Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#861
Spoti

Spoti

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Helló Bikertigger!
A képen Mike Portnoy látható?
Remélem jól írtam a nevét:)

#862
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Nem csak egyik haverom akar ilyen villát venni,és neki 180-as tárcsája van.Mondjuk mondtam neki hogy xc-s telót csavarni fogja.
www.sintesibikes.com

#863
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Szerintetek R7-es telót 160-as tárcsa csavarja v. nem,esetleg 180-as tárcsát elbírná.
Elõre is köszi.

160-ast simán bírja, viszont ha neked kell a 185-ös akkor + nem ez a teló a jó választás
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#864
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Szerintetek R7-es telót 160-as tárcsa csavarja v. nem,esetleg 180-as tárcsát elbírná.
Elõre is köszi.
www.sintesibikes.com

#865
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Igen, az nagyjából jó lesz, de azért majd csekkold, hogy az adott nyomással mien a SAG. Az SPV-re jó az 50 PSI, de ott már inkább ízlés kérdése, hogy hogy lövöd be a kamranyomást.


Kössz Jorus!
Szóval ha jól értelmezem akkor jobb oldalra kb 50psi,balra pedig a testsúly 75%-a.


"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#866
tbence

tbence

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 257 hozzászólás
Kössz Jorus!
Szóval ha jól értelmezem akkor jobb oldalra kb 50psi,balra pedig a testsúly 75%-a.

#867
dr.gonzo

dr.gonzo

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Hello

Kerdesem lenne.
Van egy Manitou Trace telom (100 mm), kicsit megtunningoltuk egy R7 csillapitasaval, igy mostmar az is allithato:)
Erdemes e esetleg Rock Shox Duke SL re cserelnem??
Sajnos a Manitourol nem talalok sok infot

Elore is koszi az infokat

t

#868
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
http://www.orangebik...4Skareb_eng.pdf

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#869
tbence

tbence

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 257 hozzászólás
Vettem egy 2004es Skareb Platinum telót de nincs hozzá táblázatom hogy mennyire kell beállítani a levegõnyomásokat.Tud valaki segíteni ebben?(80kg vagyok)
Jahh...a visszaút állító csavar is elég nehezen jár...mi lehet a gond?
Volt már valakinek amugy ilyen villája?(ha igen vegyél fel lécci msn-en egy kis tapasztalatcsere miatt: tajdib@freemail.hu)

#870
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Szerintem (és a leírások szerint) az Elite-ben "csak" FFD van, vagyis nincs lockout-állítható kompresszió /van helyette egy fix mûanyag basz 4 lyukkal/, "csak" visszaútcsillapítás. Ami rosszabb, hogy zsír kenésûek a becsúszók, ami a mozgást maximum nyáron teszi széppé. 35-ért van Slate Super, ami már TPC-s, de akkor meg 37-ért már van Tora... És elérkeztem oda, hogy 30-ért nem érdemes villát venni :). Mert a kibicnek semmi sem drága. (a 30-as árat a CM fórumról vettem)

upsz igaz, az elite az ffd-r (ami a tpc alsórésze + egy nem állítható felsõrész) a zsír kenésen egyszerûen lehet gyógyítani, kitörlöd és öntesz bele olajat, a szimmering és a tömítések elbirja.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#871
lazac

lazac

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

TPC csillapítás mint a legkomolyabb villákban. Az áráért nagyon szép mozgást kapsz, jól érezhetõ állíthatósággal.

Szerintem (és a leírások szerint) az Elite-ben "csak" FFD van, vagyis nincs lockout-állítható kompresszió /van helyette egy fix mûanyag basz 4 lyukkal/, "csak" visszaútcsillapítás. Ami rosszabb, hogy zsír kenésûek a becsúszók, ami a mozgást maximum nyáron teszi széppé. 35-ért van Slate Super, ami már TPC-s, de akkor meg 37-ért már van Tora... És elérkeztem oda, hogy 30-ért nem érdemes villát venni :). Mert a kibicnek semmi sem drága. (a 30-as árat a CM fórumról vettem)

#872
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

hali azt akarom kérdezni hogy ha túl rövidre lett vágva a egy Manitou Slice Super nyaka akkor azt lehet cserélni? mennibe fájna cserélni és hol tudnák azt megcsinálni?

elvileg ha van hozzá, akkor vehetsz egy váll-becsúszó-nyak kombót. mióta nem cserélhetõek ezek az egységek, azóta igy megy sajnos. és ha van, tuti nem lesz olcsó... azzal, hogy kiütöd a mostanit, és ragasztasz bele újat, ne kisérletezz, mert nem csak a garancia vész el, hanem akár komolyan meg is sérülhetsz a használata közben.

