Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#841
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Teljesen a helyére vissza tudod nyomni? vagy csak valamennyire? IGazából szét kéne szedni, és úgy visszaütni a helyére.
Mozgás meg: egyrészt szimeringcsere, bár nem tudom mennyi idõs..másrészt szét kéne szedni és alaposan kipucolni, aztán új olajat bele, mindjárt más lesz:) Ahoz hogy 100at mozogjon, nyomórudat kell cserélned, mert itt nem távtartóval van megoldva a 80/100mm, hanem itt rövidebb a nyomórúd. Rugó maradhat ugyanez.

#842
Invi_08

Invi_08

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
Sziasztok srácok.lenne pár kérdésem és remélem tudtok segíteni!
Van nekem egy manitou stance static telom 80as,kb 2-3hónapos, egy author a gangbõl lett kiszedve(lényegében uj volt).A problémám az vele, hogy a jobb oldali porlehuzó kijött a helyérõl, ha visszanyomom egy darabig ott is marad de egy nagyobb ugrásnál ismét kijön.Kopásnak nyoma nincs rajt, és érdekelne h mi tartja a helyén, valamint hogy érdemes e visszaragasztani hogy ne jöjjön ki a helyérõl.A másik problémám hogy ha lemosoma telot gyönyörüen mozog,de ha a por rárakodik egy lazább földut után akkor már alig mozog.Erre a problémára van megoldás?Ja és még egy kérdés :) ha azt szeretném hogy 100mm-t moccanjon feltétlenül kell benne rugot cserélnem?Ha tudtok plz segítsetek, hálás lennék pár jó tippért!
üdv:Zoli

#843
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
http://www.manitoumtb.com/helpdesk.asp - Service Guides

És a kérdést elég egy helyre beírni.

"(8.) Ha beírtunk egy kérdést és arra nem jön rövid idõn belül válasz, nem írjuk be hogy a mi kérdésünkre miért nem válaszol senki. A tagok nem vakok, valószínûleg elolvasták amit írtunk, a hallgatásnak több oka is lehet:
- a kérdés érthetetlen volt és nem lehet rá válaszolni
- a kérdés túl nehéz volt és senki nem tud rá válaszolni
- a kérdés már milliószor elhangzott és senki nem akar újra rá válaszolni
Azt meg ugye nem várjuk el hogy a kérdésünkre ha nincs válasz, majd minden egyes fórumozó beírja: "én nem tudom"."


#844
Polgi16

Polgi16

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Hello!Azt szeretném kérdezni ,hogy a stance blunt telómba mennyi olajat kell rakni a 65kilómhoz?Sehol nem találok róla adatot.Légysz segítsetek!Elõre is köszi!

#845
lazac

lazac

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Konkrétan a teló kotyog? Mert én is éreztem már enyhe lógást, de tüzetesebb vizsgálódás után rájöttem, hogy a fék holtjátékát éreztem.


Jogos kérdés, zavarban is vagyok... Próbáltam fék helyett a fékhíd és külsõ közé beszorítani az Abus lakatomat (pont jó méret :D), és úgy mozgatni, de akkor nem éreztem egyértelmûen a pici zöttyenést. Igazából mondjuk nem zavar, néha figyeltem, és szerintem többet nyeklik fékezésnél, mint löttyen (ha löttyen egyáltalán ugye). Ráfogom a fékre, és meg lesz a lelki béke is. :)

Köszi!

#846
dr.gonzo

dr.gonzo

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
a skareb az egyik legfinomabb kis telo (kis sulyuaknak pont jo, vekony a becsuszoja), rakasd rendbe , fujd fel rendesen,
az mindent helyre tesz

#847
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Azé' kérdem; mert ha ennek 'normálisan' kell mozognia akkor takarítás kéne neki igencsak. Ha ez ilyen cc race stílusú csak akkor mozog ha kell teló akkor ez ilyen; nemtom, könnyû xc telót kerestem amit húgom súlyához be lehet lõni és persze van visszaút csillije, nem foglalkoztam sokat a skarebbel azon kívûl hogy 05ös legyen :)

De akkor takarítás lesz ha jól értelek :prosze:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#848
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc

Nem vágom pontosan mire gondolsz... csökkentsem a nyomást? (Nyilván az nem jó mert be van állítva megfelelõ nyomásra) Külön nem tudom a visszaút erõsségét állítani (asszem Comp a teló)...
(Olvastam olyat hogy a rugó részbõl mehet át levegõ a visszaúthoz is; ezt nem tudom hogy így van-e; érzékenyen van a visszaút csilli, azaz nem csillapít sokat; de itt nem is az a tészta mert sztem be se csúszik a szár hanem a gumi rugózza ki...)


bal szár a rugózás, jobb szár a csillapitás
jobb szár teteén lévõ szelepen át állítsd be a megengedett legkisebb nyomásra
ha nincs benne levegõ , nincs csillapitás (visszaút)

megjegyzem egy szerviz sem ártana neki...
Kis hazánkban nem szokás..

