Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kamera bringára

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
465 hozzászólás a témában

#61
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Nyáron mértem már a napsütöttre erkélyen infra hőmérővel, kicsivel 60 Celziusz fölötti részeket is. ott simán lecsurogna. De azért sok mindenre jó lehet, csak a tartós erős naptól kell óvni.


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#62
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nem tudom még. 

Két verzió van belőle, az olcsóbbat 60 fok fölé kell melegíteni (polymorph), a drágábbat (coolmorph) meg tán csak 42-ig.

Angliából jön, talán jövő hét végéig megérkezik, nyilván beszámolok majd róla.

Nem lágyul vissza a napon? Melegben?



#63
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Itt lesz a megoldás a vázraszereléssel kapcsolatos kérdésemre...

rendeltem ilyen cuccost, csinálok belőle egy fejcsőre illeszkedő, a másik oldalról a kamera talpát fogadni képes közdarabot, aztán hajráf!

B.szott jó anyag!

 

Nem lágyul vissza a napon? Melegben?



#64
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Itt lesz a megoldás a vázraszereléssel kapcsolatos kérdésemre...

rendeltem ilyen cuccost, csinálok belőle egy fejcsőre illeszkedő, a másik oldalról a kamera talpát fogadni képes közdarabot, aztán hajráf!

B.szott jó anyag!

 



#65
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Eredetileg az egyik hátsó gondolat az volt hogy mindent felveszek amikor a városban tekerek mert egyszerűen annyiszor majdnem (vagy ténylegesen) elütnek. Ilyenkor jó ha a repülés közben másfél kockában látható rendszámtábla éles  -_- Aztán rájöttem hogy úgy a (nem cseréljető) aksi pár hónapon belül meg fogja magát adni, úgyhogy csak olyan helyeken kapcsolom be ahol már van tapasztalatom (Retek utca pl.)..

több is van, ami cserélhető akksis, nem olyan ritka..



#66
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Nyilván ez egy kameránál fontos, de nem biztos, hogy mindenki HD-ben akarja felvenni ahogy 2 órát teker a munkába.

 

Eredetileg az egyik hátsó gondolat az volt hogy mindent felveszek amikor a városban tekerek mert egyszerűen annyiszor majdnem (vagy ténylegesen) elütnek. Ilyenkor jó ha a repülés közben másfél kockában látható rendszámtábla éles  -_- Aztán rájöttem hogy úgy a (nem cseréljető) aksi pár hónapon belül meg fogja magát adni, úgyhogy csak olyan helyeken kapcsolom be ahol már van tapasztalatom (Retek utca pl.)..



#67
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás
...

 

Azt nem értem miért nem csinál más ilyen lapos lámpa formájú kamerát, hanem mindenféle többé-kevésbé négyszögletes dobozt ami nem csak hülyén néz ki hanem totál inergonomikus is. Láttam már sisakról letört GoPro-t, Contour-t még nem. Az új HTC kamera meg csak kézbe jó a hajlított fej miatt.

 

...

Na ezért vettem végül a kínai "gagyi", de fémházas ACT20-as kamerát. Olyan, mint egy kis zseblámpa, a sisak oldal jól megvan, ügyes tépőzáras rögzítése van és soha nem akadt még bele semmibe. 10 ezernél nem drágább, 3,5 órát rögzít és csak 64 gramm. Csak a képminőségben nem veri a GoPro-t, minden másban igen. Nyilván ez egy kameránál fontos, de nem biztos, hogy mindenki HD-ben akarja felvenni ahogy 2 órát teker a munkába. Soha nem értettem ezeket a kocka alakú "action" kamerákat.



#68
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Sony? csak kérdezem. régi kézi kamkorderben jók voltak, és az eksönkemjük is szemre olyasmi kivitel, de nem néztem utána.

kormányon szerintem bármi felejtős, egyszer csak az összehasonlítás kedvéért próbáltam, de olyan lett, mint vártam... fejen sokkal használhatóbbnak gondolom, meg írta valaki a mellkaspántot, a test csillapítását érdemes lehet kihasználni. ja, hogy nem mindenki merevvillával teker? :D

 

A Sony-t bojkottálom (rootkit, vezérlőchipek bombába amivel nemrég gyerekeket dobáltak a közelkeleten). Kulcsszó az optikai: vagy veszel rendes 'sport' kamerát ami gyakorlatilag csak kézbe jó, vagy veszel akciókamerát amiben legfeljebb digitális csillapítás van, ami messze nem olyan jó mint az optikai (ahol motorok mozgatják az objektívet a rezgéssel ellentétes irányban). Azért mondtam hogy nem biztos hogy a meglévő rendszerek bírnák a strapát mert a rázkódás nem ugyanaz mint a rezgés, és olyat kialakítani ami ezt hatásosan tudja, elérhető áron és súlyban, hát az a szokásos háromszög amiből kettőt lehet választani.

