Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ketten egy bringán - tandemekrõl mindent

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1322 hozzászólás a témában

#1
Povi_

Povi_

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás

végül megoldottuk a tetőn szállítást, íme:

DSCN9729_tandem_a_teton.jpg



#2
Povi_

Povi_

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztala a Peruzzo Roma tandem-szállítóról? Jó-e, tartja-e stabilan a bringát, nem kombi autóra felrakható-e stb.

 

erre gondolok:

http://www.herbalyau...partarto-tetore

 

Illetve tud-e valaki kölcsönadni ilyet egy hétre október 18-25-ig? (vasárnap - vasárnap)



#3
Povi_

Povi_

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás

Még két kép a tandemről:

 

2014-11-04_18-57-06.jpg

A váz nyitva.

 

2014-11-04_18-59-02.jpg

USB-aljzat az a-head zárókupakon: az aljzat az agydinamóval össze van kötve, menet közben lehet vele mobil eszközök akksiját töltni.



#4
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Eddig nem tudtam, de most már biztos, pont ilyen madaras kulacstartót szeretnék. :)

 

506_web_alt.jpg?itok=OpVe9Laz


Rabbit módosította - 2014. november 07. - 13:52

  • donciccio kedveli ezt

#5
Povi_

Povi_

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás

Három napig vendégül láttam egy bristoli tandemes párt, néhány érdekes kép a bringájukról:

 

DSCN9228.JPG

Reynolds 531 TANDEM csőszett.

 

 

DSCN9225.JPG

Excenteres középcsapágy.

 

DSCN9226.JPG

Összekötő lánc a jobb oldalon, a hátsó hajtóművön négy lánckerék van.

 

DSCN9224.JPG

Az első villán hátrafelé néznek a féktüskék.

 

DSCN9234.JPG

Bontható a váz.

 

DSCN9230.JPG

Hátul a felnifék mellett van egy dobfék is, spéci agy kell hozzá, menetesen rögzül. A fékkar egy frikciós hüvelykujj-váltókar a kazánfűtő kormányán. A kerekek elöl-hátul 48 küllősek.

 

DSCN9229.JPG

Madaras kulacstartó.

 

Nagyban itt böngészhetők a képek:

https://picasaweb.go...MzulcO4kJuXvgE#


Povi_ módosította - 2014. november 07. - 10:11

  • Rabbit és donciccio kedveli ezt

#6
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

kőkemény! :)



#7
Povi_

Povi_

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás

Sziasztok!

 

Kicsit felhozom a topicot, szeretném veletek megosztani a nyári tandemes túránk képeit.

Idén Azerbajdzsánban töltöttünk két hetet, kb. 650 km-es kört tettünk meg Bakuból Bakuig. A túránk egyik fő célpontja a 2100 m magasan fekvő Khinaliq falu volt a Kaukázusban, majd a Kaukázus főgerincét keresztezve jutottunk el az ősi sziklarajzokról és sárvulkánokról híres Gobusztáni-sivatagba.

 

azer_0654_vagott.jpg

 

Link a képekhez:

https://picasaweb.go...293533649262482

 


  • ZolkoW kedveli ezt

#8
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Sziasztok!

 

Polgári esküvőmre szeretnék egy napra (június 14.) bérelni egy tandem biciklit. Minél szebbet. :)

Bp. 9. kerületben lesz az esemény, előtte délelőtt a közelben fotózkodnánk is vele.

 

Tudtok javasolni valamit, hol lehetne bérelni?

 

Ui.: nem az én ötletem volt, hanem a menyasszonyé :D



#9
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

DSC03005_zps7c55257b.jpg

 

mar csak bovdenezes kell es kesz.

lezart utszakaszon kiprobaltam.a villa kanyarban nagyon ideges.megvan mar a cseredarab mert a mostanira csak dobfek fer el.

meglatjuk melyikkel lesz kenyelmes (biztonsagos).

 

lanc feszites eleg szivas volt.szerencsere talaltam egy megfelelo gorgot egy valtobol.meg kicsit mokolom hogy tuti ne legyen lancleeses.

 

 


  • mof kedveli ezt

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#10
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Az a kistányéros elõrehajtás nyûgös lesz annyiban, hogy a nagy nyomaték miatt nagyon gyorsan elkopnak a kicsi lánckerekek. Meglepõ sebességgel bírják megadni magukat. Én éppen egy négytányéros egységet faragok egy régebbi LX hajtókarból, már kb össze is állt, de a gépre nem tudtam még felpróbálni. Ezen 34 fogú lánckerék került a nagytányér és a hajtókar közé.

