Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ketten egy bringán - tandemekrõl mindent

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1322 hozzászólás a témában

#21
Csipisz_

Csipisz_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.517 hozzászólás
Harsi, tudod mirõl nincs kép?
Krisztirõl menet közben.:D Félkézzel még ingatag a vezetés?

http://skidmark.blog.hu/
"Ostobákkal ne bocsátkozz konfliktusba,mert lesüllyedsz az õ szintjükre és legyõznek a rutinjukkal."


#22
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás
királyság! mégis elõre került a tárcsa?
jó hallani, hogy nem volt gond a géppel :)

#23
bharsi

bharsi

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
sziasztok,

Csak én vagyok zöldfülü a tandemes társadalomban.. a bringa nem ismeretlen ebben a topikban ;)
Csak az élõ szövet változott a f®émvázon.
Az elsõ komolyabb közös turánkat meg is ejtettük nyáron Ausztriában a Mura mellett. szépen kiépített osztrák szinvonalu bringaút, sok meglepetés nem éri az embert. Keritettünk is a környéken pár csúcsot megmászásra, hogy szinesítsük a túrát. (kreischberg, bürgeralm...) A bringa óramû pontossággal teljesített! hiába, profi volt az építõi munka :D.
A setupon is egyelõre csak apróságok változtak. (a személyreszabáson kívül..)
Akit érdekel annak, rövid képmese a túráról: https://plus.google....648795529800721

azthiszem menthetetlenek vagyunk.. a fertõzés elkapott!!

#24
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Mára már gyakorlatilag az összes budapesti bringakölcsönzõben van tandem. Tisztességes tandem.

--Trifo

#25
Csipisz_

Csipisz_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.517 hozzászólás
Asszem aprón lõtte, sárga, tárcsás, aluvázas, merevvillás, mtb.:D

http://skidmark.blog.hu/
"Ostobákkal ne bocsátkozz konfliktusba,mert lesüllyedsz az õ szintjükre és legyõznek a rutinjukkal."


#26
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Már vett egy sajátot.:D


bezzeg a képeket irigyli tõlünk.. :)

#27
Csipisz_

Csipisz_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.517 hozzászólás
Már vett egy sajátot.:D

http://skidmark.blog.hu/
"Ostobákkal ne bocsátkozz konfliktusba,mert lesüllyedsz az õ szintjükre és legyõznek a rutinjukkal."


#28
Saladin9

Saladin9

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

sziasztok,

ha véletlenül vetõdik még erre tandemes... :)
segíthetne, hogy lehet e valahol komolyabb, túrára alkalmas tandemet bérelni? Köszönöm elõreis


Kicsit késõn... A Bringanti tudtommal ad. Írd a gugliba be!
Tipli burnyák!

#29
bharsi

bharsi

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
sziasztok,

ha véletlenül vetõdik még erre tandemes... :)
segíthetne, hogy lehet e valahol komolyabb, túrára alkalmas tandemet bérelni? Köszönöm elõreis

#30
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Nos, mi NEM adtuk el a gyerekek születése miatt, igaz, nem túl sokat használtuk az elmúlt 6-7 évben, de néha kiszabadultunk vele egy kicsit és az megérte. Most meg már egyre lepasszolhatóbb méretûek a gyerekek, a legkisebb is, aztán meg belenõnek õk is a nagyobb távokba.
Ezzel párhuzamosan lesz egy eladó gyerekszállító utánfutónk, mert azt már kinõjük.

Ez a 48 küllõs kerék meg ilyenolyan erõsítés para szerintem túl van hajtva. Békésen használva nagyon egyszerû alkatrészekbõl összerakott gépen is el lehet menni nagyon messzire, csak több odafigyelést igényel.

--Trifo

#31
Kobike

Kobike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.140 hozzászólás
A gyerekek születése után adtuk el mi is, mivel nem használtuk már. Majd ha nagyobbak lesznek csinálok másikat.
A miénknek egyébként 32 küllõs MTB kerekei voltak, szegecselés nélküli szimpla falu Araya felnivel. Simán bírta, pedig földúton is mentünk néha vele (80+65kg). Felpakolva, komoly túrákra nem használtuk, lehet hogy ahhoz gyenge lett volna.
Failure is always an option.