 

A mellpántos a legstabilabb megoldás mert ott a lábad/gerinced is csillapít, és nekem tetszik is hogy lehet látni mit csinálsz a kormánnyal, viszont ez egy csomót kitakar és nem lehet tájat/hátra/kanyarba/körbenézelődni.

 

Azt nem értem miért nem csinál más ilyen lapos lámpa formájú kamerát, hanem mindenféle többé-kevésbé négyszögletes dobozt ami nem csak hülyén néz ki hanem totál inergonomikus is. Láttam már sisakról letört GoPro-t, Contour-t még nem. Az új HTC kamera meg csak kézbe jó a hajlított fej miatt.

 

Lehet hogy ez a jövő, de a jövő mindig öt évvel arrébb van :)



#69
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nemnem. A fejcsőre, nem a felső csőre. Már amennyire ezt a csomópontot lehet csőnek nevezni...

fejcso.jpg



#70
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Tény, hogy jobb a stucnin (túrtam valahol az ebayen egy kétfilléres tartót), mint a kormányon, de nekem nagyon tetszett, amikor a vázon volt, s nem látszott hogy evezek.

Ja értem! Ha a felső csöveden nincs bovden meg henger alakú akkor ezzel jó elvileg, persze ha a képbe nem lóg be a stucni

20141015_210812_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



#71
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Tény, hogy jobb a stucnin (túrtam valahol az ebayen egy kétfilléres tartót), mint a kormányon, de nekem nagyon tetszett, amikor a vázon volt, s nem látszott hogy evezek. ;)

Mellkaspántot még nem próbáltam, csak láttam pár úgy készült felvételt. Nekem jobban bejön, ha vázon van, de ugye ízlések és pofonok.

Stucni akkor nem nyerő? Én oda applikáltam egy baromi egyszerű tartót ami a stucni kupak helyén van. Fejcsőnél nem lógnak bele a bovdenek?

Én amúgy maradok a mellpántnál, eddig az jött be a legjobban.



#72
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

 

 

Van ötletetek hogyan lehetne biztonságosan rögzíteni?

Stucni akkor nem nyerő? Én oda applikáltam egy baromi egyszerű tartót ami a stucni kupak helyén van. Fejcsőnél nem lógnak bele a bovdenek?

Én amúgy maradok a mellpántnál, eddig az jött be a legjobban.



#73
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

SJ 4000-em van, teljesen elég (nekem). Persze lehet mindenféle összehasonlító videókat vadászni, hitegetheti magát az ember, hogy milyen jó, mert fillérekért kapott góprót, de ez önáltatás. 

Érezhetően kidolgozatlanabb, gagyibb. Például nehézkes nyitni az akksi ajtaját, nem olyan finoman járnak a gombok, pláne a tokban, berozsdásodott a vízhatlan tok tengelye, mert víz érte, ilyenek... De ennek ellenére szerintem tökéletes választás, nem kell sajnálni legalább. Persze ha kőgazdag lennék, biztos Hero 4 Black + hegyek lennének itthon. :)

Ja, még valami! Óvatosan kell venni, ha lehet a gyártótól (foxoffer), mert az utánzatot is hamisítják. Itthon is árul egy neves cég koppintást, ami nem lenne gáz, de azt hazudják, hogy eredeti sj4000, pedig nem. Én Angliából vettem, egy hét alatt simán megjött.

 

---

 

De segítség!

Sisakra nem szívesen rakom, kormányon, de főleg stucnin volt eddig. Illetve egy próba kedvéért felraktam a nyeregvázcsőre, na ott tökéletes volt a kép. Nyilván ott meg az a zavaró, hogy a váz sárgállik a kép közepén...

Jó volna valahogy felfogatni a fejcsőre, de oda a váz kialakítása miatt normál bilinccsel nem lehet.

Van ötletetek hogyan lehetne biztonságosan rögzíteni?


mgy módosította - 2014. október 15. - 20:16


#74
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Ez, vagy valamelyik verziója?

http://www.edigital....ka-p415303.html

 

Ez "valódi" videokamera, de strapabíróbb a szokásosnál.

Annyira bárot nem vagyok, hogy ilyet vegyek, de szívesen olvasnék tapasztalatokat róla.

Ez egy handycam, nem pedig akció (sport) kamera. Nagy mérete és konzolok nélkül hova szerelje fel az ember?

Itt érdemes körülnézni http://myactioncam.h...rt/sisakkamerák

Vagy olcsóbb kamerákat aliexpress, ebay stb. helyekről rendelni. Ha jól tudom mgy fórumtársnak van utóbbi, olvass vissza mert nem emlékszek a típus nevére, de ár érték arányban jókat hallottam róla 



#75
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Sony? csak kérdezem. régi kézi kamkorderben jók voltak, és az eksönkemjük is szemre olyasmi kivitel, de nem néztem utána.

kormányon szerintem bármi felejtős, egyszer csak az összehasonlítás kedvéért próbáltam, de olyan lett, mint vártam... fejen sokkal használhatóbbnak gondolom, meg írta valaki a mellkaspántot, a test csillapítását érdemes lehet kihasználni. ja, hogy nem mindenki merevvillával teker? :D

Ez, vagy valamelyik verziója?

http://www.edigital....ka-p415303.html

 

Ez "valódi" videokamera, de strapabíróbb a szokásosnál.

