Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Trial2

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
642 hozzászólás a témában

#441
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Mikor lenne az a Kelenföldi találka, mert lehet, hogy fel tudok menni( tatabányáról).
És onnan hogy képzeltétek, hova, merre, hogyan???????????????????

Szombaton lesz a Hobby verseny?
Mennyi lesz a nevezés?
Szerintem kinn lesz 1.000.000 triálos:

ÉS úgy nincs kedvem versenyezni, hogy minden kis pöcs, aki 1 hete "triálozik" (vagy csak triálosnak hiszi magát), az beleugat, meg kiröhög, mikor a versenyláz miatt lenullázok 1 szekciót ! ! ! ! !

Na, errõl mit gondoltok???



#442
Yoshida

Yoshida

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
Külföldi triál siteokon is gyakran van FAQ a trialról, meg HOW TO START, és általában úgy kezdik, hogy az elsõ 1-2 hónapban álljunk egy helyben, és egyensúlyozzunk. :) (persze bõvebben írják le)

Sportszigeten szvsz a hobbi triál elõtt van valami edzés, ott is lehet találkozni (elötte, utána, közbe), én úgysem versenyzek :)

#443
LordAndrew

LordAndrew

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
Na, nekem ma lett kész a bringám, mentem is szenvedni majd másfél 'ónap után, és hát 1-2 dolgot újra kell tanulgatni, pláne így kezdõ szinten... Nekem van itthon a kertben 14 db raklapom, és estére nekm is sikerült kettõre pedálból felruccanni, de ez még nem nyugtat:) Egyébként az utóbbi két-három hétben sokat bringáztam lánc nélkül, és helyben hátsón pattogás, egyensúlyozás, egyhelybenállás terén sokat lehet így fejlõdni! Szóval csatlakozom Sekeehez, az alapok nagyon fontosak, akkor lesz valaki jó triálos, ha ezek rendesen bennevannak.

#444
Gregory

Gregory

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás
Én is amondó vagyok, hogy minden az alapokon múlik!! Ha nicsen meg a kellõ egyensúly, akkor róhadtúl meg fofod szívni!! pl.: Lehet felmész tök faszán 90-re, de ha nincsen meg az egyensúlyod akkor onnan egy olyat fogsz zakózni lefelé, hogy 6 hónap kóma!!! Ezért szerintem is tanúljátok meg a dolgokat picibe, és utánna mennyetek lassan feljeb!!
Tényleg! Ki indül a sport szigeten?? Én lehet, de nem versenyeztem még soha, és egy kicsit szarok!


#445
Sekee

Sekee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 309 hozzászólás
;D

Amúgy simán jó ha most kezdtétek! Lényeg a sok gyakorlás, és ne arra törekedjetek, hogy minél nagyobb és király dolgokat küldjetek, hanem az egyennsúlyra és az alapokra koncentráljatok. Amúgy a hobby pályákhoz kb. 2 dolog kell, egyensúly és tengelytáv. No néha egy kis pedál ugrás meg 4raklapra mászás ami kb. 40-50cm.
Szal a precizitásra mennyetek!

#446
Gabi07

Gabi07

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
Na akkor most :)

Nekem csak egy kezdõ, alapfejcsöves Caprine-om van, 16"-os... azért nem egy nagy triálgép, de..tanulni se vmi jó. Ma jöttem le egy megállóból, úgy hogy párhuzamosan állok egy 10 centis padkával, és leugrok oldalra -> a lánc elöl kistányérról lemegy az alá és Q nagyot csattant...:((

Egyébként szerintetek mitõl triálos valaki?  :)  Én tudok pedálból ugrani (3 napja:) ,de még csak vagy egy 5 centis padkára megyek fel...

Tesómnak egy bazinagy vázas Hauserje van, 1db Remerxszel hátul, elsõfék nélkül... ;D :'( Ma találtunk egy téren 2db rendes raklapot. Felraktuk a kettõt egymásra és tesóm pedálból felugrott rá! Elsõre! Aztán megegyszer. Néztünk nagyot. Én neki sem mentem..

2 raklap szerintetek milyen egy kezdõnek? Na meg ilyen géppel?

(szóval képeink vannak/lesznek is) ,de egy triálos oldalra én nem küldeném el õket.)

