Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Halálfélelem az utakon

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
276 hozzászólás a témában

#261
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
kesztyü? mi a bánatnak? csak bebüdösödik az ember keze ;)

#262
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ja csak aztán meg van, hogy az autós leszarja hogy te mit akarsz, aztán elbasz. :P



#263
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Nekem az a véleményem azokról, akik nem hordnak bukósisakot, hogy ha elesnek, és szétverik a fejüket, hát "lehet hogy ez most sokaknak nem fog tetszeni" de megérdemlik >:(. Egy normálisan kinézõ sisakot már lehet kapni 6000 HUF-ért. Szerintem ez "nem annyira megeröltetõ" Aki meg a belvárosba a fõutakon teker a kocsik mellett és a tetejébe még nem is hord sisakot, az meg egyenesen nem normális >:( >:(. Én még akkor is felveszem a sisakot, ha anyósomékhoz tekerek le, ami kb 800 méterre van tõlünk. "sz@rni is bicóval megyek". :P Bármikor bármi megeshet.
A bicóskesztyürõl már nem is beszélek. Bocs az OFF-ért! ::)

ON
Én úgy állok hozzá az utakon való halálfélelemhez, hogy az elsõ perctõl kezdve, amikor felteszem a potrohomat a nyeregre, már tudatosan készítem elõ az agyamat, hogy mindenre fel kell készülni. Trenkölöm magamat pl. olyan dolgokon, hogy nem rémülök halálra menet közben, ha valami állat rámdudál. Nem szarom össze magamat, ha 4 centire megy el mellettem egy nyerges vontató, ami jófórmán minden egyes Szentendrérõl való bemenetem során megtörténik. A forgalomban a KRESZ szabályait betartva pofátlannak kell lenni, és egyértelmûen kell viselkedni, és akkor nem ér meglepetés, sem téged, sem a buta négykerekût. Ja és törekszem arra, hogy minél elõbb bringaútra keveredjek, minél kevesebbet kelljen tekernem az úttesten. Nekem az a vesszõparipám, ami mind a mai napig bejött:AZ AUTÓS JOBBAN FÉL TÕLED, MINT TE TÕLE!

#264
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás

Ez nem tartozik szorosan ide, de múlthét pénteken történt velem egy kisebb baleset: dombról lefelé jövet nagy sebességnél megdobott egy földsánc (50-es tempónál kb) és vállamra érkezve eltörött a kulccsontom. 4nap kórház aztán most pihi. Ezt csak azért mondom el, hogy ne essetek abba a hibába, amibe én. Minden pénzemet alkatrészekre költöttem és még egy bukót sem vettem (Szerencsére nem ütöttem be a fejem, de ha beütöttem volna, lehet nem írnám ezt a "levelet"). Szóval inkább védõcuccokra költsetek többet mint egy új alkatrészre. Akinkek nem inge ne vegye magára.


Csatlakozom az elõttem szólóhoz!
Sokáig én is aztgondolván hogy kemény a fejem minek nekem bukó!
De 2002ben sikerült olaszban végigszántani fejjel az aszfaltot, a fejem tényleg kemény, mert nem törött be, csak az orrom, meg a homlokom vannak hegek azóta is. Ha viselek akkor bukót, biztos hogy kevesebb heggel megúszom.
Azóta szinte mindig viselem a bukót.
Meg azóta láttam már kettõ olyan balesetet, ahol a srác fején eltörött a bukó, de a fejének nem lett baja.



#265
Mustar

Mustar

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Ez nem tartozik szorosan ide, de múlthét pénteken történt velem egy kisebb baleset: dombról lefelé jövet nagy sebességnél megdobott egy földsánc (50-es tempónál kb) és vállamra érkezve eltörött a kulccsontom. 4nap kórház aztán most pihi. Ezt csak azért mondom el, hogy ne essetek abba a hibába, amibe én. Minden pénzemet alkatrészekre költöttem és még egy bukót sem vettem (Szerencsére nem ütöttem be a fejem, de ha beütöttem volna, lehet nem írnám ezt a "levelet"). Szóval inkább védõcuccokra költsetek többet mint egy új alkatrészre. Akinkek nem inge ne vegye magára.

#266
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Na igen, a sok kötsög autós gané! Mind azt hiszi hogy õk az atyaúristen!

De azért egy ellenpélda:

Haver nagyba teker a bicón, nem adta meg a jobbkezet, aztán a wartburgba beleszáll, a bicót megállítja a kocsi, a gyerek meg a motorháztetõn kifekszik. Az autóból kiszáll a csávó aztán "Úristen, nincs semmi bajod? Elviszlek orvoshoz!!"

