Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kamera bringára

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
465 hozzászólás a témában

#261
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Ahh! Te csak úgy továbbtekersz a cukrászda mellett?!?

#262
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Közben tudok mutatni valamit.

Posted Image

Majd kipróbálom napos idõben is úgy, hogy
a kamerán a legjobb minõséget választom...

Itt van amit ígértem. A feltöltés sajna sokat ront a minõségen.
No meg inkább aszfalton jó mert követi a kormány rezgését.
http://www.indavideo.hu/video/Bringara_rogzitett_kameraval

Mellesleg milyen a kamera?

A kamera: DSC-T200. Ez fényképezõgép ami videót is tud.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#263
xc-biker

xc-biker

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Én a Samsung VP-X300L-jét vettem meg. Nem tûnik rossznak.
Fogadja a SDHC kártyákat is. Most rendelek hozzá nagyobb akkut is.
Ha normális idõ lesz a bringázáshoz akkor ki is próbálom.

Mellesleg amelyik gép kezeli a 4gb-ot az viszi a 8gb-ost is szerintem, mert a 4gb már SDHC.

#264
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Kicsit Cloverfield-es de egesz jo a kepminoseg a borus ido ellenere. Viszont innen is latszik hogy erosen ajanlott sisakra szerelni az ilyesmit, mivel te most egy sik uton mentel nem is tul gyorsan, terepen azonban ebbol semmit sem lehetett volna latni.
Mellesleg milyen a kamera? Mar regota keresek en is valami bicozashoz valot.
es az oregon scientificen kivul nem nagyon volt meg ami elfogadhato volt (suly/meret/ar/kepminoseg/felszerelhetoseg/vizallosag stb komboban), bar valoszinu itt is az egyedi epietesu dolgok vinnek a primet. Mondjuk egy jo optika kivezetve, meg egy kozepes kamera jobb akksival vagy ilyesmi.
Ha tenyleg megjelennek az orias flashkartyak akkor mar igazi alternativa lesz a szalagos lemezes egysegekhez kepest. Mert 8G-as flasht nem mindegyik eszi meg (kicsi is) a 4meg nagyon sovany.

#265
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Ha a kamerának a tömegét nézzük, a tehetetlenségbõl adódóan kisebb vibrációt kimozogja. De lehet, hogy nem. Egy próbát megér. A lényeg, hogy elõször a biztonságos rögzítést old meg. Hogy melyik a jobb, gumival, vagy gumi nékül, azt meg ki kell próbálni. :)

Közben tudok mutatni valamit.
(a képen látható kicsi lámpán ne csodálkozz, ha tudod miket használok, az más történet)
Posted Image
Ugyanaz a kép nagyban: http://img6.tar.hu/balu-1/img/33932908.jpg

A felfogatás egy asztali kicsi állvány fejrésze és egy kormányra
szerelhetõ (törött) tükör tartó bilincsének kombinációjából készült.
Össze csavarozás után az állvány fejrész alján a bilincs csavaros kötését
mûgyantaval kiöntöttem, hogy még véletlenül se essen szét.

A próba videót egy eléggé sötét borús délutánon vettem fel.
Nem lett valami szívderítõ de a valóság is hasonlónak látszott.
A kamera tömörítését közepesre állítottam be, azután
újra tömörítettem 27-rõl 9 megabájtra. Az alábbi címen látható.

Majd kipróbálom napos idõben is úgy, hogy
a kamerán a legjobb minõséget választom (az közel DV minõségnek látszik)
és utólag tömörítem valami jobb kodekkel.

Ezzel a kormányra rögzített módszerrel terepen nem sikerült használható felvételt készíteni.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#266
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
korábban már tárgyaltuk h az h kormányon van-e az csak a mozgás miatt zavaró,a sisakon talán valamivel csillapítottabb. Vmit vmiért. Lehet h jobb a képe,de macerásabb a rögzítése szerintem.
Igen sejtettem,h vmi hasonló probléma lehet a gondolattal.

#267
Samorost

Samorost

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás
Csak CCD-t cserélni nem nagyon tudsz sajna. Emelett a komplett elektronikát és a szoftvert is cserélni kellene.
A képminõség mindig viszonyítás kérdése, ez itt egy hasonló árkategóriájú (olcsóbb) sd kamerával készült (az állóképek nem, de a kamera valamelyik elsõ képen látszik is). Szerintem ég és föld. És a képminõségnek ergo nem sok köze van ahhoz, hogy kormányon van-e a kamera, vagy sem.

#268
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
És szerintetek azt nem lehet megcsinálni,hogy veszünk egy ilyen kamerát is a CCD-t kicseréljük vmilyen jobbra? vagy ennek szoftveres akadályai is lennének? Nem értek a dologhoz,de a józan paraszti ésszel ilyenen töröm a buksim.
Szerintem nem is lett olyan rossz a képminõség,de ugye ez a kormányra rögzítve készült? Néznék egy olyat amikor a sisakon vagy a váz közepén volt.

#269
Samorost

Samorost

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás
Sziasztok!
Elõször is elnézést kérek azoktól akiknek a pü-jére nem válaszoltam korábban. Október óta nem nagyon jártam erre.