#32
zaqrack

zaqrack

    vendég

  • fórumtag
  • 226 hozzászólás
Trifo:
Sajnos jelenleg jó 8000km-re vagyunk szeretett tandemünktõl - és amúgy is napokon belül megszületik a második gyerkõc, tehát sokat nem tudnánk használni idén. Azért néha ide-idenézek a topkira, ha már mást nem :)

Ellenben a kolléga akinél otthon parkol a gép épp most szoktatja rá a barátnõt igen nagy sikerrel - szóval még az is lehet õket láttad valahol Óbudán :)

És tényleg, a mienk is 6 éve van meg + még ugye volt némi elõtörténete is... lassan nagykorú lesz!

#33
csebe

csebe

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Sziasztok, tényleg döglõdik a fórum, de gondolom mindenki inkább hajtja ebben a szép korai tavaszban a téli hónapokban gondosan felkészített tandemjét, gondosan felkészített párjával - mintsem fórumozna.
Ha valaki esetleg 48 küllõs 700C felnit keres - ami ritka mint a fehér holló - viszonylag normál áron kaphat Hollandiában Vittorio on-line boltjában EXAL SP19-es felnit:

WebShop

(onnan hazahozatni sem túl nagy kihívás valami kint dolgozó haverral) Szerintem EU-ban sehol máshol sincs, de lehet hogy tévedek. Egyébként van tippem szintén 48 lyukas tandem Brave Machine Disc-es agyakra is, ha kell, jelezzétek segítek.

Üdv: Béla

#34
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Senki tandemes nem jár már ide? Pedig jártamban-keltemben egyre többször találkozom ilyen "egészbiciklivel".

--Trifo

#35
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Hali!

A BigApplét én ajánlottam, nekem meg HBalage még akkor, amikor építettük a gépet úgy 6 éve. Húúúú, de rég volt basszus!

#36
vauvau

vauvau

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Elég halott ez a fórum, de gondoltam leírom, még mire jó, ha a családban van egy tandem. Nyáron többször, többfelé voltunk bringázni három gyermekünkkel és egy hétre vittük a tandemet is. Ez arra volt jó, hogy amikor a legkisebb lányunk / 10 éves/ a tûzõ napon az 50. kilóméter után elfáradt, nyafogott akkor a copilota a gépére átszállhatott, a kicsi pedig a lábát felemelve egy órát havajkodhatott csomagként mögöttem, majd magát kipihenve ismét visszaülhetett a saját bringájára. Ellenben amikor tandemet nem vittünk lassabban haladtunk az egyre gyakoribb pihenõk miatt. Minden családban legyen legalább egy tandem!
Most volt hosszabb tapasztalatunk a hátsó "kormány"ról vezérelt, a hátsó kerékre ható két plusz v-fékrõl is. Ezt azért tettük fel, mert a hidrás 160-as tárcsák erõs lejtõn nem lassítottak eléggé. Nekünk semmi gondunk sem volt a vezényszóra fékezéssel, nagyon meredek helyen is kiválóan biztonságosan lassultunk. Én ajánlom!
És még valami: már nem emlékszem, hogy a fórumon ki ajánlotta a BIg Apple gumikat, de telitalálat volt a kényelmet, sõt a gördülést illetõen is. Most jöttünk 16 kilómétert vele a Fertõ melletti bringaúton olyan felhõszakadásban, hogy az autók megálltak, mert nem tudták törölni az ablakot elég gyorsan. A mélyebb helyeken akár tengelyig ért a víz és egyszer sem csúsztunk meg annak ellenére sem, hogy nagy tempóban sprinteltünk hazafelé. Ez a gumi szuper.

#37
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Kedves tandemes emberek!
Akad olyan budapesti, aki a holnapi napra kölcsön tudna adni egy tandemet? Kivitel mindegy, mûúton lenne kipróbálva. Aszúval hálálnám meg.

#38
vauvau

vauvau

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Ugyanez a peruzzo roma, bár az angolok más néven hirdették "avenir avr820". Szállítással együtt csak 3000 forinttal volt olcsóbb a magyar árnál és négy nap alatt ideért. Asszem él még a link:

TANDEM BIKE RACK TANDEM CAR RACK CARRIER AVR820 | eBay

Akinek ilyen tartója van segítsen egy kicsit legyen szíves: a tartó hátsó részét, hogyan kell felszerelni a keresztrúdra? Más tartókon lukak vannak a csöveken, de ezen nincs.

#39
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Milyet, hogyé?

--Trifo

#40
vauvau

vauvau

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
mégis megyünk nyaralni, vettem egyet Londonban az ebayon, még olcsóbb is volt...