Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Halálfélelem az utakon

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
276 hozzászólás a témában

#21
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Dehogynem, majd eltöröm a forralóját.:D

#22
nandurka

nandurka

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Akkor most mit is kell csinálni?
Hagyni magam megverni, pláne ha õ a gyökér? Vagy verjem szét magamat is, hátha lát valaki. Tedd azt, ezek nekem nem jönnek be.
Én maradok a saját verziómnál és utána szép nyugisan eltekerek.

Ne hagyd magad! Ez fontos! Viszont elég ha megvédted magad, aki ebbõl nem tanul az a verésbõl sem fog. Max bosszút forral. Börtönben dolgozva számos esetet olvastam olyanokról, akik megvédték magukat vagy a tulajdonukat csak éppen az elkövetõ súlyosan megsérült (esetleg meghalt ). És innentõl jön a bulváros sztori a kerékpárosról aki agyonverte az autóst.

#23
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Akkor most mit is kell csinálni?
Hagyni magam megverni, pláne ha õ a gyökér? Vagy verjem szét magamat is, hátha lát valaki. Tedd azt, ezek nekem nem jönnek be.
Én maradok a saját verziómnál és utána szép nyugisan eltekerek.

#24
nandurka

nandurka

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

azert szerintem ez eleg nagy marhasag

Ezt nem is szeretném ha bárki is komolyan venné, mint ahogy rárúgni sem kell kettõt mert csak te kerülsz bajba.

#25
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Ez hagyján. Nekem volt olyan, hogy egy német rendszámú autóval közlekedõ nõ beelõzött és úgy volt képes veszélyeztetni, hogy BALRA fordult.

#26
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás
annyit tennék a témához, hogy több ezer km-t tekerek évente, és sajna egy nap nem múlik el úgy hogy vmi fel ne húzzon tekerés alatt. Kedvenceim: Szembõl kocsisor elõzés, kifordulás elém, pedig táblával védett úton megyek, elémvág, aztán befordul jobbra, és elõzésnél majdnem elsodornak. Ha nem figyelek, és nem próbálom kivédeni a szituációkat, már rég fent tekernék az örök mezõkön...
Már néha azt csinálom, hogy egyszerûen leköpöm az autókat...

#27
Cöli

Cöli

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás

Az adott szituban ha rárúgnál kettõt elõbb gyõzõdj meg nincs-e tanú a közelben, majd saját magadat sebesítsd meg úgy, hogy azt akár õ is okozhassa (fejeld meg a térdét, harapd meg a bakancsát...) és utánna rúgj rá nyolcat, de csak amíg állva marad és kiálts segítségért. Ez már majdnem önvédelem és ha ügyes és gyors vagy te sokkal hamarabb felépülsz. DE tényleg ne tudja senki mi az igazi szitu!!!


azert szerintem ez eleg nagy marhasag

:wazuuup:


#28
nandurka

nandurka

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Jól tetted, az ilyen köcsögök másból nem értenek.
Mondjuk én biztos rá is rúgtam volna kettõt. Ha már egyszer miatta elkezdtem....

Az adott szituban ha rárúgnál kettõt elõbb gyõzõdj meg nincs-e tanú a közelben, majd saját magadat sebesítsd meg úgy, hogy azt akár õ is okozhassa (fejeld meg a térdét, harapd meg a bakancsát...) és utánna rúgj rá nyolcat, de csak amíg állva marad és kiálts segítségért. Ez már majdnem önvédelem és ha ügyes és gyors vagy te sokkal hamarabb felépülsz. DE tényleg ne tudja senki mi az igazi szitu!!!

#29
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Ha meg nem volt:
http://kerekagy.blog...k_egy_biciklist

#30
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
Ismerösömnek hasonló esete volt egy autóssal. Ö el is esett és és a bicajt az autóhoz vágta. A pereskedést elsö fokon egy hete megnyerte.

#31
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
jé ez Pixellel történt:(

#32
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
http://bkvfigyelo.bl...yt_majd_kiabalt

#33
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
ügyes volt. igy kell ezt.
Sirkövemre:
Nem baj, ugysem volt olyan fontos ember!

#34
Scotty19

Scotty19

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 377 hozzászólás
Hú hát ha a hejjedben lettem volna visszarugdostam volna a kocsiába és had menjen a láma :)

#35
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Szeretnék elmesélni egy érdekes történetet, ami ma esett meg velem. Jelenleg Gyõrben dolgozom, mint biciklis futár, abszolút alkalmi munka jelleggel. Lényeg a lényeg, kivittem egy csomagot, és az adott utca elég lejtõs volt, valamint nem egyirányú. Az út jobb szélén szokás szerint ugye autók parkolnak. Ezzel semmi gond nincs. Feltekertem, leadtam a cuccot, majd jól megtekertem és szépen suhantam lefelé, az utca jobb oldalán. Hallom, hogy mögöttem valaki irdatlanul húzza a kocsit, és egy idõ után elkezd veszettül dudálni rám. Helyzetemet tekintve fizikai képtelenség lett volna jobban lehúzódni, valamint az elõzésnek sem volt sok értelme, mivel az utca végén az egyik házból éppen kitolattak, és az keresztben elfoglalta az utcát. Nem probléma, fickó úgy érezte hogy neki most elõbb oda kell érnie mint nekem, ezért kegyetlenül bõgetve a kocsit motorját, végül leelõzött, centiken múlott hogy nem sodort el. Természetesen a dolog nem tetszett, ennek bizony tisztán hangját és jelét is adtam, amolyan fél-vulgáris módon. Ekkor a fickó kiszállt a kocsiból, akkor nézem hogy ez bizony "reggel volt egy üveg sör" típusú, öregedõ munkásember. Kiabáltam neki, hogy vegye észre magát (bringámat magam elé raktam már), a pasas hadovált valamit, majd odajött és megragadta a nyakamat(!). Az a helyzet, hogy én hülye nem vagyok, és nem gerjedek különösen arra ha fojtogatnak, ezért kapott egy bal horgot az állcsúcsára (szépen felhasadt, folyt is a fickó vére, hehe), minek következtében elengedett, hátralépett, valamint az arcán átsuhanó kifejezésekbõl következtetve valószínûleg meggondolta magát. Ekkor szállt ki a tolató autóból egy hölgy, aki velem szinkronban elküldte a tagot melegebb éghajlatra. Végül a fickó visszaszállt és elhajtott (megjegyzem szerintem nem volt józan). Én meg az akció hevében nem írtam fel a rendszámot. Na ennyi voltam. Bocs, hogy kicsit hosszúra sikeredett, de gondoltam megírom, hogy ilyen is volt/van/lesz sajnos.


