Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#181
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Lock: lehet az olajszint nem jó benne....lehet valami kapcsolóhiba is.
kotyogás: az sajna persely lesz, lehet cserélni, csak olyan boltot kell keresni ami megcsinálja.

Viszont ha ilyen hibái vannak sürgõsen szét kéne kapni...

#182
Munkrusz

Munkrusz

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

a locknak nem sok köze van a perselyekhez? kotyog? olajcsere mikor volt? perselyezést ha tényleg kell, forgalmazónál érdeklõdd meg.




Kotyog igen, lehet hallani amikor elindulok vele. Olajcsere nem tudom mikor volt mert a bringát nemrég vettem, kábé egy hónapja és még nem volt rá idõm sajna:)
Szóval akkor nem biztos hogy perselyeztetni kell?
Amúgy miért nem lehet lockolni? Ott a kapcsoló lehet a hibás? vagy hogy van ez?

#183
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
a locknak nem sok köze van a perselyekhez? kotyog? olajcsere mikor volt? perselyezést ha tényleg kell, forgalmazónál érdeklõdd meg.

#184
Munkrusz

Munkrusz

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Sziasztok, lenne egy olyan kérdésem valójában mi lehet a hiba. Van egy Manitou Sherman Firefly telóm, és valahogy nem igazán rugózik puhán. Csak akkor ha erõsen lenyomom mindkét karral. Sajnos nem tudom lockolni sem. hiába van rajta lockout nem lesz betonkemény, csak puha marad. Ismerõseim azt mondták, hogy perselyeztetni kell valószínû. Felhívtam egy pár bicikliszervízt, annyit mondtak, ha perselyeztetni kell, akkor dobjam ki inkább vegyek egy újat. Esetleg hol lehetne szervízeltetni, ahol tényleg foglalkoznak vele?
köszi szépen a segítséget.

#185
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

ez így normális. more rebound-> nagyobb csillapítás, less rebound-> kevesebb. ugyanis a visszaútcsillapítás neve a rebound damping. csak ez így hosszú és nem írják ki.


Köszönöm szépen! Tanultam valamit, mindenesetre ez a felirat így totál félrevezetõ, pont az ellenkezõjét jelenti. Ennél még a nyúl-teknõs piktogram is sokkal egyértelmûbb. Még egyszer kösz!

#186
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
ez így normális. more rebound-> nagyobb csillapítás, less rebound-> kevesebb. ugyanis a visszaútcsillapítás neve a rebound damping. csak ez így hosszú és nem írják ki.

#187
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
Sziasztok! Van egy problémám (ha ez az egyáltalán) a Drake Super 80 telómmal. A csillapítása fordítva mûködik: elõre tekerve (more rebound) a visszaút lelassul, hátra tekerve (less rebound) visszapattan. Tavasz elején volt az éves szervizén. Ronthat-e ez a fordított mûködés a csillapításon, vagy tönkremehet-e hosszabb távon a villa? Emlékeim szerint a tavalyi szerviz után vajpuhán mûködött, most nem annyira. Van valami tippetek?
Köszi.

#188
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
EFS gyárt szinte mindenfélét, és többnyire olcsóbb is mint a gyári, meg jobb.

R7 meg asszem nem állítható, mert a 80-asoknak rövidebb a becsúszója, de lehet tévedek...

#189
kuckuc

kuckuc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 597 hozzászólás
Hmm. Gyári szettet nem lehet itthon kapni, mondjuk Black- hez 30 mm-est? Aki tud róla valamit, szójjon má'
(Velotrade honlapján van ugyan Manitou logó, csak tényleg nincs egy szó sem róla. A keresõben nem is talál a manitou szóra semmit.
Viszont a Foxnak még a logója sincs fent, ha jól láttam.)

#190
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Sziasztok!

