Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Halálfélelem az utakon

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
276 hozzászólás a témában

#221
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Hasonló nekem is volt, mentem be a Keletitõl a Blaha felé.
Lámpa zöldre vált, megindult a sor és én is beletapostam.

Agyváltóval és (akkor még) 20"-os kemping bringával.
Agyváltó kis kerékkel kombinálva nagyon jól gyorsul. pillanatok alatt harminc körül jártam,
amikor elõttem fékezett a sor. A hátsó kerékkel radírozva, balra-jobbra farolva álltam meg.
Fekete csík az aszfalton és éreztem az égett gumiszagot.
Késõbb megnéztem, ott szinte eltûnt a minta a gumiról.
Ha ott elcsúszok akkor ki tudja mi lett volna a sok autó kerekek között.

Ez nagyon emlékezetes marad mert végülis megálltam, és utána már élveztem az erõt
egy szoar kemping bringával is, na meg a váltós aggyal, ami a lényege volt a gyorsuláshoz. :)

#222
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Én egyszer nyélen raktam az árpád fejedelmen (már a kisebbiken, a Lajossal úttal párhuzamosan, a HÉV mellett). Egy nõ megelõzött...Hát bezúztam mögé, hogy némi szélárnyékocskát fogjak rajta, meg egy kis tempónövelést eredményezzek,mert a 40 nem elég. :)
Hátrapillantottam, hogy jön-e valami jármú az elkövetkezendõ km-en bellül. Ekkor elõl valami kerékcsikorgás...a nõ úgy gondolta hogy satufék és 1 méteren bellül lassít annyira, hogy betudjon kanyarodni jobbra,át a Hév sineken. Én az utolsó mikrométeren még félre tudtam rántani a kormányt. A zsákom talán hozzá is ért. Szembõl természetesen egy kamion jött és már mellettem volt mikor a kocsit "elõztem". Ha akkor egy picit is megcsúszik a hátsó kerekem,akkor a pótkocsi 3 kereke alatt végzem. Metem tovább de még 3 km után is remegett a karom. Nagyon meleg helyzet volt!!!

#223
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Igen, én sem azon húztam fel magam, hogy mejdnem átment rajtam (de csak a bukósisak koppant a kocsin egy nagyot), hanem elvártam volna hogy azzal kezdi: "jól vagy?" vagy valami hasonló, és nem azzal hogy "Kurva anyádat", pali kiszált a kocsiból oszt jött oda ugatni, hogy én mit pofázok, ekkor elgondolkoztam, hogy visszaszólok és ha kiprovoklája akkor kap egy párat, de aztán hagytam a picsába, mert mondom ellök vagy valmi oszt tatyóba összetörik szemcsi fényképezõ minden...de szívesen legépeltem volna neki néhányat.

#224
N_Vitya

N_Vitya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás
Újra itt.
Épp hazafelé tartottunk BMFT elsõ napjáról, amikor már Miskolc belterületén, konkrétan a Vasgyárnál kb 3 másodperce 4en mentünk egymás mellett (kivilágítva, kb 21,45h). Autó hátulról jött, tök közelrõl dudált, mi rendezõdtünk. Magellanboy e tevékenység közben az elõtte haladóba beleért, emiatt szépen elfirkált. A kocsi megállt (a bringát érintve), és kiszállt az anyósülésrõl az asszony. Elsõ mondata: "Kurva anyád!". Még közben motyogott vmit, aztán: "Kurva anyátokat!" Na erre visszaszóltam egy szolidat (sérelmeztem ezt a dolgot), aztán ami innentõl következett, csak a józan észen múlt, hogy jól ért véget. A 40-50es pali nem járt volna jól, már akkor sem, ha csak Magellanboytól kap (épp készült nekimenni), de nyilván segítségére siettünk volna. Na kb ennyit a... nem is tudom kikrõl, nem szeretnék általánosítani. Beismertük volna a hibánkat, és tök másképp álltunk volna a dologhoz, ha így kezdi: "Lett vmi bajod?"... Vagy hasonló.

#225
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Ma olyat láttam el sem hittem! Van bringás akibõl teljesen hiányzik a topic címe.

Egy oútis kb 30-al átugratott a járdaszigeten, a Lánc-híd pesti hdfõnél majd alaposan belehúzott a belsõ sávban szemben a forgalommal. Egy autó meg kb 40-50-el jött szembõl és a balkanyarban behúzódott balra. Centiken múlt a frontális ütközés, én meg úgy megijedtem leugrottam a kuplungról és nekimentem az elõttem állónak :D

A dologhoz még hozzá tartozik, hogy nem volt bukója csak egy csinos kis fejkendõ. Persze az is hasznos tud lenni, nem fröccsen az agya a gyalogos túristákra.