Ami az ATC2K kamerát illeti, szerintem gyorsan felejtsétek el! Nekem a kézhez kapástól az eladásig 2 hétig se volt meg. Egy túrára vittem el, ennek a videója itt van. A 2 gigányi rögzített anyagból 140 megába zsúfoltam össze amit lehetett. Szándékosan nem tömörítettem agyon (szinte semmennyire), mert már maga a kamera is elég combos tömörítést használ. Amit mondani tudok a kameráról: nagyon jó az alapkoncepció, a kidolgozási minõsége is szuper, pofonegyszerûen kezelhetõ és (ellentétben sok más olcsó kamerával) kijelzi a hátralévõ rögzítési idõt. Csak egy rendes CCD kéne bele, azt viszont nem adnak. Így a képminõség jó fényviszonyok között is elég gyengusz, kevesebb fényben (pl. erdõben) használhatatlan. Színdinamika tekintetében kb. a 16 windows alapszínt hozza. A fényviszonyok változását lassan követi le, erõs fényben meg az is elõfordul, hogy a kép egyik fele sötét (alig látszik vmi), a másik fele meg teljesen be van égve. Annyira zajos a kép, mintha alapból ISO 1600-at használna. Ehhez jön még az erõs tömörítés miatti szemcsésedés is. A vízhatlan kivitel miatt a felvett hang mintha a messzi távolból jönne (torz és dobozszerû), de ezen lehet segíteni azzal, ha a mikrofon elõl eltávolítjuk a gumitömítést. Akkor teljesen jó, de oda a vízhatlanság (ami szvsz bringára nem is kell). A kormányadapter jó dolog, csak a kamerát a kormányra szerelni nem volt jó ötlet. Egyrészt a teló ellenére is erõsen ráz, másrészt a gyorsabb kormánymozdulatokba hamar beleszédül az ember a visszanézéskor. Kamerának legjobb hely vagy a sisak, vagy ha már a vázra kell tenni, akkor vhol a középrész tájékán (lábak között), esetleg a kulacstartó alatt az alsócsõre rögzítve. Ahhoz viszont nincs semmiylen használható adapter. (A fejpánttal való rögzítés ugye helybõl felejtõs...)

Szerintem mostanában ez + ez a legjobb minõségû szett, de épp tízszer annyiba kerül, mint az ATC2K. Vagy marad a Samsung VP-X300L 4x annyiért.

Üdv,
samorost

#270
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
kössz

#271
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Hello!

Valaki tudna javasolni egy jó kamerát, ami nem muszáj, hogy csúcsminõségû legyen, de azért lehessen vele rendesen fölvenni... ja és felszerelhetõ legyen a bringára?!


Én megvétel szempontjából ezzel szemezgetek. ATC-2K/ATC 2000 ACTION SPORTS

De ha visszaolvasol a topikban, találsz ajánlásokat, lehetõségeket.

#272
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Hello!

Valaki tudna javasolni egy jó kamerát, ami nem muszáj, hogy csúcsminõségû legyen, de azért lehessen vele rendesen fölvenni... ja és felszerelhetõ legyen a bringára?!

#273
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Persze. Szinte csak terepen használom.
..Próbálok valamit feltölteni. :-)

Erre kiváncsi lennék.

Még nincs meg teljesen a téli ruha felszerelésem, ma is vettem hozzá valamit.
Majd azután tudok kimenni tekerni és videót ill. többet mutatni belõle.

Legalább valami rövidet jó lenne látni a videódból ha lehet jobb minõségben.
Úgy értem, hogy a net tömörítése ne rontana sokat rajta.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#274
ccolin

ccolin

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás

Próbáltál már menet közben, esetleg terepen is videózni vele?


Persze. Szinte csak terepen használom. megnézheted akér élõben is ma du. három óra körül a Nagy-kevélyen :-)

Próbálok valamit feltölteni. A minõsége természetesen részemrõl szubjektív, hiszen mi úgy nézzük vissza, h bakker ott tekertünk :-)

#275
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

..Soxor én is csak egy digifényképezõt csavarok rá a gyorszárra - mégkisebb tömeg...

Próbáltál már menet közben, esetleg terepen is videózni vele?
Ha igen akkor mennyire stabil ill. zavaróan remeg-e a kép?
Esetleg demót tudnál valahova feltölteni?
Valami hasonlót fogok én is kipróbálni
de egyelõre a hideg visszatart.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#276
ccolin

ccolin

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás

Hát az tuti, hogy így verhetetlen minõségû videot kapsz!
Csak a rezonálás az ami közbeszólhat.
Kicsit hasonlít a bringád így arra a motorra ami elkapta a szembejövõ motorost! :) (rossz poén)


Igen, mint írtam, csapatásnál szétesik teljesen, de összességében még a jobbik megoldások közül való. Tökéletesen stabil. Soxor én is csak egy digifényképezõt csavarok rá a gyorszárra - mégkisebb tömeg...

#277
ccolin

ccolin

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
OFF; Mekkora méretû a Mongoose-od?[/quote]

18-as

#278
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Ha a kamerának a tömegét nézzük, a tehetetlenségbõl adódóan kisebb vibrációt kimozogja.

Arra gondolsz, hogy ellenkezõ irányban tart a tömege mint amerre a bringa mozog?
Huszonvalahány deka az egész digikam.. Majd szabadban kiderül milyen lesz..
Akkor tudok jobb képet is fotózni róla.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#279
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 hozzászólás
Ha a kamerának a tömegét nézzük, a tehetetlenségbõl adódóan kisebb vibrációt kimozogja. De lehet, hogy nem. Egy próbát megér. A lényeg, hogy elõször a biztonságos rögzítést old meg. Hogy melyik a jobb, gumival, vagy gumi nékül, azt meg ki kell próbálni. :)
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#280
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Hát...
...
Talán ha a bilincs alá tesztek egy vastagabb gumiszallagot, csökkenti a rázkódást.

Az nem inkább növeli a folyamatos deformáció okozta mozgásával az elõre-hátra lengést?

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..