Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#821
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
nekem sem volt bajom a black merevségével, de a revelation meg az, hát ég és föld. szerintem sem lesz vele baj, csak a hiteles tájékoztatás miatt mondtam:) elvileg pedig merevebbnek kell lennie a torának a 32es becsúszó miatt.:chin:

#822
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
semmi bajom a Relic merevségével...
pedig nem XC felhasználásra van...

Nekem eddig bevált. Még anno télen fura volt a hidegben, de most teljesen jó.
Relic Elite FFD-R 130mm

_______________________________itt alatta a kép.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#823
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Sziasztok! Most 49ezerért hozzájuthatnék egy Manitou Relic-hez 100mm! Aki ilyet használ, mi a véleménye róla, mert lecserélném az full alap telómat aminél még a merevvilla is többet mozog:D A boltos nagyon ajánlgatta ezt a Tora helyet (ami a másik kiszemelt villa volt), de hozzátartozik az is hogy tavalyi modell a manitou és el akarja adni! Így ránézésre sokkal profibbnak néz ki mint a Tora! Szóval írjatok jót, rosszat errõl a telóról! THX



tök véletlenül nem az allezben kérdezted péntek délután? amúgy nem lehet rossz villa, és egy kicsit könnyebb is, mint a tora. ellenben nem is olyan merev.

#824
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
persze, ha ki akar b.ni magával :D

#825
Invi_08

Invi_08

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
Szija manCi!
Mindenképp Torát akarsz?nézd meg a Suntour Ruxot neked sztem az is jólenne!

#826
m a n i a C

m a n i a C

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Kösz, még kezdõ vagyok:D

#827
g'bor

g'bor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Írd be a keresõbe! A fórumon pl.: Lord_Leslie használ ilyet, már írt véleményt róla.

#828
m a n i a C

m a n i a C

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Sziasztok! Most 49ezerért hozzájuthatnék egy Manitou Relic-hez 100mm! Aki ilyet használ, mi a véleménye róla, mert lecserélném az full alap telómat aminél még a merevvilla is többet mozog:D A boltos nagyon ajánlgatta ezt a Tora helyet (ami a másik kiszemelt villa volt), de hozzátartozik az is hogy tavalyi modell a manitou és el akarja adni! Így ránézésre sokkal profibbnak néz ki mint a Tora! Szóval írjatok jót, rosszat errõl a telóról! THX

#829
padam

padam

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Szevasztok!

A 2007-es R7-rõl tudnátok véleményt illetve tapasztalatot mondani.Fõként a TPCs változatról érdekelnének.

Elõre is köszönöm.

#830
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Cáfolat ott Feltöltött kép

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#831
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
elsõ szériás manitou black, a legjobb kb. rs judy race, ugyanaz mint a sid csak rugós, dupla nyílt olajfürdõ, szóval nem a pórias változat;) ja és jobban mozog mint egy sid.

a tora meg a recon nem egy kategória-> árban, súlyban, minõségben.
az, hogy a két levegõs változatnak ugyan az a bele, az más kérdés és a 318/327 van pariban, a 351nél már vannak egyéb okosságok is. de ez már rs topic :)

#832
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

azonos kategória? nem., ezért nem áll rá a közhely. nekem is szebben mozog a levegõsöm, mint az eddig volt összes rugósom. rs revelation/ rs psylo, judy, manitou black


Namégegyszer...
Tora meg a Recon? Naná hogy azonos... csak a becsúszó más... (318-351, 302-327)
Psylo pedig nem rossz teló; másik kettõnél nem csoda...

Míg a Tora visszapattan kicsit leejtésnél a Reconom nem; használatnál csak ha nagyon figyelem érzek pici különbséget (80kg vok)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#833
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

off: Általában ezt mondják, érdekes hogy Tora-Reconnál nem ezt tapasztalom...
Ez most régi közhely, vagy a Tora/Recon kivétel?


azonos kategória? nem., ezért nem áll rá a közhely. nekem is szebben mozog a levegõsöm, mint az eddig volt összes rugósom. rs revelation/ rs psylo, judy, manitou black

#834
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Egy kis javítás, Sliver a teleszkóp neve.
Tavaly tesztelték a bikemag-ban.
Az eliteben nincs lockout, a visszaútcsillapítást tudod állítani, a levegõs keménységét a levegõ mennyiségével, a rugós keménységét az elõfeszítéssel tudod állítani. A levegõshöz még kell telópumpát venni. A rugós szebben mozog.


off: Általában ezt mondják, érdekes hogy Tora-Reconnál nem ezt tapasztalom...
Ez most régi közhely, vagy a Tora/Recon kivétel?

