Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Halálfélelem az utakon

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
276 hozzászólás a témában

#241
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
:o

és gondolom szintén egy bocsi.... >:(

#242
LustaTömzsi

LustaTömzsi

    vendég

  • fórumtag
  • 153 hozzászólás
Üdv!
Rás! Ezt mindig a helyszínen kell elintézni. Ha nem látott, mert vak, béna, ügyetlen, akkor hagyd a francba, vagy köpd le. Ha pofátlan, bunkó, tolakodós, akkor a kormányodon a szarvacskát véletlen picit nekikoccintod, (kocsin legyen nyoma ) nagyot kiabálsz mivel a könyököd... majd hívod a 112-t. Na a bunkó már csüpán egy síma cserbenhagyó. Soha ne indulj utána mert akkor te vagy a támadólag fellépõ. Lekiabálod õ meg félelmében meghal. Lekiabálod a badibilder gyerekei pont akkor érnek oda, biztos nem a sisakodat kezdik ütni.
Ha már megúsztad, mert kivédted tekerj tovább! Szerintem.
Még 1 röviden. ;)
Péntek este Árpád-híd északi oldalán tekerek nyugisan, kezdek utolérni egy freeakármi bringást. Ahogy mellé érek hangok súgták neki mert én biztos nem, a gyerek elkezdett felmászni a kormányra. Lehet, máskor ez rutin szám de most valahogy nem sikerült, nekilökött a korlátnak ami a kormányommal együtt a kezemet is eltörte. :'(
Méghogy a bringaút biztonságos!


#243
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
igen õ meg bocsánatot kér,
meg nem látott....
utálom ezta világot...
mármint a közlekedését. :-X

#244
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
asszem ez ideillik, mert ma halálközeli élményem volt :-X

Röviden, tõmondatokban mert még mindig benne mvan az ideg :-\:
Veszprém, hugomtól jövök a koleszba kb. 3perc bringával, outival 2,5 ;). Keresztezek egy nagyobb utcát, körforgalom, erõs sor balról (veszprémi viszonyok szerint erõs), azért csak beférek a végére két perc állás után.
Bemegyek középre (mindig bemegyek középre bár tudom hogy ez szabálytalan, de mégiscsak az életemrõl van szó, mindjárt kiderül miért). A második lehajtónál kell lemennem. Az elsõhöz épp érkezik egy piros suzuki swift (nem érdemel nagybetût, roszabb mint Nemecsek!). Hátul villogó, borongós idõ. Szép nyugodt 25-30al virítok a körforgalomban, jelzek a kezemmel hogy kanyarodnék le. Suzukis lassít de nem áll meg.. csorog be a körforgalomba mintha ott se lennék, indexel balra, ugyanott akar lekanyarodni ahol én. Kicsit balra manõver, az agyamban már megfogalmazódott a gondolat, hogy ez egy ámokfutó a börtönbõl (nincs messze) és meg akar ölni.
Már mellettem van (piros széldzseki, világos nadrág, a dzsekin még fényvisszaverõ csík is van, meg a hátizsákomon is, ami piros-fekete, sárga cipõ, kék outi, piros külsõ elõl) mi a faszért nem vesz észre? Majdnem letiprom a tükrét (de mégsem mert mivan ha mégsem üt el ;D), de még mindig nem lát. Erõs manõver balra, majdnem lekoccolom a járdaszigetet és az ottlévõ útjelzõtáblát.
Suzukis elhúz a francba elõttem (még szerencse hogy lakótelep és lazán utólérem 20-25-el is).
Bennem ideg felbasz, na akkor most elkaplak te rohadék.
Követtem, amikor leparkolt mellégurulok. Kiszáll.
Anyázok... kamillázik meglepetten. Nem is látott. Mondom körforgalom, észrevettem hogy nem lát, de csak ennek köszönhtem hogy nem vágótam fel a szélvédõre. Pislog (50es nõ nagyiszemüveg nagyképernyõs sztereó, festet fakóvörös haj, lepukkant dohányos bõr, vézna) bocsánatot kér. Én le se szálltam cska kiléptem a pedálból... Elnézést kér sûrûn, hajtogatja hogy nem is látott meg hogyn em lett semmi bajom...
Anyázom még egy kicsit ordítva (MAJDNEM MEGÖLT EZ A BAROM), hallotta a fél lakótelep ;D, aztán hátra se nézve eljöttem.
Koleszban remegõs bringalezárás levetkõzés, tükörbenézés.
A pupilláim meg mint egy õzikéjé...

Majdnem meghaltam bakker :-X

#245
rott3n

rott3n

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
Durva lenne 2 ujjasba tolni ;D

#246
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
büdös kesztyû?
nálam csak olajjal, zsírral, sárral, porral, vérrel meg esetleg nyállal kerül közelebbi kapcsolatba..
ugyan.. mitõl lenne büdõs? ;D
és tényleg a legapróbb esésnél is NAGYON jól jön, legyen az beton, vagy föld vagy bármi...
és az hogy le vagy éve nemigen mentség, mer ilyen ~2000ezerér kapsz már 5ujjast.
én pl. Matrix ;D márkájút vettem ennyiér... másfél éve bírja
és nem egy sokkal komolyabb/drágább kesztyûrõl hallotam , hogy nevetséges idõ alatt elnyalodott

