Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Online bringásboltot keresek!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6016 hozzászólás a témában

#1641
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Srácok az milyen már, hogy a tudtom nélkül levontak tõlem 3890Ft-ot CRC-nek, de hogy mire azt nem tudom. Meg azt sem tudom, hogy ez hogy történhetett mert én nem utaltam az biztos. Most mit csináljak írjak CRC-nek, hogy ez most mi volt? A csomagot 20-án adták fel és 24-én történt a levonás. Az összeget pontosan elutaltam, sõt még tartoznak is nekem, mert egy olcsóbb markolatot rendeltem mivel épp nem volt amilyen kellett volna.
"Ride today, heal tomorrow"

#1642
balagedebr

balagedebr

    vendég

  • fórumtag
  • 243 hozzászólás
Küldtem 2 privit neked, eddig nem jött válasz...

Eddig két jelentkezõ van, többiek? (múltkor még voltak jópáran, akik mondták)

Bocsi, csak most láttam.
Engem érdekelne.
Ha még nem késõ akkor elküldöm a listát



#1643
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
[quote name='balagedebr']Eddig két jelentkezõ van, többiek? (múltkor még voltak jópáran, akik mondták)

Bocsi, csak most láttam.
Engem érdekelne.
Ha még nem késõ akkor elküldöm a listát

#1644
karfi

karfi

    vendég

  • fórumtag
  • 151 hozzászólás

Online Shop téma, de nem pont bringás.
Nem tudok olyan (német, európai) shoppot ahol minõségi túra, hegymászófelszerelést lehet rendelni?


kiindulásnak a Preisvergleich bei idealo.de jó lehet (ilyen árösszehasonlító oldal, sok bolttal), meg a szokásos ebay.de/at

#1645
oliboi

oliboi

    vendég

  • fórumtag
  • 171 hozzászólás
Akkor vagy a csaj nem volt képben vagy csak egyszerûen le akart koptatni.
Köszi a felhomályosítást. :)


[/QUOTE]Mivel deviza, alapból nem lehet aznapi árfolyam...(amire te gondolsz, az a zárolás). A devizának a lényege, hogy nem azonnal teljesül a tranzakció, elõször zárolják a pénzt(hogy meglegyen a fedezet, majd pedig 1,2 nap múlva terhelik be a tényleges összeget). Ez azért van így, mert ezzel a bank treasury-jének lehet biztosítani a mozgástereet. Ezért is drágább a valuta, mivel ott a tényleges napi árfolyam számít, de sztem ebbe ne menjünk bele mélyebben. Valamint nem lehet középárfolyam se, mivel le is írod, hogy plusz X forint, ahhoz képest.[/QUOTE]

#1646
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Online Shop téma, de nem pont bringás.
Nem tudok olyan (német, európai) shoppot ahol minõségi túra, hegymászófelszerelést lehet rendelni?


#1647
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Akkor leírom pontosan mit is szeretnék:
Vásárolni fogok a Crc-rõl (ahol be van állítva valamilyen pénznem mondjuk angol font), ehhez segítségemre lesz egy otp-s számla és egy paypal online fizetési lehetõség.
Beteszem a kosárkába a cuccokat, amelynek teljes összege £286.78, ha én ezt az adott háttértechnikával paypalon kifizetem mennyit fogok fizetni( font mai eladási ára az otpnél 323ft)

Ugyanez, ha euróban történne: €344.16 számla, otp eladási árfolyama 279ft...

És elnézést, ha túl buta a kérdés...


ugy latom kicsit sokan tulbonyolitjak :)
1. ha az adott oldalon a paypal nem dragabb, mint a bankkartyas fizetes, akkor inkabb azzal eri meg vasarolnod (mar csak azert is, mert egyszerubb, es nem kell semmilyen adatot kiadnod)
2. amelyik kartyat hozzacsatoltad a paypalhoz - nagyjabol annal a banknal ervenyes eladasi arfolyammal kalkulalhatsz
3. pontosan a levont osszegbol fog kiderulni

en is szivesen rendelnek mar toluk, de mar febr 21nel jar, hogy mikor erkezik be a cipom :( szvsz elobb fogok mashonnan venni vmit.

#1648
balagedebr

balagedebr

    vendég

  • fórumtag
  • 243 hozzászólás
Eddig két jelentkezõ van, többiek? (múltkor még voltak jópáran, akik mondták)

Sziasztok!
Amit szeretnék bike-compról ( BIKE-COMPONENTS.DE - Fahrradteile & Fahrradzubehr fr Mountainbike (MTB), Rennrad, Trekking-Fahrrder und Roadbike ) in stock lett, szóval mehet a rendelés. Ha az mindenkinek megfelel, hogy vasárnapig küldjétek el nekem priviben, hogy mit szeretnétek, vasárnap este küldök mindenkinek infót, hogy hova kell hétfõn befizetni a pénzt és akkor hétfõ este leadom a rendelést.