#447
Balage_3al

Balage_3al

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Kösz a tanásokat én is a kátrányt használom csak hátul (deore v-fék) a 3. legerõsebb lyukban van a rugópöcök és néha beragad ha frissen kenem !!!
Na én a Gregoryval a 11.ker-be lakunk és úgy kéne, hogy az Etele téren kéne találkozni akinek más jó azt "felvesszük máshol aki meg vidékrõl jön pl.:LordAndrew annak helyben van a pu. (kelenföld) bár az nem biztos, hogy igénybe veszi a MÁV hipergyors chartereit :)))
NA de ne szakadjunk el a témától az Etelén kéne vagy tudtok jobbat ???
balage

#448
HG

HG

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Az ékszíjkenõ az nagyon bevált dolog!!
Rohadt jól fog, csak hamar lekopik. :(
A Sportszigetre én is kimegyek csak nem bringával!(ugyanis el van törve a kezem :()

HG

#449
Sekee

Sekee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 309 hozzászólás
Felni kenés: kátrány, ékszíj kenõ, szörp, mosószer, gyanta, hajlakk, cipõlakk, Monty spray

Ezek közül a legdurvább a gyanta, utána kátrány és ékszíj kenõ.

#450
Gabi07

Gabi07

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
Írtam ide egy hosszút, de egy áramszünet elba...ta, majd megírom este újra.

#451
LordAndrew

LordAndrew

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
Hajló!

A felnikenés szerintem is minden esetben jól megturbózza a fékhatást, én kátrányt használok, egyetlen hátránya, hogy amelyik réteg már el is használódott a felnin, azért ottmarad, míg gondolom a szörpöt le lehet csapatni, akár túladagolás esetén is, csak hát szörpösüveggel rohangálni a városban nem olyan jó buli, mint zsebbekátránnyal.Egyébként a BikeTrialsra Sekee által feldobott bringákról képküldés szerintem is jó ötlet, szívesen feltennénk amennyi csak van!!

#452
Gregory

Gregory

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás
HÁt Én amondó vagyok, hogy kell keni minden féket!!
Szerintem a kátránya  legjobb, de a szörp se olyan rosz! Esetleg hajlakk, de az annyira nem dúrva!!!


#453
Balage_3al

Balage_3al

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Kátrány hátrány ???
Szerintetek a kátrány helyett mivel lehet kenni a felnit mert kenni kell valaki még maguráál is keni !!!
Van aki alkoholos filctollal van aki szörppel !!!
???

#454
Gregory

Gregory

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás
A sport szigetre ki megy inenne a 11kerbõl??
Mert akkor elõtte összekéne futni és úgy menni!


#455
Sekee

Sekee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 309 hozzászólás
Fsa PowerPro most van a Kerékvárban! Amúgy skacok, ha vannak a gépeitekrõl képek(bármilyen) és szerintem Lord is belegyezik, feltehetnénk a BikeTrialsra õket! Küldjétek abiketrials@netposta.hu e-mail címre! Csak ha akarjátok! Meg küldhettek saját készítésû képeket is. Örömmel fogadjuk!  ;)

#456
Balage_3al

Balage_3al

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Ahha akkor jóóó mert én is kb 1 1,5 éve nyomom aktívan mert akkor lett olyan bike-om amivel lehet is !!
Én már tok pedálból ugrani WOW !! :)))
Meg felhúzni is fel tom pár helyre na meg a 180 as leforgatások !
dióhélyban ennyi
Na akkor majdd még írok a fórumra a szigettel mkapcsolatban de valószínû mi pénteken és szombaton is ott leszünk !!
Na majdd írok csak most megyek man in black-et nézni :)))
szeva
BALAGE  

#457
LordAndrew

LordAndrew

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
Hát nemhiszem, ho láthattalak volna, mert én bajai vagyok, s bár néha megfordulok Budán, nemhiszem :) Amúgy lassan egy éve triálok, bikeról sajnos nincs olyan képem, ami a jelenlegi állapotát tükrözné, de ha lesz, majd küldök. Amúgy talán 8-án megyek fel, mert akkor lesz a legtöbb triálos esemény, suli miatt sajnos még csak nagyszülõknél sem lehet BP-en alunni. Pehh.

#458
Balage_3al

Balage_3al

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Na LordAndrew te láttál minket a fogas felé szerelni ???
Na mind1 A sportszigeten van a Bee extrémpark és valahol ott kéne a napot még nem tom majdd pontosítunk még a héten !!
Mióta 3al-ozol ??
Ha tudsz küldj képet a bikeodról a
hoffmannbala@freemail.hu-ra

#459
LordAndrew

LordAndrew

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
Csak találkahely meg idõpont kell:)

#460
Balage_3al

Balage_3al

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
kösz mindenkinek a tanácsot és azt az FSA-t hol lehet kapni vagy rendelni kell ?????(vár) ??? ;D ??? ???
az nekem jóó lenne !!!
Na én ismerem a Gregory-t és ott leszünk a Sportszigeten ki lesz ott ??
össze kéne jönni egy páran !!!