Annyira bárot nem vagyok, hogy ilyet vegyek, de szívesen olvasnék tapasztalatokat róla.



#76
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Szerk2: a Contourom is rázkódik sisakon de messze nem ennyire (pánt helyett gyorskötözővel még fogok próbálkozni, az vlszlg jobb is lesz), sajnos még nincs akciókamera gyártó aki rendes optikai stabilizációt rak bele (pl. a Panasonic Lumix féle nagyon jó lenne, csak nem tudom mennyire bírná a montizást).

Sony? csak kérdezem. régi kézi kamkorderben jók voltak, és az eksönkemjük is szemre olyasmi kivitel, de nem néztem utána.

kormányon szerintem bármi felejtős, egyszer csak az összehasonlítás kedvéért próbáltam, de olyan lett, mint vártam... fejen sokkal használhatóbbnak gondolom, meg írta valaki a mellkaspántot, a test csillapítását érdemes lehet kihasználni. ja, hogy nem mindenki merevvillával teker? :D



#77
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

 

A videók alapján az oldalon nekem jónak tűnik.

 

Megnézted a kormányra erősítettet? Rázkódik mint az állat és felkonyul, tehát gagyi a felfogatása. A formája elég furcsa, gyakorlatilag csak kézbe jó, sisakra semmi képp (leszakítja a fejed :)).

 

Szerk: a fisheye video meg utólag lett stabilizálva szoftverben, elég természetellenesen mozog (és figyeld hogy mennyire rázkódik a sisak, tehát az a felfogatás is gagyi és ugyanúgy rázkódik mint a kormányon, amellett hogy az első ág nyaktörést okoz :)).

 

Szerk2: a Contourom is rázkódik sisakon de messze nem ennyire (pánt helyett gyorskötözővel még fogok próbálkozni, az vlszlg jobb is lesz), sajnos még nincs akciókamera gyártó aki rendes optikai stabilizációt rak bele (pl. a Panasonic Lumix féle nagyon jó lenne, csak nem tudom mennyire bírná a montizást).


Tekergek módosította - 2014. október 15. - 01:52


#78
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

 

... ami mégiscsak egy fényképezőmárka, gondolom szervízhálózattal sem lenne baj....

 

Volt. :)

Ha van kedved, holnap tégy úgy, mintha lenne egy ilyen kamerád, s épp hibázna, próbálj szervízt keresni! Kíváncsi vagyok az eredményre...

Én vettem egy olcsó, de jónak számító gopro klónt, egyrészt jó, másrészt ha tönkremegy, hát huszonezer forint, így jártunk. Amúgy valamelyik szomszédos fórumon már volt kínás garis ügyintézés ezzel a kamerával, soká tartott, de happy endre lett a vége.



#79
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

 

Üdv,
 
Szeretném megörökíteni pár túrázásom és ehhez keresek valamilyen sportkamerát. A dilemmám: Márka kontra ÁR Namost vannak egész olcsón szupernek mondott kamerák, de valahogy félek,h baj esetén a garancia meg a szervíz problémás lesz. Viszont pl találtam Kodak-ot jó áron, ami mégiscsak egy fényképezőmárka, gondolom szervízhálózattal sem lenne baj. Konkrétan vele szemezgetek:
 
 
Kinézetre is pofás, nem egy szokásos gopro copy. A kérdésem. Ennyiért inkább újabbat vegyek,de esetleg gagyibbat, vagy van vkinek tapasztalat erről a kameráról? A videók alapján az oldalon nekem jónak tűnik. Köszi,
 
Solla

 

Lehet pofás, de valahogy nem tűnik akció barátnak a felfogatása, sisakon nagyon könnyen beakad valamibe és a súlypontja is nagyon magason van, kormányon dettó.



#80
solla

solla

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Üdv,
 
Szeretném megörökíteni pár túrázásom és ehhez keresek valamilyen sportkamerát. A dilemmám: Márka kontra ÁR Namost vannak egész olcsón szupernek mondott kamerák, de valahogy félek,h baj esetén a garancia meg a szervíz problémás lesz. Viszont pl találtam Kodak-ot jó áron, ami mégiscsak egy fényképezőmárka, gondolom szervízhálózattal sem lenne baj. Konkrétan vele szemezgetek:
 
 
Kinézetre is pofás, nem egy szokásos gopro copy. A kérdésem. Ennyiért inkább újabbat vegyek,de esetleg gagyibbat, vagy van vkinek tapasztalat erről a kameráról? A videók alapján az oldalon nekem jónak tűnik. Köszi,
 
Solla