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#835
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

a skareb az egyik legfinomabb kis telo (kis sulyuaknak pont jo, vekony a becsuszoja), rakasd rendbe , fujd fel rendesen,
az mindent helyre tesz


Köszi! :prosze:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#836
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hmmm, érdekes. Köszi a választ, még akkor pár kérdés:

1. Mennyivel tartósabb egy levegõs teló, mint egy rugós?
2. Melyikkel több a gond?
3. Kár hogy nincs benne lockout, de mennyire fontos az? Ki lehet használni?
4. Nekem a levegõs jobbnak tûnik, még így lockout nélkül is a súlya miatt, vagy fél kg nem számít?

Csak azér kérdem, mert ez lesz az elsõ telóm:)


1. Kb. egyformán tartósak.
2. A levegõssel lehet egy picivel több gond, de ez nagyon minimális.
3. Állva tekerésnél vagy amikor keményen nyomod ülve (egész testbõl tekersz) bemozoghat/hintázhat a gép eleje lockout nélkül és ez egy kicsit lassíthat. Ha sokat mész így, érdemes lockoutos telót venned.
4. Fél kiló egy versenyzõnek nagyon nagy súly, de egy túrázó szinte meg sem érzi. Felfelé néhány másodpercet jelent és egy nagyon kicsit könnyebb mozgatni a bringa elejét.


A sebesség mindent megold.

 


#837
pufadtkavics

pufadtkavics

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás

Egy kis javítás, Sliver a teleszkóp neve.
Tavaly tesztelték a bikemag-ban.
Az eliteben nincs lockout, a visszaútcsillapítást tudod állítani, a levegõs keménységét a levegõ mennyiségével, a rugós keménységét az elõfeszítéssel tudod állítani. A levegõshöz még kell telópumpát venni. A rugós szebben mozog.


Hmmm, érdekes. Köszi a választ, még akkor pár kérdés:

Mennyivel tartósabb egy levegõs teló, mint egy rugós?
Melyikkel több a gond? Kár hogy nincs benne lockout, de mennyire fontos az? Ki lehet használni?

Nekem a levegõs jobbnak tûnik, még így lockout nélkül is a súlya miatt, vagy fél kg nem számít?

Csak azér kérdem, mert ez lesz az elsõ telóm:)

#838
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hello!

Bocsi hogy megszakítom itt a beszélgetést, csak pár kérdésem lenne.

A Silver Elite tulajdonságai érdekelnének. Mennyire jó, mit tud?

Lockout, csillapítás, állíthatóság, megéri-e? Hogyan tudom állítani a keménységét?

Melyik a jobb Silver Elite (az olcsóbb levegõs) vagy pl Slate Elite (RTWD), Axel Super???

köszi:
kavics


Egy kis javítás, Sliver a teleszkóp neve.
Tavaly tesztelték a bikemag-ban.
Az eliteben nincs lockout, a visszaútcsillapítást tudod állítani, a levegõs keménységét a levegõ mennyiségével, a rugós keménységét az elõfeszítéssel tudod állítani. A levegõshöz még kell telópumpát venni. A rugós szebben mozog.


A sebesség mindent megold.

 


#839
pufadtkavics

pufadtkavics

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás
Hello!

Bocsi hogy megszakítom itt a beszélgetést, csak pár kérdésem lenne.

A Silver Elite tulajdonságai érdekelnének. Mennyire jó, mit tud?

Lockout, csillapítás, állíthatóság, megéri-e? Hogyan tudom állítani a keménységét?

Melyik a jobb Silver Elite (az olcsóbb levegõs) vagy pl Slate Elite (RTWD), Axel Super???

köszi:
kavics

#840
Invi_08

Invi_08

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
köszi szépen, még annyi h az olajcsere meg a tisztitás meg a nyomorúd csere kb mennyibe fájna?