üdv
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#849
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Nem vágom pontosan mire gondolsz... csökkentsem a nyomást? (Nyilván az nem jó mert be van állítva megfelelõ nyomásra) Külön nem tudom a visszaút erõsségét állítani (asszem Comp a teló)...
(Olvastam olyat hogy a rugó részbõl mehet át levegõ a visszaúthoz is; ezt nem tudom hogy így van-e; érzékenyen van a visszaút csilli, azaz nem csillapít sokat; de itt nem is az a tészta mert sztem be se csúszik a szár hanem a gumi rugózza ki...)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#850
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Skareb (comp) SPV-s teló mennyire cc verseny kategória/mennyire érzékeny? Ilyen kategóriás tleszkóptól elvárom hogy a 'kerékleejtõs' mûveletet visszapattanás nélkül abszolválja; nem tudom hogy takarítani kéne (használtan vettem nemrég húgom gépébe) vagy ez ilyen, ne várjak tõle túl nagy érzékenységet.
:prosze:


ereszd le az spv szelepet. az felel a megindulásért. akkor majd nem fogja csinálni

#851
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Skareb (comp) SPV-s teló mennyire cc verseny kategória/mennyire érzékeny? Ilyen kategóriás tleszkóptól elvárom hogy a 'kerékleejtõs' mûveletet visszapattanás nélkül abszolválja; nem tudom hogy takarítani kéne (használtan vettem nemrég húgom gépébe) vagy ez ilyen, ne várjak tõle túl nagy érzékenységet.
:prosze:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#852
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 hozzászólás
Konkrétan a teló kotyog? Mert én is éreztem már enyhe lógást, de tüzetesebb vizsgálódás után rájöttem, hogy a fék holtjátékát éreztem.
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#853
lazac

lazac

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás
Ehh... Alig van párezer mérföld a 2006-os R7-ben, mégis érzek enyhe kotyogást az altájékról. V-fék, max 75kg súly, elsõ keréken se szoktam megállni, ki érti ezt...

#854
FRED99

FRED99

    újonc

  • felfüggesztett
  • 5 hozzászólás
A felhök fölött mindig kék az ég,ráadásul még Géza sem vagyok:)

#855
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás

Sziasztok.
Azt kérdezném,hogy a manitou slate elite-re,ha 160-as tárcsát rakok
akkor vajon birni fogja?Esetleg ha rakok rá fékmerevítöt az ér valamit,lehet
hogy nagy marhaságot kérdeztem:)


Nekem a 160-as tárcsa az R7-est se csavargatja,mondjuk mikor még V-fékem volt a féktüskéket rendesen mozgatta a hátul lévõ híd miatt.
www.sintesibikes.com

#856
Csuporka

Csuporka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 608 hozzászólás

Egy kis segítségre lenne szükségem :)
Ma fent voltam János hegyen és elkapott a felhõszakadás :D mire leértem egy disznó is szaloképesbben néz ki..de a lényeg hogy szerintem a telóm beszívott egy kis vizet vagy nem tudom mi történt de mikor leértem érzem hogy elszált a mozgás, majdnem olyan mint egy merevvilla csak akkor moccan ha padkának megyek vagy ilyen kaliberû dolgoktól....Ez mitõl van? víz ment bele és ez okozza? vagy elõfordult ez már valakivel? Vagy ha csontra kiszárad megjavul magától? Kell vele valamit csinálnom? (Manitou Black comp 100)


Nekem pontosan ez zajlott le a régi Suntour XCR telomal, elvittem szervizbe, ahogy szétkapták kijött belöle 2 deci viz :D
By Sala:

"foxot ürlények tervezték és csak ánuszkulcsal javitható..."

#857
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Sziasztok.
Azt kérdezném,hogy a manitou slate elite-re,ha 160-as tárcsát rakok
akkor vajon birni fogja?Esetleg ha rakok rá fékmerevítöt az ér valamit,lehet
hogy nagy marhaságot kérdeztem:)

fékmerevítõ v-fékhez kell.
tárcsaféket pedig simán tehetsz rá, nem lesz vele gond.


Egy kis segítségre lenne szükségem :)
Ma fent voltam János hegyen és elkapott a felhõszakadás :D mire leértem egy disznó is szaloképesbben néz ki..de a lényeg hogy szerintem a telóm beszívott egy kis vizet vagy nem tudom mi történt de mikor leértem érzem hogy elszált a mozgás, majdnem olyan mint egy merevvilla csak akkor moccan ha padkának megyek vagy ilyen kaliberû dolgoktól....Ez mitõl van? víz ment bele és ez okozza? vagy elõfordult ez már valakivel? Vagy ha csontra kiszárad megjavul magától? Kell vele valamit csinálnom? (Manitou Black comp 100)

egy gondos tisztítás nem árthat neki, vidd el egy jobb szervizbe, akikben megbízol, és szépen megcsinálják neked.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#858
dr.gonzo

dr.gonzo

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
udv

ma tunningolas volt (ismet :)), egy r7 levegos oldalat belepakoltam egy trace be (mindeketto 100) eddig muxik,
jo lesz ez igy ?? :)))

#859
Konaman08

Konaman08

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Egy kis segítségre lenne szükségem :)
Ma fent voltam János hegyen és elkapott a felhõszakadás :D mire leértem egy disznó is szaloképesbben néz ki..de a lényeg hogy szerintem a telóm beszívott egy kis vizet vagy nem tudom mi történt de mikor leértem érzem hogy elszált a mozgás, majdnem olyan mint egy merevvilla csak akkor moccan ha padkának megyek vagy ilyen kaliberû dolgoktól....Ez mitõl van? víz ment bele és ez okozza? vagy elõfordult ez már valakivel? Vagy ha csontra kiszárad megjavul magától? Kell vele valamit csinálnom? (Manitou Black comp 100)

RIDE OR DIE! :scared:


#860
FRED99

FRED99

    újonc

  • felfüggesztett
  • 5 hozzászólás
Sziasztok.
Azt kérdezném,hogy a manitou slate elite-re,ha 160-as tárcsát rakok
akkor vajon birni fogja?Esetleg ha rakok rá fékmerevítöt az ér valamit,lehet
hogy nagy marhaságot kérdeztem:)