#226
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Én meg pont ezt szeretem, ad egy kis sebességet meg adrenalint :) .


A sebesség mindent megold.

 


#227
N_Vitya

N_Vitya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás
Engem az idegesít, h van egy csomó eset, amikor nem jön szembe semmi, mégis 10 centire megy el mellettem a kocsi. Adott esetben akár százzal is.

#228
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
igy van parkolo kocsihoz tulközel és az utnak is sokszor a legszélén mennek már majdnem a padkán és ez sem tul jó hisz ott a legrosszab az ut minösége na meg nem kéne elkényeztetni az autósokat mert az út a mienk is:(

#229
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Tudtam, hogy kényszer hatására mentél közel, csak sokszor láttam bringásokat minden ok nélkül közvetlenül a parkoló kocsik melett elmenni és csodálkoznak, ha nyílik az ajtó.


A sebesség mindent megold.

 


#230
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
szépen áll benne :)


hát ha nem elõzne balról egy batár suv akkor én sem olyan közel mentem volna a parkoló kocsikhoz. .

#231
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A kresz szerint 1 ajtónyira kell kikerülni az álló autót.
rmx, felraktam az adatlapomra a telefonnal készített képet a scutum+pikeról (125mm-en van)


A sebesség mindent megold.

 


#232
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
múlt héten mentünk haza bringázásból, mentem lefelé az úton 40-el, erre balról elõzni kezd valami SUV. lehúzodok jobbra mire: Valami par@szt tõlem jobbra ki akar szállni a parkoló kocsijából anélkül hogy körülnézne elõbb. Tövig tépem mind2 féket de mivel az elsõ fékem egy fos nem tudtam lefékezni 0-ra. Szerencsére a tulaj amint meglátta hogy recsegõ fékkel száll felé egy bringás azonnal visszacsapta az ajtót, de így is csak pár tized választottel egy eséstõl :(

#233
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
eddig két alkalom vólt ami nyomot hagyot bennem igy vagy ugy .1.este huztam haza villogo elöl hátul+lámpa hogy lásak is de a menö csakazért is elözni kezdet nos árokban landoltam kis sérülésekkel megusztuk én meg a bico 2 fö ut kanyarodik kellemes lejtö lehet ereszkedni rendessen egy alsób rendü utrol egy bazi merci fordult volna az utra töbször megindulni készült de szerinte a legjob pillanat az volt mikor elé értem a mai napig nem tom mi lett.,
...volna ha nem számitok eme tettére föleg hogy mögöttem jöt egy auto:( ez a két storry amugy pedig az a megfigyelésem hogy egyre normálisabbak a soförök de lehet nekem került magasabra az ingerküszöböm

#234
Thyb

Thyb

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás

Hát pedig.....elég rendszeres dolog az ilyen. Ha aktívan tekerek hetente egy ilyet látok......
BKV busz szorított már le a szembejövõ villamos alá (8as busz 59es vill, Egri út), ha sikerül félig csúszva félig fejen állva megállni most egy lábbal kevesebb van. De legalább nem köpött le :D



Mint mondtam nekem is szokott szóváltásom lenni, de elmennek bemutatunk egymásnak, max ugy elõz meg, hogy kintebb kell huzódnom teljesen. De itt a paraszt min 5x elõzött meg igy egymás után, és amikor megtette akkor satuféket nyomott. Hiába jó a fékem, azért én is robogok 30-al és azért ott van féktávam. Elsõ alkalommal az volt a szerencsém, hogy kicsit kintebb állt meg, igy gyorsan kidokkoltam és egyensulyozva fullon lehuzódva el tudtam menni mellette. Másodjára és a többiekben már teéjesen bent ált meg, igy amikor lefékezett akkor kivülrõl elõztem meg.

#235
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás

Eddig soha nem ért még hasonló sem BP-sen sem vidéken.



Hát pedig.....elég rendszeres dolog az ilyen. Ha aktívan tekerek hetente egy ilyet látok......
BKV busz szorított már le a szembejövõ villamos alá (8as busz 59es vill, Egri út), ha nem sikerül félig csúszva félig fejen állva megállni most egy lábbal kevesebb van. De legalább nem köpött le :D
Meguntam az aláírásom....

#236
Thyb

Thyb

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
Azon gondolkodtam, hogy nyitok egy uj topikot "Rendszámok autók akikre vigyázni kell", de ugy voltam vele, hogy körbenézek hasonló topikok után és ezt találtam ami még megfelelõ lenne.
Ma reggel az történt, hogy a HBV-607-es (remélem jól emlékszem) rendszámu fehér furgon majdnem leszoritott, töbször a frászt hozta rám amikor mellém érve dudálni kezdett 1000-el, befékezett elõttem, az anyósülésen ülõ utas pedig leköpött.

