Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vásárlási tanácsok

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
245 hozzászólás a témában

#21
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

... vagy horpadt vazat para venni, meg olcson is?

az.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#22
marxcie

marxcie

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
hola! gondolkozok h megvegyek e egy horpadt merida speed vazat, felso csovon van a serules. 11ert, amugy. sztetek megeri v sem? mennyire farad ott az anyag? ket bringat szeretnek, most egy boomerem van, es szeretnek egy cc/tura gepet, meg egy varosi keringos mtb-t, es arra gondoltam erre a vazra. vagy horpadt vazat para venni, meg olcson is?

#23
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

Kona Hoss ? a testbike-n olvastam rúla, szidják is + nem is.

A Hoss azért nem agresszulásra szánt váz, mégha annak is néz ki (arra ott van a scrap, shred, stb.) inkább nehezebb egyedeknek szánt merev bringa.
Testbike: keresd meg mit írnak a kõrõl. ;)

#24
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
vannak jó mechanikus fékek, és vannak nemjók. az avidé pölö jó, az rst vagy mondjuk a diatech nmejó...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#25
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
a testbike egy olyan oldal, ahol nagyon kevés olyan vélemény van, amirte adni lehet.
most finoman fogalmaztam

a hoss nem rossz, de inkább 16"os méretben, ha ugrálni is kell. túrázni nagyjából bármivel lehet, ezzel talán még kényelmesen is. viszont a fék: nekem volt, nem byrta sokáig, szerintem alapból cserés, inkább v fék vagy egy jobb (mech/hidr) tárcsa.

#26
dukesbanana

dukesbanana

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Kona Hoss ? a testbike-n olvastam rúla, szidják is + nem is.
Jól néz ki, de ugye kipróbálni nem lehet : ) , a fékekrõl meg azt
mondják hogy f*s. Télleg nem lehet megállni a mech tárcsafékkel?
Nekem alhonga V fékeim is patentek, jólbelõve...

#27
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
de nagyjából igazad van, megoldhatod egy erõsebb cc vázzal, csak ha aztán mégis az ugrálós stílusba szerelmesedsz bele :)
183 centihez éppen jó a 16" ha ugrálsz, ha cc akkor inkább 18"

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#28
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Eléggé sok;)
Mondhatni a váz kulcs minden bringában.
Ugráláshoz ugrálós váz kell.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#29
dukesbanana

dukesbanana

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Ja és 186cm magassághoz elég a 16" ?

#30
dukesbanana

dukesbanana

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Sok múlik a vázon ? Mert én arra gondoltam, hogy egy cc bringával meg
erõsebb kerekekkel oldom meg a problémát...

#31
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
az új px jó lehet, de vannak más, inkább dirtre kifejlesztett gépek, amik egészen jól muzsikálhatnak hoszabb távon is. lényeg, hogy nagyobb (16") vázat keress

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#32
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
várd meg az új polarxet. azon csak a villát kell cserélni és akkor még mindig 200e alatt vagy. esetleg láncterelõ helyett elsõváltó még beficcenhet.

#33
dukesbanana

dukesbanana

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Hi mindenkinek!
Óriási segítségre volna szükségem, új bike vásárlásra készülök, eddig
egy caprine cherokeet hajtottam de nem igazán bírta a kiképzést.
Most kb 150-200e forintom lenne de nem tudom merre induljak. Nem áll messze tõlem a dirtes vonal (bunny, kisebb ugrások már ok :) de hosszú távon
is sokat tekerek. Milyen bicót javasolnátok?

#34
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Esetleg Gepida Alboin? Ez azt hiszem olyan 70 ruppó.

#35
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
A január/februári Magban van egy teszt az Altrix Courier bicajról. 28-colos fitness gép, alu vázzal, korrekt felszereléssel. 11,7kg-os súlyban. És 58.500Ft. Szerintem ezt sasold meg. A Neuzer forgalmazza.

#36
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Hm az igaz,kicsit dragabbak,viszont jok is.Az ulespozicio joval turazosabb,nem csak az egyenes kormany a kulonbseg,a geometria is mas minr egy orszagutin.Hatul direkt van a csomagtartonak szem meg minden.Szvsz sportos turazasra es varosba tokeletes

#37
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
A fitness kat. inkább az országúti gépek egyenes kormányra átalakított variációi, túrázni, hobbiból tekergni nem igazán kényelmesek az üléspozició miatt, szerintem. Ráadásul 70 ezerért semmit nem kap ebben a kategóriában, a legolcsóbb is olyan 120 körül kezdõdik.

#38
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Vannak ezek a fitness gepek,ilyen egyeneskormanyos orszagutik lenyegeben,pl meridanak a speeder-jei.Sztem ilyen celre tokeletesek,batyamnak is ilyen van,nagyon jo kis gep.En a helyedben valami ilyesmit neznek!

#39
gagyenkov

gagyenkov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 502 hozzászólás
Ha csak aszfaltra kell inkább trekking! 622-es kerék átmérõ plussz vékonyabb gumik:) Ezzel lehet igazán túrázni és még a földúttól sem lesz baja;)
Gondod van a bringáddal? Dobd be a DUNÁBA! DUNA kerékpárbolt

#40
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Így elsõre annyit mindenképpen javasolnék, hogy ha kimondottan csak aszfalton akarsz vele közlekedni, akkor lehet hogy egy hegyikerékpár nem éppen a legjobb választás. A bütykös gumi, az ebben a kategoriában elég gagyi teleszkóp és a kisebb elsõ tányérok nem igazán szükségesek asztfalton való haladáshoz. Egy merevvillával, sima gumival (esetleg 28-assal, bár ebbõl késõbb nem tudsz montis irányba fejlõdni) felszerelt bringával jobban járnál (mind árban, mind karbantartásban, mind súlyban) és a haladás is sokkal tempósabb, kényelmesebb lenne. Ebben a kategóriában a teleszkóp inkább csak parasztfakítás, használati értéke nem nagyon van. Megkockáztatom, hogy városi viszonylatban még a 3 elsõ tányérnak sincs túl sok jelentõssége, sõt ha igazán "karbantartásmentes" bringát akarsz, akkor még az 1 sebességes is megfontolandó (mondjuk ha nem a Gellérthegyen laksz :) )
Csak hogy legyen elképzelésed, azt általad felvázoltakra egy ilyesmit (nem konkrétan ezt) szereznék be.