Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

EU - mit várunk és mit kapunk?!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
151 hozzászólás a témában

#1
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
http://www.themeatrix.com/

#2
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
ha v.kinek szüksége van rá akkor úgyis megveszi, mivel behozza az árát. Ha meg v.ki csak hobbyból akar részletet fizetni az elõbb , v. utóbb úgyis rályon hogy átbv@szta magát. :P

#3
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Ezzel egyetértek, hogy mindennek ára van. A baj csak az, hogy sok ember olyan dolgokra elkölti a még meg sem keresett pénzét, amire igazánnincs is szüksége. Én az ilyen esetekre gondoltam igazából. Bocs, ha nem voltam teljesen világos. ;)
Az új kocsikra tényleg jó a hitel. Azok csak az értékükbõl vesztenek, amint kijönnek a szalonból. :P


#4
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

BombrideR:

Én pl. nem fogok 1.3 szor annyit kifizetni egy kocsiért, csakazért, hogy 1 évvel elõbb legyen.
Lakásnál persze jó megoldás lehet.


nezopont kerdese.. es az egy evig mit csinaljak..?

jarjam gyalog Eger-Bp..? nem varok egy evet hogy stoppoljak a munkahelyig.tomegkozlekedes sem mindig ugy jar ahogy szereetnem, es nem a megalloban akarok megoregedni, az csak idovesztegetes.

diak hitel is sz@r , de ha nincs mibol vegzi el az ember ..? mindennek ara van .. valamit ,valamiert



#5
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Zap: az jó, amit Bomb írt az új autó hitelekre.
A Pözsó 307-est pl most 3,07 -re adják és ez a THM.

#6
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
BombrideR:

Nem lakásra gondoltam, mikor a hitelt elleneztem. Hanem az autókéra, meg elértéktelenedõ cuccokra(hfogyasztói hitel pl.). Én pl. nem fogok 1.3 szor annyit kifizetni egy kocsiért, csakazért, hogy 1 évvel elõbb legyen.
Lakásnál persze jó megoldás lehet.

A diákhitelt meg én se tudom miért hoztuk fel. ;)
Ja tudom már, csak egy példa volt, hogy hitelkonstrukcióknál kis változtatásnak is mekkora hatása lehet. Meg gondoltam szólok, hátha valakit érint.

#7
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
hátte mit keresöl itt Sezlony? nnnneee idegesítsél Te is ;D

privi...

On

#8
CD-málna

CD-málna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 902 hozzászólás
"Mindenekelõtt szögezzük le: a polgárikör-mészárlás elsõdleges célja és értelme nem a kör elpusztítása és tagjainak erkölcsi-egzisztenciális megsemmisítése. Az csak hasznos és élvezetteli melléktermék. A fõcél üdvösebb: jó nagyot rúgni politikai elleneinkbe."
;D ;D :-X :-X :-X :-X

#9
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
KicsiLcs Még az hiányzik, hogy agyvérzést kapj! :)


#10
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Más:

Az ilyen Tóta W. Árpád féle giga demagóg seggarcok véleményére nem adok.
Sõt az egész k*csög Index-ére sem.
Az egész cég egy nagy NEGATÍV ELÕJEL.
Undorító gusztustalan demagóg, lázító, hangulatkeltõ, mûpesszimista, gennyes stílusú egy banda.

Hányok tõlük és a véleményeiktõl. Még akkor is, ha sokszor lényegében igazuk van.
De akkor is azért ilyen ez az ország, mert az ilyenek diktálják a közhangulatot.


Tóta W. Árpád
Teccikérteni? -

2004. február 24.

Én csak szólok csöndesen elõre, hogy tessék engemminket támogatni államilag.
Még kér a nép. A nép kér még. Mindig.....




#11
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Bomb:
Ja igen, új autó + 50% + svájci frank alapú az oké, az más, az korrekt.
A mienk 8 éves autó + HUF/EURO és 30% kezdõ, ezt elfelejtettem írni.
Akkor jónak tûnt, azóta elbaszták a forintot is ;D ;D, állatjó.



#12
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
nem is ertem miert lett felhozva

#13
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
A Diákhitel más kategória.

