Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

EU - mit várunk és mit kapunk?!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
151 hozzászólás a témában

#21
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
én is most vettem verdát de egy százasnál többet nem sikerült lealkudnom.. és az csak 5% - ::)
de én annak is nagyon örültem....

#22
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Na hogy én is beleszóljak:

Ugye vállalkozóbarát a kormány. Igen, de melyik vállalkozóé?
Az enyém nem igazán, mert ugye az egyénileg vállalkozóra nem vonatkozik a minimálbér adómentessége. Költségként csak azt számolhatom el, idézem:
"csak a vállalkozással közvetlenül összefüggõ anyagokat, eszközöket. Amit magán célra is lehet használni, azt már nem.
Akkor megkérdezem:
A számítógépet el lehet számolni?
A jelenleg vásárolt kisteherautómat el lehet számolni?
Csak azért kérdezem, mert ha jobban bele gondolok, akkor mindkettõt tudom használni saját céljaimra is. Ellenõrzéskor az APEH-et ez nem igazán érdekli, ha akar, úgy is beleköt.

Más. Én is év végén vettem egy kisteherautót.
Részletre.
Elsõ lépés, ha bemész a kereskedésbe és elkezdtek tárgyalni: alkudni kell. Pofátlanul.
ezt az autót megvehettem volna listaáron is, 5% 8% illetve 10% kedvezménnyel is. 13%-ot kaptam. Számold ki, hogy ez nettó három és fél millánál mennyi. És minden esetben a jelenleg nálam lévõ autóról volt szó. :-\ :-\ :-\
Nem lízingelni, hanem részletre vásárolni. Nem Forint, nem Euro, hanem Svájci Frank alapú hitelre.
Még ez a legjobb.
Motor szempontjából 2.0HDI, Euro4.
Ja, megúsuztam a regisztrációs adóból adódó áremelkedést.

#23
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás

Tóta W. Árpád
Teccikérteni? -

2004. február 24.

Én csak szólok csöndesen elõre, hogy tessék engemminket támogatni államilag.
Még kér a nép. A nép kér még. Mindig.

Merugye tessék csak megnézni, letermeljük a kattintást éjt nappallá téve, sõt folyton meg-megvárva, hogy az éjszakából rózsaujjú hajnal legyen, görnyedünk az egér szarvánál, verjük a klaviatúrát, ínhüvelyünk gyulladt, ámde ökölbe szorítva bütykös. És a felvásárló meg mit fizet érte? Hát épphogy vöröshagymára ha futja, kislemezre meg automatakávéra. Ne akarják, nagyon ne akarják, hogy a Dunába dumpoljuk a memóriát.

Hanem megmondom, hogy mit akarunk. Mondjuk eladunk mi egy bannert öt forintért a multikarvalynak - ezerfejû újlabanc sas -, és fizessen az állam még kábé hármat nekünk. Azért, mert eladtuk. Meg azért, mert megszoktuk. Megszokhattuk volna.

Most még csak szépen kérjük.

De ha ez így megy tovább, jövõre kitoljuk mi a szervereket az autópályára, ha kell, odatoljuk mindet, és visszük a kávéautomatát is. Félpályás letámadás.

És ne tessék okoskodni, hogy külföldön olcsóbb a hirdetés, meg hogy termeljünk hatékonyabban. Itt egy világörökségileg jegyzett kultúra rúgja az utolsókat a tápegységbe nekikeseredetten, ezt az életformát meg kell õrizni, mert nemzetmegtartó erõ a ponthu. Nem csak kenyérrel élünk ám, he. Azért, mert a parasztról több olajfestmény született a tizenkilencedik században, mint a rendszergazdáról meg a vízibicikli-kölcsönzõrõl, még nem jár neki több. Úgyhogy ide a gempát az ínhüvelygyulladott magyar markunkba bele, különben felborítjuk a villamost. Teccikérteni?


Na ez az én véleményem is a gazdákrúl csk én nem tudom ilyen szépen megfogalmazni.. ;D

#24
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
persze, ki lehet hozni ;)
csak annyira kell ehhez erteni, + nem marad ideje az embernek meg az esti film megnezesere se ;)
d egy normal halando tenyleg csak a 2x%-3x% osra kepes :-X
most mondja a radio:
mar most akarjak emelni az autok adojat/afajat
EURO1es
EURO2es autok: alacsonyabb dijtetelek
de ezek azok az autok, amiktol az eu meg akar szabadulni :-X
he? ki erti ezt... >:(
visszavalthato autok?! ;) ilyenrol beszeltek ;)

#25
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
a pelda uj autora vonatkozott.
svajci frank alapu hitel
es 72 havi torlesztendo resz

50% befiznel ~10% extra / hamarabb visszfizetesnel meg kevesebb...ha esetleg megszalad utkozben :)..../

ebbol inflacio minusz es nem hihetetlen a 3% akar..

/szvsz euro '10 elott semmikepp,ha esetleg igen akkor maradek befizet elotte, ha meg addig nem ment volna olyan jol../

de ha maradunk akar 30% nal ..

ha jol forgatja az ember /tozsde/
nem kell kockazatot bevallalni , csak a biztosat , akkor is jobban jar az ember ,ha a maradekot hasznalja es forgatja , nem kifizeti.

#26
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
nekünk azt hiszem sikerült a hitelpiacon az egyik legjobbat megkötni (akkor-tavaly) és kb 15-16-ra jön ki.
szóval sztem a 3-10 az a 6-9-es kedv. lakáshitelhez képest kicsit optimista.

#27
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
dejo is lenne a 3% 10%....
ennel meg a kedvezmenyes lakashitel is tobb.
az ilyen autok alap huszoniksz szazalekos kamattal mennek.
de nem ritka a 3x% se...
(nem uj, hanemujszeru, kereskedesbol) :-X
ezert szopas az egesz... :'( :-X

#28
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
hat , en nem fizetnek ki X osszeget egyszerre ..

3-10% kamat /tipusfuggo./

es a maradekkal kezdhetsz valamit.

egyben megveszed /f@sza/ de ulhetsz benne mert masra meg nincs led.

nezopont kerdese ..

de egyben fizetni dolgokathoz sok kell..

#29
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
jaja. ha kicsit is utánnaszámolsz elég gázos.

OFF:Egyelõre én még most csinálom a jogsit, fehérszemélyemnek van, de má' nem ült verdába vagy másfél éve..Szal, azt terveztem, hogy veszünk egy zsigulit vagy 30 rongyé' rendbe rakom FÉKEK! mert értek hozzá, aztán uzsgyi törhetjük ahol meghal, onnan meg betoljuk a MÉHbe...
ON

#30
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Jaj de romantikus! Elõre is elnézést kérek, hogy nem olvasgattam el az egész fórumot EU ügyben de látom, hogy Itt egy páran autó és EU kérdéseket vitatnak. Nekem csak egy fontos tanácsom van azok részére akik azon törik a fejüket, annak ellenére, hogy kilóg a seggük a gatyából ( nincsenek eleresztve anyagilag) hogy autót vásárljanak! ÚJ AUTÓT, ILLETVE HASZÁLT FIATAL AUTÓT NE VEGYENEK RÉSZLETRE!Ez egy örök körforgás. Én is beleestem ebbe a hibába. Minden hónapban kifizetek megaszámlálhatattlanúl sok pénzt, azért hogy heti egyszer használjam azt a nyomorúlt kocsit. Ott rohad el a parkolóban. ha elfogadtok egy jótanácsot! Akkor vegyetek autót, ha egészben ki tudjátok fizetni! Na most szerintem nem mondtam semmi újjat, de olyan jól esett egy kicsit panaszkodni 3/4 évnyi hallgatás után! :)

#31
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
thez: figy számold ki ezen és rájössz mirõl beszélek.
(én se azt mondom, hogy olcsó)

http://www.clb.hu/kotelezo/astra.html

nagyon komoly különbségek vannak és ha az olcsóbbat választod esetenként alig több mint tavaly egy másiknál...

#32
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

a kötelezõrõl:
az árakat a biztosító szabja meg és egész decemberben ezt szajkózta minden média, hogy decemberben lehet bitosítót váltani, csak utána kell nézni, hol mennyi.

most cegneveket nem emlitve nekem hóót mind1, hogy a generalinak, vagy a hungarianak fizetem ki a 120ezret... nem teljesen mind1? max az h az egyiknek kozelebb van az irodaja hozzank. de kulonbseg nincs. es azert nemhiszem h csak igy rajott 3 bankarra h na, most emeljunk 50 %-ot...
de ezt nemtudhatom, nem akadok bele, csakrohadt modon zavar, h majdnem lett egy kocsim...
de ha minden evben ennyit emelnek....
nembaj, ok legalabb gazdagok lesznek.(mintha eddig nem lettek volna azok <-- csak nem dolgoznak meg erte)

més kérdés, hogy azt majd meglátjuk, hogy az a plusz mennyire megy majd rá az árakra, mert egyelõre mindenki csak találgat.

ok h bevezettek, meg minden, de ez megint miert nekunk jelent plussz koltseget?!
igy most nem keres rajta annyit a kereksedo/importor, de megint mi vagyunk megrovidtive....

#33
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
ez így van. Ezen az EU nem változtat, habár..
Ha jobb lesz a pályázati rendszer, talán több pénzt lehet erre is igényelni..nem azért, mert több lóvét adnak rá, hanem, mert az emberek megtanulnak pályázni az EU miatt.
CSinálnunk kellene egy verseny/megmozdulásszervezõ irodát:
lenne egyéves program
próbálnánk szponzorokat szerezni, nem feltétlenül csak pénzt illetõen
idén ela akartam menni a szilvásváradi kerós farsangra mer' elég jó bulira emlékeztem anno-ból egy tornacsarnokban rendezték, egy ott kreált szlalompályln ment a dolog s hulla jó volt!.. topicban feéltettem a kérdést: ki tud errõl vmit..
egyik volt rendezõ srác mondta priviben, hogy sajna már nem szervezik, mert nem volt rá érdeklõdõ..

szerintem nem csak a versenyek fontosak, hanem a kerós megmozdulások bulik is.. bár lehet hogy az társaság kérdése is pölö: futárok.. ezen meg az EU sem változtat


#34
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
a kötelezõrõl:
az árakat a biztosító szabja meg és egész decemberben ezt szajkózta minden média, hogy decemberben lehet bitosítót váltani, csak utána kell nézni, hol mennyi.

a regisztrációs díjról:
a kormány eredeti célja (anélkül hogy védeném õket) egyrészt az volt, hogy EU konformmá tegye az adózás eme formáját, másrészt meg hogy megszüntesse az importõrök alulszámlázásait a vámnál, amikor még a fogysztási adó volt.

az importõrök 10 évig tartó kánaánja és kaszálása ezennel sajnos véget ért. emiatt lehet pampogni nyugodtan.

més kérdés, hogy azt majd meglátjuk, hogy az a plusz mennyire megy majd rá az árakra, mert egyelõre mindenki csak találgat.

#35
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ilyenkor kell kijelolni ;) na de mar ne offoljuk szet a topikot..
mi is volt az ALAPkerdes? a bicozas asszem...
na en ugy hiszem abban semmi sem fog valtozni, mert az eu nem fog helyettunk versenyt csinalni. itt meg van alig par ember, aki csinal valamit(minden tisztelet az oveke), a tobbi meg csak varja a sultgalambot.... es ebbe semmifele eu nem fog beleszolni...... sajnos. evvan.

#36
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
jjájj, eltudtátok olvasni?? én meg itt aggódtam ;D hogy nem fog ülni a poén..mer' elbénáztam a beírást -szori

#37
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Na jó KOMOLYRA FORDÍTOM A SZÓT:
[glow=red,2,300]Ki jön kerékpárboltot fosztogatni?[/glow]

Majd kifelé azt mondjuk:a sport és ifijusági miniszter "rendezi a számlát!."

es utana meg kirakjuk szponzormatricakent: GYISM ;D

#38
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
még egy két szó a közbiztonsághoz:
nem vagyok egy beszeri jankó, de idõnként már halálfélelmem van az utakon mertb olyan embereknek adnak jogosítványt akiknek ne számít semmi sem. JA és nem õk halanak meg az esetek többségeben.
http://langlovagok.hu/kepek.shtml
>:(na errõl ennyit . Tehát ilyenkor nincsenek sehol a kúrva korrupt rendõrök ugye??????????????? >:(

#39
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Na jó KOMOLYRA FORDÍTOM A SZÓT:
[glow=red,2,300]Ki jön kerékpárboltot fosztogatni?[/glow]

Majd kifelé azt mondjuk:a sport és ifijusági miniszter "rendezi a számlát!."


#40
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
erre akartam enis kilyukadni...
azert ok hogy emelnek. az allamnak is elnie kell valamibol. de hogy 50% egyszeruen ROHEJ. es hova tunik? majd EU-ban is ilyen konnyen fog elsikkadni a penz? temeszetesen igen... akkor meg mire is jo az egesz nekunk?... ááá. kicsit rossz hozzaallas....