Hali.
Mi a véleményetek errõl a villáról milyen,ennyiért ezt esetleg mást ajánlanátok? Milyen a mozgása,csillapítása? Köszönöm a válaszokat

TPC csillapítás mint a legkomolyabb villákban. Az áráért nagyon szép mozgást kapsz, jól érezhetõ állíthatósággal.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#873
FRED99

FRED99

    újonc

  • felfüggesztett
  • 5 hozzászólás
Hali.
Mi a véleményetek errõl a villáról milyen,ennyiért ezt esetleg mást ajánlanátok? Milyen a mozgása,csillapítása? Köszönöm a válaszokat

#874
Gabor9890519

Gabor9890519

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
hali azt akarom kérdezni hogy ha túl rövidre lett vágva a egy Manitou Slice Super nyaka akkor azt lehet cserélni? mennibe fájna cserélni és hol tudnák azt megcsinálni?

#875
szabolcska

szabolcska

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
szia! kiszeded ami a becsuszó és a nyomórud között van müanyag hézagolót és nagyobb rugót raksz bele. vagy valakivel cserélsz 100as belsõre.

#876
banmarcee

banmarcee

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
a 2006os gold label 2est 80mm nem tudjátok, hogy ki lehet-e húzni legalább 1 vagy 2 cm-rel? ha igen akkor hogyan?

#877
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Üdv Mindenkinek!

Pár gyakorlati kérdésem lenne. Van egy Manitu black telóm, és a tavasz nagy örömére elkezte kikönnyezni az olajat a csillapítás beállítójánál.
Gondolom valamelyik szigetelõgyûrû mehetett el halászni...
A kérdéseim:
- Van egy Dummies manual valahol amibõl biciclye-repair-man-é tudom fejleszteni a tudásom?
- Van esetleg Bp.-en olyan remekbeszabott szervíz akiknek a kisujja tartalmazza a priblémám megoldásához vezetõ tudásanyagot?

Ha esetleg volt már ilyen kérdés akkor bocsánat, de megrémültem amikor láttam hogy az elsõ bejegyzés 2004-re datálódott :P


Manitou ügyben fordulj bátran Salához ;)

#878
BigDaddy

BigDaddy

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Üdv Mindenkinek!

Pár gyakorlati kérdésem lenne. Van egy Manitu black telóm, és a tavasz nagy örömére elkezte kikönnyezni az olajat a csillapítás beállítójánál.
Gondolom valamelyik szigetelõgyûrû mehetett el halászni...
A kérdéseim:
- Van egy Dummies manual valahol amibõl biciclye-repair-man-é tudom fejleszteni a tudásom?
- Van esetleg Bp.-en olyan remekbeszabott szervíz akiknek a kisujja tartalmazza a priblémám megoldásához vezetõ tudásanyagot?

Ha esetleg volt már ilyen kérdés akkor bocsánat, de megrémültem amikor láttam hogy az elsõ bejegyzés 2004-re datálódott :P

#879
krokodilus

krokodilus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

Hát nem tom ezt a dolgot kicsit mélyebbrõl érzem.Mert amikor fékezek egy erõteljesebbet elsõ keréken akkor recseg elindulok és kirecsegi magát.Nekem valami persely dolgot mondtak hogy az mozog a telóban.


Igazából szétkéne szedni.
De azt próbáld még meg hogy befogod a kereket a lábad közé elölröl. és a kormányt megpróbálod erõbõl eltépni jobbra-balra.
Hátha lessz valami meglepetés...
Ha nem akkor szerintem vidd el szervízbe ha nem értesz hozzá, és akkor lehet persely csere, vagy ilyesmi...

(Vagy tartsd a monitorhoz, megnézem. :D :D )

Marzocchi Bomber 66 RC2 ETA
Avid Code-ot mindenkinek!:dance2:
:chomik:BIKELAND:chomik:


#880
koteleslaci

koteleslaci

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Hát nem tom ezt a dolgot kicsit mélyebbrõl érzem.Mert amikor fékezek egy erõteljesebbet elsõ keréken akkor recseg elindulok és kirecsegi magát.Nekem valami persely dolgot mondtak hogy az mozog a telóban.