Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Halálfélelem az utakon

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
276 hozzászólás a témában

#61
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás
Sztem akárkinek van elsõbbsége, mindig az autó az erõsebb.
"Nice boys don't play rock and roll"



#62
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
mert elveszik az elsöbbségüket? utáljanak csak:D
csak mert nagyobb, nem adom meg magam :)

#63
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
na az ilyenek miatt utálják a bicikliseket :D ;)

#64
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
tök jó érzés, utána 3 sarokig kattogok hogy fazz ez de közel volt :-)
legalább nem alszom el városban.

próbáltam a csepeli gyorsforgalmit éjjel, eddig akkor féltem elõször bringán.
még nappal is rossz, vagy soroksári&gubacsi, vagy 11ker&m0 :)

#65
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

orosz rulett, de kell az izgalom.
illetve szeret az ember idõre érkezni :)


Kivételesen egyetértek :) . Szükség van egy kis kockázatra. Terepen is állandóan kockáztatjuk életünket...


A sebesség mindent megold.

 


#66
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
múltkor én is így próbálkoztam itt...
már a fél bringa benn volt az úton, de inkább nagy gázzal kiment külsõ sávba. jobban féltettem itt a bicót, mint bármelyik alkalommal a hegyen. :/

#67
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
orosz rulett, de kell az izgalom.
illetve szeret az ember idõre érkezni :)

Zed: bringa hátsókerékre, és autó elé betolva.

nekem bejön, 20sec várakozás után - néha csikorgó fékekkel - de megállnak.

#68
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

..csúnya lenne ha lemondanék az elsöbbségemrõl, csak mert úgylátszik hogy az autós nem adja meg.

Engem épp így ütöttek el, én sem mondtam le.

Jobbra forduló fõútvonalról lendületesen balra nagyívben kanyarodott az autós,
miközben a fordulással ellenkezõ irányban a fõút forgalmát figyelte.

Azóta ha védett úton haladok is és jó tempóval közeledik valaki oldalról, akkor bizony fékezek.
Sohasem lehet tudni ki ül a kocsiban. Épp most veszett össze az asszonnyal és
féktelen gyilkos indulatai vannak és épp semmi nem érdekli,
esetleg részeg v. kábszeres, vagy csak nem figyel.

Ezért kockáztassam az életem? Ilyenek miatt halt meg már jónéhány
szabályosan közlekedõ v éppen pirosnál várakozó bringás.
Sajnos <-- ezt kihangsúlyozom, de az ilyenek helyett is nekünk kell ésszel menni.

Azt is lehet, hogy te betartod ugyan a szabályokat de semmi másra nem figyelsz mit kellene kivédeni.
Orosz rulett !!

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#69
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Ha melóból megyek a Janihegyre, a Petõfi-laktanyánál megyek át a pálya-felhajtón. Két sáv egy irányban, sima gyalogátkelõvel. Megállsz a szegélynél és várod, hogy átengedjenek. Várhatsz. Én még pár évvel ezelõtt gondoltam csinálok egy tesztet, nem lépek le, de áthaladási szándékomat egyértelmûvé téve - ahogy a nagy könyv mondja - várok a szegélyen, amíg valaki megáll. 13 perc múlva meguntam. Senkinek még csak eszébe se jutott lassítani. Valójában nekem nem nagy gond, elindulok befelé, páran nagy gázzal kikerülnek, páran dudálnak, aztán valaki megáll. De mondjuk egy 70 éves néni állhat ott este 8-ig.
Szóval igen. Elsõbbséged akkor van, ha megadják, vagy, ha kiharcolod.
Ausztria, Kenguruk földje!

#70
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
jármûve válogatja
ha látom, hogy nem kapom meg tutira bicón 1000el fékezek
francnak sincs kedve vakaródzni a gipsz alatt

Case IH + 5 fejes váltvaforgató ekével, meg motorfékkel gurultam tovább, s vigyorogva vártam a fejleményeket

#71
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Hát én már azt mondom, elsõbbségem ott van ahol jár és meg is kapom!



igen, és pont 50%-al gyorsabb az, aki kiharcolja az elsöbbségét :)

csúnya lenne ha lemondanék az elsöbbségemrõl, csak mert úgylátszik hogy az autós nem adja meg.

#72
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Balu1, az autó a Dantéék mögül jött, õket elõzte, és közben elkezdett jobbra fordulni. Erre nincs orvosság!