Mivel deviza, alapból nem lehet aznapi árfolyam...(amire te gondolsz, az a zárolás). A devizának a lényege, hogy nem azonnal teljesül a tranzakció, elõször zárolják a pénzt(hogy meglegyen a fedezet, majd pedig 1,2 nap múlva terhelik be a tényleges összeget). Ez azért van így, mert ezzel a bank treasury-jének lehet biztosítani a mozgástereet. Ezért is drágább a valuta, mivel ott a tényleges napi árfolyam számít, de sztem ebbe ne menjünk bele mélyebben. Valamint nem lehet középárfolyam se, mivel le is írod, hogy plusz X forint, ahhoz képest.

Bocs ez igaz elírtam. :)
Pont egy hete jártam utána az egyik bankomban (mkb) és ezt mondták. Ezt is kérdeztem..
Legalább 4-5 különféle pénznembõl szedtek már le a számlámról és mindíg a deviza 14.00-ig aznapi árfolyam közép + 1-2forintal számoltak és a kezelési költség ua. volt. 4000HUF, az elmúlt 1 évrõl beszélek.
Akkor nem értem ki kavar és, hogy mi van mert a kivonatok is ezt mutatják és a bankos csaj is ezt monda.
De lehet,hogy át.asztak.
Nem érzem megvezetésnek, ezt tudom és hallottam, de bocs.



#1649
oliboi

oliboi

    vendég

  • fórumtag
  • 171 hozzászólás

Szerintem meg ha nem értesz hozzá, és nem vagy tisztában alapvetõ dolgokkal akkor ne terjessz butaságokat. Egyrészt úgy megy a konverzió ahogy leírtam. Másrészt pedig nem az aktuálissal számolnak(már ha itt az aznapi árfolyamra gondoltál), mivel jelen esetben deviza vásárlásról beszélünk, nem pedig valutáról.


Bocs ez igaz elírtam. :)
Pont egy hete jártam utána az egyik bankomban (mkb) és ezt mondták. Ezt is kérdeztem..
Legalább 4-5 különféle pénznembõl szedtek már le a számlámról és mindíg a deviza 14.00-ig aznapi árfolyam közép + 1-2forintal számoltak és a kezelési költség ua. volt. 4000HUF, az elmúlt 1 évrõl beszélek.
Akkor nem értem ki kavar és, hogy mi van mert a kivonatok is ezt mutatják és a bankos csaj is ezt monda.
De lehet,hogy át.asztak.
Nem érzem megvezetésnek, ezt tudom és hallottam, de bocs.

#1650
balagedebr

balagedebr

    vendég

  • fórumtag
  • 243 hozzászólás
Nem akarlak elkeseríteni, de nem fogod tudni fillérre pontosan kiszámolni, csak kb-ra, mivel az aznapi árfolyammal fogják zárolni amikor vásárolsz, beterhelni pedig kb. 2 nappal késõbbivel, mivel itt devizában vásárolsz.
Ezt a kiskubai által leírtam alapján tudod kivédeni, tehát te váltod át valamikor az adott deviza nemre, és utána azzal vásárolsz késõbb, ezzel tudod kivédeni az árfolyamkockázatot, amit a forinttal-devizában történõ vásárláskor vállalnál.

Akkor leírom pontosan mit is szeretnék:
Vásárolni fogok a Crc-rõl (ahol be van állítva valamilyen pénznem mondjuk angol font), ehhez segítségemre lesz egy otp-s számla és egy paypal online fizetési lehetõség.
Beteszem a kosárkába a cuccokat, amelynek teljes összege £286.78, ha én ezt az adott háttértechnikával paypalon kifizetem mennyit fogok fizetni( font mai eladási ára az otpnél 323ft)

Ugyanez, ha euróban történne: €344.16 számla, otp eladási árfolyama 279ft...

És elnézést, ha túl buta a kérdés...



#1651
karfi

karfi

    vendég

  • fórumtag
  • 151 hozzászólás

Azt is tudom, csak a For sale fórum szabályzat leírja, hogy törlik azokat a topikokat a For sale-ben, amiket 30-nál kevesebb hsz.-szel rendelkezõ felhasználó nyit.


bocsánat, tényleg :) kattintgattam a "Forum rules"-ra, de nem létezõ oldalra vitt. aztán most találtam meg a vonatkozó topikot, pedig nem lett volna nehéz észrevenni :)

#1652
Ðave

Ðave

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Szerintem meg csak 1xvált, GBP->HUF-ra, ha M.Országi a kártya tulajdonosa és a kártyán terhelt pénz is magyar akkor egyszer,de ha van deviza számlád is
akkor értelem szerûen arról vonatod mivel gondolom azt adod meg.
Ez pont olyan mintha akárhol külföldön vásárolsz a kártyáddal, van minden fajta pénznek forintos váltó ára, az aktuálissal számolnak + emelt kezelési költség.


Akkor leírom pontosan mit is szeretnék:
Vásárolni fogok a Crc-rõl (ahol be van állítva valamilyen pénznem mondjuk angol font), ehhez segítségemre lesz egy otp-s számla és egy paypal online fizetési lehetõség.
Beteszem a kosárkába a cuccokat, amelynek teljes összege £286.78, ha én ezt az adott háttértechnikával paypalon kifizetem mennyit fogok fizetni( font mai eladási ára az otpnél 323ft)

Ugyanez, ha euróban történne: €344.16 számla, otp eladási árfolyama 279ft...