A haver meg úgy be volt szarva, hogy csak tûnjünk onnan a fenébe, mert még észreveszi a srác a kocsiján a horpadást :)


#267
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Hali All

Na Pestet se kell félteni! Itt is tele van az út elmebetegekkel. Tavaly nyáron tekerek a budai rakparton, a felüljáróról gurulok lefelé a belváros felé. Itt van egy zebra, ami marha veszélyes, mert az egyik oldal abszolút nem belátható. Hiába látod esetleg, hogy nem jön senki, amikor leteszed a lábad az úttestre (akarom mondani zebrára), azonnal ott terem egy állat, aki azt az S kanyart tizenezerhuszonszázzal veszi be. A jóltáplált Sezlony mit tesz? Leszáll a kerékpárjáról, és szépen elkezdi áttolni a ZEBRÁN. Na erre mi történik? Egy Suzukis állat az elsõ kerekemtõl 0,4521452865 centire legalább 60-al elrobok a ZEBRÁN, miközben én tolom a bicót a ZEBRÁN, és majdnem elgázol a ZEBRÁN!! >:( Na engem se kellett félteni, kapott olyan ívet, hogy ihaj. Én persze tudtam ám, hogy mekkora forgalom van ilyenkor a budai rakparton, és 100%-ig bizttos voltam benne, hogy kb 800 méterrel távolabb a tag már ott fog rostokolni a dugó kellõs közepén. Szépen nyugodtan elgurultam odáig, akkurátusan megáltam, odaszóltam emberünknek, és úgy elküldtem a P...ba, hogy õ alig várta, hogy indulhasson. Szegény emberke nem nagyon tudott mit csinálni, mert az az autós amelyik a dugó közepén ugat, az nem harap! Kiszált a kocsiból, és mind a 40 kilójával anyázott. Mikor meg megindúlt volna felém, addígra elindúlt a sor, õ meg kénytelen volt visszaszálni a kocsijába, mert mögötte meg õt szídták, nem kicsit 8). Na ezt eljátszottuk egészen a Margithídig. Ott sajnos el kellett, hogy válljanak útjaink. De megmondom nektek a frankót, iszonyatosan jól esett egy kicsit anyázni! ;D

#268
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
A kötekedõ nagyon nagy darab volt.

Az újság pedig asszem Helyi hírek (Örsön osztogatták), tizenX kerületen, Kistarcsán, Csömörön és környékén terjesztik. Tegnapi szám.
Ha megtalálom otthon beszkennelem, oszt felnyomom ide.

Kicsi a világ. A srácoknak meg részvétem. 8)

#269
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ezert van 04cm-es nyeregcsoven meg egy flite titanium
a vegen.
rendszam megjegyez
rendor haverral kikeres cim
utana valogatott modszerek vannak 8-)

#270
vendég__*

vendég__*
  • vendég
a lényeget meg elfelejtem: most jár bíroságra a srác, a cigó persze mindent tagad. Szegény srác, pedig nem egy milliomos! Csakhát a bringáira költi az összes pénzét!

Na meg ami kimaradt a cikkbõl: A gyerek intett a cigónak, hogy gyere, közben elejtett egy megjegyzést "csak tudnám mindek kell dudálni", na erre indult be a cigó.

#271
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Tegnap olvastam egy helyi újságban, a rendõrségi hírek rovatban kb ezt:
Két bringás haladt az alacsony forgalmú "tökmindegymelyik" úton egymás mögött, majd utolérte õket egy autós, aki dudálni kezdett rájuk, majd amikor intettek neki, hogy menjen csak nyugodtan, elõzzön, eléjük vágott, megállt, és lepofozta õket a bringáról, megrugdosta mindkettõt, és a bringáikat is. A kár több százezres nagyságrendû volt. Amíg az egyik bringást rugdosta az árokban, a másiknak sikerült elmenekülnie és rendõrt értesíteni, aki a rendszám és a személyleírás alapján megtalálta az autóst.
Az autóvezetõ elmondása szerint a bringások egymás mellett mentek és még be is intettek neki, majd amikor megállt elõttük, kötekedni kezdek, és õ csak a vállukra helyezte a kezét. (Amitõl hopp beestek az árokba mindketten és csúnyán sebesek is lettek.)
A rendõrség véleménye szerint az autósra annyit rá lehet bizonyítani, hogy õ kezdte, mert bringával lakott területen kívül meglehetõsen nehéz utolérni egy autót, tehát ki is állt meg verekedni? ::)
:P


