Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Online bringásboltot keresek!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6016 hozzászólás a témában

#681
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

bringásoknak Biblia,

??
Azok vannak benne amit õk forgalmaznak.

#682
togo

togo

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Csak most látom, hogy bárki megrendelheti ingyenesen, csak like-olni kell az oldalukat.

Szerintem megéri, bringásoknak Biblia, a következõ pár hétre lesz tematikus olvasmány )))

#683
togo

togo

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Ma kaptam kézhez az 500 oldalas Bikepalast katalógust. Hasonlít a Bike Workshop-jához, csak kicsit vastagabb :-)
Mivel már korábban vásároltam ennél a cégnél automatikusan megkaptam postán, igazán kedves gesztus.

#684
Kisrozi

Kisrozi

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Nem vagy hangulatrontó , szét is szedtem az utolsó csavarig . Egy gond van a saját magam épített bringával, hogy kb 2-2,5 szer annyiba került volna, mintha a srácnál rendelem meg.És azokkal az alkatrészekkel adta amit választottam, nem pedig "ez a bringa ilyen -ez van, tetszik nem tetszik alapon".
Értem, hogy félreérthetõ voltam, elnézést, a lényeg a jó minõségû megfizethetõ beszerzésen volt .-)))
Egyébként igazad van, csak szerintem félre érettük egymást.

OFF: Nem akarok hangulatrontó lenni, de sztem akik itt vannan, azoknak a nagy többsége saját maga építi a bringáját.
Így az "építés" nem kerül semmibe, nem beszélve arról hogy sokkal szivesebben tekersz azzal amit Te magadnak raktál össze az utolsó csavarig.
Plusz így ha vmi mégse stimmel akkor nem kell mást okolni, szerelõt keresni, hanem fogod és megoldod.



#685
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

OFF.
Így gondoltam még 2-3 éve, csak meguntam, hogy

  • ha szervizbe viszem a bicajt, gyakran 2-3 hétig ülnek rajta, különösen tavasszal
  • nem ismerem fel a menet közben kialakuló zajok, kattogások, csörgések forrását
  • ha probléma miatt meg kell állni, nem tudom, mitévõ legyek
  • ha nem ismerem az alkatrészek mûködését legalább nagyjából, nem tudok vásárlásnál sem viszonylag jó döntéseket hozni (mondjuk itt (IS!) vannak még hiányosságaim) ;)
  • ...satöbbi. :)
ON.


jó, az igazsághoz hozzá tartozik, hogy már én is megvettem pár szerszámot, hogy ne kelljen minden szirszar problémával a szervízbe menni, bár kétségtelen, hogy elég béna vagyok az ilyesmihez, meg félek is, hogy elrontok vmit. youtube-ról tanulgatom, egész jó videók vannak :) de tényleg offtopic vagyunk.

#686
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

akkor én pl a kivétel vagyok. nem szeretek szerelni, nem is értek hozzá, és sokkal szívesebben bízom olyanra, aki érti a dolgát, úgy vagyok nyugodt :)


OFF.
Így gondoltam még 2-3 éve, csak meguntam, hogy
  • ha szervizbe viszem a bicajt, gyakran 2-3 hétig ülnek rajta, különösen tavasszal
  • nem ismerem fel a menet közben kialakuló zajok, kattogások, csörgések forrását
  • ha probléma miatt meg kell állni, nem tudom, mitévõ legyek
  • ha nem ismerem az alkatrészek mûködését legalább nagyjából, nem tudok vásárlásnál sem viszonylag jó döntéseket hozni (mondjuk itt (IS!) vannak még hiányosságaim) ;)
  • ...satöbbi. :)
ON.

#687
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

OFF: Nem akarok hangulatrontó lenni, de sztem akik itt vannan, azoknak a nagy többsége saját maga építi a bringáját.
Így az "építés" nem kerül semmibe, nem beszélve arról hogy sokkal szivesebben tekersz azzal amit Te magadnak raktál össze az utolsó csavarig.
Plusz így ha vmi mégse stimmel akkor nem kell mást okolni, szerelõt keresni, hanem fogod és megoldod.


akkor én pl a kivétel vagyok. nem szeretek szerelni, nem is értek hozzá, és sokkal szívesebben bízom olyanra, aki érti a dolgát, úgy vagyok nyugodt :)

#688
djbahool

djbahool

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás

Sziasztok

Szeretnék ajánlani nektek valakit Magyarországon.Egyelõre(néhány hétig) még nincs Online Boltja, de nagyon szép bringákat szerel össze. Nekem is épített egy Cube-ot, az állam leesett. Nem csak az alkatrészektõl, hanem az ártól is (pozitívan). Itt is hirdet a Bikemagon. Szóval aki építtetni szeretne valami jóféle bringát, írjon neki .
Molnár Zoltán lisztes81@freemail.hu .

Üdv


OFF: Nem akarok hangulatrontó lenni, de sztem akik itt vannan, azoknak a nagy többsége saját maga építi a bringáját.
Így az "építés" nem kerül semmibe, nem beszélve arról hogy sokkal szivesebben tekersz azzal amit Te magadnak raktál össze az utolsó csavarig.
Plusz így ha vmi mégse stimmel akkor nem kell mást okolni, szerelõt keresni, hanem fogod és megoldod.

#689
Kisrozi

Kisrozi

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Sziasztok

Szeretnék ajánlani nektek valakit Magyarországon.Egyelõre(néhány hétig) még nincs Online Boltja, de nagyon szép bringákat szerel össze. Nekem is épített egy Cube-ot, az állam leesett. Nem csak az alkatrészektõl, hanem az ártól is (pozitívan). Itt is hirdet a Bikemagon. Szóval aki építtetni szeretne valami jóféle bringát, írjon neki .
Molnár Zoltán lisztes81@freemail.hu .

