Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#241
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Ez érdekelne:) nem nem nem volt tervben tudom hogy azt nem szabad de ez amugy is FFD-s.

#242
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.243 hozzászólás
  • LocationSvájc
van egy 30 ft os alkatrészem , amivel akkora kompressziot csinálsz amilyet csak szeretnél, TPC-t nem basztatunk, pláne nem több olajjal.
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#243
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
azt tudom hogy összenyomhatatlan de mondjuk tegyük fel az olajszint 115mm-re van válltól, felette levegõ de normál légnyomáson. ha kicsit rátöltök hát legyen mondjuk 90mm és akkor már eléggé túltöltöttem, utána a bemozgáskor az olajszint feljebb megy mondjuk 2 centit (80mm út esetén), akkor ott abban nem nagyon nõ meg a nyomás szerintem:S

#244
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

de igen mert a folyadék összenyomhatatlan...:)


Pontosabban gyakorlatilag összenyomhatatlan, elméletileg összenyomható.
A levegõ meg elég durván összenyomható.


A sebesség mindent megold.

 


#245
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
de igen mert a folyadék összenyomhatatlan...:)

#246
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, telótuninggal kapcsolatban. Szóval, adott egy gold label ami szép kemény meg minden de szeretnék bele nagyobb kompressziót csinálni vagy még keményebbé tenni. Nos, van erre egy mód, de ellentmondásba ütköztem:D. Ugyanis volt egy régi sherman cikk, amiben azt hiszem Atom tuningolta meg azt a villát, méghozzá úgy, hogy a csillapítás oldalból kivette a TPC-t és helyére szelepet rakott, ezzel keményebb és progresszívabb is lett mert rá lehetett fújni.
Viszont, egy régebbi ujságban volt egy stance static cikk, ahol erre az a megoldás volt, hogy a csillapításra olajat töltünk rá, de írták hogy óvatosan mert a tömítés elszállhat a nagyobb nyomástól.
És itt az ellentmondás számomra. Ha egy icipici olajat rátöltünk, a nyomás szerintem közel sem fog akkora mértékben nõni, mintha egy pumpával ráfujnánk x bart. És az a tömítés ha jól tudom eléggé hasonló mindegyikben. Bírja az a tömítés a nagyobb nyomást? Valaki errõl tud valamit mondani?
köszi szépen!

#247
MaRtiiN01

MaRtiiN01

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Helo!
Kéne egy kis segítség. :)
Nekem Manitou axel elite telóm van és nem tudom hogyan lehet szétszedni, mert rugót szeretnék benne cserélni.
Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném.
hy

#248
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Halihó!!!!
Meg tudja nekem mondani valaki, hogy hol a bánatban lehet Manitou telókat venni Mo.-n? :)
Valami nagyker katalógust esetleg tud-e valaki?
Köszönettel.

hogy mit? nagyker katalógust?!
villát pedig boltban ;) bemész, kéred, ha nincs megpróbálnak hozni

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#249
julien72

julien72

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás
Halihó!!!!
Meg tudja nekem mondani valaki, hogy hol a bánatban lehet Manitou telókat venni Mo.-n? :)
Valami nagyker katalógust esetleg tud-e valaki?
Köszönettel.

#250
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.243 hozzászólás
  • LocationSvájc
szét kell szedni, hogy biztosan állítani lehessen , hog y nem lesz késõbb nagyobb baja
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#251
AS_Pauly

AS_Pauly

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
Sziasztok!

hA EGY 2004-ES Black Elite 80-100 Lockout villán az RTWD nem mûködik, de minden más pöpec és még karc sincs a cuccon, akkor ez a hiba okozhat e másban gondot, és nehéz e javítani. A "gond" az vele, hogy nem lehet lecsavarni 80mm-re, 100on van, ami engem abszolut nem zavar, mert amúgy is így használnám. Csóriság van, ezt meg így elég olcsón adnák. Tegyük fel, az egész RTWD totál megmakkant benne, attól ez még teljes értékû 100as villaként tud üzemelni?

Köszi elõre is!!!!

Nem tudom élõben csekkolni, csak képek és leírás alapján.
"No pain - No gain"

#252
rossi46

rossi46

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Köszi! A Manitou honlapját én is néztem, de ugye ott csak az új telókról vannak információk, én meg 1-2 éves használtat keresek (úgy néz ki, h találtam is).

#253
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
hát sztem a kettõ együtt, tény h a WH-M505-ös kerék nem a legmerevebb. ha a kormány jobb oldalát terhelem a jobb szimeringnél érzek mozgást, ha balt a balnál. perselyek nem lógnak, szal csak egy kis rugalmasság lehet. végülis annyira nem vészes. csak azon tûnõdöm, hogy ha tárcsára váltok nem-e fog cicegni a tárcsa:confused:

#254
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.639 hozzászólás

... meg sprintnél az elsõ kerék beleér a fékbe, úgy néz ki ennyi rugalmasság van a villába, mert nekem is szépen mûködik.

A kerék rugalmassága lesz az inkább. Van egy DT 2-1,5 küllõs könnyû felnis kerekem és van egy sima 2es küllõs, nehezebb felnis kerekem is. Az elsõ hajlamosabb a fékhez érni. De mondjuk nagy baja ettõl nincsen neki.
Marci

#255
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
mintha apróban láttam volna még az R7-es hirdetést ahonnan én is vetttem.
meg is van:
Ker

#256
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
évjárat függõ, mert most a manitou oldalán R7 Absolute és R7 MRD van fent.....többnyire a csillapításukban különböznek
amikor még volt Platinum az SPV-s volt....

szerény véleményem szerint neked egy R7 elite/super kell ami Absolute csillapítással rendelkezik

Manitou Suspension Forks & Bicycle Components for Mountain Bikes

#257
rossi46

rossi46

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok!
Meg tudná mondani valaki, hogy mi a különbség az R7 Elite, Super és Platinum villák között?
Az is jó, ha adtok egy linket, ahol utána tudok nézni.
Köszi!

#258
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Indián rugóstagokban jártasak átnéznének a szomszédos topikba?! Köszönöm!

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#259
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás
azis igaz:D majd betekerek vele valamelyik nap aztán lessékcsak meg...

#260
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
szemrevételeztetni lehet, az csak nem kerül pénzbe:D