És elnézést, ha túl buta a kérdés...

#1653
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

vagyis ha euróban szeretnék abban, ha ausztrál dollárban akkor abban, vagy ha japán jenben?

Gondolom az én forint számlámról forintban fogja levonni, de ugye deviza vásárlás, és itt vált egyet, a kérdés hogy mire?


a pénzedet felrakod paypalra, euróban. CRC-n euróra állítod be, és eurós számlával csekkolsz ki a paypalhoz, ahol az euróddal fizetsz. Ugyanez a többi pénznemmel. Gondolom.

PBG: ha jól tévedek, enté nevével találkoztam össze a weight-weeniesen, kérdezd meg õt, hátha.

#1654
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás

de témát tudsz indítani, legalábbis én tudok, pedig van vagy másfél hozzászólásom összesen.


Azt is tudom, csak a For sale fórum szabályzat leírja, hogy törlik azokat a topikokat a For sale-ben, amiket 30-nál kevesebb hsz.-szel rendelkezõ felhasználó nyit.

#1655
balagedebr

balagedebr

    vendég

  • fórumtag
  • 243 hozzászólás
Szerintem meg ha nem értesz hozzá, és nem vagy tisztában alapvetõ dolgokkal akkor ne terjessz butaságokat. Egyrészt úgy megy a konverzió ahogy leírtam. Másrészt pedig nem az aktuálissal számolnak(már ha itt az aznapi árfolyamra gondoltál), mivel jelen esetben deviza vásárlásról beszélünk, nem pedig valutáról.

Szerintem meg csak 1xvált, GBP->HUF-ra, ha M.Országi a kártya tulajdonosa és a kártyán terhelt pénz is magyar akkor egyszer,de ha van deviza számlád is
akkor értelem szerûen arról vonatod mivel gondolom azt adod meg.
Ez pont olyan mintha akárhol külföldön vásárolsz a kártyáddal, van minden fajta pénznek forintos váltó ára, az aktuálissal számolnak + emelt kezelési költség.



#1656
oliboi

oliboi

    vendég

  • fórumtag
  • 171 hozzászólás

Nem feltétlenül csak egyet: elõször is attól függõen, hogy melyik országból vásárolsz (CRC -> GBP), azután a kártyát kibocsájtó elszámolóház devizaneme(két legismertebb: mastercard EUR, visa USD alapú), majd pedig a kártyához kapcsolódó számla devizaneme (általában HUF, de lehet bármi egyéB)
tehát pl: CRC-rõl MC-al vásárolsz forint számlával, akkor GBP/EUR majd EUR/HUF konverzió


Szerintem meg csak 1xvált, GBP->HUF-ra, ha M.Országi a kártya tulajdonosa és a kártyán terhelt pénz is magyar akkor egyszer,de ha van deviza számlád is
akkor értelem szerûen arról vonatod mivel gondolom azt adod meg.
Ez pont olyan mintha akárhol külföldön vásárolsz a kártyáddal, van minden fajta pénznek forintos váltó ára, az aktuálissal számolnak + emelt kezelési költség.

#1657
karfi

karfi

    vendég

  • fórumtag
  • 151 hozzászólás

Ja, azt vágom, de most nem venni szeretnék. ;)


de témát tudsz indítani, legalábbis én tudok, pedig van vagy másfél hozzászólásom összesen.

#1658
balagedebr

balagedebr

    vendég

  • fórumtag
  • 243 hozzászólás
Nem feltétlenül csak egyet: elõször is attól függõen, hogy melyik országból vásárolsz (CRC -> GBP), azután a kártyát kibocsájtó elszámolóház devizaneme(két legismertebb: mastercard EUR, visa USD alapú), majd pedig a kártyához kapcsolódó számla devizaneme (általában HUF, de lehet bármi egyéB)
tehát pl: CRC-rõl MC-al vásárolsz forint számlával, akkor GBP/EUR majd EUR/HUF konverzió

vagyis ha euróban szeretnék abban, ha ausztrál dollárban akkor abban, vagy ha japán jenben?

Gondolom az én forint számlámról forintban fogja levonni, de ugye deviza vásárlás, és itt vált egyet, a kérdés hogy mire?



#1659
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás

privát üzenetet tudsz küldeni az eladónak, vagy azt már próbáltad és nem reagált?


Ja, azt vágom, de most nem venni szeretnék. ;)

#1660
Ðave

Ðave

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Gondolom amilyenben vásárolsz :)

-Legalábbis hasonló rendszerben ez a tapasztalat.


vagyis ha euróban szeretnék abban, ha ausztrál dollárban akkor abban, vagy ha japán jenben?

Gondolom az én forint számlámról forintban fogja levonni, de ugye deviza vásárlás, és itt vált egyet, a kérdés hogy mire?