Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Halálfélelem az utakon

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
276 hozzászólás a témában

#1
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

OFF Kíváncsi vagyok miért írtál mindkét oldalt, itt egyértelmûen az autós volt a hibás, a bringásnak is joga van kikerülni az útszéli felmarásokat. És ha már itt tartunk, 1 méter még a "kötelezõ jobbra tartás" szabályaival is összhangban van.


ja joga van persze
csak nem úgy hogy hátranézés nélkül beránt a sáv közepére esélyt sem adva a kikerülésre

de ott voltál ?
nem kéne egy erõsen elfogult cikk alapján látatlanban kitalálni ki mennyire volt hibás
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Bugyiról Kiskunlacháza felé életveszélyes a kamionok miatt... nem is az a baj, hogy még eszükbe sem jut lassítani... szóval szerintem a kamionosoknak megengedhetõ maximális sebességgel mennek... de hogy mindezt tõlem kb. 10cm-re mûveljék... ááááá!

Erre itt sokan azt mondják, hogy azért, mert a kamionokkal nehéz lassítani meg felgyorsulni meg kanyarodni stb. De engem ez k.rvára nem izgat, amikor valamelyik kátyús úton megyek (jó úton nem addig nem érdekel amíg nem érnek hozzám)és folyamatosan kicentiznek. Ilyenkor úgy oldom meg a problémát, hogy bemegyek a sáv belsõ egyharmadába, aztán akkor már normálisan kikerülnek. (eddig még nem ütöttek el :) )


A sebesség mindent megold.

 


#3
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Bugyiról Kiskunlacháza felé életveszélyes a kamionok miatt... nem is az a baj, hogy még eszükbe sem jut lassítani... szóval szerintem a kamionosoknak megengedhetõ maximális sebességgel mennek... de hogy mindezt tõlem kb. 10cm-re mûveljék... ááááá!

#4
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

annyit tennék a témához, hogy több ezer km-t tekerek évente, és sajna egy nap nem múlik el úgy hogy vmi fel ne húzzon tekerés alatt. Kedvenceim: Szembõl kocsisor elõzés, kifordulás elém, pedig táblával védett úton megyek, elémvág, aztán befordul jobbra, és elõzésnél majdnem elsodornak. Ha nem figyelek, és nem próbálom kivédeni a szituációkat, már rég fent tekernék az örök mezõkön...
Már néha azt csinálom, hogy egyszerûen leköpöm az autókat...


Csak óvatosan a köpködéssel, engem már kergetett egy wagon r-nyi "brazil", mert telibetaláltam a szélvédõt mikor szembõl akartak elcsapni. :D

#5
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
ez meg hasznos infó lehet, bár ne legyen rája szükség

http://kerekagy.blog...ingas_ha_elutik
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#6
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
ez is egyfajta félelem :/
http://bringazzunk.b...22/gondolkodj_1

#7
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás

Miért, nem fizettek?

Le se szarták a búrámat. Nekem nem okozott gondot megcsináltatni a bringámat, de van a kinek az a kár már komoly gondot okozott volna. Magyarországon ezt is el lehet adni.

igen.
egy srác a múltkor fejelt le egy visszapillantót esés közben. a kártyával simán elrendezte az autós kárát, és mindent fizetett a biztosító.

Na ez egy jó hír, örülök, hogy van ellen példa! Akkor megvan a megoldás! :)

#8
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Nekem ezért van a lakásbiztosításomban felelõsségbiztosítás is, ami érvényes kerékpárral okozott kárra is, illetve mindenféle sportolás közben okozott kárra. Még a kutyaharapásra is, hogy ha az én kutyám megrágna valakit, akkor fizet. Sajnos a kutyu már nem él.:(

#9
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Akkor ez azt jeleni, hogy ha a kerekes a vétkes akkor bizti állja helyette az autós kárát is?


igen.
egy srác a múltkor fejelt le egy visszapillantót esés közben. a kártyával simán elrendezte az autós kárát, és mindent fizetett a biztosító.

#10
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Én ebben már nem hiszek. Lsd. VELOHELP. :(

Miért, nem fizettek?

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#11
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás

Akkor ez azt jeleni, hogy ha a kerekes a vétkes akkor bizti állja helyette az autós kárát is?

Én ebben már nem hiszek. Lsd. VELOHELP. :(

#12
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Akkor ez azt jeleni, hogy ha a kerekes a vétkes akkor bizti állja helyette az autós kárát is?


A felelõsség szó azt jelenti.

#13
Márkó76

Márkó76

    vendég

  • fórumtag
  • 89 hozzászólás

a Magyar Kerékpáros klub tagsági kártyájával (évi 5000Ft) a kedvezmények mellett jár kerékpáros felelõsség- és balesetbiztosítás és jogsegély is.