Jól tetted, az ilyen köcsögök másból nem értenek.
Mondjuk én biztos rá is rúgtam volna kettõt. Ha már egyszer miatta elkezdtem....

#36
bé.

bé.

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Szeretnék elmesélni egy érdekes történetet, ami ma esett meg velem. Jelenleg Gyõrben dolgozom, mint biciklis futár, abszolút alkalmi munka jelleggel. Lényeg a lényeg, kivittem egy csomagot, és az adott utca elég lejtõs volt, valamint nem egyirányú. Az út jobb szélén szokás szerint ugye autók parkolnak. Ezzel semmi gond nincs. Feltekertem, leadtam a cuccot, majd jól megtekertem és szépen suhantam lefelé, az utca jobb oldalán. Hallom, hogy mögöttem valaki irdatlanul húzza a kocsit, és egy idõ után elkezd veszettül dudálni rám. Helyzetemet tekintve fizikai képtelenség lett volna jobban lehúzódni, valamint az elõzésnek sem volt sok értelme, mivel az utca végén az egyik házból éppen kitolattak, és az keresztben elfoglalta az utcát. Nem probléma, fickó úgy érezte hogy neki most elõbb oda kell érnie mint nekem, ezért kegyetlenül bõgetve a kocsit motorját, végül leelõzött, centiken múlott hogy nem sodort el. Természetesen a dolog nem tetszett, ennek bizony tisztán hangját és jelét is adtam, amolyan fél-vulgáris módon. Ekkor a fickó kiszállt a kocsiból, akkor nézem hogy ez bizony "reggel volt egy üveg sör" típusú, öregedõ munkásember. Kiabáltam neki, hogy vegye észre magát (bringámat magam elé raktam már), a pasas hadovált valamit, majd odajött és megragadta a nyakamat(!). Az a helyzet, hogy én hülye nem vagyok, és nem gerjedek különösen arra ha fojtogatnak, ezért kapott egy bal horgot az állcsúcsára (szépen felhasadt, folyt is a fickó vére, hehe), minek következtében elengedett, hátralépett, valamint az arcán átsuhanó kifejezésekbõl következtetve valószínûleg meggondolta magát. Ekkor szállt ki a tolató autóból egy hölgy, aki velem szinkronban elküldte a tagot melegebb éghajlatra. Végül a fickó visszaszállt és elhajtott (megjegyzem szerintem nem volt józan). Én meg az akció hevében nem írtam fel a rendszámot. Na ennyi voltam. Bocs, hogy kicsit hosszúra sikeredett, de gondoltam megírom, hogy ilyen is volt/van/lesz sajnos.

#37
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
ha megköszönöd, neked nem lesz rosszabb, az autósnak meg adsz még egy lökést arra, hogy figyeljen a bringásokra. igen, tudom, ez lenne a kötelessége, de ez ebben az országban kurvára nem számít. én már azon lepõdöm meg, ha látok szabályosan közlekedõ autóst...

#38
Mad002

Mad002

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Mad: ésszerûség határain belül természetesen, de fõleg kerékpárutakon harcolom ki. Nem egyszer kötött ki pedál a hûtõrácsban. Vagy dobbantás tenyérrel (nem sérül az autó, csak hangos)motorháztetõn, mikor meglök picit.

Ez nekem bõven belefér.

130al jövõ autó elé nem megyek be :)




Jaaaaaa, olyant párszor nekem is kellett már lépnem. Akkor mégsem vagy kamikaze...:-)
"Csak az Itt, csak a Most
A máskor, a máshol nincsen"

#39
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
thez: nemtom oútival milyen lehet. :)

az 1.6os gumi meg az 5 éves alap RST teló (sosem volt karbantartva) egész kényelmessé teszi az utat városban - tekerésnél meg se moccan, de a kátyúkat meg gödröket meg járdaszegélyt azért kimozogja. fura, hogy a gyorskötegelõ szerint majdnem teljesen kimozogja az útját egy jó kis krúzolás után - meglepõen jól mozog jó idõben. hidegben viszont szörnyen merevvillává válik.

megköszönni én mindent megköszönök. ez afféle megszokás, hogy "köszi, láttam, hogy észrevettél és figyelsz rám". autósóknál is van ilyen, hogy megköszönik fényjelzéssel vagy sima kézfeltartással egymás türelmét - akkor én miért ne köszönném meg, hogy nem jön be elém a forgalomba, hanem megvárja, míg elhaladok elõtte.?

#40
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Igen, pontosan!
Lehet, hogy csak én vagyok ilyen (úgy látom nem..) de egyfajta jutalomnak szánom a dolgot,
"elismerésem, hogy odafigyelsz"-képpen.
Ez a jóérzésü emberekre ösztönzõen hat sz'tem.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..