Erre nincs. Azt inkább általánosságban írtam, ahol bejöhet. Van amit nem lehet kivédeni.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#73
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Dante, nyomd fel a drágát. Én is tettem utólag feljelentést, le is vették az ember t 30 rókára, mindez még a 90-es években. Akkor azért az elég korrekt összegnek számított. A duplájából már GT Karakoramot lehetett venni :D
Sajnos, ha van ismeretsége, akkor valóban nyoma veszhet a feljelentésnek, bár akinek olyan kapcsolata van, ami már ér is valamit, az nem szokott vele ekkora hangerõvel dicsekedni...
A nagyobb gond abból származhat, ha õk kitalálják, hogy õk nem is onnan jöttek, meg ti sem arra mentetek és a vége az lesz, hogy õka parkoltak szabályosan, ti meg szándékosan belementetek az autóba. Persze ahhoz, hogy egy ilyen kamut beadjanak a rendõrségen, részletesen meg kell tervezniük a sztorit, mivel az összes tanúnak egybehangzóan ugyanazt kell állítania, hogy hitelesnek hangozzék. Namármost, ahogy elmesélted, a csaj elég labilis, pár kérdéssel feltehetõleg össze lehet zavarni, és akkor kibukik az, hogy falsolnak.

Balu1, az autó a Dantéék mögül jött, õket elõzte, és közben elkezdett jobbra fordulni. Erre nincs orvosság!
Ausztria, Kenguruk földje!

#74
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Na jó Balu1, de ez nem elsõbbség kérdése, azt sem értettem, miért kellett volna ott kapnom. Egyszer csak BUMM, rámfordultak. Az autót akkor láttam meg, amikor már csak kb 20 centire volt. Minden jobbos leágazásnál meg nyilván nem fogok hátrasandítani, mert az mondjuk hazáig van vagy 2000 darab.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#75
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Erre:

Azért mert valaki kerékpáron ül, még üthet nagyot.


ezt kellene kiplakátolni, lehet jobban figyelnének. :)


A sebesség mindent megold.

 


#76
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Hát én már azt mondom, elsõbbségem ott van ahol jár és meg is kapom!
Ez így utólag talán a késõbbi hasonlókat segíthet elkerülni.

A másik jármûvezetõ heyett is érdemes figyelni, mikor csinálhat valami baromságot.

Az jó ha ismerjük a tipikus eseteket.
Igaz, a közlekedési szabályok betartása bizalmi elvre épül,
de mit érek vele ha nekem törékenyebb a "karosszériám"?

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#77
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Engem tegnap csaptak el.

A mai fejlemény, hogy én fizessem ki az összetört autót :D, mert tulajdonképpen én csapódtam bele. Jobbhorog, klasszik.


Dante!
Átidéztem a másik topikból az esetet és kiemeltem a lényeget!
Van tanúd, jelentsd fel, ha teljesen biztos vagy az esetben. Esetleg büntibõl rárakhatsz plusz törött alkatrészeket a bringára, fizesse ki azt is, ha már ilyen paraszt. A Kriszta törött xt hátsóváltóját és tönkrement hátsó kerekét fel tudom ajánlani a nemes célra.

Ma is eseménydús ride volt a Pilisben, kezdõdött rögtön azzal, hogy elütöttek. Nem, én nem VV vagyok, nekem semmi bajom nem lett, eltekintve, hogy a leüléssel most némi problémám lesz 2-3 napig :), s az NRS is egész szépen túlélte (bár SLR nyereg kiszakadt, vadiúj RF kormány megzúzódott), de legalább a Peugeot-t is sikerült szépen meghúzni. Tipikus jobbhorog, mi ketten megyünk felfelé, csaj mellénkér, majd nyom egy jobbost, PUFF, pont telibe. Pár mondatát azért idézném:

"Mér nem mennek kerékpárúton?" (mert nincs, s mellékút volt különben is - Mátyás király u. Üröm felé)
"Miért nem lassítanak minden (!) elágazás elõtt?" (ecsém...)
"Azt hittem, hogy állnak, s még nem érnek oda." (baromi jól egyensúlyozok egyhelyben a tûzõ napon az árokparton :D)
"Na ezért utálom a kerékpárosokat." (köszi, kölcsönös)



#78
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
majd azért írd meg, hogy hogyan alakul a dolog.
nehogymár Neked kelljen fizetni...

#79
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Igen, ez a gond. Azt gondoltam, hogy nincs nagy baj, megegyeztünk, ha már zúzódott kicsit a gép, kicsit tegye rendbe. Persze, ugye nyilván terepen is csoffadhat ennyit, DE - akkor is, meghúzta a karbonszarvat, a vadiúj EB SL pedált, s kiszakadt jól az SLR nyereg. A kormány meg akorát csattant, hogy csak na.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#80
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Dante!
H.Zolival ma beszéltem. Rávilágított a lényegre, ha már nem figyel a gyökér autóvezetõ, és Neked ebbõl károd származik - ne adj isten, személyi sérülés - akkor bizony ki kell hívni a yardot. Közúti veszélyeztetés, kiemelt szabálysértés. Azt hiszem 50.e. ft.- az induló bírság. Hidd el, meggondolja. Na ha még szemtanúd is van...akkor fújhatja.