#11
Povi_

Povi_

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás

2-3 hétig én is kerestem, de vagy nem volt rajta tárcsafék-szem vagy rövid volt a nyaka vagy vagy vagy...
aztán megvettem németországból 30 euro+postáért

Nem rossz... Én is régóta keresek hasonló merev-villát, szintén tandembe :-)

#12
Csipisz_

Csipisz_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.517 hozzászólás
Grat hozzá. Lehet csak én vagyok kicsit túlbiztosítós, de az a villa nem para? (eléggé sarkos pont, hogy megbír-e egy húzósabb fékezést vagy nem...)
Én szereztem bele egy bétées dörtvillát, mostmár nyugodt vagyok. Amúgy elvileg itthon kapható még (nálunk van 2) elvileg az authornak merev villája tárcsakonzollal, az nem kályhacsõ design, de elég rendes darabnak tûnik.
Pedálkötéssel nálunk nem volt baj, párom magától nem lépkedett még le, csak ha hirtelen abbahagytam a tekerést. Igaz, egyébként városban fixet hajt, szóval visszatalál.:D

Kérdésem azokhoz, akik esetleg upgradelték már az mtb kerékméretet 622 trekkingre: van olyan effektív hatása, mint sima, egyszemélyes bicajon?

http://skidmark.blog.hu/
"Ostobákkal ne bocsátkozz konfliktusba,mert lesüllyedsz az õ szintjükre és legyõznek a rutinjukkal."


#13
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
elkészült:

Feltöltött kép

nagyobb méretben

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#14
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

az csak az én paranoiám lehet, hogy a hátul ülõnek MINDENKÉPPEN kell SPD vagy klipsz, nehogy leessen a lába és bedarálja az elöl ülõ?


A Vakok Intézetének a Tandemjeit szerelem már egy pár éve , ezt a kérdést én is feltettem nekik , de azt mondták , hogy ebbõl fakadó baleset még sosem történt.Persze lehet , hogy nincs nagy csapatás , vagy a vak srácok kifinomultabb érzékeik miatt ez elõ sem fordulhat , mindenesetre náluk kizárólag taposó jöhet szóba , a "béklyó" nem.Elöl már más a helyzet , az függ az elöl ülõ látó szokásaitól.(Ráadásul az õ tandemjeiken dupla V-fék van , ami két független fék és a hátul ülõnek is van fékkar , hogy még inkább meglegyen a biciklizek érzés.Az elöl ülõ csak szól , hogy most kicsit , vagy nagyot fékezünk és õ már húzza is.)

#15
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Ketten tekerni egy bicaj légellenállásával szerintem inkább elõre ilyen 52-53-as lánctányér kéne nekünk asszonnyal, nem ilyen picike 22-es. :)


Bakker, reggel van. :) Így már más.

mutatnál képet a Tietekrõl? kíváncsi vagyok, hogy mit felejtettem ki/le a sajátomról.

az csak az én paranoiám lehet, hogy a hátul ülõnek MINDENKÉPPEN kell SPD vagy klipsz, nehogy leessen a lába és bedarálja az elöl ülõ?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#16
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

a 22-es, az 28-as és azon csak az összekötõ lánc fut.
32-44-es tányéron fut a hajtás


Bakker, reggel van. :) Így már más.

#17
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Szia Andris,
Gratula, szép-jó! Valami közelebbi infót (=típus, beszerzési forrás) az elsõ villádról meg tudnál velem osztani? Látom, hogy 700-as meg hogy tárcsa és V-fékes is egyben és low-rider rögzítõ szemek is vannak a villaszárakon. Na ilyesmit keresek én is, de itthon nem igazán van kínálat. Talán KONA P2-esben van ilyen kivitel, de az hosszabb ideje nem kapható.
Köszönettel: csebe

2-3 hétig én is kerestem, de vagy nem volt rajta tárcsafék-szem vagy rövid volt a nyaka vagy vagy vagy...
aztán megvettem németországból 30 euro+postáért
nem a legolcsóbb, de paypallal fizethettem és 3 napon belül itt volt. nézz be az eladó webshopjába, lehet onnan jobb kondíciókkal meg lehet venni!

Ketten tekerni egy bicaj légellenállásával szerintem inkább elõre ilyen 52-53-as lánctányér kéne nekünk asszonnyal, nem ilyen picike 22-es. :)

a 22-es, az 28-as és azon csak az összekötõ lánc fut.
32-44-es tányéron fut a hajtás

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#18
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás
Ketten tekerni egy bicaj légellenállásával szerintem inkább elõre ilyen 52-53-as lánctányér kéne nekünk asszonnyal, nem ilyen picike 22-es. :)

#19
csebe

csebe

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Szia Andris,

Gratula, szép-jó! Valami közelebbi infót (=típus, beszerzési forrás) az elsõ villádról meg tudnál velem osztani? Látom, hogy 700-as meg hogy tárcsa és V-fékes is egyben és low-rider rögzítõ szemek is vannak a villaszárakon. Na ilyesmit keresek én is, de itthon nem igazán van kínálat. Talán KONA P2-esben van ilyen kivitel, de az hosszabb ideje nem kapható.
Köszönettel: csebe

#20
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
beállok a tandemesek sorába én is.

már csak pár apróság és teljesen elkészül.
dióhéjban: csepel váz, acél merevvilla, hidraulikus tárcsafék, 700x35-40-es gumik, egy oldali hajtás a kistányér helyén, spd/taposó pedálok.

ha készen lesz, hozok róla szép fotót is.
Feltöltött kép

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu