Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Online bringásboltot keresek!

- - - - -

  • Please log in to reply
6016 replies to this topic

#481
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Én is rendeltem a cyclestore-ból már az idén, nem volt gond egyáltalán!



#482
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Nekem annyi, hogy 1 hét alatt ért ide egy Cateye óra még tavasszal. Azóta csak nem lettek megbízhatatlanabbak. 



#483
palinkasgabor

palinkasgabor

    vendég

  • fórumtag
  • 16 posts

Tőlük nyugodt szívvel rendelhetek: http://www.cyclestore.co.uk ?

 

Valakinek van róluk tapasztalata?



#484
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

:( ráaádsul már találtam debreceni és "falusi" ismerőst is, aki jelezte, hogy kellenek neki dolgok. Szóval "megvan a társaság"

 

Bem baj, mert számolgattam, hogy 9 eur fele + mire ideküldöd, nekem ugyanannyi lenne majdnem.



#485
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Nekem jó lenne egy gumi (hajtogatható), azon kívül még körülnézek, de nem tudom van-e értelme, mert Sopronban lakom.

:( ráaádsul már találtam debreceni és "falusi" ismerőst is, aki jelezte, hogy kellenek neki dolgok. Szóval "megvan a társaság"



#486
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

snem szeretne senki rendelni PXről? néztem egy kormányt, amiből 3 napja még 10 volt készleten, most meg 2..

 

http://www.planet-x-...road_handlebars ha a 40es keskenység nem jönne be, ennyiért akkor is el lehet adni.

 

stucni opció is lenne hozzá:

 

http://www.planet-x-...3ttt_the_4_stem

 

http://www.planet-x-...alloy_faceplate

 

csak értelemszeruen nem akarok 9 eurót fizetni a ppért :)

 

Nekem jó lenne egy gumi (hajtogatható), azon kívül még körülnézek, de nem tudom van-e értelme, mert Sopronban lakom.



#487
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

snem szeretne senki rendelni PXről? néztem egy kormányt, amiből 3 napja még 10 volt készleten, most meg 2..

 

http://www.planet-x-...road_handlebars ha a 40es keskenység nem jönne be, ennyiért akkor is el lehet adni.

 

stucni opció is lenne hozzá:

 

http://www.planet-x-...3ttt_the_4_stem

 

http://www.planet-x-...alloy_faceplate

 

csak értelemszeruen nem akarok 9 eurót fizetni a ppért :)



#488
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

A CRC 120 EUR-ért küldte DHL-Express-el, mást nem is lehetett kérni. Egy óriási dobozban jött, össze volt rakva, a hátsó kerék beállítva egy kartonba, hogy ne mozogjon, kényes helyeken szivacs, csak a kormány volt leszerelve és a nyeregcsőre kötve (szivaccsal).

Nekem egy normál bolt 18fontért küldött.



#489
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata hogy Angliából, mennyibe kerül egy bringát hazaküldeni?

 

Dankeserge..

 

P

 

A CRC 120 EUR-ért küldte DHL-Express-el, mást nem is lehetett kérni. Egy óriási dobozban jött, össze volt rakva, a hátsó kerék beállítva egy kartonba, hogy ne mozogjon, kényes helyeken szivacs, csak a kormány volt leszerelve és a nyeregcsőre kötve (szivaccsal).



#490
Patyó-V8

Patyó-V8

    vendég

  • fórumtag
  • 180 posts

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata hogy Angliából, mennyibe kerül egy bringát hazaküldeni?

 

Dankeserge..

 

P


Patyó El Negro..:mexico:Del CRF Kingo..:scared:

#491
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Hát, félek, hogy az érdekellentétek miatt valami baja lenne az üzletnek...

Ezt tilos amúgy ? Vagy etikátlannak találod ? Az EU-ban vagyunk, szerintem ezt nem tiltja semmi, mindenki a jó árakat keresi.

De nyugi, járnak hozzátok is sokat vásárolni.

csak a puszta kíváncsiság miatt érdekelt, nem tilos és nincs szankcionálva sem.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#492
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Magánszemélyként hogyan is tudnád zaklatni a nagykert?

 

Mint vásárló nem tudod, de ha szerviz is, akkor lehetséges, hogy átveszik tőled magánszemélyként is. A Biker nekem simán megjavította a Rock Shox villát, amit itthon vásároltam. Gond volt az üzlettel és oda nem akartam visszavinni.



#493
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

Haverokkal tonnaszámra rendeltünk már külföldről de a garis problémával SOHA nem zaklattuk a magyar nagykert !!!

Magánszemélyként hogyan is tudnád zaklatni a nagykert?