Helyszin, a Margithidtól északra, a hév vonal melletti utszakasz. Azért kényszerültem ki erre az utra, mert a bringautat az önkormányzat által kiépitett kutyafuttató megközelitésére rendszeresen használják az idõsebb, fiatalabb kutyasétáltatók, s 2x miattuk, egyszer pedig egy kacsázó bringás miatt buktam tavaly õsszel hatalmasat. Azóta (kb 6 hónapja) kint tekerek az uton. Nem kacsázok, lehuzódva haladok, a buszsávban visszafelé nem tekerek. Eddig soha nem ért még hasonló sem BP-sen sem vidéken. Volt már összezördülésem robogósokkal a balatoni kerékpáruton, és 1-2 autóssal is aki szabálytalanul nem adta meg az elsõbbséget, de ha nem is halálfélelmem, de ahoz közelit értem meg. 5-6 x elõztek meg, mindannyiszor rámhuzva a kormányt.
Szal a fent irt rendszámu furgonnal vigyázzon mindenki.

#237
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Remélem hamar meggyógyúl a karod. Valahol mákod van, hogy nem nyár elején törted el, hanem a szezon végén. Pont megjavúl, mire indúl megint a szezon. A kariajikat a karifa alól, meg simán ki lehet venni, sõt ki is lehet bontani 40 kiló gipszel a karodon! ;) Szóval jobbulást!
Tegnap reggel én is mentem az Árpádhíd északi oldalán a töksötétben, és csak azza lettem figyelmes, hogy elöttem egy kicspici piros folt ingázik, hol balra, hol jobbra. Mire megközelítettem, kiderûlt, hogy egy öreeg fószwer, egy lepusztúlt bicón "csominbevásárlókosár, dróttal felrögzítve" karikázik, ide-oda, és valami irrdattlan büdös cigit szív. Valami csernobili világítóscigi lehetett, aminek doboza kb 150 forint. Frankón az a káp ugrott be, mintha egy gõzmozdony mögött tekernék, amit a vámon elkapott 100ezer karton nem éppen legális cigi elégetésével üzemeltetnek. Egészen a margitsszigeti lejáróig nem sikerûlt megelõznöm. Megmondom õszintén nem is nagyon siettem, de ez a rwetaldállt olyan szinten kavirnyált elõttem, hogyha akartam volna se tudtam volna megelõzni. Szóval ami a lényeg a lényeg!! Bicigli+cigi=lájftugedör!!! ;D

#238
LustaTömzsi

LustaTömzsi

    vendég

  • fórumtag
  • 153 hozzászólás
Üdv!
Árpád-híd északi oldal az bringaút, elméletileg még gyalogos se mehet rá kb.: 180cm széles
mindkét oldalt korlátt. A srác tök nyugisan 1enletesen tekert kb.:15-tel, az út jobb szélén. Elkezdtem elõzni, mikor a hátso kereke mellé értem kiprobált valami trükköt ami nem sikerült. Ahogy dölt nekilökött a korlátnak.Ha nem vagyok ott akkor is fejreáll de így én tompítottam az esését. Azt hitte 1edül van. Elismerte, hogy hibázott de a kezemet eltörte. Eddig azt mondtam, esésnél nem elengedni a kormányt mert az csuklótörés. Most is szorítottam, de az is eltörött.
És ha a mentõ elvisz, a géped a kedves rendörség hazaviszi! :D Megéri adózni! ;D

#239
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás

Üdv!Péntek este Árpád-híd északi oldalán tekerek nyugisan, kezdek utolérni egy freeakármi bringást. Ahogy mellé érek hangok súgták neki mert én biztos nem, a gyerek elkezdett felmászni a kormányra. Lehet, máskor ez rutin szám de most valahogy nem sikerült, nekilökött a korlátnak ami a kormányommal együtt a kezemet is eltörte. :'(
Méghogy a bringaút biztonságos!


???
Hogy-hogy?

Elõztél balról, s rádhuzta??
Bocs, nem ismerem a környéket, meg értetlen is vagyok..

#240
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

Ha már megúsztad, mert kivédted tekerj tovább! Szerintem.


ezt 500as vérnyomással meg csilliárdos adrenalinszinttel szerintem, te sem így látnád... ::)

ettõl függetlenül igazad van ;)

A badibilder gyerekei meg megnéztem volna hogy kapnak el egy lakótelepen akár gyalog akár kocsival :D