Üdv

#690
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

Jól szétoffoltam a topikot...
Nekem visa kártyám van, ami nem dombornyomott, lehet az a baj?


Nekem egy webkártya van beregisztrálva náluk (mindig csak a szükséges zseton van rajta, nem az összes), de az dombornyomott MasterCard-nak minõsül.
...szóval igen, lehet, hogy az a gond

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#691
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Jól szétoffoltam a topikot...
Nekem visa kártyám van, ami nem dombornyomott, lehet az a baj?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#692
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Ejj, most miattatok kénytelen voltam venni egy vaxvasalót, csak hogy tudjak képernyõmásolatokat berakni... :D
Tehát paypal fizetéskor, ahogy írtam lentebb közvetlen a bejelentkezés után a képernyõ közepén a link: Other Conversion Options.
Feltöltött kép

Arra kattintva a második kép, milyen devizában terheljen:
Feltöltött kép

#693
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

A paypal profilodnál mi van beállítva alapértelmezett fizetõeszköznek?

Ugyanez, euro az elsõdleges.
https://docs.google....zN4bC1uX2M/edit

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#694
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
A paypal profilodnál mi van beállítva alapértelmezett fizetõeszköznek?

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#695
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Nos, mivel amúgy is "kellett" vásárolnom :), csináltam képernyõmentést:

eBay, vásárolsz, fizetéshez átirányít a PayPal-ra, belépsz és azt mondod, hogy fizetsz, amire kérik a megerõsítést.
Az 'Other Conversion Options'-ra klikkelve van lehetõséged választani, 'Submit' és kész, aztán persze tovább (végsõ jóváhagyás) stb.
Nálam OTP-s HUF számla játszik, nem tudom, hogy ez mennyit számít.

Köszi, a Ph!-n is láttam már.:)
Pont ezért írtam, hogy nincs olyan opcióm sajnos, hogy other conversion. Csak egy paypal balance lehetõségem van.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#696
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

Nálam a banki váltás lehetõsége nem jelenik meg ebay-os fizetésnél sem (k&h) a paypal meg szépen lehúz árfolyam tekintetében. Kérdeztem errõl a másik topikban is anno.


Nos, mivel amúgy is "kellett" vásárolnom :), csináltam képernyõmentést:

eBay, vásárolsz, fizetéshez átirányít a PayPal-ra, belépsz és azt mondod, hogy fizetsz, amire kérik a megerõsítést.
Az 'Other Conversion Options'-ra klikkelve van lehetõséged választani, 'Submit' és kész, aztán persze tovább (végsõ jóváhagyás) stb.
Nálam OTP-s HUF számla játszik, nem tudom, hogy ez mennyit számít.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#697
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Erre tényleg érdemes odafigyelni. Egyszer nekem is volt ilyen, és nem voltam tisztába a dolgokkal. (mondjuk azóta sem)

Lényeg az, hogy a Paypal a végén annyira alacsony árfolyamon váltotta át a GBP-ben beérkezett utalást, hogy többezer forintos nagyságrendû veszteségem lett.
De asszem volt olyan opció is, hogy a bank váltsa át saját maga, lehet akkor jobban jártam volna.

#698
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Miért nem a bankod árfolyamát használod? A fizetésnél két opció van, bankja válogatja, de van, amikor érdemes a saját konverziót választani.Amúgy biztos, hogy õk emeltek és nem a bolt?


Nálam a banki váltás lehetõsége nem jelenik meg ebay-os fizetésnél sem (k&h) a paypal meg szépen lehúz árfolyam tekintetében. Kérdeztem errõl a másik topikban is anno.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#699
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

arn, a paypal-os felületen, a fizetés jóváhagyásakor megmutatják a terhelendõ kártya utolsó 4 számjegyét. Na, ott lehet választani, hogy kinek a konverzióját használja.


megtalaltam: Profile > My money > PayPal balance (itt felvettem az eurot, es beallitottam alapnak)

irjak amugy fizetesnel, hogy melyik metodussal mennyi?

Most pont nem akarok semmit kifizetni, hogy képernyõmásolatot csináljak ;) de közvetlenül a PP bejelentkezés után, mikor az elsõ jóváhagyást megteszed, szerepel egy "other conversion options" felirat. Arra klikk, szépen látszik, milyen lehetõségeid vannak. Nincs szem elõtt, de annyira eldugva sem.
Magyar bank által kibocsájtott kártyával nagyon nem alap, hogy euróban könyveljék a terhelést, beszélned kell a számlavezetõ bankkal, mit s hogyan. Lehet nem is olcsó! Mikor kint éltem, nekem citi volt, huf és eur (sõt, akkor még DEM!) számlákkal, simán telón váltogattam, hogy egy tranzakció melyik számlát fogyassza.


remelem, hogy a kov vasarlasnal mar lesz az osztrak szamlamhoz normalis kartya, es ott nem lesz ilyen gond. eddig is az volt a terv, ha ftban fizetek, akkor a magyar szamlat hasznalom, ha euroban, akkor az osztrakot.

emlekeim szerint az actionsports korabban nem szamolta fel a kartya/paypal fizetest sem kulon, csak a bikecomponents (ahol viszont azota megszuntettek ezt az extrakoltseget).

#700
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
Van már magyar nyelvû segédlete a PayPal-nak. Keresd meg, amikor belépsz ott világít nagy sárga ablakban.
https://www.paypal-e...gecurrency.html
Itt szépen leírja, h mit kell tenned az átváltás érdekében.
Megnéztem én is, elég sz@rul vált, most amikor a közép 292HUF, õ közel 301 HUF-ra rakta az EUR-ót. Itt valami nagyon nem jól mûkszik! :confused:

Ridley Noah Fast