Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vásárlási tanácsok

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
245 hozzászólás a témában

#41
salvadorbali

salvadorbali

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!

Zöldfülû kezdõ eltökélte, hogy belép a bringások boldog táborába.
Szóval új bicót szándékozom venni, max. 70 ezer forint értékben.

Szeretnék valami olyan bringát, ami egy alapnak jó, nem kell egy év múlva kidobnom, tehát fejleszthetõ.
Fõként városban (Butapest), napi közlekedésre szeretném használni, de ha belejövök esetleg túrázásra (országút) is.

Nézegettem a E-bike-on a Merida Kalahari 590-et. Szerintetek ez jó lenne a fentebb leírtakra? Érdemes ilyen brinát venni? Minden véleménynek, tapasztalatnak örülnék! Ti mit javasoltok?

Köszi,
SalvadorBalí

#42
gagyenkov

gagyenkov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 502 hozzászólás


gagyit. .

Most mivan:) Kötekszel:) És ne becézz;)
Gondod van a bringáddal? Dobd be a DUNÁBA! DUNA kerékpárbolt

#43
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
ezt a "használtat nem veszek" gondolatot szvsz felejtsd el;)
meg kell jól nézni,(szakember ismerõssel menni) nagy baj nem lehet...
és mérföldekkel jobbat kapsz használtan, mint újonnan;)

edit: Jól van málna, ugyanazt írtuk:)
Autist Team:)



#44
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
ha nem értesz hozzá, akkor ne zárd ki a használtat, hívj el valaki hozzáértõt és nyugodtan megveheted. (ha jó állapotú)

amugy meg ennyiért tényleg alapgépek vannak, abból a jófajták, merida, magellan, stb. jók ezek, érdemes több nagyobb boltot végignézni.

conor: naná ;) a proféciából idézünk, amit össze kéne irogatni és kirakni valahova...

#45
nojbi

nojbi

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Thx az ebike-ot már végignéztem oda-vissza. Használtat meg nem veszek a bizonytalan elõélete miatt.

#46
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
nojbi:
ha mindenképp újat akarsz, akkor nézd meg itt a meridákat:
http://www.ebike.hu/...kerekparok/mtb/

egyébként pedig legjobban szerintem akkor jársz, ha az apróban keresel egy használt gépet!

#47
blademaster

blademaster

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
igen.szar.nem fog.esöben meg föleg nem.
Absofuckinglutely infuckingcredible

#48
dukesbanana

dukesbanana

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
hali mnkinek. segítségre lenne szükségem, most vennék komoly bringát,
BRM-465-ös alivio tárcsafékkel. Szembesült vki már ilyen fékkel, tapasztalatok stb?

#49
nojbi

nojbi

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Ja most találtam. 170.000 HUF. Ér ez ennyit?
http://www1.freeweb...._Blast_Side.jpg
Kona Blast+Marzoochi Mc comp 100mm+Disc Shimano Brm-465+Shimano deore.
Bár ez már kicsit több mint amit rá akarok szánni csak érdekelne hogy az elõbbemlített Kelly's-hez képest azért mégis...


#50
nojbi

nojbi

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Pl ezt?
http://www.bikesuppo...szem&termek=269
Vagy vmi hasonlót kb ilyesmi felszereltséggel?

#51
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
nos. imho ennyiért ne tárcsás össztelós új montit keress, hanem elöl telós merevgépet használtan. megértem, hogy fullyt akarsz, mert tényleg jobb, de nagyon nagyon sokat szívnál vele. ilyen bringák, ami neked kéne, 300 ezernél kezdõdnek, talán.

nem is arrol van szó, hogy nem a legdrágább cuccokat kapnál, hanem azt, hogy használhatatlanul gagyit. nézegesd az aprót, vagy valamelyik nagyobb gyártó hasonló árú merevbringáját nézd ki, kezdésre azók tök jók.

#52
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás

befõttesgumi;)
esetleg ruhacsipesz, de azt mindig elhagyom:D

fõ az igénytelenség...


Függönycsipesz rulez.... :D

#53
nojbi

nojbi

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Akkor te mit ajánlanál 150.000-ért? Mert én is láttam már csak vázat 1.000.000 HUF-ért de nekem ez lesz az elsõ komolyabb bringám és többet nem akarok rá költeni. Egyébként tudom hogy szar a fékje a Mongoose-nak. Avid BBS-t akartam helyette meg Sram X-9 váltót. De olvastam hogy a váza jó és lehet rá építeni ezért néztem ezt. A többi idõvel úgy is cserélhetõ de nem a vázat szeretném cserélni...

#54
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
befõttesgumi;)
esetleg ruhacsipesz, de azt mindig elhagyom:D

fõ az igénytelenség...
Autist Team:)



#55
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest

Nadrág: tapadós hosszúgatya, fölé melegítõ Majkapapásan felhajtva a hmû oldalán, így nem szakad ki. Nekem bejött...


Skacok tépõzár erre tökéletesen megfelel. Én évek óta így járok, de még nem tépte meg a fogaskerék a nacimat, pedig télen farmerben tekerek.

#56
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
most õszintén? 120-150-et kellene csak vázra költeni. tudom, hogy nincs pénz, meg minden, de ennyibõl sem lehet még jót venni.
a mongoose-on sz*rok a fékek és a bovdenezés alapból. milliószor inkább egy jó v-fék.
a villa sem tömör gyönyör, de hát ennyiért még nme kell csodákat várni.
szóval ha mindenképpen ragaszkodsz a telós vázhoz, akkor ez jó lehet, de addig ne guritsd ki a boltból, amig azok a fékek rajta vannak. cseréltesdd be valami v-fékre.

de ha engem kérdezel, 150-bõl már SOKKAL jobb merev vázas, de teleszkópos bicikliket lehet venni...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#57
nojbi

nojbi

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Hi!

Egy össztelós tárcsás montit akarok venni offroadozni a 85 kg-omhoz, de igazából csak a Mongoose Wing Elitet találtam. Nem tudtok ajánlani vmit 120.000-150.000 HUF-ért? Csak hogy legyen választási lehetõségem...

Thx.

#58
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Télre jó ötlet sztem az underwear. Láttam már turiban is, én külhonból oldottam meg 2000 HUF-ért.
Nadrág: tapadós hosszúgatya, fölé melegítõ Majkapapásan felhajtva a hmû oldalán, így nem szakad ki. Nekem bejött...



#59
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
én azokat nem értem, akik képesek téli kabátban bringázni...
engem durván zavarna..
igen eggyelõre a kesztyû és a zokni a hiba nálam,
ON
majd jövõre berúházok polár(?) zoknira, meg valami kesztyûre
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#60
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás

-10 fok..
sima hétköznapi nadrág + cicanadrág alá+ vastag térdzokni.. nem kellenek rá tízezrek


:spoko:
hát ugyanez.
felülre meg garbó, 2 póló, vastag pulcsi+ egy nyári széldzseki, aztán jóvan...
nem szoktam fázni.
ja: kesztyû meg vmi thinsulate béléses bõrkesztyû, azzal sincs baj.
meg túrabakancs.
Autist Team:)