Ilyen nincs! Nem gondoltam hogy ez benne lesz valamelyik újságban!!! Ez most történt az egyik haverommal!!!! Akkor egy kis háttérinfó:

Két országútis volt, az autós meg egy büdös cigó, a gazdas kaffer fajta (természetesen nem is zsigulival volt). Dudálás, a skacok intenek hogy menjél csak, aztán a cigó eléjük vág, kiszáll ugat, aztán elkezdi ütni a gyereket meg rábaszott az elsõ kerékre is...

Hát igen, mondjuk voltam már hasolnó helyzetben, akkor csak röhögtem hogy "ha ezt a kereket szétrugod, akkor kapsz egy még egy ezrest" dehát a skacok nem déhágéppel voltak ugye, hanem a millás országútikkal, amivel ha a patkának mész is kettéhajlik!
Melyik újságban írták? Kéne a szkennelt másolata!

#272
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Nagyon vicces. ;)
Te merhetsz, de én egy szál bél legény, csak a balta megfélemlítõ erejében bízhatok. :D

#273
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Persze. :)

#274
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Tegnap olvastam egy helyi újságban, a rendõrségi hírek rovatban kb ezt:
Két bringás haladt az alacsony forgalmú "tökmindegymelyik" úton egymás mögött, majd utolérte õket egy autós, aki dudálni kezdett rájuk, majd amikor intettek neki, hogy menjen csak nyugodtan, elõzzön, eléjük vágott, megállt, és lepofozta õket a bringáról, megrugdosta mindkettõt, és a bringáikat is. A kár több százezres nagyságrendû volt. Amíg az egyik bringást rugdosta az árokban, a másiknak sikerült elmenekülnie és rendõrt értesíteni, aki a rendszám és a személyleírás alapján megtalálta az autóst.
Az autóvezetõ elmondása szerint a bringások egymás mellett mentek és még be is intettek neki, majd amikor megállt elõttük, kötekedni kezdek, és õ csak a vállukra helyezte a kezét. (Amitõl hopp beestek az árokba mindketten és csúnyán sebesek is lettek.)
A rendõrség véleménye szerint az autósra annyit rá lehet bizonyítani, hogy õ kezdte, mert bringával lakott területen kívül meglehetõsen nehéz utolérni egy autót, tehát ki is állt meg verekedni? ::)

Nos ezek után merjek csak úgy egyedül tekerni? :P

#275
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
én úgy vagyok vele, hogy ingább lelassítok, minthogy 30cm-errel a brinyós mellett suhanjak el.
A szomorú,hogy a buszosok is leszarják a kerékpárosokat.
Ha az ember egy kicsit elbambul iszonyatosan megtudják ilenszteni ezekkel az "menetszelekkel"...

#276
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás

Mostanában sokat ingázom Tata és a Balaton közt és minden alkalommal halálfélelmem van a sok tahó, szemét autóstól. A legrosszabbak a nyerges vontatós állatok, akik inkább engem elgyúrnának, mintsemhogy a menetidõbõl veszítsenek, mert lassítania kéne, hogy elengedje a szembejövõt. Azt hiszem, Európa ilyeneken múlik és nem a csillagos zászlón.


Majd hozzászoksz, én a 83as fõúton mászkálok sokat.
Azért néha van egypár normális kamionos is pl: a Pápai Top Transzosok, érdekes õk kitudnak kerülni.

DE van sok tahó, aki nem bír várni pár másodpercet és beelõzi a másik kocsit és persze szembejönnek velem, és ilyen okból kifolyólag már párszor menetem az árokba.

De szvsz sokat nem érünk azzal hogy itt dumcsizunk ilyenekrõl, ert aki idejár és autót is vezet az tutti másképp áll a bringáskikerüléshez az utakon.
Autós fórumokra kell beszivárogni és ott kellene osztani az észt.



#277
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Mostanában sokat ingázom Tata és a Balaton közt és minden alkalommal halálfélelmem van a sok tahó, szemét autóstól. A legrosszabbak a nyerges vontatós állatok, akik inkább engem elgyúrnának, mintsemhogy a menetidõbõl veszítsenek, mert lassítania kéne, hogy elengedje a szembejövõt. Azt hiszem, Európa ilyeneken múlik és nem a csillagos zászlón.