP telom van (ezzel vetem még anno a bicot és már akkor le volt szedve a matricázás meg ez az és a eladó sem tudta már milyen is halálpontosan)
nos amit találtam leírást abban a linkek halottak honnan lehet ehhez magyar nyelvû szerviz doksit szerezni?
vagy Gyõr és Tatabánya közelében hol lehet olyan ember aki meg mutatná nekem a dolgok menetét hogy a jövõben meg tudjam csinálni (nem akarok csak úgy neki esni mert ha el cseszem nem tudok mostanában újat venni)
egy szimpla szervizelés kéne neki meg vizsgálat hogy még menyi ideig számíthatnák a kicsikre!

#202
gellert12

gellert12

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás
Sziasztok
Keresek Manitou BLACK-be nyomórudat (beletört a csavar).
Ha valakinek van,kérem ne habozzon.
Neha osszeszavakat a keverem

#203
breeze

breeze

    vendég

  • fórumtag
  • 149 hozzászólás
Hi,

Mit szóltok a bikemag friss Manitou tesztjéhez?
Jól látom, h még a 2010-es modellt tesztelték?
;) breeze :mad:

#204
Biomechanik

Biomechanik

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Hali kedves hozzáértõk szeretném megkérdezni hogy milyen teleszkópot ajánlotok dirtre kezdõ vagyok és nem tudom mit vegyek van egy dirt jumper 4em de ez sajnos kevés a vázam caprine dual és elöl használok egy hayes nine hidrós féket és 203as tárcsa van fent elõre is köszi a válaszotok üdv!

#205
h734802

h734802

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Aha. Köszi!
És ki tudja, hogy a Fox Vanilla R 200/57 rugója rámegy-e Manitou Metel RP Platform 200/56-ra? Megéri-e a csere?

#206
satta

satta

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Megvan , ne keresd !

Letöltöttem , átolvastam még a bütykölés elõtt a szervizkönyvet , persze ezt a részt átugrottam ...

" When re-inflating the IT system, it is fastest if you have someone depress the control lever and hold it while you pump air into the system. "

If you have someone = szigetelõszalaggal a váltókarhoz :D

Nem hiába mondják , hogy az Ördög a részletekben rejtõzik !

Most már csak a tavasz hiányzik !

#207
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.639 hozzászólás

Sziasztok!
Én azt kérdezném, hogy mért olyan olcsó a Manitou pl. a Foxhoz képest? Csak a név, vagy a minõség is?

Inkább a név lehet. (bár, ha a saját Manitou-m nézem, akkor a minõség is)
De a Fox-hoz képest a RockShox is olcsó. Csak a név vagy a minõség is ??
Marci

#208
satta

satta

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Üdv mindenkinek !

A következõ problémára várok konstruktív hozzászólásokat :

Beszereztem egy használt 2005 -s évjáratú Nixon Super IT telót , pöpec állapotban és mûködéssel .

Egy apró gond volt , nem ért el a kormányig az IT távkapcsolója . Semmi baj ! Csere ...

... de mikor felpumpáltam azt tapasztaltam , hogy ha lenyomom a telót , lent is marad , mint mikor direkt összecsukom .

Van valakinek hasonló tapasztalata ?

Bármilyen segítséget megköszönök !

lev

#209
h734802

h734802

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Sziasztok!
Én azt kérdezném, hogy mért olyan olcsó a Manitou pl. a Foxhoz képest? Csak a név, vagy a minõség is?

#210
gabor88

gabor88

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Nem tudja valaki hogy lehet e Manitou Drake 29-est kapni magyarországon? És ha igen mennyit kóstál?