#247
rott3n

rott3n

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
Kesztyu sztem is franko dolog, es nemcsak eses miatt, nekem pl naon kemeny a markolatom es tiszta rece, kesztyu nelkul szetkapta a kezem siman, bar kesztyube is, de ahhoz joval tobbet kellett gyakorolnom az egykerekezest. :) Buko folyamatban, fater probalt eleinte fuzni, hogy vegyek egyet, vagy o vesz nekem. En meg: aaa nemkell. Hat rajottem, hogy KELL! Mert lehet nem esel fejre, de a bringa vagy barmi(ki) mas meg raeshet a bucidra. Ugyhogy befuzom fatert karira 1 bukora. Mar ki is neztem, szep csontszinu bili csontifejjel 7k-ert. Ja es ugyan hetkozben alt. csak a melohelyre jarok be bike-al (2km) de azon is akarmikor eleshetek/eluthetnek. Szvsz mindenkinek naon ajanlott a buko es a kesztyu se kutya! ;D

#248
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Rajtam egyszer nem volt csak kesztyû, mikor montiztam a hegyekben, és pont akkor borultam olyat, hogy a bal kezem beakadt a fékkar és kormány közé. Az eredmény 3 bütyök a három ujjam tövében. A reumához hasonló fájdalom azóta se múlt el, pedig már másfél hónap telt el azóta. Ha lett volna rajtam kesztyû, ez nem történt volna meg.

Én is sokszor tompitok kézzel, a kesztyû eddig mindig hasznomra vált. És ha büdös, ugyan kit érdekel az? Persze a barátnõdet nem tanácsos simogatni vele, de arra való a viz, hogy lemosd a szagot. ;)

#249
Tom Paris

Tom Paris

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
hali!Nekem nincs kesztyûm, de õszintén szólva szükségem lenne rá,viszont jelenleg csúcs le vagyok égve. Épp a hétvégén nyaltam fel a bicikliúton az aszfaltot,bár elég jól megúsztam. A tenyerem horzsoltam le meg a biciklim nyergét, mert dobott egy szaltót a fejem fölött.Szerintem jó ha van, meg aztán sisaksem ártana.Meg kell védeni a buksinkat is. Csak egyszer kell felnyalni az utat aztán magunktól is rájövünk ha a fejünket varrják össze.
Be careful!

#250
mittu

mittu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás

Én is tudtam esni, asztat hittem

Lehet, h énis csak azt hiszem... :-X
Nopersze megtudni én sem akarom...

#251
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
en is tudok esni, vettem is bukot mert fejjel tompitok mindig. ;D
fák, beton, föld johet siman hehe.

#252
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Esni én is tudok, de amikor hátulról belémszállt a Saab 9-5, ez nem számított.

#253
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Kesztyû tényleg csak az esésre kell, nem mondom, hogy mindíg kényelmes, de esésnél nagyon remek szolgálatot tesz.
Sisak? Szerintem mindíg kell. Aki azt állítja, hogy tud esni, az hazudik "szerintem" A fizikát, marhára nem érdekli, hogy tudsz e esni! Ha olyan a helyzet, úgy odaveri magát az ember- ha tud esni, ha nem- hogy arrókódúl! 8)

#254
Kolbee

Kolbee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
Az eddigi tapasztalatok mutatják azt, hogy tudok esni. Persze simán eshetek legközelebb olyat, hogy ráfázom. Ezzel tisztában vagyok. De eddig megúsztam...

#255
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Én is tudtam esni, asztat hittem, és én is a tenyeremre estem, aztán kaptam 3 hónap gipszet 6 havi csavarozással.
Azóta nem mondom, hogy tudok esni (pedig síelésnél is megtanítottak rá).
.
.
.
.
.
Azóta nem is akarok esni ;D

#256
mittu

mittu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás

Eddig szerencsém volt. Asszem tudok esni. Lehet, hogy bukfencezek párat, de a fejem még sosem sérült. Még nincs sisakom. MÉG...

Ohh, esni én is tudok. Mindig tenyérre érkeztem. Sisakom azért van február óta, mert rábeszéltek. És a próbaúton suliból hazafelé olyat taknyoltam, h ha nincs rajtam, akkor slaggal locsolnak la az útról.
Pedig bringaút volt. Én ott is parázok már :(
Bilibukó occsóért is van már.

#257
Kolbee

Kolbee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
Nemtom, én nem parázok az úton. Amerre én járok, ott tudom, hogy hol és hogyan lehet menni, mire kell figyelni.
A kesztyûtémához: imádtam, mikor nyáron szétizzadt a tenyerem a markolaton és csúszkált. Imádtam, mikor lementem bunnyzni, és a bõrkeményedések fölszakadtak, és vérzett a tenyerem. Vettem egy pár kesztyût...
Bukóhoz: Eddig szerencsém volt. Asszem tudok esni. Lehet, hogy bukfencezek párat, de a fejem még sosem sérült. Még nincs sisakom. MÉG...

#258
CD-málna

CD-málna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 902 hozzászólás
háát.. végülis. estél már kézre mondjuk betonon? na arra jó a kesztyü. meg lefelé a kiálló ágak is karcolgatják össze vissza a kezed. ha meg földre esel nem olyan gáz.. szvsz dhzáshoz kell kesztyû, ugrálni annyira nem. bár én oda is vennék..

#259
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nekem gyíííííík volt.
mármint gyíkbör. szenvedtem vele másfél évet, folyton moshattam, kiszakadt, szétfeslett, amióta nem hordom a kezem is barnul, nem csak sávosan a csuklómtól a könyökömig/felkarközépig...
full jó ;) ja, és nem is izzadok mindent össze jól.

#260
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

kesztyü? mi a bánatnak? csak bebüdösödik az ember keze ;)


de jól néz ki rajta a róka ;D