Akkor ez azt jeleni, hogy ha a kerekes a vétkes akkor bizti állja helyette az autós kárát is?

#14
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
a Magyar Kerékpáros klub tagsági kártyájával (évi 5000Ft) a kedvezmények mellett jár kerékpáros felelõsség- és balesetbiztosítás és jogsegély is.

én két elütés után egyelõre 2-0ra vezetek a kocsikkal szemben (eddig még egyszer sem én sérültem). egyszer hátulról belémszaladtak, egyszer meg egy taxis gondolta úgy, hogy egy bringán nyugodtan át lehet kanyarodni...
ugrott fél évre a jogsija, és kapott végül 60.000Ft büntetést.
egy évig húzódott az ügy.
(itt van: http://criticalmass....14/taxis-esetem )

#15
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Ok, nem mondom, h ez feltétlen csúnya dolog, ha tényleg a valós kárnak megfelelõ összeget zsarolod így ki belõle, de ha utóbb azt veszed észre, h mondjuk elrepedt a drága vázad, vagy azért zsibbad és béna még mindig a kezed, mert egy idegnek annyi lett, akkor késõbb már bajba leszel az igényérvényesítéssel.
Szóval ilyesmit csak kisebb baleseteknél, és mindig fair módon, szerintem.

#16
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Így van, ez a hivatalosan elvárt módja.

Egyszer engem is elütöttek. Behajtottam a sofõrön a vélt káromnak megfelelõ összeget, aztán elengedtem. Próbálkozott azzal "..és ha most beülök és elhajtok?" Cserbenhagyás?! Az életben nem lesz többé jogsid, öreg, akkor elintézem. A végén fizetett és remegve szállt vissza a kocsiba amikor azzal engedtem el, hogy ..akkor elfelejtem a rendszámot.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#17
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
sztem meg a kötelezõ biztositója kell hogy állja (ha van, ha nincs akkor õ saját zsebbõl)
meg ha a bringásban maradandó kár keletkezik azt szintúgy, komoly sérülésnél tán lifetime havi fix (persze azt nem kivánim senkinek)

egyik ismerõsõmet elcsapták pár éve , kapott ehy kis fémet a térdébe, még valami olyan címszó is szerepelt a periratban hogy "sérülése miatt nem tud táncolni, így jelentõsen romlottak családalapítási esélyei" végül nem ki összeget kapott kártérítésként.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#18
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
úgy tudom lakásbiztosításon belül lehet kötni bringára is biztosítást, és van amelyik a balesetet is fedezi. de ez nem biztos...

elõször is ha nem te vagy a hibás, és sérültél vagy a bringád akkor rendõrt és mentõt hívni. meg tanúkat keríteni, a kocsist pedig a helyszínen tartani.

ennyi okosságot tudok. de nem biztos.:)

Izomtéridõninja-geológus!


#19
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás
IMÁDKOZNI :)

viccet félretéve, sehogy . szerintem. nemtudom hogy idevaló e a példa, de ha szállítás közben a kocsiban van a bicó, nekem jönnek és gyûrödik a gépem is, azért nem fizet senki magától... csak ha küldök vkit, mondjuk ukránokat a fószerhez....

amúgy nap mint nap találkozok ilyen bunkókkal akik szabálytalanul elõznek engem, vagy szembõl másik autót. néha majd el sodornak, ha lenne puskám lelõném az ilyet...

#20
Márkó76

Márkó76

    vendég

  • fórumtag
  • 89 hozzászólás
A következõ eset történt velem ma reggel munkába menet: Teljes nyugalommal tekertem Úrhida felõl Fehérvár felé amikor az egy iszonyú nagy csattanást hallottam magam mellöl, pár méterre tõlem két autó pörgött az úton, repkedtek az alkatrészek elég félelmetes volt. Akkorát ütköztek, hogy egymástól kb. 30-40 méterre álltak meg az árokban! A sofõrök elmondása szerint (nagy mákjuk volt, egyik se sérült meg) az történt, hogy egy Suzuki engem akart megelõzni de nem figyelt a szembõl jövõ Merci kisbuszra és közvetlen mellettem telibe kapta. A Suzukinak kitörött a kereke, szétszakadt a motor rommátört a kaszni, a kisbusznak az egész oldala és eleje sérült, darabok törtek ki az alufelnibõl. Szerintem az is totálkáros. Kurva nagy szerencsém volt, hogy nem kapott el egyik sem pörgés közben. Az ijedtség elmúltával azon gondolkoztam, mi lett volna ha én vagy gépem megsérül, hogy a francba tudtam volna behajtani a károm a vétkes sofõrön? Van valakinek tapasztalata mit kell ilyenkor csinálni?