#211
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Elmentem kiskereskedõhöz mint végfelhasználó...kértem alkatrészt (cikkszám szerint!!!!!) mire a válasz az volt,hogy majd a forgalmazónál megkérdezik. 2 hét eltelte után kaptam is választ,miszerint ehhez a "RÉGI" telóhoz már nincs alkatrész! Merthogy a gyártó 5 évig garantál alkatrészt

üdvözlünk a fogyasztói társadalomban.
de azt hiszem ez egy gyártótól sem várható el, hogy 7-8-10 évre visszamenõleg alkatrészeket tartson
és mielõtt megkérdezed, hogy "de miért" gondolkozz kicsit el :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#212
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.238 hozzászólás
  • LocationSvájc
uhhh ezzel inkább ne keress, de megnézem hátha van nyomórudam.Ugy egy fokkal egyszerübb a helyzet
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#213
kotovics

kotovics

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás
Keresd privátban sala kartársat :D

#214
FullFlash

FullFlash

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok,üdv Mindenkinek! (így új regesként)

Kérdésem lenne Hozzátok illetve aki jártasabb eme témában...van egy 2004-es Axel Elit-em. Meg vagyok vele elégedve,amire nekem kell,arra tökéletes. Eljött a nap,hogy elment az olaj! Alul a visszacsillapításnál.:D
Elmentem kiskereskedõhöz mint végfelhasználó...kértem alkatrészt (cikkszám szerint!!!!!) mire a válasz az volt,hogy majd a forgalmazónál megkérdezik. 2 hét eltelte után kaptam is választ,miszerint ehhez a "RÉGI" telóhoz már nincs alkatrész! Merthogy a gyártó 5 évig garantál alkatrészt utána ha tönkremegy vegyél új telót :) keríts 50ezret! Nekem sajnos perpillanat nincs! :)
Ezért is érdeklõdnék Tõletek,hogy lehet-e valahol és ha lehet akkor hol tudok beszerezni az axel-hez szimering szettet illetve visszaút csillapítást,ugyanis a visszaútcsillapításszabályozókar rögzítõcsavarja egy mûanyag foglalatba van beletekerve,amiben a menet elfáradt :(
Huh...ez jó hosszúra sikerült :) megtisztelõ válaszotokat elõre is köszönöm! FullFlash

#215
kotovics

kotovics

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás
Szörnyû ez a manitou szervíz lehetõség Magyarországon!
Elõzmények:Van egy R7 platinum 100 snap valve spv telóm. Kecskeméten a bici shop-ban vettem 2 éve, minden évben rendszeresen vittem olajcserére.
Állítólag Pestre vitték fel. Elsõ alkalommal mikor visszakaptam engedte az oljat alul:confused:. Második alkalommal mikor visszakaptam eresztette a levegõt a bal oldali nagyobb nyomású részbõl. Idén gondoltam, majd saját kézbe veszem a dolgot, körbetelefonálgatás: "minden telót szervizelünk kivéve manitou":mad:
Könyörgöm akkor miért árulják nem olcsó pénzért, ha nincs publikus szervíz, alkatrész!

Jelenleg Sala fórumtársunknál van, de mivel Õ sem tud alkatrészt beszerezni hozzá, esztergáltatni kell.

Bízok benned Sala....:)

#216
pilisbike

pilisbike

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
sziasztok
na kicseréltem az oilt , a mai napon szép idövolt mentem egy laza kört szerintem nagyon jó választásvolt a 2,5w-ös oil.
mindenkinek köszönöm a fáradozást{sala}

#217
pilisbike

pilisbike

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
most 5-ös van benne és kiprobálom higgal hátha nemfáradel a karom a pilisi köveken :) remélem a másfajta oil nembáttya a szimeringeket

#218
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.238 hozzászólás
  • LocationSvájc
akkor gondolom jó lesz, bár egy kicsit hig, 5 ös jobb lenne
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#219
pilisbike

pilisbike

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás

szerepel a dobozon a lengéscsillapitó vagy teleszkóp olaj szó?


castrol fork oil synthetic sae 2.5 w premium suspension oil

#220
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.238 hozzászólás
  • LocationSvájc
szerepel a dobozon a lengéscsillapitó vagy teleszkóp olaj szó?
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->