#494
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts


Ha már itt tartunk... nem akar valaki rendelni a Rose-tól? Lehetőleg Bp-i átvétellel.

Kár. Bár pösten van sok családtag, az igaz.

 

SHIMANO road bike wheel set 28"/700 C WH-RS21
74,50 €
 
 
a stucnit néztem, nem rossz ár érte. 


#495
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Ha már itt tartunk... nem akar valaki rendelni a Rose-tól? Lehetőleg Bp-i átvétellel.



#496
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 posts

Megint visszajutottunk az ördögi körben arra a pontra, mikor a magyar kis+nagy kereskedelem vs. német/angol/.... webshopokat vetjük össze - és a magyar áll vesztésre.

MINDENKI !!! a boltos és bringás is a jó árakat keresi ! Ha ezt a neten találjuk meg, akkor onnan rendel mindenki. Haverokkal tonnaszámra rendeltünk már külföldről de a garis problémával SOHA nem zaklattuk a magyar nagykert !!! (mivel úgyis az az első kérdésük, hogy hol a magyar bolt számlája?) Miért is kéne, visszaküldheted nekik szó nélkül és lazán megoldják a problémát. (99%-ban így volt)

Az adószabályokhoz minimálisat sem értek, áfa ide-oda, mit számol el ki és hova, ne tudom. De van egy könyvelő haverom és ők ebből élnek, a cégeknek kihasználják a jogi kiskapukat, az ellentétes jogszabályokat. Szerintem a boltok is tudnak rendelni külföldről.



#497
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Nekem egy boltos (nagy Bp-i bolt) elmondta, hogy külföldi webshopból ő nem rendelhet mint bolt, nem szolgálják ki és nem is tudna számlát adni róla itthon, ezért nem foglalkozik vele annak ellenére, hogy tudja mennyivel nagyobb adott esetben a választék és kedvezőbbek az árak. Csak magánemberként tud ő is rendelni. Viszont kis boltban én is láttam már bikediscount.de-s shimano láncokat pl. Arra nem vette a fáradságot, hogy lekaparja onnan, de láttam jó kis zacskós kínai kamu Shimano láncot is. Ők próbálnak fent maradni a felszínen, mert Józsi bácsi nem fog direktbe rendelni külföldről.

 

A másik dologhoz annyit, hogy én úgy tudom ha a külföldi webshop eléri ezt a 35000 Euros határt akkor el kellene ballagni a NAV-ba és kérni magyar adószámot és nem a 19 %-ot a németnek, hanem a 27 %-ot a magyarnak kellene fizetnie. Azért köztönk legyen szólva ez nem egy olyan nagy összeg amit ők nem értek el se tavaly se idén. Egyszerűen inkább a saját gazdaságát erősíti, de lehet van valamilyen kiskapu..



#498
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Azt gondolom a márkaszerviznek (akárhol is van az) a gyártó kifizeti a javítást / alkatrészt, általában így szokott lenni. Ezért nagyon is megéri neki. Persze lehet ettől eltérő policy.

 

A Biker mindenesetre a külföldről vásárolt Rock Shox villát nem vállalja be garanciában.


Edited by freddyke, 2013. November 15. - 23:12.


#499
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,992 posts

Igen de hogyha garis probléma van szerinted hova viszik Robékhoz netalán a svábokhoz vagy Svájcba ;)?

arra egyébként én is kíváncsi lennék, hogy ha van egy mondjuk specialized kaliberű cég, akinek a termékeit elvileg a világon kb bárhol beszerezheti a user, akkor ha letört a bili füle, akkor fordulhat bármelyik "márkaképviselethez" a problémájával (amolyan worldwide warranty jelleggel), vagy kimondottan csak oda, ahol vette? a másik, ha az előző kérdésemre igen a válasz, akkor a nagykernek elvileg - feltéve hogy a gyártó elfogadja a garanciális igényt - kára nem származik a cseréből. így ha az említett bolt - etikátlanul ugyan - itthon intézi az egyébként kintről származó cucc garis cseréjét, abból a magyar nagykernek anyagi kára nem lesz. legfeljebb egy kis munka árán növekszik az ügyfélelégedettség.

(külhoni fórumokon szoktam ilyet olvasni, hogy az LBS-en keresztül - annak jófejsége miatt - intéződik a garanciális igény. a fenti gondolatmenet ennek kb. a megfelelője akar lenni.)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#500
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Igen de hogyha garis probléma van szerinted hova viszik Robékhoz netalán a svábokhoz vagy Svájcba ;)

az is egy dolog. meg az is hogy akármannyire olcsó az a webshop,  ha tök legálisan le lenne  papírolva.akkor nem jön ki az  annyira hogy megérje.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való