#14
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
zap ,

ket valtozat van .. vagy hitel , vagy 100%kp.

autonal, lakasnal a kp huzos

gondolom nem az a fele vagy aki 40 koraig a szuloknel el , mellette rakja a havi X-et a bankba es 40 evesen veszi az elso lakasat..?

hitel az nem jo , de indulni kell valahogy , es pl 2 M FT al nehogy 600E FT keressek mar 72 ho alatt !!

inkabb befizetned az autora..??

#15
CD-málna

CD-málna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 902 hozzászólás
szüntessük meg a BKVt meg a MÁVot LoL ;D :-X
szerintemradikális intézkedésekre lenne szükség, vagy kedvezõ autóhoz jutási feltételekhez és normáûlis úthálózatra lenne szükség... az utóbbi nem csak lehetetlen, hanem környezethszennyezõ is, szvsz marad, hogy kezdeei valamit a tömegközlekedéssel. nem lenne akkra ördöngõsség, ha most elkezdénék 2010-15 körül már müködõ várost lehetne csinálni. csak ehhez az is kéne, hogy a pénz fele ne egy ex kommunista haver kezébe jussanak :P

#16
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
zap: ez így van !!!!
ja és a diplomás minimálbér az nem fog megváltozni az infláció arányával. Tehát az egész egy kizsákmányolás.
Szóval "unokáink is törleszteni fogják" na jó õk nem mert nem átörökíthetõ. ;D

#17
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Jó lett volna! De számolj utána az új 11.95%-os kamattal! Én már törlesztek, 3180 Ft havi törlesztõrészletbõl 1070 Ft megy tõketörlesztésre, a maradék kamattörlesztés. A hitelnél ugye elõször a kamatot törleszted, utána a tõkét. Így lesz az, hogyha felveszel kb. 300E diákhitelt, ha minimálbéren törlesztesz, amire a jelenlegi diplomás pályakezdésnél van esélyed, akkor évvégére több lesz a tartozásod, mint elõtte. 1,5M diákhitelhez. kb. 200E NETTÓra lesz szükséged, hogy nullán legyél! (a számok nem pontosak, régen számoltam már ki) Ez annyira nem jó...
a kamatokat nem emelik, hanem megváltoztatják a visszafizetés idejét, az kb. ugyanazt jelenti. Ha 10 év helyett 15 évig fizetsz, az azt jelenti , hogy 1,5x annyit fizetsz, nem?

Ez aztán az EU konform. Csakhogy ON TOPIC maradjak! :P

#18
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
Rave ész: ha ilyen egyszerû lenne azt hiszem én sem tépném a számat.
Viszont akkor részemrõl meg inkább szüntessük meg a BkV, a MÁV állami támogatását is aztán közlekedjen mindenki ahogy tud. Ja nomeg a hadseregre sincs szükségem. pláne az én pénzemen. majd kimegyek svájcba ha már támad a a szlovák tej.


#19
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
a diákhitel szvsz alapjába véve jó lett. Csak hát a kormányváltásnak köszönhetõen megváltoztak a törlesztés feltételei és növekedtek a kamatok..Olyan hírt is hallottam ,hogy a kamatokat nem emelik haenm pár hónappal meghosszabbítják a visszafizetés idejét. ::)

csak ezért vált rémálommá. Egyébként még most sincs jobb hitelkonstrukció a diákok részére ha jól tudom. De most már biztos nem venném fel , ilyen feltételek mellett.

#20
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás

ha jol forgatja az ember /tozsde/
nem kell kockazatot bevallalni , csak a biztosat , akkor is jobban jar az ember ,ha a maradekot hasznalja es forgatja , nem kifizeti.


BombrideR: gondolom itt befektetésre gondolsz. Ott pedig alaptörvény, hogy csak eszközépítésre veszünk fel hitelt, nem pedig hamar elértéktelenedõ termékekre!
Szerintem egyre több hitelkonstrukció fog bejönni Magyarországra és ami elõször jónak tûnhet, hamar rémálommá válhat, úgy, hogy csak késõn ébredsz! (lásd: Diákhitel). A gazdaság gerince a ki tartozik kinek elvre épül fel, és hidd el, az jár jobban AKINEK tartoznak.