Idénre beszereztem egy R7-t (TPC Super Lockos, asszm 2007-es). egy apróbb baja van, hogy 80-as. Kérdésem, meglehet-e oldani hogy a 80-as 100-as legyen mint pl egy RS Toranál? Másik: Nem tud valaki egy új szimering szettet hozzá ami nem aranyárban van?
Köszi a válaszokat így elõre is!

Csabi


Szimeringek: hivatkozás.

#191
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Sziasztok!

Idénre beszereztem egy R7-t (TPC Super Lockos, asszm 2007-es). egy apróbb baja van, hogy 80-as. Kérdésem, meglehet-e oldani hogy a 80-as 100-as legyen mint pl egy RS Toranál? Másik: Nem tud valaki egy új szimering szettet hozzá ami nem aranyárban van?
Köszi a válaszokat így elõre is!

Csabi

#192
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.243 hozzászólás
  • LocationSvájc
van egy sanda gyanum, hogy kalap-kabát, de ne legyen igazam....
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#193
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
ez remélem csak a mostra igaz a jövõre nem.

#194
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.243 hozzászólás
  • LocationSvájc
mivel a forgalmazó most a Fox-al van elfoglalva igy leszarják a manitou-t
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#195
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
mod: sala megmondta a konkrét:D lassú vagyok.
írj egy mailt a forgalmazónak, õk hátha tudnak valamit.

#196
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.243 hozzászólás
  • LocationSvájc
manitou villákban a bovden feje van a villában, mig más gyártóknál forditva van

ergo nem tudod használni más karral,
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#197
merida79

merida79

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.A barátnõmnek építek bicót és egy manitou skareb super telót vettem a vázába.Ez a kormányról lockolhatós verzió.Nagyon szépen mûködik,minden rendben csak a lockout kar el van repedve.Gondoltam semmi gond beviszem a helyi kerékpárszervízbe (miskolc)
és ott egy olajcserével együtt kicseréltetem az elrepedt kart.Azt mondták rendelnek hozzá és minden oké.A napokban telefonáltak és közölték,hogy az olajcsere megvan,de kart már nem lehet hozzá kapni.Én megkérdeztem,hogy nem e lehet más gyártó lockout karját beépíteni,de õk azt mondták nem.Azt szeretném kérdezni tõletek,hogy ez valóban így van?A skarebhoz csak és kizárólag a hozzá gyártott kar jó?!Az én véleményem szerint mindegy volna a kar gyártmánya,hisz csak egy adott mennyiségû bovdent húz be és enged vissza.Nagyon bízok a gyors segítségetekben,mert két és fél hét múlva mennénk együtt biciklitúrára.Minden szakszerû segítség érdekel!A segítségeteket elõre is köszönöm! Minden jót!

#198
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
jajaj, merjek belefogni R7 szervizelésébe? Egyik cimbi szeretné ha megnézném mi lehet vele, manit még nem bontottam szét, sok félét már igen(ha elb*szom, max megint elküldöm salának, hogy a hülye gyerek megint valamit eltolt, kéne helyrehozni :)) ) elvileg csak olajat kéne benne cserélni meg megnézni hogy minden oke e odabent? Mondjuk nem nagyon találtam hozzá leírást milyen viszkozitású olaj kell bele, azt meg tudja valaki mondani?

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#199
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás
Én az R7-esemet kilencven PSI-re szoktam fújni. Próbáld ki. Ha kemény, engedj ki egy kis levegõt. Ha kilencven PSI nyomással gyakran felütöd, akkor meg keményebbre fújd. A Manitou egyik PDF-ében a 8 centi rugóutas telókhoz 12-16 mm-es beülést javasol, ez is segíthet belõni a megfelelõ nyomást.

#200
Bubuka

Bubuka

    vendég

  • fórumtag
  • 170 hozzászólás
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy Manitou R7 telót 80 mm rugóuttal. Ahol vettem nem volt pumpa hozzá,sõt azt sem tudták mennyire kellene fújni / 70 kg-os rider vagyok/. Elõre is köszi!